Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

νέο iPad! Οι πρώτες εντυπώσεις απο τους κατόχους


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
938 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 24/03/2012 - 16:20

Καθαρά θέμα της τσέπης σου φίλε. Άποψη μου να αγοράσεις το 32άρι. Τί να τις περάσεις τος ταινίες εαν δεν είναι HD σε μια τέτοια ουόνη;


Σταλμένο από το iPhone μου :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   panosc2vts

panosc2vts

    iPH Enthousiast

  • 471 μηνύματα
  • Twitter:@panosc2vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/03/2012 - 16:22

Αντιπαραθεσεις και βλακειες,εχει κανενας κανενα iPad (νεο :P) να αγορασουμε σε λογικη τιμη να μην χρειαστει να πληρωθουμε για να το παρουμε;;; :rolleyes:

#318   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 24/03/2012 - 16:25

Αντιπαραθεσεις και βλακειες,εχει κανενας κανενα iPad (νεο :P) να αγορασουμε σε λογικη τιμη να μην χρειαστει να πληρωθουμε για να το παρουμε;;; :rolleyes:

τι είναι για σένα λογική τιμή? για παραδειγμα το δικό μου θα το έδινα για 500

#319   R6POWER

R6POWER

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2012 - 16:25

ταινιες των 700 mb αντε 1gb.απλα επειδη δεν ειχα στο παρλθον ipad δεν ξερω τι χωρητικότητα μπορει να εχουν τα παιχνιδια ή τα Προγράμματα για αυτο σας ρωταω

#320   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2012 - 16:27

Καθαρά θέμα της τσέπης σου φίλε. Άποψη μου να αγοράσεις το 32άρι. Τί να τις περάσεις τος ταινίες εαν δεν είναι HD σε μια τέτοια ουόνη;


Σταλμένο από το iPhone μου :)

++

#321   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/03/2012 - 16:28

ταινιες των 700 mb αντε 1gb.απλα επειδη δεν ειχα στο παρλθον ipad δεν ξερω τι χωρητικότητα μπορει να εχουν τα παιχνιδια ή τα Προγράμματα για αυτο σας ρωταω


και το 16 αν οικονομικα δεν βγαινεις θα σε καλυψη ανετα, τα καλα game θελουν 1gb+, τις ταινιες θα τις διαγραφεις.

#322   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 16:29

Να σας πω και την δικιά μου ιστορία........... :rolleyes:

11:00 παίρνω τηλέφωνο στα κεντρικά στο Πλαίσιο για να αλλάξω την παραγγελία από 16gb 4g άσπρα να τα πάρω σε 32gb 4g άσπρα,γιατί όπως είπαν 2 παιδιά εδώ δεν θα φτάσουν τα 16gb...Και μένα μου φάνηκαν και εμένα λίγα...

Μου λένε: Θα καθυστερήσει μια,δυο βδομάδες δεν ξέρω,γιατί η παραγγελία σας ήτανε για 16gb και είχαν κρατηθεί 16gb.Άν την αλλάξετε θα ξανά πάτε σε σειρά προτεραιότητας από την ΑΡΧΗ! Λέω και τι να κάνω,θα περιμένω! (ΥΓ Το ένα θα το έπαιρνα την Δευτέρα και το άλλο την παρασκευή.Αυτά που ακύρωσα)

Κλείνω το τηλέφωνο,και λέω δεν παίρνω στο κατάστημα λάρισας να δω μήπως έχουν κανένα εκεί...Παίρνω τηλέφωνο και τους λέω ποιο θέλω, και μου λένε, έχω ένα άσπρο 32GB 4G αλλά είναι κρατημένο για άλλον που είχε κάνει παραγγελία..Εκείνη την ώρα αυτός το είχε μετανιώσει και ήθελε μαύρο 32GB 4G το οποίο υπήρχε!Παίρνει το μαύρο,και εγώ μετά πήρα το άσπρο! Και τελικά το ένα το πήρα σήμερα! Και αυτό που ήθελα κιόλας!
Πολύ τυχερός!!!!!! :P
Το άλλο το έκανα παραγγελία απ'τα κεντρικά και μου είπαν μια με 2 βδομάδες! Αλλά θα ξαναπάρω στο κατάστημα την άλλη εβδομάδα μήπως μου ξανά τύχη τίποτα τέτοιο! :lol:

Fotos:


Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα


Καλά λέμε τα σπάει!

Τέλειο σήμα,η ανάλυση επίσης τα σπάει! Ούτε bleeding,ούτε κιτρινίλες,τίποτα απολύτως!Τέλεια κάμερα.Δεν είδα τίποτα αρνητικό!

#323   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 24/03/2012 - 16:34

Ναι σίγουρα θα βλέπεις μια ταινία κ μετά θα την σβήνεις. Απλά βλέπω από μένα που δεν έχω ipad πλέον (είχα παλιά το ipad1 κ το έδωσα) κ χρησιμοποιώ το 4S με το καλώδιο hdmi για να βλέπω καμιά ταινία στη τηλεόρασή μου, ότι τα 16gb είναι λίγα. Πολλές φορές αναγκάζομαι να σβήσω καμια εφαρμογή ή τραγούδια για κάνω χώρο για τη ταινία. Βέβαια εγώ περνάω πάντοτε mkv ταινίες :)


Σταλμένο από το iPhone μου :)

#324   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 24/03/2012 - 16:34

δεν παιζει με τιποτα μιαμιση ωρα 1% δηλαδη θα εχεις αυτονομια 99% x 1.5 ωρες =??? μη τρελαθουμε τοτε η apple εχει καταφερει το ακατορθωτο. :lol:


Ε τί θέλεις να σου πω, αυτό είδα αυτο λέω. Το παιδάκι το πήρε στις 8 και κάτι και το άφησε 10 παρά και είχε πάει στο 99 τοις εκατό με κάτι angry birds, cut the rope κλπ κλπ.
Whatsapp doc?

#325   aquadigio

aquadigio

    iPH Enthousiast

  • 392 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/03/2012 - 16:34

Να σας πω και την δικιά μου ιστορία........... :rolleyes:

11:00 παίρνω τηλέφωνο στα κεντρικά στο Πλαίσιο για να αλλάξω την παραγγελία από 16gb 4g άσπρα να τα πάρω σε 32gb 4g άσπρα,γιατί όπως είπαν 2 παιδιά εδώ δεν θα φτάσουν τα 16gb...Και μένα μου φάνηκαν και εμένα λίγα...

Μου λένε: Θα καθυστερήσει μια,δυο βδομάδες δεν ξέρω,γιατί η παραγγελία σας ήτανε για 16gb και είχαν κρατηθεί 16gb.Άν την αλλάξετε θα ξανά πάτε σε σειρά προτεραιότητας από την ΑΡΧΗ! Λέω και τι να κάνω,θα περιμένω! (ΥΓ Το ένα θα το έπαιρνα την Δευτέρα και το άλλο την παρασκευή.Αυτά που ακύρωσα)

Κλείνω το τηλέφωνο,και λέω δεν παίρνω στο κατάστημα λάρισας να δω μήπως έχουν κανένα εκεί...Παίρνω τηλέφωνο και τους λέω ποιο θέλω, και μου λένε, έχω ένα άσπρο 32GB 4G αλλά είναι κρατημένο για άλλον που είχε κάνει παραγγελία..Εκείνη την ώρα αυτός το είχε μετανιώσει και ήθελε μαύρο 32GB 4G το οποίο υπήρχε!Παίρνει το μαύρο,και εγώ μετά πήρα το άσπρο! Και τελικά το ένα το πήρα σήμερα! Και αυτό που ήθελα κιόλας!
Πολύ τυχερός!!!!!! :P
Το άλλο το έκανα παραγγελία απ'τα κεντρικά και μου είπαν μια με 2 βδομάδες! Αλλά θα ξαναπάρω στο κατάστημα την άλλη εβδομάδα μήπως μου ξανά τύχη τίποτα τέτοιο! :lol:


Καλά λέμε τα σπάει!

Τέλειο σήμα,η ανάλυση επίσης τα σπάει! Ούτε bleeding,ούτε κιτρινίλες,τίποτα απολύτως!Τέλεια κάμερα.Δεν είδα τίποτα αρνητικό!


Να το/τα χαρεις φιλε! Και λεφτα μες στη κριση για 2 iPad που βρικες ;;; Χαχαχαχαχαχαχα... Πλακα κανω! :lol: ... Καλοριζικο!

Αλλα, ελα πες την αληθεια...: Ειχες φαρδος, ετσι;;;

#326   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2012 - 16:35

ταινιες των 700 mb αντε 1gb.απλα επειδη δεν ειχα στο παρλθον ipad δεν ξερω τι χωρητικότητα μπορει να εχουν τα παιχνιδια ή τα Προγράμματα για αυτο σας ρωταω

Φιλε μου, 3 σοβαρα παιχνιδια να βαλεις, λιγο μουσικη και βασικες εφαρμογες, γεμιζει το 16αρι. Αν θες και ταινιες πας 32αρι εκτος και αν νομιζεις οτι μπορεις να τα κουμανταρεις ολα. Παρε ενα δειγμα :
Αναρτημένη εικόνα

#327   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 24/03/2012 - 16:35

Πάντως έφυγαν αμέσως τα πρώτα κομμάτια. Χαμός!

Τελευταία επεξεργασία από: dchristo81, 24/03/2012 - 16:39


#328   R6POWER

R6POWER

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2012 - 16:39

οκ παιδια σας ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις παω για λευκο 32......ελπιζω με λιγο τυχη να το εχω συντομα...μολις το παραλαβω θα πω και γω τις εντυπωσεις μου!!!!

#329   panosc2vts

panosc2vts

    iPH Enthousiast

  • 471 μηνύματα
  • Twitter:@panosc2vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/03/2012 - 16:43

τι είναι για σένα λογική τιμή? για παραδειγμα το δικό μου θα το έδινα για 500

Μαλλον θα εδινα αλλα 9 € και θα το επαιρνα καινουριο.Οχι μαλλον,σιγουρα, συγγνωμη κιολας!

#330   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 24/03/2012 - 16:47

και το 16 αν οικονομικα δεν βγαινεις θα σε καλυψη ανετα, τα καλα game θελουν 1gb+, τις ταινιες θα τις διαγραφεις.


Eξαρτάται το τί παιχνίδια θες. Αν είναι για παιχνίδια της τάξεως του 1GB+ το καθένα, τότε σίγουρα χρειάζεται 32άρι. Εγώ τα βαλα κάτω (παρ'ολο τον πειρασμό του να πάρω 32άρι), και εκτός του χρηματικού, κοίταξα ολες τις εφαρμογές και αποφάσισα οτι δε μου χρειάζεται (γιατί ούτε μουσική έχω μέσα, ούτε ταινίες, πολύ σπάνια να περάσω κάποια ταινία μέσα για να δω και μετά τη σβήνω), και τελικά με το 16άρι, και με ΟΛΕΣ μου τις εφαρμογές μέσα (τις ίδιες που είχα στο 2), με καμια 50αριά παιχνίδια του μικρού, τις παρτιτούρες για τη δουλειά μου, βιβλία κλπ και έχω 6.9 GB ελεύθερα.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 24/03/2012 - 16:48

Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες