Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

νέο iPad! Οι πρώτες εντυπώσεις απο τους κατόχους


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
938 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#781   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 12/04/2012 - 22:50

Όντως παιδια,το mail το είχα χειροκινητα,ευχαριστω πολυ!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#782   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 12/04/2012 - 23:42

Παιδια αναφερονται προβληματα στο 3g σημα?οσις εχετε τo 4g εχετε παρατηρησει κατι?

#783   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/04/2012 - 23:47

Τίποτα. :)

Μια χαρά, κανένα πρόβλημα με 4g. Πηγαίνει σφαίρα!

#784   gous

gous

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:goustis

Δημοσίευση 13/04/2012 - 00:15

εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος. ουτε προβλημα με το wifi ουτε τπτ. αξιζε τα λεφτα του και με το παραπαμω. και η προταση μου ειναι οτι οσι εχετε γνωστους απο αμερικη παρτε το απο κει και να σας στο στειλουν! γλυτωνετε παρα πολλα λεφτα με τα οποια μπορειτε να παρετε αλλα περιφερειακα!
μια ερωτηση μονο. οταν περναμε pdf αρχεια στο ibooks δε μπορουμε να τα διαβασουμε με θεμα νυχτα οπως τα κανονικα βιβλια;;

#785   johnnyman

johnnyman

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnnyman82

Δημοσίευση 13/04/2012 - 00:22

οσα παιδια ειχατε ipad 2 κ αγορασατε new ipad μπορειτε να πεισετε για να το παρω κ εγω??δεν εχω πειστει ακομα!! :D

Τελευταία επεξεργασία από: johnnyman, 13/04/2012 - 00:23


#786   gmathio

gmathio

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/04/2012 - 01:08

Παιδια αναφερονται προβληματα στο 3g σημα?οσις εχετε τo 4g εχετε παρατηρησει κατι?


Βέβαια και εχει πρόβλημα. Πολλές φορές δεν συνδέεται καθολου, παρολο που το σήμα είναι full, μέχρι που λέει οτι δεν υπάρχει δίκτυο. Είτε έχω κλείσει πριν το WiFi ή όχι, το πρόβλημα παραμένει. Ο μόνος τρόπος για να επανέλθει είναι να το κλείσω και να το ανόιξω ξανά.

#787   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/04/2012 - 01:21

οσα παιδια ειχατε ipad 2 κ αγορασατε new ipad μπορειτε να πεισετε για να το παρω κ εγω??δεν εχω πειστει ακομα!! :D


Άμα σου περισσεύουν τα φράγκα πάρε το χωρίς δεύτερη σκέψη, αξίζει το άτιμο! :D
Αν δεν σου περισσεύουν και βρεις και πουλήσεις το παλιό σε νορμάλ τιμή, πάλι το παίρνεις!
Αν δεν βρεις να το πουλήσεις και δεν σου περισσεύουν, τότε κρατάς το παλιό και είσαι μια χαρά! Το 2ρι που έχεις ακόμα φυσάει!
Αν όμως καθημερινά σε τρώει κάτι μέσα σου και είσαι σε δίλημμα πως θες καλύτερα το καινούργιο iPad , τότε όπως και να έχει, αγόρασε το και ας μην έχεις να φας για μερικές μέρες φαγητό! :P
Σου προτείνω επίσης να πας σε ένα κατάστημα που το έχει και να το συγκρίνεις με το δικό σου για να δεις διαφορές ΕΣΥ ο ίδιος και όχι να σου προτείνει κάποιος από το site!

#788   johnnyman

johnnyman

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnnyman82

Δημοσίευση 13/04/2012 - 01:29

Άμα σου περισσεύουν τα φράγκα πάρε το χωρίς δεύτερη σκέψη, αξίζει το άτιμο! :D
Αν δεν σου περισσεύουν και βρεις και πουλήσεις το παλιό σε νορμάλ τιμή, πάλι το παίρνεις!
Αν δεν βρεις να το πουλήσεις και δεν σου περισσεύουν, τότε κρατάς το παλιό και είσαι μια χαρά! Το 2ρι που έχεις ακόμα φυσάει!
Αν όμως καθημερινά σε τρώει κάτι μέσα σου και είσαι σε δίλημμα πως θες καλύτερα το καινούργιο iPad , τότε όπως και να έχει, αγόρασε το και ας μην έχεις να φας για μερικές μέρες φαγητό! :P
Σου προτείνω επίσης να πας σε ένα κατάστημα που το έχει και να το συγκρίνεις με το δικό σου για να δεις διαφορές ΕΣΥ ο ίδιος και όχι να σου προτείνει κάποιος από το site!


εγω που το ειδα απο κοντα φιλε μου τα ειχαν διπλα διπλα στο πλαισιο τo 2αρι το περασα για 3αρι!!! :D την διαφορα στην οθονη την ειδα οταν το κοιταξα απο πολυ κοντα μονο κ απο μερικες φωτο.το 3αρι εχει διαφορες στα games κ στην ταχυτητα γενικα?π.χ πιο καλα γραφικα,περισοτερα εφε κτλ.

Τελευταία επεξεργασία από: johnnyman, 13/04/2012 - 01:32


#789   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/04/2012 - 02:51

εγω που το ειδα απο κοντα φιλε μου τα ειχαν διπλα διπλα στο πλαισιο τo 2αρι το περασα για 3αρι!!! την διαφορα στην οθονη την ειδα οταν το κοιταξα απο πολυ κοντα μονο κ απο μερικες φωτο.το 3αρι εχει διαφορες στα games κ στην ταχυτητα γενικα?π.χ πιο καλα γραφικα,περισοτερα εφε κτλ.


Δουλεψε το 3άρι κανα 5ωρο και πήγαινε μετά στο 2...και μετά έλα να μου πεις...

#790   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 13/04/2012 - 05:10

Ναι ρε παιδια μέρα με την νύχτα και κάτι που δεν διαφημίστηκε πολυ στα χαρακτηριστικά του αλλα μετράει παρα μα παρα πολυ είναι η μνήμη που 1gb το μηχάνημα είναι απλα αλλού

#791   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 16/04/2012 - 09:02

Παιδιά, να σας πω κ εγώ την εντυπωη νου απο το νέο iPad. Δεν το αγόρασα απλά έτυχε το Μεγ. Σάββατο κ το είδα στο Golden i. Να είμαι ειλικρινής δεν είδα κ τόσο "τρομερη" οθόνη :( Είχε δίπλα ένα iPad2 κ το σύγκρινα. Κ η κοπέλα μου που τη ρώτησα κ δεν ασχολείται με αυτά μου είπε κ εκείνη ότι φαίνονται πιο ζωντανά τα χρώματα αλλά ως εκεί. Δηλαδή δεν είδα κάτι το τρομερό. Βέβαια δεν είχα κ το ipad1 του αδερφού μου δίπλα να συγκρίνω που λογικά θα είναι αρκετά υποδυέστερο. Τσέκαρα κ καναδυο εφαρμογες κ το Real Racing που είχε περασμένο. Σας ξαναλέω καλό αλλά τπτ το ιδιαίτερο. Άποψή μου, δεν συμφέρει κάποιος που έχει το ipad2 να πάρει το 3.

#792   DimitrisDJTS

DimitrisDJTS

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/04/2012 - 12:03

Χαιρετώ και εγώ (νέο μέλος στην παρέα και από χθες κάτοχος ενός new ipad 32gb black, το πρώτο που απέκτησα). :)

Πρώτοι έλεγχοι και εντυπώσεις:
  • Screen bleeding: από ότι φαίνεται έχει αλλα μόνο με τέρμα φωτεινότητα και σε απόλυτο σκοτάδι (δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα, θα ήθελα τη γνώμη σας :unsure: ...)http://imageshack.us.../img0928wf.jpg/
  • Pixels: όλα μια χαρά (http://www.theipadgu...est-how/7171269)
  • Κίτρινη οθόνη: δεν έχει καθόλου (το έλεγξα σε ibooks και η οθόνη ήταν απίστευτα λευκή)
  • Wifi: στις ώρες που το χρησιμοποίησα δεν είχα κάποιο πρόβλημα και η ταχύτητα ήταν πολύ γρήγορη (μπλοκάροντας βέβαια την κάτω γωνία, πέφτει η ταχύτητα όπως φαίνεται και σε ένα σχετικό βίντεο αλλά όχι τόσο δραματικά όσο δείχνει εκεί).
Γενικώς η οθόνη είναι το δυνατό του σημείο και είναι όλα τα λεφτά. :D http://imageshack.us.../img0932fr.jpg/

#793   panosc2vts

panosc2vts

    iPH Enthousiast

  • 471 μηνύματα
  • Twitter:@panosc2vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/04/2012 - 12:15

Παιδες οκ για πολλους μπορει να μην αξιζει η αναβαθμιση απο 2 σε new(οχι για μενα) αλλα η οθονη ειναι ΟΤΙ καλυτερο υπαρχει σημερα σε ταμπλετα.Ας εχουμε λιγο το νου μας,δεν μπορει να συγκριθει με κατι αλλο!!

#794   alexchrist

alexchrist

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/04/2012 - 09:24

hi, και απο μενα.ψηνομαι να παρω το new ipad 4g. το εχει αγορασει κανεις?αξιζει να δεχεται sim ή ειναι περιττο?
σκεφτηκα αν παρω κατι να το παρω πληρες

Τελευταία επεξεργασία από: alexchrist, 22/04/2012 - 09:24


#795   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 22/04/2012 - 10:02

hi, και απο μενα.ψηνομαι να παρω το new ipad 4g. το εχει αγορασει κανεις?αξιζει να δεχεται sim ή ειναι περιττο?
σκεφτηκα αν παρω κατι να το παρω πληρες


Μάλλον δεν έχεις καταλάβει σε τι φόρουμ έχεις μπει!!!😄😄😄😄😄😄😄😄😄 Εννοείται πως το έχουν πάρει πολλοί απο εδώ (εγω όχι να σου πω την αλήθεια καλύπτομαι με το 2) οπότε περίμενε απαντήσεις!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες