Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

νέο iPad! Οι πρώτες εντυπώσεις απο τους κατόχους


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
938 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#766   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/04/2012 - 13:14

Ειναι λαμογια. Διαβασε τι εχουν τραβηξει τοσα παιδια εδω μεσα.
Εγω στη θεση σου δεν θα δεχομουν τη συσκευη και θα ζητουσα τα χρηματα μου πισω!
Δεν σου χαρισε κανεις τιποτα, εσυ γιατι να τους χαρισεις; Εκτος και αν εισαι ο μικρος μαγος με τα δωρα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#767   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2012 - 13:19

Λένε,σιγά μην το καταλάβει! Για να είναι καινούργιο πρέπει να είναι σφραγισμένο! Είναι δυνατόν η apple να του δίνει καινούργια χωρίς να είναι σφραγισμένα μετά από αντικατάσταση? Με τίποτα! Υπάρχουν παιδιά που πήρα σφραγισμένο μετά από αντικατάσταση.
Αυτοί γιατί πήραν σφραγισμένο και εσύ όχι?Στο πηγάδι κ........... ? Τραγικά πράγματα! Απαίτησε σφραγισμένο! >:(

#768   tsarlaider

tsarlaider

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/04/2012 - 13:36

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Αυριο που θα παω απο εκει θα τους ζητησω. Το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι αν οντως εχουν προλαβει να επισκευασουν τα 3αρια .

#769   gdal73

gdal73

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/04/2012 - 21:33

Καλησπέρα,

σήμερα κατάφερα να πάρω και εγώ το δικό μου, καμία σχέση με αυτό που ήθελα αρχικά για 16αρι μαύρο πήγαινα, τελικά πήρα 64αρι άσπρο, αν και το χρώμα δε με πολυαπασχολεί και πολύ να πω την αλήθεια. Είχα το ipad 1 , δεν μπορώ να πω ότι οι διαφορές είναι και τρελές, εντάξει είναι καλλίτερο αλλά πάντα εξαρτάται από αυτό που θες να κάνεις με το ipad.... Θα ήθελα την βοήθεια για κάτι που μου έκανε εντύπωση, ακόμα βέβαια δεν το έχω σετάρει . Το ipad ήρθε τελείως αφόρτιστο (τουλάχιστον έτσι έδειχνε) , σε σημείο που δεν άνοιγε, αφού όμως το έβαλα στην πρίζα, μέσα σε 2 λεπτά (κυριολεκτώ) η ένδειξη φόρτισης έφτασε στο 90%, τώρα μετά από 1,5 ώρες περίπου έχει φτάσει στο 98%, παρατήρησε κάποιος χρήστης κάτι παρόμοιο; Ελπίζω να μην έπεσα σε καμία περίπτωση....μένω επαρχία και μου ήρθε με αντικαταβολή, οπότε είναι δύσκολες οι επιστροφές....

#770   pinakas72

pinakas72

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/04/2012 - 23:54

Καλησπέρα,

σήμερα κατάφερα να πάρω και εγώ το δικό μου, καμία σχέση με αυτό που ήθελα αρχικά για 16αρι μαύρο πήγαινα, τελικά πήρα 64αρι άσπρο, αν και το χρώμα δε με πολυαπασχολεί και πολύ να πω την αλήθεια. Είχα το ipad 1 , δεν μπορώ να πω ότι οι διαφορές είναι και τρελές, εντάξει είναι καλλίτερο αλλά πάντα εξαρτάται από αυτό που θες να κάνεις με το ipad.... Θα ήθελα την βοήθεια για κάτι που μου έκανε εντύπωση, ακόμα βέβαια δεν το έχω σετάρει . Το ipad ήρθε τελείως αφόρτιστο (τουλάχιστον έτσι έδειχνε) , σε σημείο που δεν άνοιγε, αφού όμως το έβαλα στην πρίζα, μέσα σε 2 λεπτά (κυριολεκτώ) η ένδειξη φόρτισης έφτασε στο 90%, τώρα μετά από 1,5 ώρες περίπου έχει φτάσει στο 98%, παρατήρησε κάποιος χρήστης κάτι παρόμοιο; Ελπίζω να μην έπεσα σε καμία περίπτωση....μένω επαρχία και μου ήρθε με αντικαταβολή, οπότε είναι δύσκολες οι επιστροφές....



Μάλλον θα θέλει καλιμπράρισμα η μπαταριά του !! Άστο να πέσει στα 4-5% και κανε κανονική φόρτιση.
Το δικό μου όταν το άνοιξα είχε 84% τώρα ειναι στο 70% αλλα μια φορά το άνοιξα όλη και όλη και έπαιξα μαζι του αρκετή ώρα (σετάρισμα κλπ κλπ)

#771   gmathio

gmathio

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/04/2012 - 13:08

Κι εμένα 'οταν ήρθε ήταν στο 87% και κράτησε όλη την ημέρα που "έπαιζα" μαζί του. Κοίταξέ το πως συμπεριφέρεται και αν δεις τίποτα περίεργο άλλαξέ το οπωσδήποτε !

#772   johnnyman

johnnyman

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnnyman82

Δημοσίευση 12/04/2012 - 18:54

καλησπερα παιδια!!εχω ενα ipad 2 16gb 3g κ σκεφτομαι να το πουλησω να παρω το new ipad(το εχω περιπου 1.5 μηνα).αξιζει η αλλαγη η τζαμπα λεφτα?το χρησιμοποιω για σερφαρισμα στον καναπε κ κανενα παιχνιδακι για να περναει η ωρα..ευχαριστω!

Τελευταία επεξεργασία από: johnnyman, 12/04/2012 - 18:55


#773   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/04/2012 - 19:13

Καλησπέρα,

σήμερα κατάφερα να πάρω και εγώ το δικό μου, καμία σχέση με αυτό που ήθελα αρχικά για 16αρι μαύρο πήγαινα, τελικά πήρα 64αρι άσπρο, αν και το χρώμα δε με πολυαπασχολεί και πολύ να πω την αλήθεια. Είχα το ipad 1 , δεν μπορώ να πω ότι οι διαφορές είναι και τρελές, εντάξει είναι καλλίτερο αλλά πάντα εξαρτάται από αυτό που θες να κάνεις με το ipad.... Θα ήθελα την βοήθεια για κάτι που μου έκανε εντύπωση, ακόμα βέβαια δεν το έχω σετάρει . Το ipad ήρθε τελείως αφόρτιστο (τουλάχιστον έτσι έδειχνε) , σε σημείο που δεν άνοιγε, αφού όμως το έβαλα στην πρίζα, μέσα σε 2 λεπτά (κυριολεκτώ) η ένδειξη φόρτισης έφτασε στο 90%, τώρα μετά από 1,5 ώρες περίπου έχει φτάσει στο 98%, παρατήρησε κάποιος χρήστης κάτι παρόμοιο; Ελπίζω να μην έπεσα σε καμία περίπτωση....μένω επαρχία και μου ήρθε με αντικαταβολή, οπότε είναι δύσκολες οι επιστροφές....


Περίεργο αυτό που λες. Συνήθως τα iPad έρχονται φορτισμένο σε ένα ποσοστό 70%. Το δικό σου ήταν με την ζελατινα του σφραγισμένο;

καλησπερα παιδια!!εχω ενα ipad 2 16gb 3g κ σκεφτομαι να το πουλησω να παρω το new ipad(το εχω περιπου 1.5 μηνα).αξιζει η αλλαγη η τζαμπα λεφτα?το χρησιμοποιω για σερφαρισμα στον καναπε κ κανενα παιχνιδακι για να περναει η ωρα..ευχαριστω!

Και εγώ το πήρα ενώ είχα προηγούμενα το 2. Η αλήθεια είναι ότι πέρα απο την οθόνη δεν υπάρχει καμία σημαντικη διάφορα. Και την κάμερα ξέχασα αλλά δεν με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα στο iPad. Οπότε αφού έχεις το 2 μόνο λίγο καιρό καλύτερα να κρατήσεις τα χρήματα σου για το επόμενο.

#774   johnnyman

johnnyman

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnnyman82

Δημοσίευση 12/04/2012 - 19:34

Περίεργο αυτό που λες. Συνήθως τα iPad έρχονται φορτισμένο σε ένα ποσοστό 70%. Το δικό σου ήταν με την ζελατινα του σφραγισμένο;


Και εγώ το πήρα ενώ είχα προηγούμενα το 2. Η αλήθεια είναι ότι πέρα απο την οθόνη δεν υπάρχει καμία σημαντικη διάφορα. Και την κάμερα ξέχασα αλλά δεν με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα στο iPad. Οπότε αφού έχεις το 2 μόνο λίγο καιρό καλύτερα να κρατήσεις τα χρήματα σου για το επόμενο.


ετσι λες φιλε μου?κ απο κοντα που τα ειδα ειχε ενα ipad 2 κ ενα ipad 3 διπλα νομιζα οτι κ τα 2 ητανε 3αρια!!!μονο απο πολυ κοντα ειδα διαφορα στην οθονη.

#775   gdal73

gdal73

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/04/2012 - 21:18

Περίεργο αυτό που λες. Συνήθως τα iPad έρχονται φορτισμένο σε ένα ποσοστό 70%. Το δικό σου ήταν με την ζελατινα του σφραγισμένο;


Και εγώ το πήρα ενώ είχα προηγούμενα το 2. Η αλήθεια είναι ότι πέρα απο την οθόνη δεν υπάρχει καμία σημαντικη διάφορα. Και την κάμερα ξέχασα αλλά δεν με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα στο iPad. Οπότε αφού έχεις το 2 μόνο λίγο καιρό καλύτερα να κρατήσεις τα χρήματα σου για το επόμενο.



Ναι ήταν κανονικά σφραγισμένο, τέλος πάντων μετά από κανά δίωρο χρήσης που είχα σήμερα, δεν βλέπω τίποτα περίεργο, η μπαταρία έχει πάει στο 85%, απλά μου έκανε εντύπωση που με το που το έβαλα στο φορτιστή από αφόρτιστο που έδειχνε πήγε αμέσως στο 90%, πιθανόν να είδα και εγώ τελείως λάθος αν και είναι μάλλον δύσκολο.... Θα τα αφήσω να αποφορτιστεί πλήρως και θα κάνω μια φόρτιση από την αρχή μπορεί να είναι θέμα καλιμπραρίσματος της μπαταρίας, κάποιο άλλο πρόβλημα δε βλέπω αν και είναι από τα λευκά wifi που ήρθαν της 1ης παρτίδας, που από ότι διαβάζω έχει παρουσιάσει προβλήματα σε πολλούς φίλους....

#776   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 12/04/2012 - 21:34

Καλησπερα παιδια,αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το καινούργιο iPad,τα mails δεν εμφανίζονται παρά μονο όταν πατησω το εικονίδιο του mail,οπότε αρχίζει και φορτώνει,αυτο δεν συνέβαινε στα προηγούμενα μοντέλα που είχα.
Προφανώς πρόκειται για πρόβλημα της συσκευής,πιθανόν του wifi.
Σήμερα έφυγα απο την Αθήνα και εδω στην Λαμία που ειρθα με άλλο μοντεμ ,πάλι τα ίδια κάνει,άρα δεν φτάει το μοντεμ του σπιτιού μου.
Τέλος,μήπως επηρεάζει το iCloud που έχω περάσει στην συσκευή;
Εάν κάποιος αντιμετωπίζει αυτο το πρόβλημα η μπορεί να βοηθήσει ας μου απαντήσει...
Ευχαριστω εκ των προτέρων.

#777   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 12/04/2012 - 21:52

Settings - Mail / Contacts / Calendars - Fetch new data

Μήπως το έχεις στο off ; ( manual )

#778   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/04/2012 - 21:59

Και εμένα έτσι ήταν στην αρχή. Με τίποτα δεν φταίει το wifi! Πήγαινε ρυθμίσεις,mail,και ανά μια ώρα να στέλνει....νομίζω,αν και εμένα με στέλνει κατευθείαν mail,δεν θυμάμαι αν επέλεξα κάτι άλλο.....Πάντως δεν φταίει με την καμία το ipad!!!!


Εγώ έχω ένα άλλο προβληματάκι μικρό....Πήρα σήμερα μια θήκη της apple την leather cream,την δερμάτινη,και θέλω να μου πείτε πως καθαρίζεται,γιατί λερώθηκε πολύ ελάχιστα,αλλά δεν κατάλαβα και από τι λερώθηκε....για πείτε ρε παιδιά,πως καθαρίζονται αυτές οι δερμάτινες....

#779   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 12/04/2012 - 22:06

Φίλε η λύση βρίσκεται σε ένα μαγαζί με παπούτσια,κρί ξέρουν σίγουρα πως καθορίζεται το δέρμα και η Δερμάτινη.

#780   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/04/2012 - 22:11

Ok ευχαριστώ,αν δεν μάθω κάτι από εδώ,θα ρωτήσω αύριο σε κανένα μαγαζί....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες