Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

νέο iPad! Οι πρώτες εντυπώσεις απο τους κατόχους


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
938 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#646   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 01/04/2012 - 21:07

Το 3 ίδιο με το 1; Είμαστε σοβαροί; Μέρα με τη νύχτα

edit: Το πάμε πακέτο χρησιμοποιεί στο διαφημιστικό σποτάκι τους τη μουσική από το contre jour. θα τους καρφώσω να τους χτυπήσουν μια μυνησάρα όλη δική τους!



Συμφωνω,μην φτασουμε να βαλουμε διπλα το Lada με το Passat.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#647   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 01/04/2012 - 21:18

Συμφωνω,μην φτασουμε να βαλουμε διπλα το Lada με το Passat.....

Αν τα απλουστεύσεις όλα ίδια είναι ...

#648   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 01/04/2012 - 21:25

Αν τα απλουστεύσεις όλα ίδια είναι ...





Κωστα μου,δεν νομιζω να ξενερωσες τοσο γρηγορα,καλοδουλευτο φιλε και ο επεξεργαστης με την οθονη ειναι ολα τα λεφτα!!

#649   orbitech

orbitech

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/04/2012 - 21:26

Ειχα το 2 και το εδωσα για το 3 λογω αναλυσης κ μνημης.. Και εκανα πολυ καλα νομιζω φοβερη οθονη, αλλωστε internet pad ειναι πρωτιστως, για μενα ειναι σημαντικοτατος λογος αναβαθμισης.. Αν δεν σας απασχολει αυτο το 2 ειναι μια χαρα συγκριτικα.. Καμερες κ λοιπα κ μενα ποσως με ενδιαφερουν..

#650   gmathio

gmathio

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/04/2012 - 21:51

Απο κιτρινωπές οθόνες πως πάτε;
Δεν βλέπω ιδιαίτερη αναφορά, μόνο σε μένα έτυχε; :(


Δεν ξερω πως ακριβώς φαίνεται το δικό σου, αλλά μήπως είναι η αρχική κίτρινη χροιά της οθόνης που θα φύγει σιγά σιγά;
Εμένα πάντως δεν έχει πρόβλημα...

#651   SotisDiv

SotisDiv

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/04/2012 - 23:32

Τι εννοείς κιτρινωπή; Από πλευράς White Balance ή έχει κάποιες επιφάνειες με κίτρινη απόχρωση; Εμένα έχει το λεγόμενο uneven color screen uniformity αλλά σε ελάχιστο βαθμό που δεν σε ενοχλεί. (Σε άσπρο background βλέπεις περιοχές με κίτρινη, πράσινη, ρόζ απόχρωση που το εντοπίζεις πιο εύκολα όταν αλλάζεις γωνία θέασης)Εγώ πάντως θα αφήσω να περάσεουν αρκετές μέρες να δώ αν φύγει γιατι δίαβασα στο macrumours ότι σε κάποιους φεύγει με το πέρασμα των ημερών... Για να καταλάβεις τι εννόω δες ένα πολύ έντονο παράδειγμα στο παρακάτω Link:http://forums.macrumors.com/showpost.php?p=14622297&postcount=1107

Όταν το αγόρασα στις 23 Μαρτίου και το άνοιξα, αυτό που αντίκρυσα ήταν μια ελαφώς κίτρινη οθόνη απο άκρη σε άκρη.
Σήμερα, μία εβδομάδα μετά, η μισή οθόνη έχει ψιλοασπρίσει (απο το home button έως τη μέση).
Κάτι αντίστοιχο με τις φωτογραφίες που παρέθεσες.
Μάλιστα επειδή είχα στα χέρια μου και το iPad2, τα έβαλα δίπλα δίπλα και η διαφορά ήταν χαώδης.
Η ανάλυση και όλα είναι σούπερ αλλά δυστηχως αυτό με ενοχλεί αρκετά και δεν μπορώ να ευχαριστηθώ τη νέα μου συσκευή.
Με μια γρήγορη ματιά σε φόρουμς του εξωτερικού διαπίστωσα οτι το φαινόμενο yellow display είναι παγκόσμιο και έχει γίνει ένας ψιλοχαμός.

Μπορείς να βγάλεις μια φώτο με μια ψηφιακή για να το δούμε?(ΑΝ δεν σου είναι κόπος φυσικά!!) :)

Θα το κάνω αλλά πλέον δεν έχω το iPad2 ούτως ώστε να μπορούσατε να συγκρίνετε τη διαφορά.

Δεν ξερω πως ακριβώς φαίνεται το δικό σου, αλλά μήπως είναι η αρχική κίτρινη χροιά της οθόνης που θα φύγει σιγά σιγά; Εμένα πάντως δεν έχει πρόβλημα...

Δεν ξέρω αν φεύγει σιγά σιγά όπως κάποιοι ισχυρίζονται αλλά επειδή η αγορά έγινε απο Media markt τα οποία έχουν 14 ημέρες DOA, θα το επιστρέψω αύριο κιόλας, καθώς έχει περάσει ήδη μια εβδομάδα με το πρόβλημα να παραμένει και δεν ρισκάρω να χάσω τη DOA.

#652   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/04/2012 - 00:00

Φίλε, να το πας πίσω!! Σε καμιά περίπτωση μην κρατήσεις κάτι που σ' ενοχλεί και έχεις δώσει και τόσα λεφτά για να το αποκτήσεις! Κρίμα είναι... ! Απλά το επόμενο να το ανοίξεις μπροστά τους για να γλυτώσεις την καζούρα του πήγαινε έλα! Κουράγιο μιας και όλη αυτή η διαδικασία είναι ψυχοφθόρα! <_<

#653   gmathio

gmathio

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/04/2012 - 00:00

Αν σ΄ενοχλεί, να πας να το αλλάξεις. Εξάλλου, το θέμα είναι να το ευχαριστηθείς εσύ. Αν κάτι σε "τρώει" δεν θα το ευχαριστηθείς ποτέ. Ελπίζω μόνο να είσαι πιο τυχερός με το καινούργιο και να έχει πιο καθαρή οθόνη!

#654   cougar82

cougar82

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/04/2012 - 12:05

παιδια αποτι καταλαβαινω το yellow display σαν φαινομενο ειναι κατι το οποιο ειναι αν σου κατσει και που θα σου κατσει σωστα?
Δηλαδη, δε μπορω να φανταστω οτι στα 100 ιπαντ τα 95 εχουν τετοιο προβλημα.

πιστευετε οτι παιζει ρολο και η παρτιδα και μιας και ψαχνω να δω απο που θα το παρω, εσεις προτινετε καποιο συγκεκριμενο μερος
ετσι ωστε να αποφυγω εστω σε μεγαλο βαθμο να μη μου κατσει κανενα τετοιο και φαω ξενερωμα???


χιλια ευχαριστω!

#655   vajrakagyu

vajrakagyu

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Twitter:@g_mastropavlos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:vajrakagyu

Δημοσίευση 02/04/2012 - 12:19

Όταν το αγόρασα στις 23 Μαρτίου και το άνοιξα, αυτό που αντίκρυσα ήταν μια ελαφώς κίτρινη οθόνη απο άκρη σε άκρη.
Σήμερα, μία εβδομάδα μετά, η μισή οθόνη έχει ψιλοασπρίσει (απο το home button έως τη μέση).
Κάτι αντίστοιχο με τις φωτογραφίες που παρέθεσες.
Μάλιστα επειδή είχα στα χέρια μου και το iPad2, τα έβαλα δίπλα δίπλα και η διαφορά ήταν χαώδης.
Η ανάλυση και όλα είναι σούπερ αλλά δυστηχως αυτό με ενοχλεί αρκετά και δεν μπορώ να ευχαριστηθώ τη νέα μου συσκευή.
Με μια γρήγορη ματιά σε φόρουμς του εξωτερικού διαπίστωσα οτι το φαινόμενο yellow display είναι παγκόσμιο και έχει γίνει ένας ψιλοχαμός.


Θα το κάνω αλλά πλέον δεν έχω το iPad2 ούτως ώστε να μπορούσατε να συγκρίνετε τη διαφορά.


Δεν ξέρω αν φεύγει σιγά σιγά όπως κάποιοι ισχυρίζονται αλλά επειδή η αγορά έγινε απο Media markt τα οποία έχουν 14 ημέρες DOA, θα το επιστρέψω αύριο κιόλας, καθώς έχει περάσει ήδη μια εβδομάδα με το πρόβλημα να παραμένει και δεν ρισκάρω να χάσω τη DOA.


Και εγώ στις 23 το αγόρασα. Είχε ομοιόμορφο κιτρινωπό χρώμα σε όλη την οθόνη. Ήταν ιδιαίτερα εμφανές στις λευκές σελίδες. Στις 30 το πήγα πίσω στο golden-i και παρουσία πωλητή στο έβαλα δίπλα στα εκθεσιακά. Αμέσως συμφώνησαν να σταλεί για έγκριση αντικατάστασης στο service της αντιπροσωπείας της Apple. Ανάλογα με το στοκ, τουλάχιστον μία εβδομάδα αναμονή. Ελπίζω να πετύχω το καλό display γιατί από ότι βλέπω στα ξένα φόρουμ είναι σχετικά μεγάλο το πρόβλημα με τα νέα iPad.

#656   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/04/2012 - 12:38

παντως αυτο με το ''κιτρίνισμα'' ειναι αρκετο περιεργο..
Η apple δεν το θεωρει προβλημα, ωστοσο τα καταστηματα για την καλυτερη εξυπηρετηση προσπαθουν να ικανοποιήσουν τους πελατες και τα αλλάζουν και καλα κανουν..
Ωστοσο και εγω πιστευω αν ειχα κίτρινη οθονη σε σημειο ενοχλησης θα το γυρνουσα..ελαφρως κιτρινο στα θερμα χρωματα, θα το αφηνα.

#657   Nomes

Nomes

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gbenardos

Δημοσίευση 02/04/2012 - 12:44

Τώρα θα πω καφρίλα αλλά εμένα και να είχε (που μπορεί να έχει) δεν θα το έπαιρνα χαμπάρι. Η χαρά του να έχεις αχρωματοψία!!!! :P

#658   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/04/2012 - 12:48

Και εγώ στις 23 το αγόρασα. Είχε ομοιόμορφο κιτρινωπό χρώμα σε όλη την οθόνη. Ήταν ιδιαίτερα εμφανές στις λευκές σελίδες. Στις 30 το πήγα πίσω στο golden-i και παρουσία πωλητή στο έβαλα δίπλα στα εκθεσιακά. Αμέσως συμφώνησαν να σταλεί για έγκριση αντικατάστασης στο service της αντιπροσωπείας της Apple. Ανάλογα με το στοκ, τουλάχιστον μία εβδομάδα αναμονή. Ελπίζω να πετύχω το καλό display γιατί από ότι βλέπω στα ξένα φόρουμ είναι σχετικά μεγάλο το πρόβλημα με τα νέα iPad.


Welcome to the club φιλε. Θα περιμένεις πολύ δυστυχώς. Κι εγώ το πήγα golden-i για αλλαγή στις 24 και ακόμη περιμένω!!!! Δεν ξέρω τι συσκευή έχεις, πάντως εγώ είχα πάρει wifi απλό 16ρι...Υπομονή

#659   ampelift

ampelift

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:ampelift@gmail.com

Δημοσίευση 02/04/2012 - 12:53

Εγώ προσωπικα πάντως , είχα το 2 με΄χρι πριν από λίγες μέρες και χρησιμοποιώ το 3 μια βδομάδα σχεδον, Δεν έχω την αίσθηση ότι χρησιμποποιώ μια πιο γρήγορη συσκευή ... όσον αφορά τη RAM αν δεν εξυπηρετεί την ανάλυση της οθόνης σε τι φαίνεται ακριβώς το αποτέλεσμα του διπλασιασμού ? Δεν είπα ποτέ ότι το ipad 3 είναι μάπα ή οτι η οθόνη είναι λίγο πράγμα (έχει βέβαια και το τίμημά της βάρος , μπαταρία , κτλ) σε καμιά περίπτωση δε λέω ότι δεν εντυπωσιάζομαι , αλλα πέραν ΟΘΟΝΗΣ και κάμερας ΟΥΔΕΝ

Διευκρίνισε όμως τι θα θεωρούσες εσύ major αναβάθμιση?

#660   vajrakagyu

vajrakagyu

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Twitter:@g_mastropavlos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:vajrakagyu

Δημοσίευση 02/04/2012 - 12:54

Welcome to the club φιλε. Θα περιμένεις πολύ δυστυχώς. Κι εγώ το πήγα golden-i για αλλαγή στις 24 και ακόμη περιμένω!!!! Δεν ξέρω τι συσκευή έχεις, πάντως εγώ είχα πάρει wifi απλό 16ρι...Υπομονή

Δυστυχώς ήδη έχω στερητικά σύνδρομα! Χωρίς iPad στο γραφείο για δουλειά και χωρίς αυτό για browsing και gaming στο σπίτι, είναι φρίκη σκέτη.. Πούλησα και το iPad 2 που είχα.. Πήρα το 32GB WiFi 4G (9 εβδομάδα παραγωγής). Ελπίζω γρήγορα να έρθει νέα παραλαβή (χωρίς κίτρινη ή μπλε ή ροζ απόχρωση οθόνης...)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες