Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

νέο iPad! Οι πρώτες εντυπώσεις απο τους κατόχους


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
938 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 24/03/2012 - 14:08

Δε διαφωνώ ότι είναι υπερβολή να πάρεις το 3 αν έχεις το 2..

Αλλά όποιος έχει 4 ή 4s δεν πληρώνει το κόμπλεξ του να έχει να το "καλύτερο";Δεν θα μπορούσε να δώσει 200Ε και να πάρει κάτι άλλο και να κάνει τη δουλειά του;Μπορούσε αλλά θέλει Iphone.

Άρα όλοι υπερβολικοί είμαστε.

Τέλος το offtopic από μένα.

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 14:09

Παιδιά το 99% των θηκών (ΟΧΙ BACK COVERS) για ipad2 ταιριάζουν στο new ipad. Μόνο πρόβλημα είναι στα back covers γιατί ουσιαστικά η τροποποιήση του new ipad έγινε στο πίσω τμήμα που υποδέχεται την μπαταρία "κτήνος".Εγώ έχω ένα back cover κινέζικο λίγο ελαστικό που εφαρμόζει άνετα χωρίς δυσκολία και σε 2 και σε 3 , αισθητικά δεν είναι ό, τι καλύτερο , αλλά τη δουλεία του την κάνει και με το παραπάνω.
Για τις υπόλοιπες θήκες το 0.6mm είναι ανεκτό , τα υλικά έχουν πολύ μεγαλύτερο τζόγο. Μόνο θήκη που θα ήταν ένα εκμαγείο από μη διατάσιμο υλικο θα είχε πρόβλημα εφαρμογης

#273   ampelift

ampelift

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:ampelift@gmail.com

Δημοσίευση 24/03/2012 - 14:09

Παιδια για μπείτε εδώ-interfacelift
Οι φώτο που έχει ο τύπος είναι απο DSLR και είναι σε όλες τις αναλύσεις,αν μπείτε απο το iPad αναγνωρίζει αυτόματα την ανάλυση δίπλα απο κάθε φωτο γράφει που την τράβηξε και με ποια DSLR και τι LENS χρησιμοποιείσαι,κάποιες απο αυτές είναι και φανταστικά wallpaper.

#274   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 14:12

Νομιζω την βρηκα! αυτη δεν ειναι?

http://www.multirama...21&catid=010302

Ναι αυτή είναι και πιο φθηνή από istorm (βάζουν καπελλο στα πάντα)
Απλά μπορει multirama μπορεί να μην έχει διαθεσιμότητα πια. Εκεί θα πατήσουν οι αλλοι να εκμεταλλευτούν την ανυπομονησία μας....

#275   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2012 - 14:15

Ρε παιδια ξερω οτι ολοι σας θα με κραξετε αλλα εγω θα το πω....
Ησαστε με τα καλα σας μωρε σιγα την τεραστια διαφορα με το ipad 2 που ολοι εχετε τρελαθει και κανετε σαν να ζειτε στην ζιμπαμπουε.
Εχει καλυτερη οθονη και πιο γρηγορο επεξεργαστη ααα να μην ξεχασω και την καμερα λες και αν σου βαλω δυο φωτογραφιες την μια με 5 μεγαπιξελ και την αλλη με 8 τραβιγμενες με τον ιδιο φακο θα καταλαβεις την διαφορα....
Αλλα ειναι και το αλλο δεν μπορεις να παιζεις το angry birds στο παλιο το ipad δεν ξεχωριζεις τπτ και ειναι και απιστευτα κουραστικο να περιμενεις τρια δεκατα του δευτερολεπτου παραπανω για να ανοιξει μια εφαρμογη....ψωναρες ολοι σας.
Μας εχει πασαρη η apple ενα 4s αντι για ενα 4 με αλλο ονομα και χερεστε λες και φτασατε στο διαστημα.
Να πω οτι δεν ειχατε τπτ οκ να το παρεις αλλα ολοι εδω μεσα εχουν απο τρια iphone ο καθενας και δυο ipad και στεναχοριεστε τοσο πολυ που δεν εχετε το τελευταιο μπραβο σας.......και να φανταστεις οτι χρειαζεσαι και ενα pc για να περνας τις φωτογραφιες σου απο το ipad οπου αλλου θελεις....ρε σεις ο κοσμος πειναει και εσεις ασχοληστε με μ@@@@@@ες ξυπνατε καλο το ipad αλλα φτανει.....εκτος και αν ολοι εδω μεσα ησαστε εκατομυριουχοι και δεν το ξερω....
Αυτα και συγνωμη αν καποιοι παρεξηγηθουν αλλα αυτα πιστευω και ειναι δικαιωμα μου...στην χωρα που ζουμε.
Marilina κραξε ελευθερα.....

Το που θα ξοδεψει ο καθενας τα λεφτα του ειναι δικο του θεμα και το αν ο κοσμος πειναει δεν εχει να κανει με το αν καποιος αγορασει ενα iPad επειδη ετυχε και το εκατσαν καποια εξτρα λεφτα αυτη την εποχη. Εσενα αμα στο χαρισουν, πουλα το και δωσε τα λεφτα σε αυτους που πεινανε.

Υ.Γ Δεν εχω καινουριο iPad (ακομα)
Υ.Γ 2 Δεν εχει ταχυτερο επεξεργαστη.

#276   TEOKOS

TEOKOS

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 14:18

Παιδια για μπείτε εδώ-interfacelift
Οι φώτο που έχει ο τύπος είναι απο DSLR και είναι σε όλες τις αναλύσεις,αν μπείτε απο το iPad αναγνωρίζει αυτόματα την ανάλυση δίπλα απο κάθε φωτο γράφει που την τράβηξε και με ποια DSLR και τι LENS χρησιμοποιείσαι,κάποιες απο αυτές είναι και φανταστικά wallpaper.

φοβερές !!!! και απο iPhone. Άντε να έρθει η Δευτέρα να πάρω το iPad απόλαυσω τις δικές μου photo! Δεν μπορώ δεν μπορω να περιμένω...

#277   TEOKOS

TEOKOS

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 14:23

Ναι αυτή είναι και πιο φθηνή από istorm (βάζουν καπελλο στα πάντα)
Απλά μπορει multirama μπορεί να μην έχει διαθεσιμότητα πια. Εκεί θα πατήσουν οι αλλοι να εκμεταλλευτούν την ανυπομονησία μας....

media markt αργυρουπολης έχει ένα σκάσμό θήκες με το λογότυπο new iPad πάνω.Άσχετο αλλά το αναφέρω.Media markt έχει Doa 14 ημερών

#278   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 24/03/2012 - 14:24

Το που θα ξοδεψει ο καθενας τα λεφτα του ειναι δικο του θεμα και το αν ο κοσμος πειναει δεν εχει να κανει με το αν καποιος αγορασει ενα iPad επειδη ετυχε και το εκατσαν καποια εξτρα λεφτα αυτη την εποχη. Εσενα αμα στο χαρισουν, πουλα το και δωσε τα λεφτα σε αυτους που πεινανε.

Υ.Γ Δεν εχω καινουριο iPad (ακομα)
Υ.Γ 2 Δεν εχει ταχυτερο επεξεργαστη.

ωραίος ο φίλος εντάξει γιατί αν είναι έτσι έπρεπε απλα να κλαίμε τι να κάνουμε κάποιοι έχουμε τα λευτα και το παίρνουμε εγώ προσωπικά το πηρα μετρητά αλλα 8α είμαι λίγο σφιχτά αυτό τον μηνα και τέλος πιστεύω ότι αξίζει και με το παραπάνω γιατί περνάω πολύ ώρα από τον χρόνο μου με το ipad κάθε μερα

#279   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 14:26

media markt αργυρουπολης έχει ένα σκάσμό θήκες με το λογότυπο new iPad πάνω.Άσχετο αλλά το αναφέρω.Media markt έχει Doa 14 ημερών

τιμές είδες?

#280   ampelift

ampelift

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:ampelift@gmail.com

Δημοσίευση 24/03/2012 - 14:29

Ρε παιδια ξερω οτι ολοι σας θα με κραξετε αλλα εγω θα το πω....
Ησαστε με τα καλα σας μωρε σιγα την τεραστια διαφορα με το ipad 2 που ολοι εχετε τρελαθει και κανετε σαν να ζειτε στην ζιμπαμπουε.
Εχει καλυτερη οθονη και πιο γρηγορο επεξεργαστη ααα να μην ξεχασω και την καμερα λες και αν σου βαλω δυο φωτογραφιες την μια με 5 μεγαπιξελ και την αλλη με 8 τραβιγμενες με τον ιδιο φακο θα καταλαβεις την διαφορα....
Αλλα ειναι και το αλλο δεν μπορεις να παιζεις το angry birds στο παλιο το ipad δεν ξεχωριζεις τπτ και ειναι και απιστευτα κουραστικο να περιμενεις τρια δεκατα του δευτερολεπτου παραπανω για να ανοιξει μια εφαρμογη....ψωναρες ολοι σας.
Μας εχει πασαρη η apple ενα 4s αντι για ενα 4 με αλλο ονομα και χερεστε λες και φτασατε στο διαστημα.
Να πω οτι δεν ειχατε τπτ οκ να το παρεις αλλα ολοι εδω μεσα εχουν απο τρια iphone ο καθενας και δυο ipad και στεναχοριεστε τοσο πολυ που δεν εχετε το τελευταιο μπραβο σας.......και να φανταστεις οτι χρειαζεσαι και ενα pc για να περνας τις φωτογραφιες σου απο το ipad οπου αλλου θελεις....ρε σεις ο κοσμος πειναει και εσεις ασχοληστε με μ@@@@@@ες ξυπνατε καλο το ipad αλλα φτανει.....εκτος και αν ολοι εδω μεσα ησαστε εκατομυριουχοι και δεν το ξερω....
Αυτα και συγνωμη αν καποιοι παρεξηγηθουν αλλα αυτα πιστευω και ειναι δικαιωμα μου...στην χωρα που ζουμε.
Marilina κραξε ελευθερα.....

Απ τα λεγόμενά σου 3 πράγματα εγώ καταλαβαίνω-
1)Θέλεις να δημιουργείς εντυπώσεις
2)Είσαι TROLL
3)Βγάζουν κομπλεξ τα λεγόμενά σου
Αν παρεξηγηθείς συγνώμη αλλά αυτα πιστεύω και είναι δικαίωμα μου .

#281   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 14:30

Ρε παιδια ξερω οτι ολοι σας θα με κραξετε αλλα εγω θα το πω....
Ησαστε με τα καλα σας μωρε σιγα την τεραστια διαφορα με το ipad 2 που ολοι εχετε τρελαθει και κανετε σαν να ζειτε στην ζιμπαμπουε.
Εχει καλυτερη οθονη και πιο γρηγορο επεξεργαστη ααα να μην ξεχασω και την καμερα λες και αν σου βαλω δυο φωτογραφιες την μια με 5 μεγαπιξελ και την αλλη με 8 τραβιγμενες με τον ιδιο φακο θα καταλαβεις την διαφορα....
Αλλα ειναι και το αλλο δεν μπορεις να παιζεις το angry birds στο παλιο το ipad δεν ξεχωριζεις τπτ και ειναι και απιστευτα κουραστικο να περιμενεις τρια δεκατα του δευτερολεπτου παραπανω για να ανοιξει μια εφαρμογη....ψωναρες ολοι σας.
Μας εχει πασαρη η apple ενα 4s αντι για ενα 4 με αλλο ονομα και χερεστε λες και φτασατε στο διαστημα.
Να πω οτι δεν ειχατε τπτ οκ να το παρεις αλλα ολοι εδω μεσα εχουν απο τρια iphone ο καθενας και δυο ipad και στεναχοριεστε τοσο πολυ που δεν εχετε το τελευταιο μπραβο σας.......και να φανταστεις οτι χρειαζεσαι και ενα pc για να περνας τις φωτογραφιες σου απο το ipad οπου αλλου θελεις....ρε σεις ο κοσμος πειναει και εσεις ασχοληστε με μ@@@@@@ες ξυπνατε καλο το ipad αλλα φτανει.....εκτος και αν ολοι εδω μεσα ησαστε εκατομυριουχοι και δεν το ξερω....
Αυτα και συγνωμη αν καποιοι παρεξηγηθουν αλλα αυτα πιστευω και ειναι δικαιωμα μου...στην χωρα που ζουμε.
Marilina κραξε ελευθερα.....


H οθόνη έχει διάφορα. Μη ξεχνάς πως ακόμη δεν υπάρχουν διαφορές. Η διάφορα στην κάμερα δεν είναι μόνο στα megapixel (αδιάφορα) αλλά στα οπτικά που είναι με διαφορά καλύτερα.

Κανείς δε μίλησε για διαφορά 0.3 στο άνοιγμα των εφαρμογών και είναι απαράδεκτο που δημιουργείσ εντυπώσεις.

Πεινάει ο κόσμος στην Αφρική από τότε που γεννήθηκες. Πήρες ποτέ τετράδιο UNICEF? Υιοθέτησες παιδάκι; Έστειλες ποτέ κουβέρτες ή φαγητό;

Με τα λόγια ψευτομαγκιές μόνο.

#282   hackgeo

hackgeo

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:hackgeo19

Δημοσίευση 24/03/2012 - 14:30

Ρε παιδια ξερω οτι ολοι σας θα με κραξετε αλλα εγω θα το πω....
Ησαστε με τα καλα σας μωρε σιγα την τεραστια διαφορα με το ipad 2 που ολοι εχετε τρελαθει και κανετε σαν να ζειτε στην ζιμπαμπουε.
Εχει καλυτερη οθονη και πιο γρηγορο επεξεργαστη ααα να μην ξεχασω και την καμερα λες και αν σου βαλω δυο φωτογραφιες την μια με 5 μεγαπιξελ και την αλλη με 8 τραβιγμενες με τον ιδιο φακο θα καταλαβεις την διαφορα....
Αλλα ειναι και το αλλο δεν μπορεις να παιζεις το angry birds στο παλιο το ipad δεν ξεχωριζεις τπτ και ειναι και απιστευτα κουραστικο να περιμενεις τρια δεκατα του δευτερολεπτου παραπανω για να ανοιξει μια εφαρμογη....ψωναρες ολοι σας.
Μας εχει πασαρη η apple ενα 4s αντι για ενα 4 με αλλο ονομα και χερεστε λες και φτασατε στο διαστημα.
Να πω οτι δεν ειχατε τπτ οκ να το παρεις αλλα ολοι εδω μεσα εχουν απο τρια iphone ο καθενας και δυο ipad και στεναχοριεστε τοσο πολυ που δεν εχετε το τελευταιο μπραβο σας.......και να φανταστεις οτι χρειαζεσαι και ενα pc για να περνας τις φωτογραφιες σου απο το ipad οπου αλλου θελεις....ρε σεις ο κοσμος πειναει και εσεις ασχοληστε με μ@@@@@@ες ξυπνατε καλο το ipad αλλα φτανει.....εκτος και αν ολοι εδω μεσα ησαστε εκατομυριουχοι και δεν το ξερω....
Αυτα και συγνωμη αν καποιοι παρεξηγηθουν αλλα αυτα πιστευω και ειναι δικαιωμα μου...στην χωρα που ζουμε.
Marilina κραξε ελευθερα.....


Αυτη τη νοοτροποια του Ελληνα δεν μπορω να την καταλαβω.Ολοι κρινουν τους παντες χωρις να κοιτανε τον εαυτο τους.Και την τελικη απο την τσεπσου τα πηραν τα λεφτα για να αγορασουν το ipad.Oπως ειπε και ενα φιλος απο πανω αμα στο χαρισουν πουλατο και δωσε τα λεφτα.

#283   TEOKOS

TEOKOS

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 14:30

τιμές είδες?

μπά δεν πρόσεξα ιδιαίτερα . Κάτι γουστοζικες Belkin τις είχε κανά 45αρι

#284   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 24/03/2012 - 14:32

για θήκες παιδιά το καλύτερο αν θέλετε να να μην δωσεται πολλά λευτα αλλα και να παρεται ίσως και καλύτερης ποιότητας ebay

#285   hackgeo

hackgeo

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:hackgeo19

Δημοσίευση 24/03/2012 - 14:33

Απ τα λεγόμενά σου 3 πράγματα εγώ καταλαβαίνω-
1)Θέλεις να δημιουργείς εντυπώσεις
2)Είσαι TROLL
3)Βγάζουν κομπλεξ τα λεγόμενά σου
Αν παρεξηγηθείς συγνώμη αλλά αυτα πιστεύω και είναι δικαίωμα μου .


Η εχει το ipad2 και προσπα8ει να πισει τον ευατο του οτι το ipad2 ειναι καλυτερο απο το καινουργιο ipad

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες