Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

νέο iPad! Οι πρώτες εντυπώσεις απο τους κατόχους


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
938 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#676   vajrakagyu

vajrakagyu

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Twitter:@g_mastropavlos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:vajrakagyu

Δημοσίευση 03/04/2012 - 08:58

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΗΡΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ IPAD ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ ΤΟ GOLDEN-I!!!!!!!!!

Με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι επειδή αργεί το άσπρα 16αρι wifi που ειχα παρει, αν θελω να πάρω μαύρο 16αρι! Τους είπα οκ φυσικά και έφυγα πετώντας! Πήγα εκεί, το άνοιξα μπροστά τους και το είδαμε σε σκοτεινό δωμάτιο. Δεν είχε led bleeding όπως το προηγούμενο που είχα, απλά λίγο Lght bleeding κοντά στο κουμπί, που όμως είναι ασήμαντο. Όλα οκ λοιπόν και επιτέλους (ξανα)έχω το Ipad στα χέρια μου!!!! Πάω να το λιώσω...

Καλορίζικο! Και μένα χτες το απόγευμα με ειδοποίησαν.Το άνοιξα και εγώ μπροστά τους. Όλα καλά με το λευκό. Δεν μπλεβίζει ούτε κιτρινίζει. Έχει λίγο bleeding δεξιά της κάμερας και στην κάτω δεξιά πλευρά. Δεν ξέρω την διαφορά led/light bleeding. Μάλλον επειδή βλέπω φωτάκια πέρα από την γραμμή οθόνης/μαύρου πλαισίου πρέπει να είναι led. Αυτό είναι κακό?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#677   trelopapaki

trelopapaki

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:neyromanths

Δημοσίευση 03/04/2012 - 09:47

ενα video που στελνω ενας τυπος κανει unboxing το νεo ipad
και ανακαλυπτει πως εχει bleeding ,πηγαινε στο 7:00


Τελευταία επεξεργασία από: trelopapaki, 03/04/2012 - 09:50


#678   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/04/2012 - 10:07

Το τυπάκι έφαγε μεγάλο ξενέρωμα είδα...;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#679   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/04/2012 - 10:07

Καλορίζικο! Και μένα χτες το απόγευμα με ειδοποίησαν.Το άνοιξα και εγώ μπροστά τους. Όλα καλά με το λευκό. Δεν μπλεβίζει ούτε κιτρινίζει. Έχει λίγο bleeding δεξιά της κάμερας και στην κάτω δεξιά πλευρά. Δεν ξέρω την διαφορά led/light bleeding. Μάλλον επειδή βλέπω φωτάκια πέρα από την γραμμή οθόνης/μαύρου πλαισίου πρέπει να είναι led. Αυτό είναι κακό?


Ναι φιλε εχεις led bleeding. Αν φαινονται πολλα ασπρα λαμπακια και ειναι εντονο δωστο πισω. Το αλλαζουν στανταρ. Αν εχεις πχ μια κουκιδα led που δεν φαινεται κρατα το.

#680   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 03/04/2012 - 10:12

Ναι αλλά κρατάει και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

Μιλάμε έχω πάθει πλάκα. 10 ώρες αυτονομίας ΣΥΝΕΧΟΥΣ έντονης χρήσης σε φορητή συσκευή?

Δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι ανάλογο...

Και ειδικά σε κάτι τόσο ενεργοβόρο όσο το νέο iPad (λόγω οθόνης και επεξεργαστή).

ναι ενταξει κραταει πολυ αλλα αν θες να το παρεις μαζι σου και δεν εχει μπαταρια πρεπει να το ξερεις δυο-τρεις ωρες πριν για να το φορτισεις.

#681   vajrakagyu

vajrakagyu

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Twitter:@g_mastropavlos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:vajrakagyu

Δημοσίευση 03/04/2012 - 10:14

Ναι φιλε εχεις led bleeding. Αν φαινονται πολλα ασπρα λαμπακια και ειναι εντονο δωστο πισω. Το αλλαζουν στανταρ. Αν εχεις πχ μια κουκιδα led που δεν φαινεται κρατα το.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Βρήκα στα ξένα φόρουμ ότι λέγεται "exposed led".
Στο πάνω μέρος δίπλα στην κάμερα το φως είναι περίπου δύο δάκτυλα, ενώ στην δεξιά πλευρά ένα δάκτυλο. Θα το επιστρέψω αύριο. Δυστυχώς άτυχος, δυστυχώς μεγάλη ταλαιπωρία...

#682   TEOKOS

TEOKOS

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/04/2012 - 11:18

Οι δικές μου εντυπώσεις πάντα σε σύγκριση με το Ipad 2. To έχω 4 ημέρες είμαι στην τρίτη φόρτιση.
Οθόνη από άλλο γαλάξια.. Απλά απίστευτη.
Τα 50 γραμμάρια παραπάνω σε σχέση με το 2 τα καταλαβαίνεις και με το παραπάνω. Μουδιαζει το χέρι σου σε 10 λεπτά χρήση. Στο 2 όχι.
Στο 2 to wi-fi σήμα στην κρεβατοκάμαρα μου ήταν καμπάνα με το wi-fi spot στο σαλόνι. Στο 3 έχει πρόβλημα.
Oι θήκες στα μαγαζιά που λένε ότι κάνουν για το 3 μην τα εμπιστευεστε αν δεν τα δοκιμάσετε .
Η ταχύτητα του 3 με την retina οθόνη ΔΕΝ είναι καλύτερη από του 2 με την απλή οθόνη των 1024*768 του 2 στις ήδη υπάρχουσες εφαρμογές που δοκίμασα και που φυσικά δεν είναι παραμετροποιημενες για το καινούργιο υπόσύστημα CPU,GPU.
Αυτά προς το παρόν...

υγ. Η ζελατίνα power support crystal είναι όλα τα λεφτά δεν χαλάει τίποτα από την μαγεία της retina. Μόνο μειονέκτημα είναι ότι γιαλιζει κάτω από τον ήλιο .

Τελευταία επεξεργασία από: TEOKOS, 03/04/2012 - 11:26


#683   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/04/2012 - 11:54

Απ'ότι κατάλαβα είναι σαν να παίζεις ΤΖΟΚΕΡ!!! Αν είναι δυνατόν ρε γαμώτο!! Να δίνει ο άλλος τόσα λεφτά και να έχει τέτοια προβλήματα??? ΈΛΕΟΣ!!!
Πάλι καλά σε εμένα και τα δύο έτυχαν αψεγάδιαστα...Παιδιά να τα πάτε πίσω! Ακόμα και το παραμικρό bleeding να έχουν ή την παραμικρή κιτρινίλα! Πληρώνεις για να έχεις αψεγάδιαστο! Το πληρώνεις! Και το απαιτείς! Δεν στο χαρίζουν!! :mad:

#684   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/04/2012 - 15:47

Λοιπόν, σήμερα ανοίξαμε το iPad 2 της κοπέλας μου για να δούμε 2-3 εφαρμογές που δεν τις είχαμε περασμένες στα 3άρια..

Πραγματικά, η διαφορά στην οθόνη είναι τεράστια! ΤΕΡΑΣΤΙΑ!



#685   cougar82

cougar82

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/04/2012 - 18:06

παιδια δεν υπαρχει ουτε για δειγμα το ipad στην αγορα εχουν ξεπουλησει ολοι!!

#686   sxolitrap

sxolitrap

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/04/2012 - 18:32

καλησπερα παιδες ...μολις παρελαβα το νεο ipad 16 gb wifi...οι πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες..η οθονη του τα σπαει..απο βαρος δεν θα ελεγα οτι καταλαβα μεγαλη διαφορα..και απο ζεστη τιποτα.απο το μεσημερι το εχω ξεσκισει και ειναι κρυο..η μπαταρια του πολυ καλυτερη απο το ipad 2 10% επεσε μονο και μιλαμε οτι το ψοφησα ενα 3ωρο..στο μελλον δεν ξερω τι θα βγει παντως σαν πρωτη εντυπωση απλα τελειο

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 03/04/2012 - 19:52
Διόρθωση κεφαλαίων


#687   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/04/2012 - 18:57

sxolitrap, κατανοούμε την διέγερση που έχεις με το καινούργιο εργαλείο ... :P , αλλά μην γράφεις κεφαλαία σε παρακαλώ !!
Σήμερα το είδα και γω από κοντά και είχα περισσότερο χρόνο να το κοιτάξω και το μόνο που με χάλασε ήταν στο ίντερνετ στις σελίδες που οι φωτογραφίες φαίνονται χαμηλής ανάλυσης! Εννοώ τα κείμενα φαίνονται ΤΕΛΕΙΑ ,αλλά οι φώτο είναι κάπως! Προφανώς δεν είναι σε αναβαθμισμένη ανάλυση για την οθόνη αυτή και πολύ φοβάμαι πως θα μείνει και έτσι για ευνόητους λόγους χαμηλών ταχυτήτων ίντερνετ! Μήπως έτυχε οι σελίδες αυτές που είδα να ήταν έτσι? (σε ειδησιογραφικά κυρίως μπήκα!!) Καμιά γνώμη??

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 03/04/2012 - 18:58


#688   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/04/2012 - 19:53

Καμιά γνώμη??


Άσε τις γκρίνιες και τα anti-new iPad topics και πήγαινε αγόρασε το! :P

#689   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/04/2012 - 20:04

Άσε τις γκρίνιες και τα anti-new iPad topics και πήγαινε αγόρασε το! :P


Χαχαχα..., μα το κάνω για μερικά κλικ παραπάνω στο site!!
Το έχω ήδη παραγγείλει!! :lol: ;)

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 03/04/2012 - 20:04


#690   panosc2vts

panosc2vts

    iPH Enthousiast

  • 471 μηνύματα
  • Twitter:@panosc2vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/04/2012 - 20:05

καλησπερα παιδες ...μολις παρελαβα το νεο ipad 16 gb wifi..

Φανταζομαι το ειχες προπαραγγειλει ετσι;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες