Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Δοκιμάζοντας το νέο iPad (3rd gen)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
70 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   bravelover

bravelover

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 00:14

Τελικα αξίζει το να το πάρεις με 3G η μόνο wifi ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Constantine32

Constantine32

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Twitter:@cka2684
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 24/03/2012 - 00:36

Σχετικά με το αν θέλεις να φορτώσεις ταινίες HD και φωτογραφίες ή και πολλή μουσική, υπάρχει και η λύση του WIFI σκληρού δίσκου. Εγώ έχω πάρει ένα Seagate αλλά υπάρχει και Kingston και δεν ξέρω για άλλο. Ετσι με 500GB ή 1TB κλείνεις το κενό και αγοράζεις το 16άρι iPAD.

#18   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 24/03/2012 - 02:06

Σχετικά με το αν θέλεις να φορτώσεις ταινίες HD και φωτογραφίες ή και πολλή μουσική, υπάρχει και η λύση του WIFI σκληρού δίσκου. Εγώ έχω πάρει ένα Seagate αλλά υπάρχει και Kingston και δεν ξέρω για άλλο. Ετσι με 500GB ή 1TB κλείνεις το κενό και αγοράζεις το 16άρι iPAD.

ποσο κοστίζουν αυτοί; Καπου τους ειχα δει αλλα αποτι θυμαμαι ειναι ψιλοακριβοι;


ΥΓ: καληνυχτα σας, παω γιατί ρετινιάσανε τα ματια μου.
Whatsapp doc?

#19   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 24/03/2012 - 02:08

Υπάρχει και η λύση του Usb Ready Modem Router και βάζεις ότι σκληρό θες πάνω.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 24/03/2012 - 02:14

Αναρτημένη εικόνα


#20   ariusbb

ariusbb

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2012 - 07:07

Διαβάζω συνέχεια ότι δεν βελτιώθηκε το προϊόν και είναι τα ίδια κλπ.

Τι feature λοιπόν λείπει που θα μπορούσε να βάλει η Apple και δεν το έβαλε (και μην ακούσω USB port ή Thunderbolt);
Μην ξεχνάτε το 2ο καλύτερο iPad αυτή τη στιγμή είναι το iPad 2.

Δηλαδή στους υπολογιστές (γιατί το iPad είναι σαν υπολογιστής και αυτό αφού η κατηγορία Tablets θεωρείται και αυτή στις επίσημες μετρήσεις PC) πόσες αλλαγές γίνονται από την HP, Dell, TurboX το χρόνο;
Νεο motherboard και νέος επεργαστής μπαίνει - τι άλλο έχει αλλάξει τα τελευταία χρόνια εκτός από την προσθήκη USB 3.0 στους υπολογιστές;

Υ.Γ. exomount βάσεις βλέπω στις φωτογραφίες. Πως σας φαίνονται;

#21   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/03/2012 - 07:57

Διαβάζω συνέχεια ότι δεν βελτιώθηκε το προϊόν και είναι τα ίδια κλπ.

Τι feature λοιπόν λείπει που θα μπορούσε να βάλει η Apple και δεν το έβαλε (και μην ακούσω USB port ή Thunderbolt);
Μην ξεχνάτε το 2ο καλύτερο iPad αυτή τη στιγμή είναι το iPad 2.

Δηλαδή στους υπολογιστές (γιατί το iPad είναι σαν υπολογιστής και αυτό αφού η κατηγορία Tablets θεωρείται και αυτή στις επίσημες μετρήσεις PC) πόσες αλλαγές γίνονται από την HP, Dell, TurboX το χρόνο;
Νεο motherboard και νέος επεργαστής μπαίνει - τι άλλο έχει αλλάξει τα τελευταία χρόνια εκτός από την προσθήκη USB 3.0 στους υπολογιστές;

Υ.Γ. exomount βάσεις βλέπω στις φωτογραφίες. Πως σας φαίνονται;

Συμφωνώ απόλυτα με ό,τι λες. Για να ήμουν 100% ικανοποιημένη θα ήθελα να έχει αρκετά καλύτερη μπροστινή κάμερα για βιντεοκλήσεις και προφανώς το φυλάνε για το επόμενο μοντέλο, αφού η τωρινή αναβάθμιση ήταν ήδη τεράστια...

#22   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 08:18

Υπάρχει και η λύση του Usb Ready Modem Router και βάζεις ότι σκληρό θες πάνω.

Αν είναι να χρησιμοποιείς τα data που έχεις αποθηκευμένα στο σπίτι σου και το δίκτυο σου υπήρχαν και υπάρχουν 100άδες λύσεις , ό, τι έχεις σε οποιοδήποτε υπολογιστή που συνδέεται με το ίδιο wifi μπορεί να διαμοιραστεί με το ipad
εύκολα και σχεδόν ανέξοδα ( ένα application - πχ AirVideo που μπορει σε jb συσκευές να είναι και ανέξοδο). Δεν απαιτείται αναβάθμιση hardware. Το θέμα αλλάζει όταν χρησιμοποιείς το ipad ως υποφορητή συσκευή έξω... Τι κάνεις?Βάζεις επιπλέον συσκευές? Tethering από iphone το οποίο είναι η πλέον ενεργοβόρος συσκευή , πολλές φορές δεν αρκεί ούτε για τον πρωταρχικό σκοπό που προορίζεται, ομιλία. Δεδομένα? wifi σκληρό?Έχει άλλη χάρη μια compact συσκευή χωρίς κεραιούλες επιπλέον usb sticks, εξωτερικοι σκληροί , όλα μέσα . Αυτό το ατού το πληρώνεις ότι δεν αναβαθμίζεται άρα πρέπει να βλέπεις τις ανάγκες σου μελλοντικά (βέβαια πολύ βραχύβιο μέλλον 1 χρόνο !!!!!!). Άρα για μένα θεωρώ τα 64+3g μονόδρομο. έχεις ένα κινητό γραφείο με όγκο ένα φυλλάδιο ...

#23   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 24/03/2012 - 09:26

Συμφωνώ απόλυτα με ό,τι λες. Για να ήμουν 100% ικανοποιημένη θα ήθελα να έχει αρκετά καλύτερη μπροστινή κάμερα για βιντεοκλήσεις και προφανώς το φυλάνε για το επόμενο μοντέλο, αφού η τωρινή αναβάθμιση ήταν ήδη τεράστια...

παιδιά κάναμε ένα facetime με την Μαριλίνα και είπε ακριβώς το ίδιο... και όπως της είπα είναι λάθος αυτό που "θέλετε" γιατί εδώ ούτε τα pc ή mac που κοστίζουν πολύ περισσότερα από το ipad σας και δεν έχουν καλύτερη κάμερα εδώ και χρόνια! και θέλετε να έχει το ipad!?? δεν παίζει να καλυτερέψουν την μπροστά κάμερα... είναι υπέρ αρκετή και προτιμώ όπως και οι περισσότερη να καλυτερέψουν ο ishight με 10 φορές καλύτερη κάμερα παρά να πειράξουν την μπροστά! Την μπροστά δεν την θέλουμε για να βγάζουμε φωτός υψηλής ανάλυσης θέλουμε να την έχουμε για βίντεο κλήσης real time χωρίς σπασίματα! καλύτερη μπροστά κάμερα σημαίνει μεγαλύτερος όγκος μεταφοράς δεδομένων, αρά σπάσιμο εικόνας γιατί δεν θα προλαβαίνει το net να τα στελνεί! και άντε και σου λέω ότι βάζουν καλύτερη κάμερα... όταν θα μιλάμε με τον φίλο μας στο Τιμπουκτού από το skype, μπορεί να ορκιστεί κανείς ότι θα έχει καλύτερη κάμερα; ΟΧΙ! άρα για να δείχνω εγώ καλύτερα την μούρη μου σε κάποιον άλλον πρέπει να έχω "καλύτερο" φακό; έχει παρα πολλά αρνητικά το να αυξηθεί η μπροστά κάμερα.. και άντε ένα το πολύ θετικό! απλά να μην είστε υπερβολικοί!

#24   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 12:05

Αυτή τη στιγμή ξεκινάω μια από μηδενικής βάσης φόρτιση. Ακού στοιχήματα θα ξεπεράσει τις 6 ώρες? Εγώ λέω ναι

#25   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 24/03/2012 - 12:07

Αυτή τη στιγμή ξεκινάω μια από μηδενικής βάσης φόρτιση. Ακού στοιχήματα θα ξεπεράσει τις 6 ώρες? Εγώ λέω ναι

Απο 3% θέλει 5:30 ώρες να φόρτιση.!! Σκέψου απο 0 .!! 6 τις γεμίζει άνετα.!

#26   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 24/03/2012 - 12:09

Απο 3% θέλει 5:30 ώρες να φόρτιση.!! Σκέψου απο 0 .!! 6 τις γεμίζει άνετα.!


E και τί έγινε? Το βάζεις το βράδυ και τελειώνει η υπόθεση.


@Godfather: Σπασίματα πάντως δεν είχαμε οφείλω να ομολογήσω, μια χαρά ήταν η κλήση (αν εξαιρέσεις την απαίσια ανάλυση κάμερας που παρέπεμπε σε τηλεόραση δεκαετίας του 80 που έπρεπε να κουνάς την κεραία απο πάνω για να φτιάξει η εικόνα και να μην έχει χιονια)
Whatsapp doc?

#27   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 24/03/2012 - 12:11

E και τί έγινε? Το βάζεις το βράδυ και τελειώνει η υπόθεση.


Ε ναι τι βάζεις 00:00 και το βγάζεις 7:00 ή 7:30

#28   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 24/03/2012 - 12:15

Ε ναι τι βάζεις 00:00 και το βγάζεις 7:00 ή 7:30


Ετσι είναι, δεν ξέρω γιατί παραπονιέται πάλι ο κόσμος (βρήκανε κάτι να γκρινιάξουν πάλι)

Ας έβαζε η Apple την ίδια μπαταρία με το ipad2 με τα καινούρια hardware δεδομένα, να έφευγε αέρα και να θέλει 2 φορές την ημέρα φόρτισμα (λεμε τώρα) και θα σούλεγα εγω.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 24/03/2012 - 12:15

Whatsapp doc?

#29   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 24/03/2012 - 12:17

Ετσι είναι, δεν ξέρω γιατί παραπονιέται πάλι ο κόσμος (βρήκανε κάτι να γκρινιάξουν πάλι)

Ας έβαζε η Apple την ίδια μπαταρία με το ipad2 με τα καινούρια hardware δεδομένα, να έφευγε αέρα και να θέλει 2 φορές την ημέρα φόρτισμα (λεμε τώρα) και θα σούλεγα εγω.

Εε ναι.!! Έτσι είναι.!!

#30   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 24/03/2012 - 12:56

παιδιά κάναμε ένα facetime με την Μαριλίνα και είπε ακριβώς το ίδιο... και όπως της είπα είναι λάθος αυτό που "θέλετε" γιατί εδώ ούτε τα pc ή mac που κοστίζουν πολύ περισσότερα από το ipad σας και δεν έχουν καλύτερη κάμερα εδώ και χρόνια! και θέλετε να έχει το ipad!?? δεν παίζει να καλυτερέψουν την μπροστά κάμερα... είναι υπέρ αρκετή και προτιμώ όπως και οι περισσότερη να καλυτερέψουν ο ishight με 10 φορές καλύτερη κάμερα παρά να πειράξουν την μπροστά! Την μπροστά δεν την θέλουμε για να βγάζουμε φωτός υψηλής ανάλυσης θέλουμε να την έχουμε για βίντεο κλήσης real time χωρίς σπασίματα! καλύτερη μπροστά κάμερα σημαίνει μεγαλύτερος όγκος μεταφοράς δεδομένων, αρά σπάσιμο εικόνας γιατί δεν θα προλαβαίνει το net να τα στελνεί! και άντε και σου λέω ότι βάζουν καλύτερη κάμερα... όταν θα μιλάμε με τον φίλο μας στο Τιμπουκτού από το skype, μπορεί να ορκιστεί κανείς ότι θα έχει καλύτερη κάμερα; ΟΧΙ! άρα για να δείχνω εγώ καλύτερα την μούρη μου σε κάποιον άλλον πρέπει να έχω "καλύτερο" φακό; έχει παρα πολλά αρνητικά το να αυξηθεί η μπροστά κάμερα.. και άντε ένα το πολύ θετικό! απλά να μην είστε υπερβολικοί!


Είναι απαράδεκτο να μην έχουν βάλει μια απλή κάμερα HD έστω την ίδια που εχει ένα MacBook pro 2011 .Με την συγκεκριμένη κάμερα όπως και με την προηγούμενη του iPad όχι μονο βίντεο κλήσεις δεν κανείς αλλά είναι τελειως ΓΤΠΚ.την πίσω κάμερα γιατί την έβαλαν και την εκαναν 5MP; θα κρατάς το κάδρο με την συγχωρεμενη την γιαγιά σου πχ και θα τράβηξεις βίντεο στην παραλία τα παιδιά ας πούμε το καλοκαιρι που ερχετε ; εχει να πέσει πολύ κουβαδακι και θα μας πάρουν όλους με τις πέτρες.

Κάτι last που ξέχασα
Στο κρατημα του iPad για να βγάλει κάποιος φωτογραφία μου έρχεται στη μνήμη του καλού φίλου Feryadon από τους iPhoneIslam team που οταν είχαν beta το tweak PhoneltiPad για τεστάρισμα του είχα πει μέσω email "να σου στείλω μια Αυτοκολλητη ταινία συσκευασίας ώστε να πιάσεις το iPad στο κεφάλι σου για να μη σου πέσει; :P

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 24/03/2012 - 13:04


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες