Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

νέο iPad! Οι πρώτες εντυπώσεις απο τους κατόχους


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
938 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#361   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 24/03/2012 - 20:53

Ρε σεις, τί είναι το bleeding της οθόνης που προαναφέρθηκε;


Σταλμένο από το iPhone μου :)


Καλησπέρα φίλε μου,πατά το κάτω κεντρικό μαζί με το on/off πάνω δεξιά ταυτόχρονα μέχρι να εμφανιστεί το μήλο-σε σκοτεινό χώρο απαραίτητα-εάν δεις στα πλαίσια κάποιο φως σα να υπάρχουν ανοίγματα στην οθόνη,ιδίως στο κάτω μέρος και πλάγια τότε....το έχει και η συσκευή σου!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#362   ampelift

ampelift

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:ampelift@gmail.com

Δημοσίευση 24/03/2012 - 21:06

Περίμενε μερικές μέρες για να στρώσει η μπαταρία και μετά θα βγάλεις τα σωστά συμπεράσματα!
Δεν μας είπες και τι εφαρμογές/παιχνίδια έτρεξες ενδιάμεσα!!

Dark Meadow
National Geographic Adventure
Flipboard
Fotopedia
Και browsing

#363   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/03/2012 - 21:16

Το Dark Meadow σου έκανε μάλλον την δουλειά! Είναι αρκετά απαιτητικό παιχνίδι σε γραφικά και πέρα από αυτό, έχει ν' αναβαθμιστεί από τον Νοέμβριο του 2011 που σημαίνει πως δεν είναι new/iPad friendly και σίγουρα θα χρειάζεται αλλαγές για να προσαρμοστεί στο καινούργιο iPad!
Παρακολούθησε το και τις επόμενες μέρες (και με άλλες εφαρμογές/παιχνίδια) και ενημέρωσε μας!
Μην σκας όμως, πιστεύω θα στρώσει η μπαταρία με τον καιρό και σίγουρα να περιμένεις διορθωτικές κινήσεις από την Apple στις επόμενες αναβαθμίσεις λογισμικού! Θα σου πρότεινα να τρέχεις εφαρμογές που έχουν αναβαθμιστεί πρόσφατα και είναι πλήρως συμβατές με το ... εργαλείο σου!! :P

#364   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 24/03/2012 - 21:19

Το Dark Meadow σου έκανε μάλλον την δουλειά! Είναι αρκετά απαιτητικό παιχνίδι σε γραφικά και πέρα από αυτό, έχει ν' αναβαθμιστεί από τον Νοέμβριο του 2011 που σημαίνει πως δεν είναι new/iPad friendly και σίγουρα θα χρειάζεται αλλαγές για να προσαρμοστεί στο καινούργιο iPad!
Παρακολούθησε το και τις επόμενες μέρες (και με άλλες εφαρμογές/παιχνίδια) και ενημέρωσε μας!
Μην σκας όμως, πιστεύω θα στρώσει η μπαταρία με τον καιρό και σίγουρα να περιμένεις διορθωτικές κινήσεις από την Apple στις επόμενες αναβαθμίσεις λογισμικού! Θα σου πρότεινα να τρέχεις εφαρμογές που έχουν αναβαθμιστεί πρόσφατα και είναι πλήρως συμβατές με το ... εργαλείο σου!! :P


Να ρωτήσω και γω κάτι άσχετο, το οποίο δεν το είχα προσέξει ποτέ και σήμερα ήταν η πρώτη φορά που το έψαξα.....το ipad δεν έχει στα γενικά - usage χρόνους χρήσης και αναμονής? Πως έτσι?
Whatsapp doc?

#365   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/03/2012 - 21:20

Να ρωτήσω και γω κάτι άσχετο, το οποίο δεν το είχα προσέξει ποτέ και σήμερα ήταν η πρώτη φορά που το έψαξα.....το ipad δεν έχει στα γενικά - usage χρόνους χρήσης και αναμονής? Πως έτσι?


ουτε το ipad2 εχει.

#366   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 24/03/2012 - 21:21

ουτε το ipad2 εχει.


Γι'αυτό είπα οτι δεν το έχω κοιτάξει ποτέ (στο ipad2 ας πούμε τοσους μήνες δεν το είχα κοιτάξει, σήμερα αποφάσισα να το κοιτάξω απο περιέργεια λόγω της συζήτησης με τα παιχνίδια του μικρού και τη μπαταρία που δεν έπεσε σχεδόν καθόλου και δεν υπήρχε).
Whatsapp doc?

#367   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/03/2012 - 21:24

Γι'αυτό είπα οτι δεν το έχω κοιτάξει ποτέ (στο ipad2 ας πούμε τοσους μήνες δεν το είχα κοιτάξει, σήμερα αποφάσισα να το κοιτάξω απο περιέργεια λόγω της συζήτησης με τα παιχνίδια του μικρού και τη μπαταρία που δεν έπεσε σχεδόν καθόλου και δεν υπήρχε).


και εγω προσφατα το παρατηρησα αντιθετως ομως επειδη μου την τρωει γρηγορα.

#368   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 24/03/2012 - 21:25

και εγω προσφατα το παρατηρησα αντιθετως ομως επειδη μου την τρωει γρηγορα.


Καλά αυτό μην το λες γιατί φαντάζομαι θέλει κι ένα στρώσιμο (αν το πήρες χτες οπως οι περισσότεροι)

Περιμένω μερικές φορτίσεις να δω πώς πάει
Whatsapp doc?

#369   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/03/2012 - 21:29

Ρε παιδιά για τις φωτογραφίες από dslr στο ipad θα πει κανείς ; Δεν υπάρχει κάποιος με iphoto που να έχει κάνει sync δικές του φωτογραφίες μέσω itunes ;

Θέλω να μάθω η διαδικασία optimization του itunes σε τι ανάλυση "κατεβάζει" τις φωτογραφίες. Δηλαδή αν κάνεις sync ένα μεγάλο αρχείο από ψηφιακή, σε τι ανάλυση θα περάσει μέσα στο ipad. ( στο iphoto φαίνεται η ανάλυση της κάθε φωτογραφίας )

Έλα κάποιος να ρίξει ένα τεστ ... please

#370   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/03/2012 - 21:37

Καλά αυτό μην το λες γιατί φαντάζομαι θέλει κι ένα στρώσιμο (αν το πήρες χτες οπως οι περισσότεροι)

Περιμένω μερικές φορτίσεις να δω πώς πάει


το 2 εχω :blush: το new δεν παω να το δω με τιποτα σε καταστημα, γιατι θα φυγω με macbook :lol: που θελω τοσο πολυ να παρω.

#371   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/03/2012 - 21:41

Παιδια δοκίμασε κανείς να ανοίξει πολυ μεγάλα αρχεία PDF η ebooks με το καινούργιο να μας πει πόσο γρήγορα ανοίγουν? έχω το 1 και αργεί αρκετα να μου ανοίξει κάποια βιβλία που έχω (μιλάμε για περίπου 1 λεπτο για φόρτωμα 300mb αρχείο)



...κανενας? :unsure:

#372   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 21:51

8 sec για να ανοίξει αρχείο pdf 427.7ΜΒ και να κάνει την ανάλυση των γραμμάτων τέλεια. (βιβλίο το γνωστό ιατρικό τέρας της παθολογίας)

(Μιλάμε κάνεις ζουμ σε επίπεδο να χωρούν 2 γράμματα σε όλην την οθόνη και δε φαίνεται πιξελ! Είναι αποστομωτικά φανταστικό....)

#373   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/03/2012 - 21:52

8 sec για να ανοίξει αρχείο pdf 427.7ΜΒ και να κάνει την ανάλυση των γραμμάτων τέλεια. (βιβλίο το γνωστό ιατρικό τέρας της παθολογίας)

(Μιλάμε κάνεις ζουμ σε επίπεδο να χωρούν 2 γράμματα σε όλην την οθόνη και δε φαίνεται πιξελ! Είναι αποστομωτικά φανταστικό....)




Εφυγα ηδη... :)

#374   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/03/2012 - 21:57

Ρε παιδιά για τις φωτογραφίες από dslr στο ipad θα πει κανείς ; Δεν υπάρχει κάποιος με iphoto που να έχει κάνει sync δικές του φωτογραφίες μέσω itunes ;

Θέλω να μάθω η διαδικασία optimization του itunes σε τι ανάλυση "κατεβάζει" τις φωτογραφίες. Δηλαδή αν κάνεις sync ένα μεγάλο αρχείο από ψηφιακή, σε τι ανάλυση θα περάσει μέσα στο ipad. ( στο iphoto φαίνεται η ανάλυση της κάθε φωτογραφίας )

Έλα κάποιος να ρίξει ένα τεστ ... please


Έλα να φύγω και 'γω ... έλα κάποιος ένα test ...

#375   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 22:01

Έλα να φύγω και 'γω ... έλα κάποιος ένα test ...


εχω ζητήσει με pm να μου στειλει καποιος μία με λινκ να την κατεβάσω να σας πω εντυπώσεις! ... έψαξα στο γοογλε για high def photos αλλά όλες είναι πολύ χάλια ποιότητα. φαίνονται πιξελιασμένες στο ζουμ ιν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες