Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

νέο iPad! Οι πρώτες εντυπώσεις απο τους κατόχους


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
938 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#616   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 30/03/2012 - 20:29

Κατέβασα κι εγω φωτογραφίες με Dslr και έπαθα πλάκα ! αν ανεβάσει κανείς και την φωτηνότητα το αποτέλεσμα είναι εκθαμβωτικό , επ´ισης τα μικρά γράμματα φάινονται τέλεια... B)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#617   vajrakagyu

vajrakagyu

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Twitter:@g_mastropavlos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:vajrakagyu

Δημοσίευση 30/03/2012 - 20:38

Μετά από 7 ημέρες στην κατοχή μου, το νέο iPad δεν έδειξε να βελτιώνει την απόδοση του στο άσπρο. Έδειχνε περισσότερο κίτρινο από το αποδεκτό. Το πήγα πίσω στο Golden-i και το βάλαμε διπλα σε όλα τα εκθεσιακά. Η διαφορά ήταν τόσο εμφανής που αμέσω μου είπαν να το στείλουν για έγκριση αντικατάστασης στο service της Apple (επειδή ήταν μέσα στο δεκαήμερο του DOA). Τούς είπαν αν μπορούν να το αντικαταστήσουν άμεσα, αλλά όπως μου εξήγησαν θα πρέπει πρώτα να δώσει την έγκριση του το κεντρικό service της Apple. Βεβαίως, δεν υπήρχε καν στοκ στο κατάστημα. Την Δευτέρα θα με ειδοποιήσουν για το πότε θα παραλάβω το νέο iPad.

#618   babismg92

babismg92

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2012 - 20:52

Η οθόνη είναι απίστευτη. Το πρόβλημα έιναι οι εφαρμογές που ακόμα δεν έιναι όλες συμβατές. Επίσης Πιστέυω πως έχει αρκετή διαφορά στην ταχύτητα.

#619   bgiourousis

bgiourousis

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2012 - 21:11

Καλησπέρα και απο εμένα πριν λίγες ώρες απέκτησα τo νεο iPad 4g 32gb έχω cosmote συμβολαιο και θέλω να ενεργοποιησω το wifi hot spot το οποίο δεν βλέπω πουθενά σαν επιλογή στις ρυθμίσεις υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω ??? ευχαριστω προκαταβολικά για την βοήθεια σας

#620   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/03/2012 - 23:53

Μετά από 7 ημέρες στην κατοχή μου, το νέο iPad δεν έδειξε να βελτιώνει την απόδοση του στο άσπρο. Έδειχνε περισσότερο κίτρινο από το αποδεκτό. Το πήγα πίσω στο Golden-i και το βάλαμε διπλα σε όλα τα εκθεσιακά. Η διαφορά ήταν τόσο εμφανής που αμέσω μου είπαν να το στείλουν για έγκριση αντικατάστασης στο service της Apple (επειδή ήταν μέσα στο δεκαήμερο του DOA). Τούς είπαν αν μπορούν να το αντικαταστήσουν άμεσα, αλλά όπως μου εξήγησαν θα πρέπει πρώτα να δώσει την έγκριση του το κεντρικό service της Apple. Βεβαίως, δεν υπήρχε καν στοκ στο κατάστημα. Την Δευτέρα θα με ειδοποιήσουν για το πότε θα παραλάβω το νέο iPad.


Καλα φιλε καληνυχτα πες τους. Κι εγω απο golden-i το πηρα την πρωτη μερα κυκλοφοριας, την επομενη το πηγα γιατι ηταν χαλασμενο με led διαχυση. Εχουν περασει 7 μερες κι ακομα περιμενω το νεο μου μηχανημα. Σημειωση ειχα παρει 16αρι wifi. Ακομα περιμενω...Ειναι απαραδεκτο αυτο που συμβαινει...

Τελευταία επεξεργασία από: polakis, 30/03/2012 - 23:54


#621   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2012 - 00:08

Καλησπέρα και απο εμένα πριν λίγες ώρες απέκτησα τo νεο iPad 4g 32gb έχω cosmote συμβολαιο και θέλω να ενεργοποιησω το wifi hot spot το οποίο δεν βλέπω πουθενά σαν επιλογή στις ρυθμίσεις υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω ??? ευχαριστω προκαταβολικά για την βοήθεια σας

Ωπ, και αλλος ενας με το ιδιο προβλημα, λυση παντως δεν εχει βρεθει!
Cosmote εγω, Vodafone αλλος φιλος και τι δεν εχουμε κανει, αλλα δεν... :(

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#622   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 31/03/2012 - 00:42

Κι εγω το ιδιο προβλημα ειχα αλλα το εφτιαξα. Πας στα settings στο δικτυο και μετα κινητο δικτυο δεδομενων και γραφεις internet.vodafone και μετα κανεις reboot. Αφου εμφανιστει το hotspot ξαναπας εκει και το κανεις internet.vodafone.gr γιατι δεν θα δουλευει το 3g

#623   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2012 - 00:46

Το εχω δοκιμασει το αντιστοιχο για Cosmote αλλα δυστυχως δεν...

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#624   vfragos

vfragos

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2012 - 00:54

Επειδή έχω και asus transformer με ICS έχω να πω, ότι ωραία η ανοιχτή φιλοσοφία του android, σου λύνει τα χέρια πολλές φορές, ωραία τα widget και θα μου λείψουν στο iPad, αλλά η εμπειρία χρήσης του iPad με την retina display οθόνη και το απίστευτα ομαλό και γρήγορο λειτουργικό είναι "αλλού". Επιτέλους χαίρομαι web browsing και χαλάλι που κάποιες στιγμές θα μου λήψει το flash. Η οθόνη είναι απο "άλλο πλανήτη", πριν την δώ απο κοντά ήμουν απο αυτούς που πίστευαν ότι είναι πιο πολύ κόλπο μάρκετινγκ παρά ότι θα δεις κάποια βελτίωση ορατή στο μάτι, αυτό βέβαια μέχρι να δώ το καινούργιο iPad απο κοντά, δεν γίνεται να μην ερωτευτεις αυτό το tablet με αυτή την οθόνη.
Έτσι λοιπόν σήμερα έγινα και εγώ κάτοχος ενός μαύρου wifi 4G 64gb.
Επειδή είχα και iPad 1 το οποίο έδωσα σήμερα, έχω να πω στους κατόχους iPad 1 που σκέφτονται εάν αξίζει να αναβαθμίσουν, αξίζει με χίλια μην το σκέφτεστε κάν.

#625   skipper03

skipper03

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2012 - 14:22

Καλησπερα παιδια μολις πηρα και εγω το καινουριο ipad 16gb wifi μαυρο και πραγματικα εχω παθει την πλακα μου..το μηχανηματακι απλα δεν υπαρχει απιστευτη αναλυση..τελειες φοτο.γενικα γραφικα απιστευτα....η αυτονομια του με εχει εκπληξει...μιλουσα 1-1.30 ωρα στο skype και απο το 90% επεσε μονο στο 85%....παρα πολυ γρηγορος επεξεργαστης και πραγματικα κανει το gaming απλα τελειο...

#626   Sober

Sober

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2012 - 14:54

Παιδια καλησπερα..Μετα απο μια βδομαδα ολα μια χαρα..τελεια οθονη κλπ..μονο εχω αυτο το προβλημα στη σελιδα του Φβ που τα βιντεο καλυπτουν την αναρτηση,βρηκε κανεις λυση?

#627   h8breed

h8breed

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/03/2012 - 15:16

Tσεκάρετε αυτα τα video μεσω του new ipad :o
http://www.fastcompa...ion-2048p-video

#628   theg0d

theg0d

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/03/2012 - 15:32

πολυ καλο αλλα για εναν που εχει ipad2 ειναι σαν να πας απο 4 se 4s οχι τοσο ντρανταχτες διαφορες .. ας πουμε τωρα εχω και τα δυο διπλα διπλα και οι διαφορεσ τους δεν ειναι και τοσο σημαντικες..

#629   ampelift

ampelift

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:ampelift@gmail.com

Δημοσίευση 31/03/2012 - 15:50

πολυ καλο αλλα για εναν που εχει ipad2 ειναι σαν να πας απο 4 se 4s οχι τοσο ντρανταχτες διαφορες .. ας πουμε τωρα εχω και τα δυο διπλα διπλα και οι διαφορεσ τους δεν ειναι και τοσο σημαντικες..

Retina 2048x1536 + 4core gpu + 1024 ram + camera απο iphone 4 +σχεδόν διπλάσια μπαταρία.
Δηλαδή για εσένα ποιες θα ηταν τρανταχτές διαφορές?
Υπόψιν έχω και τα δυο ,και ναι βλέπω μεγάλες διαφορές σχεδόν στα πάντα .

#630   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 31/03/2012 - 15:53

Ντάξει παιδιά άλλη κουβέντα είναι αν ΑΞΙΖΕΙ να αναβαθμίσεις αν έχεις το 2 και άλλη αν βελτιώθηκε.

Σήμερα τα είδα κι εγώ πρώτη φορά στο πλαίσιο δίπλα δίπλα και δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης...Όποιος λέει ότι δε βελτιώθηκε έχει δισταγμό για το αν θα αναβαθμίσει ή όχι και προσπαθεί να πνίξει την θέλησή του

να το κάνει με το να λέει ότι δεν έχει διαφορά.Προφανώς και έχει διαφορά και τεράστια μάλιστα.Δηλαδή τι έπρεπε να κάνουν για να πούμε ναι αναβαθμίστηκε;Εφάμιλλη τη αλλαγής 3gs σε 4 είναι..Μη λέμε ότι
θέλουμε.

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες