Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

νέο iPad! Οι πρώτες εντυπώσεις απο τους κατόχους


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
938 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#526   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/03/2012 - 20:48

Εχεις δοκιμασει το Gplayer?http://itunes.apple.com/us/app/gplayer/id438402174?mt=8



CineXplayer, AcePlayer και OPlayerHD εχω χρησιμοποιησει. Το εχω ομως και το GPlayer. Το δοκιμαζω τωρα και σου λεω.



και γω εβαλα ενα mkv στο AVPlayer Hd κι εκανε βλακειες δεν επαιξε.


Λοιπόν, η λίστα με τα προγράμματα που χρησιμοποίησα:

AcePlayer
CineXPlayer
FlexPlayer
GPlayer
OPlayerHD
PlayerXtreme
TTPlayer

Κατέβασα κάποια mkv 1080p samples από εδώ.

Κάποια προγράμματα δεν μπόρεσαν καν να ανοίξουν τα αρχεία, εμφανίζοντας μήνυμα ασυμβατότητας. Σε άλλα η αναπαραγωγή δεν ήταν ούτε καν επαρκής, ενώ σε άλλα ακουγόταν μόνο ο ήχος.
Το δε TTPlayer με πέταγε στη home screen.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#527   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/03/2012 - 21:12

Δοκίμασα τυχαία μερικά βιντεάκια στο Galaxy S II και παίζουν νεράκι ...!!
Ξεφτίλα για το καινούργιο iPad να μην μπορεί να παίξει τέτοια αρχεία, ειδικά αν αναλογιστεί κανείς πόσο δυνατό μηχάνημα είναι και πόσο για πλάκα θα μπορούσε να παίξει τέτοια αρχεία!
Πρέπει η Apple να καταλάβει πως αρκετός κόσμος θέλει να βλέπει έργα στις συσκευές τις και πρέπει επιτέλους να δείξει λίγο σεβασμό σε αυτούς που την στηρίζουν και της ακουμπάνε τα λεφτάκια τους!

#528   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 27/03/2012 - 21:15

Δοκίμασα τυχαία μερικά βιντεάκια στο Galaxy S II και παίζουν νεράκι ...!!
Ξεφτίλα για το καινούργιο iPad να μην μπορεί να παίξει τέτοια αρχεία, ειδικά αν αναλογιστεί κανείς πόσο δυνατό μηχάνημα είναι και πόσο για πλάκα θα μπορούσε να παίξει τέτοια αρχεία!
Πρέπει η Apple να καταλάβει πως αρκετός κόσμος θέλει να βλέπει έργα στις συσκευές τις και πρέπει επιτέλους να δείξει λίγο σεβασμό σε αυτούς που την στηρίζουν και της ακουμπάνε τα λεφτάκια τους!

καλα προσωπικα δεν θα τρελαθω, mkv δεν βλεπω προτιμαω mp4 ή avi απλα ετυχε μια ταινια να κατεβασω mkv και ειπα να την τεσταρω αλλα νομιζω οτι ειχε θεμα το συγκεκριμενο αρχειο, ενω ελεγε οτι ειναι 773 mb οταν αργοτερα την εκανα convert σε aci(ακομη και αυτουσιο το mkv στο AVPlayer ελεγε οτι ειναι 2.5 λεπτα
Whatsapp doc?

#529   RIOTSHIELD

RIOTSHIELD

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/03/2012 - 21:19

Παιδια το καλυτερο player που εχω δει ειναι το GoodPlayer. Εχει παιξει τα παντα απο οσα του εχω βαλει. Εν προκειμενω mkv 1080p παιζουν μια χαρα.

#530   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/03/2012 - 21:22

Ναι βρε iMarilina μου, καλά κάνεις και δεν τρελαίνεσαι , αλλά έλεος με την Apple να πούμε! Δεν μπορεί κάποιος να έχει το καλύτερο εργαλείο της αγοράς και το πιο όμορφο και να μην παίζει τα αυτονόητα! Το mkv είναι το πιο διαδεδομένο αρχείο που κυκλοφορεί στην πιάτσα! Μέχρι και κάτι ταμπλέτες και κινητά της εκείνης παλιάς εποχής μπορούν και παίζουν άνετα αυτά τ' αρχεία! Απλά έχοντας τα δικά της έργα στο store ΔΕΝ την ενδιαφέρει να σου δώσει την δυνατότητα να μπορείς να βάζεις εσύ ότι θες, γιατί απλά θα χάσουν φράγκα!!! ;)
Το συγκεκριμένο πάντως γεγονός, έχει σπρώξει αρκετό κόσμο μακρυά της... και συνεχίζει!!
Φίλε mikexs, για ψάξε και κάνα άλλο πρόγραμμα, όλο και κάποιο καλύτερο θα υπάρχει! Ενημέρωσε μας αν βρεις κάτι! :)

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 27/03/2012 - 21:24


#531   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/03/2012 - 21:22

Παιδια το καλυτερο player που εχω δει ειναι το GoodPlayer. Εχει παιξει τα παντα απο οσα του εχω βαλει. Εν προκειμενω mkv 1080p παιζουν μια χαρα.


Δοκίμασες κάποιο από τα παραπάνω samples? Γιατί βλέπω ένα σχόλιο για το goodplayer στο itunes που λέει: "can't play non native 1080p content even on an iPad 3rd gen!! every things ridiculously slow and laggy"

Ίσως πρέπει να περιμένουμε όλα αυτά τα προγράμματα να γίνουν update.

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 27/03/2012 - 21:23


#532   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 27/03/2012 - 21:24

Ναι βρε iMarilina μου, καλά κάνεις και δεν τρελένεσαι , αλλά έλεος με την Apple να πούμε! Δεν μπορεί κάποιος να έχει το καλύτερο εργαλείο της αγοράς και το πιο όμορφο και να μην παίζει τα αυτονόητα! Το mkv είναι το πιο διαδεδομένο αρχείο που κυκλοφορεί στην πιάτσα! Μέχρι και κάτι ταμπλέτες και κινητά της εκείνης παλιάς εποχής μπορούν και παίζουν άνετα αυτά τ' αρχεία! Απλά έχοντας τα δικά της έργα στο store ΔΕΝ την ενδιαφέρει να σου δώσει την δυνατότητα να μπορείς να βάζεις εσύ ότι θες, γιατί απλά θα χάσουν φράγκα!!! ;)
Το συγκεκριμένο πάντως γεγονός, έχει σπρώξει αρκετό κόσμο μακρυά της... και συνεχίζει!!

παντως γενικα με τα mkv δεν εχω βρει ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ακρη. Οσες φορες εχει τυχει να κατεβασω ας πουμε επεισοδιο σειρας σε mkv, ουτε το windows media player, ουτε κανενα αλλο προγραμμα το παιζει, ουτε με convert σε αλλο φορματ ουτε τιποτα.
Whatsapp doc?

#533   baron

baron

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2012 - 21:25

I pad 3 τιμές



Sent from my iPhone using Tapatalk

#534   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 27/03/2012 - 21:25

Δεν έχεις το σωστό codec γι αυτό.Σε pc δεν μπορεί να μην παίζει mkv file..Όπως είπε κι ο John Hasio είναι το πιο διαδεδομένο format για HD video.

Αναρτημένη εικόνα


#535   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/03/2012 - 21:26

Καλά, περίμενες το windows media player να παίξει και mkv? :blink:

#536   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 27/03/2012 - 21:28

offtopic:Αν κατεβάσει το klmcodec ακόμα και το windows media player το παίζει αν και δεν το συνιστώ.KMPlayer,media player classic,vlc πολύ καλύτεροι.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 27/03/2012 - 21:28

Αναρτημένη εικόνα


#537   RIOTSHIELD

RIOTSHIELD

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/03/2012 - 21:34

Θα δοκιμασω τωρα αλλα εχω δει το tree of life αρχειο 10gb 1080p. Θα γραψω ξανα σε λιγο

#538   Gfb3

Gfb3

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 27/03/2012 - 21:41

Νομίζω ότι καμία εφαρμογη απο το AppStore δεν έχει hardware acceleration. Μόνο το xbmc απο Cydia έχει. Αν κάνω λάθος να με διορθώσει κάποιος.

Και ένα link: http://www.shinyhack...iphone-and.html

Τελευταία επεξεργασία από: Gfb3, 27/03/2012 - 21:46


#539   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 27/03/2012 - 21:44

Δεν έχεις το σωστό codec γι αυτό.Σε pc δεν μπορεί να μην παίζει mkv file..Όπως είπε κι ο John Hasio είναι το πιο διαδεδομένο format για HD video.

kαι για πες μου ποιο codec ειναι αυτο γιατι τα εχω ολα ενημερωμενα, και εχω και codec packs κι απ ολα
Ουτε απο vlc παιζουν

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 27/03/2012 - 21:44

Whatsapp doc?

#540   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 27/03/2012 - 21:48

kαι για πες μου ποιο codec ειναι αυτο γιατι τα εχω ολα ενημερωμενα, και εχω και codec packs κι απ ολα
Ουτε απο vlc παιζουν

Μπορώ με βεβαιότητα να πω ότι όταν ένα αρχείο δεν μου παίζει στο vlc τότε σχεδόν 100% είναι broken το αρχείο...

Παίζω τα πάντα από κει και ποτέ δεν μου έχει δημιουργήσει θέμα.

Και εννοείται και όλα τα mkv.

Μιλάω για Windows.

Δοκίμασε να το απεγκαταστήσεις και να κατεβάσεις την τελευταία έκδοση μπας και ξυπνήσει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες