Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

νέο iPad! Οι πρώτες εντυπώσεις απο τους κατόχους


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
938 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   panosc2vts

panosc2vts

    iPH Enthousiast

  • 471 μηνύματα
  • Twitter:@panosc2vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/03/2012 - 16:52

Εν τω μεταξυ παιδες σταματηστε να λετε ποσο ωραιο ειναι και σκεφτειτε κι εμας που δεν εχουμε..Απο δω και περα θα λετε οτι ειναι χαλια :P..Μην ξανακουσω κανεναν να λεει για τελεια οθονη,θα παρεξηγηθουμε :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 16:56

Εν τω μεταξυ παιδες σταματηστε να λετε ποσο ωραιο ειναι και σκεφτειτε κι εμας που δεν εχουμε..Απο δω και περα θα λετε οτι ειναι χαλια :P..Μην ξανακουσω κανεναν να λεει για τελεια οθονη,θα παρεξηγηθουμε :P


να πω ενα αρνητικο?

η οθονη του γεμιζει δαχτυλιες, :P
και μην πει κανεις οτι εχω βρωμικα χερια γιατι τα πλενω συννεχεια για αυτον τον λογο, αλλα και παλι γινονται πολυ ευκολα...

#333   panosc2vts

panosc2vts

    iPH Enthousiast

  • 471 μηνύματα
  • Twitter:@panosc2vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/03/2012 - 16:57

Χααχαχα εισαι σε καλο δρομο,κραξε κι αλλο :P

#334   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2012 - 16:57

να πω ενα αρνητικο?

η οθονη του γεμιζει δαχτυλιες, :P
και μην πει κανεις οτι εχω βρωμικα χερια γιατι τα πλενω συννεχεια για αυτον τον λογο, αλλα και παλι γινονται πολυ ευκολα...

δοκιμασε να πλυνεις την οθονη τοτε :P :P :P

#335   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 17:01

δοκιμασε να πλυνεις την οθονη τοτε :P :P :P


χαχα


Παντως δεν κανω πλακα , αυτο ειναι αληθεια προβλημα για εμενα, να βρει εναν τροπο η apple να μην λερωνεται τοσο πολυ :P , αν και να πω την αληθεια μονο οταν ειναι κλειστο φαινονται

#336   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 17:03

Να το/τα χαρεις φιλε! Και λεφτα μες στη κριση για 2 iPad που βρικες ;;; Χαχαχαχαχαχαχα... Πλακα κανω! :lol: ... Καλοριζικο!

Αλλα, ελα πες την αληθεια...: Ειχες φαρδος, ετσι;;;



Σε ευχαριστώ! :)

#337   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 17:14

χαχα


Παντως δεν κανω πλακα , αυτο ειναι αληθεια προβλημα για εμενα, να βρει εναν τροπο η apple να μην λερωνεται τοσο πολυ :P , αν και να πω την αληθεια μονο οταν ειναι κλειστο φαινονται

Πάντως το μαύρο ακόμη κι αν είσαι με ένα πανάκι από πάνω βρώμικο φαίνεται ... Δείxνει καλύτερα βέβαια την αντίθεση της οθόνης.
Τώρα όσον αφορά τον χρόνο φόρτισης είναι απαραδεκτος κατά τη γνώμη μου , και μη μου πείτε όλα αυτά για την μπαταρία γιατί η μαμά apple φημίζεται για την τσιγκουνιά της (το αποθεματικό ίσο με χρέος κράτους δεν αποκταται αν είσαι σπάταλος....) αλλά όπως και όταν βγήκε το ipad δεν δόθηκε (ΣΟΦΑ) φορτιστης του iphone γιατι θα ήθελε "μια βδομάδα" να φορτιστεί έτσι και γω νομίζω (χωρις να είμαι τεχνικός οπότε οι γνώστες ας με διορθώσουν) ότι εφόσον σχεδον 2πλασίασαν τη χωρητικότητα της μπαταρίας θα έπρεπε να 2πλασιασουν και την ισχύ του φορτιστή να βάλλουν έναν 20watt για παράδειγμα.
Πολύ σύντομα οι εφευρετικοί κινέζοι θα λανσάρουν πιο γρήγορο φορτιστη για new ipad και ελπιζω να ακολουθήσουν και εταιρίες με προδιαγραφες (επώνυμοι με εγγυήση πχ Belkin)

Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 24/03/2012 - 17:20


#338   Panasol

Panasol

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2012 - 17:17

Πριν απο λιγο γυρισα απο το Πλαισιο της Πατρας
σημειωνω οτι δεν εχω ipad (ακομα) παρα μονο iphone 4 και macbook air
τα ειχαν διπλα-διπλα το ipad 2 και το new ipad....

1)ειναι πιο βαρυ αισθητα , ειδικα αν τα κρατησεις εναλλαξ....πχ στο 16αρι το βαρος του new ειναι 652 gr σε σχεση με το 2 που ειναι 600...52 gr κανουν διαφορα;;;σα νουμερο οχι..αλλα σαν ποσοστο ειναι 9% πιο βαρυ...
2)διαφορα στο μεγεθος δεν καταλαβα
3)η οθονη ειναι απιστευτη....(εχω την εντυπωση οτι επιτηδες ειχαν χαμηλωσει τη φωτεινοτητα στο 2 ωστε να φαινεται η διαφορα υπερ του new ipad)
4)ναι..ηταν πιο ζεστο..και τα δυο στην πριζα και το 2 ηταν κρυο...ανησυχητικο;;;δεν ξερω...
5)ντροπη και αισχος που δεν ειχαν ενα wi-fi ξεκλειδωτο για να μπεις να δεις πως ειναι η πλοηγηση στον safari ή εστω κανενα ebook για να δεις γραμματοσειρες κτλ...ουσιαστικα τη home screen μπορεσα να δω..δε λανσαρεις προιον ετσι ρε παιδια

η αληθεια ειναι οτι ειμαι αναμεσα σε new ipad και σε μεταχειρισμενο ipad 2.δεν ειναι τοσο οικονομικο το θεμα , αλλα οσο value for money..με την εννοια οτι ενα ipad 2 32gb στα 400 euro max ισως να ειναι πιο συμφερουσα σαν επιλογη...

τι θα κανω;;(οχι πως ενδιαφερει κανεναν... :P )..θα περιμενω λιγο καιρο (max 1 μηνα λεω) να δω μηπως η apple διορθωσει το θεμα με τη θερμοκρασια...θεωρω πως οι πρωτοι που αγοραζουν καποιες συσκευες λειτουργουν σαν beta users.εντοπιζουν και αναφερουν τα λαθη και τις παραλειψεις και στις επομενες παρτιδες διορθωνονται τα προβληματα...

σε καθε περιπτωση , το μηχανημα ειναι φανταστικο... :rolleyes:

#339   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 17:21

http://pcnea.blogspo...ad-3-apple.html

#340   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 18:20

Να πω οτι δοκιμασα , με ενα κινεζικο camera conection kit που ειχα αγορασει απο το ebay με 3 ευρω, και παροτι σε καποια στιγμη εβγαλε ενα μήνυμα οτι αυτη η συσκευη δεν υποστηριζεται, λειτουργησε κανονικα , και περασα φωτογραφιες κατευθιαν απο την DSLR μου!

Τελευταία επεξεργασία από: ababapanos, 24/03/2012 - 18:21


#341   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 18:21

Παίδες χρονομετρημένο τελικά από κλειστό ipad 3rd (δηλαδή να κλείσει λόγω πλήρους αποφόρτισης) μέχρι 100% :
5 ώρες και 45 λεπτα ( για την ακρίβεια 5h 44' 42'') χωρίς η συσκευή να χρησιμοποιείται κατά τη διάρκεια της φόρτισης

Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 24/03/2012 - 18:21


#342   xpep07

xpep07

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/03/2012 - 18:25

Καλησπέρα

Το πείρα την Παρασκευή από το I storm
Ειμουν ο τέταρτος στην σειρά
Είναι το πρώτο iPad mou (wifi64 άσπρο)
Συγνώμη που θα το πω έτσι αλλά είναι καυλα

Το iPhone μου φενεται κουτσουλια πια

#343   gmathio

gmathio

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 18:35

Καλησπέρα

Το iPhone μου φενεται κουτσουλια πια


Σ' αυτό έχεις απόλυτο δίκιο !!!!

#344   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 24/03/2012 - 18:45

Τυχεροί σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη !!! Στην επαρχία λένε 2-3 εβδομάδες !!! Αλλος θεός εδώ ..... τί να πείς .... :mad:

#345   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 18:48

Τυχεροί σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη !!! Στην επαρχία λένε 2-3 εβδομάδες !!! Αλλος θεός εδώ ..... τί να πείς .... :mad:


και εγω απο επαρχεια ειμαι φιλε αλλα προνοησα και σημερα το εχω στα χερια μου απο το πρωι, αν ειναι να περιμενεις απο αυτους κλαψτα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 23

0 μέλη, 23 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες