Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

νέο iPad! Οι πρώτες εντυπώσεις απο τους κατόχους


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
938 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   eliac7

eliac7

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:eliac7

Δημοσίευση 23/03/2012 - 14:45

Πηγα στο multirama πειραια! Αφωνος!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   subcode

subcode

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:subcode

Δημοσίευση 23/03/2012 - 15:10

Κάποιες φωτογραφίες που τράβηξα...

Έχω και μια με το bleeding μου το οποίο ανέβασα πολύ το exposure για να φανεί σωστά (Τέρμα φωτεινότητα, σκοτεινό δωμάτιο). Περιττό να πώ ότι σε φυσιολογικές συνθήκες η οθόνη είναι αψεγάδιαστη.

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

#63   subcode

subcode

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:subcode

Δημοσίευση 23/03/2012 - 15:14

Επίσης έχω την εντύπωση ότι η φωτεινότητα της οθόνης είναι χαμηλότερη από του iPad 2... Ίσως και να μου φαίνεται βέβαια επειδή αυτό το iPad είναι άσπρο σε σχέση με το παλιό μου το μαύρο που μπορεί να έκανε αντίθεση με το μαύρο πλαίσιο και να φαινόταν πιο φωτεινή.

#64   vertigo

vertigo

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 15:15

Κανεις Δεν αναφέρει βάρος, πάχος, θερμοκρασία. Για εμένα που το έχω απο τις 12 το μεσημέρι και το χρησιμοποιώ για δουλειά (email, keynote, QuickOffice, VPN, VNC κτλ)μου φάνηκε και πιο βαρύ και διαφορετικό στον όγκο και φυσικά ΝΑΙ, ζεσταίνετε πίσω κάτω δεξια αρκετά. Το 2 με ολοήμερη χρήση δεν ζεσταινόταν σχεδόν καθόλου και η αίσθηση του ήταν πιο ανάλαφρη. Όμως η οθόνη παιδιά είναι ένα θαύμα.

#65   panagiotisspu

panagiotisspu

    iPH Contributor

  • 1.110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:http://adf.ly/WdIoA

Δημοσίευση 23/03/2012 - 15:16

μεχρι τωρα ποσα λετε να εχουν πουληθει το εχω απορια??!!!!!! καλοριζικο σε ολους!!

#66   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/03/2012 - 15:17

Το δικό μου άσπρο 4g , η retina είναι άψογη... Το κυριότερο δεν έχει πρόβλημα με backlight bleeding ούτε με yellow screen... Με το ipad2 είχα ταλαιπωρηθεί με 6 συνεχόμενες επιστροφές /αλλαγές . Ένα άλλο θέμα είναι ότι μετά απο ώρα το μάτι συνηθίζει την retina οπότε δεν καταλαβαίνεις διαφορά σε στατική χρήση. Κατα τ´αλλα άψογα!

#67   juliahna12

juliahna12

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 15:18

Καλοριζικο παιδιά!!

#68   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 23/03/2012 - 15:19

Μολις εγινα κατοχος ενος new ipad 16GB WIFI! Ειναι η πρωτη ταμπλετα που ερχεται στα χερια μου και πραγματικα εχω μαγευτει. Το μονο που με ψιλοαπογοητευσε ειναι οτι σε tethering με iphone δεν εχει gps οπως πολλοι υποστηριζαν οτι γινοταν με το ipad 2 wifi. Αλλα δεν βαριεσαι εχουμε το iphone για gps!

#69   subcode

subcode

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:subcode

Δημοσίευση 23/03/2012 - 15:21

Κανεις Δεν αναφέρει βάρος, πάχος, θερμοκρασία. Για εμένα που το έχω απο τις 12 το μεσημέρι και το χρησιμοποιώ για δουλειά (email, keynote, QuickOffice, VPN, VNC κτλ)μου φάνηκε και πιο βαρύ και διαφορετικό στον όγκο και φυσικά ΝΑΙ, ζεσταίνετε πίσω κάτω δεξια αρκετά. Το 2 με ολοήμερη χρήση δεν ζεσταινόταν σχεδόν καθόλου και η αίσθηση του ήταν πιο ανάλαφρη. Όμως η οθόνη παιδιά είναι ένα θαύμα.

Δεν διαπίστωσα κάτι το υπερβολικό με την θερμοκρασία... Απλά χλιαρό και σε καμία περίπτωση δεν είναι ενοχλητικό. Όσο για το πάχος δεν κατάλαβα μία :lol: Για το βάρος θα δείξει... προς το παρόν αναπαύεται στο τραπεζάκι και ρουφάει δεδομένα από το Macbook :)

#70   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 15:22

Ειναι αληθεια οτι ενω το κείμενο είναι εκπληκτικά καθαρό,οι περισσότερες φωτογραφίες στα site φαίνονται πολυ χειρότερα,απο ότι στο παλιο iPad γιατι προδίδεται η χαμηλη τους ανάλυση;

#71   hulio

hulio

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 23/03/2012 - 15:22

Μολις εγινα κατοχος ενος new ipad 16GB WIFI! Ειναι η πρωτη ταμπλετα που ερχεται στα χερια μου και πραγματικα εχω μαγευτει. Το μονο που με ψιλοαπογοητευσε ειναι οτι σε tethering με iphone δεν εχει gps οπως πολλοι υποστηριζαν οτι γινοταν με το ipad 2 wifi. Αλλα δεν βαριεσαι εχουμε το iphone για gps!


ποτε δεν ισχυε κατι τετοιο με τα wifi μοντελα

#72   106kostas

106kostas

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 15:24

Καλοριζικο σε ολους!!! αντε να ερθει και το δικο μου να σας πω και εγω εντυπωσεις.

#73   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 15:25

Επίσης έχω την εντύπωση ότι η φωτεινότητα της οθόνης είναι χαμηλότερη από του iPad 2... Ίσως και να μου φαίνεται βέβαια επειδή αυτό το iPad είναι άσπρο σε σχέση με το παλιό μου το μαύρο που μπορεί να έκανε αντίθεση με το μαύρο πλαίσιο και να φαινόταν πιο φωτεινή.

Όντως ισχύει αυτή τη στιγμή το χρησιμοποιώ σε εξωτερικό χώρο , αισθητά λιγότερο φωτεινή οθόνη σε σχέση με ipad2

#74   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 23/03/2012 - 15:27

Λιγα θα πω και ουσίας.

1. Δεν εχει ουτε ιχνος bleeding

2. Δεν ειναι κιτρινο, ειναι μια χαρα.

3. Δεν ειναι τρελλη η διαφορά στην ταχυτητα κλπ με το ipad2 κλπ κλπ (αναμενομενο).

Αλλα.

4. Οταν μπηκε στην homescreen μετα την ενεργοποίηση τα ειδα ολα.
Whatsapp doc?

#75   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 15:29

Γιατι κανεις δεν μιλαει για την θερμοκρασια?
Παρελαβα σημερα δυο iPad 3, 64GB/3G
Mε το σεταρισμα κ μονο(full φωτεινοτητα) ζεσταθηκαν και τα δυο, καμμια σχεση η θερμοκρασια με το 2

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)