Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

νέο iPad! Οι πρώτες εντυπώσεις απο τους κατόχους


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
938 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#721   gmathio

gmathio

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/04/2012 - 22:46

Εχει διαπιστώσει κανείς πρόβλημα με το 3G του νέου ipad; Στο εξωτερικό τα forum αρχίζουν να γεμίζουν αναφορές για προβληματικό 3G, που δεν συνδέεται αν και δείχνει full σήμα, που αργεί πάρα πολύ να φορτώσει και γενικά δεν ξεκολλάει ούτε με κλείσιμο στο network ή σε airplane mode και διορθώνεται μόνο με κλείσιμο και άνοιγμα του ipad.
Το δικό μου πάντως έχει τέτοιο πρόβλημα και περιμένω σύντομα κάποια λύση από την Apple...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#722   smbros

smbros

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2012 - 00:43

Το δικό μου κοντέρ έγραψε 2/2 προβληματικά νέα iPad.. Σαν να μην είχε κολλήσει καλά το μαύρο πλαίσιο με την οθόνη, με αποτέλεσμα να φαίνεται φως.

http://imageshack.us.../img0072re.jpg/

Αγοράζω το πρώτο, διαπιστώνω το πρόβλημα και πηγαίνω την ιδια μέρα εκεί που το αγόρασα (Systemgraph). Ύστερα από μια αρχική προσπάθεια υποβάθμισης του προβλήματος (με ερωτήσεις του στυλ "σας ενοχλεί το συγκεκριμένο πρόβλημα;") μου είπαν ότι μόλις παραλάβουν καινούρια τεμάχια θα πάρω σφραγισμένο. Όπερ και εγένετο μετά απο μια περίπου βδομάδα. Η "πλάκα" είναι ότι και το δεύτερο κομμάτι εμφάνισε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα σε άλλο σημείο. Ξαναπηγαίνω και μου λένε ότι πάλι θα παραλάβω καινούριο σφραγισμένο, πλην όμως θα αργήσουν να φέρουν νέα παρτίδα (~1 μήνα). Εν τέλει πήρα τα λεφτά μου πίσω..

#723   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 08/04/2012 - 08:57

Το δουλεύω και γω από χθες.εχει bleeding δεν με απασχολεί όμως.νομιζω ότι είναι λίγο υπερβολικό να ασχολείσαι με αυτό εκτός αν είναι τόσο μεγάλο.επισης η μπαταρία δεν παίζεται.μια ερώτηση,έχω μόνο :η πρώτη φόρτιση πρέπει να γίνει με το άνοιγμα της συσκευασίας ή εξαντλωντας το ποσοστό που έρχεται από την συσκευασία του?ειναι του αδερφου μου και με εχει βάλει και μένα τώρα στα αίματα να το παρω

#724   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/04/2012 - 09:02

Smbros κι εμενα ειχε το ιδιο προβλημα σε τεραστιο βαθμο, led bleeding δηλαδη. Ηταν ολη η πλευρα με φως στην μερια της καμερας. Το πηγα golden i, μου το αλλαξαν, πηρα καινουργιο σφραγισμενο. Αυτο εχει μια κουκιδα σαν κι εσενα αλλα δεν φαινεται. Καμια σχεση με το προηγουμενο που πηρα. Ετσι λοιπον το κρατησα γιατι δεν φαινεται απλα αλλα και γιατι βαριεμαι να μεινω παλι 10+ μερες χωρις ipad...

Τελευταία επεξεργασία από: polakis, 08/04/2012 - 09:04


#725   varvar

varvar

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/04/2012 - 10:05

Όταν έχεις πληρώσει μια περιουσία πρέπει όλα να είναι αψεγάδιαστα μέχρι την παραμικρή λεπτομέρεια (αν και μόνο λεπτομέρεια δεν είναι το bleeding..) Αν είχες αγοράσει turbo-x θα το καταλάβαινα κάπως να είσαι πιο ελαστικός, αλλά σε προϊόντα της Apple με τίποτα.. Τουλάχιστον απ'ότι διαβάζω systemgraph και golden-i δεν κάνουν τους άσχετους. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το γεγονός ότι ως premium resellers θεωρητικά είναι ότι πιο κοντινό σε Apple Store ή όχι. Το λέω αυτό γιατί σε αντίστοιχες περιπτώσεις σε άλλα καταστήματα δεν τα αλλάζουν εύκολα με εντελώς καινούργια. Επίσης, στο πλαίσιο δεν παίζει με τίποτα να πάρεις τα χρήματά σου πίσω..

#726   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 08/04/2012 - 10:08

Το δουλεύω και γω από χθες.εχει bleeding δεν με απασχολεί όμως.νομιζω ότι είναι λίγο υπερβολικό να ασχολείσαι με αυτό εκτός αν είναι τόσο μεγάλο.επισης η μπαταρία δεν παίζεται.μια ερώτηση,έχω μόνο :η πρώτη φόρτιση πρέπει να γίνει με το άνοιγμα της συσκευασίας ή εξαντλωντας το ποσοστό που έρχεται από την συσκευασία του?ειναι του αδερφου μου και με εχει βάλει και μένα τώρα στα αίματα να το παρω

Το αφηνεις να αδειασει και μετα το φορτιζεις! ;)
XS Max 256 Gb Space Gray

#727   smbros

smbros

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2012 - 10:59

Αν το κοίταζες από κοντά στο επίπεδο της οθόνης ήταν ακόμα χειρότερο απ'ότι φαίνεται στη φωτογραφία, ξεκίναγε από το σημείο της κουκίδας και έφτανε μέχρι την γωνία δεξιά. Επισυνάπτω και μια δεύτερη φωτό και για παιδιά που τυχόν αντιμετωπίσουν παρόμοιο πρόβλημα στο μέλλον..

http://imageshack.us.../img0007py.jpg/

Το πρώτο που παρέλαβα ήταν σαφώς χειρότερο. Μου φάνηκε πολύ μεγάλο το χρονικό διάστημα μέχρι να κάνουν νέες παραλαβές, γι'αυτό και προτίμησα το refund. Συν τοις άλλοις, αφενός μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτό, αφετέρου μετά την διπλή απογοήτευση πραγματικά δεν ξέρω αν τελικά το αγοράσω.. Δεν έχω παράπονο από το κατάστημα, απλά για εμένα προσωπικά κλονίστηκε σημαντικά η αξιοπιστία της Apple..

#728   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/04/2012 - 11:02

Εχει διαπιστώσει κανείς πρόβλημα με το 3G του νέου ipad; Στο εξωτερικό τα forum αρχίζουν να γεμίζουν αναφορές για προβληματικό 3G, που δεν συνδέεται αν και δείχνει full σήμα, που αργεί πάρα πολύ να φορτώσει και γενικά δεν ξεκολλάει ούτε με κλείσιμο στο network ή σε airplane mode και διορθώνεται μόνο με κλείσιμο και άνοιγμα του ipad.
Το δικό μου πάντως έχει τέτοιο πρόβλημα και περιμένω σύντομα κάποια λύση από την Apple...


Ωπ, είπα και γω ότι είμαι ο μόνος. Μου συμβαίνει και μένα να μην δουλεύει το 3G και να πρέπει να κάνω restart για να φτιάξει. Απαράδεκτο!

Follow me on twitter


#729   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2012 - 11:03

Εχει διαπιστώσει κανείς πρόβλημα με το 3G του νέου ipad; Στο εξωτερικό τα forum αρχίζουν να γεμίζουν αναφορές για προβληματικό 3G, που δεν συνδέεται αν και δείχνει full σήμα, που αργεί πάρα πολύ να φορτώσει και γενικά δεν ξεκολλάει ούτε με κλείσιμο στο network ή σε airplane mode και διορθώνεται μόνο με κλείσιμο και άνοιγμα του ipad.
Το δικό μου πάντως έχει τέτοιο πρόβλημα και περιμένω σύντομα κάποια λύση από την Apple...


Ακριβώς αυτό συμβαίνει με το δικό μου. Έχω Vodafone αν και μάλλον δε παίζει σημασία. Όταν συνδέομαι στο δίκτυο του σπιτιού, μετά ενώ το 3G δείχνει πως είναι ενεργοποιημένο δεν μπαίνει με την καμία. Πρέπει να σβήσω και να ξαναανοίξω το iPad.

Απλώς, δεν ανησυχώ γιατί είναι θέμα ενός update. θα λυθεί

#730   ssarl

ssarl

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/04/2012 - 11:31

Είναι γνωστό το θέμα αυτό με το 3G. Ο μόνος τρόπος να λειτουργεί σωστά είναι να μην έχεις ποτέ ταυτόχρονα ενεργοποιημένα 3G και WiFi. Δηλαδή κλείνεις το WiFi και μετά ανοίγεις το 3G. Θέλεις να πας σε WIFi; Κλείνεις το 3G και μετά ανοίγεις το WiFi. Αλλιώς μόνο με restart ξανά παίζει το 3G. Τραγικό bug. Ας ελπίσουμε σε γρήγορο fix.

#731   gmathio

gmathio

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2012 - 12:12

Δεν νομίζω οτι λειτουργεί αυτό που λες, γιατί εγώ πάντα κλείνω το WiFi, φεύγοντας π.χ. από το σπίτι και όταν φτάνω στη δουλειά και πάω να μπω με το 3G, δεν μπαίνει με τίποτα....
Φαντάζομαι κι εγώ οτι θα διορθωθεί με κάποιο update

#732   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2012 - 12:29

Εμένα πάλι το 3g λειτουργεί άψογα....δεν έχω κανένα πρόβλημα....μήπως είναι πρόβλημα συσκευής σε εσάς?

#733   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 08/04/2012 - 12:35

Προβλήματα χωρίς τέλος για το νέο i-Pad

Τελικά φαίνεται ότι το νέο iPad δεν είναι tablet αλλά συλλογή προβλημάτων. Μετά από τα ζητήματα με το wi-fi, τις λάθος ενδείξεις και την υπερθέρμανση της μπαταρίας και κάποια θέματα με την φόρτιση, αναφέρονται επίσης προβλήματα σταθερότητας στη σύνδεση μέσω κεραιών κινητής τηλεφωνίας.

Συγκεκριμένα κάποιοι χρήστες στις ΗΠΑ παραπονούνται ότι στην LTE έκδοση της συσκευής το σήμα δείχνει να χάνεται χωρίς κάποιο ιδιαίτερο λόγο και επανέρχεται μόνο μετά από hard reset. Μάλιστα κάποιο κάτοχοι της συσκευής επισημαίνουν ότι χρειάστηκε να επαναλάβουν τη διαδικασία τρεις με πέντε φορές κατά τη διάρκεια της ημέρας.
[Link]

#734   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2012 - 12:38

Να σας πω ότι έχω πρόγραμμα i-data cosmote,που είναι μόνο για δεδομένα,δεν ξέρω αν επηρεάζει αυτό.δεν κάνει κλήσεις αν το βάλεις σε κινητό.Και είναι μανίσια micro-sim.

#735   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/04/2012 - 12:43

Προβλήματα χωρίς τέλος για το νέο i-Pad



Μα πότε θα μάθουν αυτά τα σοβαρά site να γράφουν σωστά το όνομα ενός προϊόντος;

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 31

0 μέλη, 31 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες