Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κρίση και iPad 3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
106 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   miotesoro

miotesoro

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:miotesoro

Δημοσίευση 24/03/2012 - 04:38

αυτή η καραμέλα ¨κρίση¨ όταν βλέπουμε κάποιον να κάνει κάτι που προφανώς μπορεί, πρέπει να σταματήσει επιτέλους!
είναι δικαίωμα του καθενός να κάνει τα λεφτά τουότι γουστάρει..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/03/2012 - 06:06

εγω παντως παιδια πραγματικα πιστευω πως υπαρχουν ατομα που δανειστηκαν λεφτα απο φιλους/γνωστους για να παρουν ipad κ χρωστανε δανεια,εφοριες,χαρατσια,δεη,οτε κτλ κτλ. Οσοι ειχαν cayenne πριν 1-2 χρονια, ηταν το 70%-80% καταχρεωμενοι στις τραπεζες κ τους παιρνουν τα σπιτια τωρα.Ελαχιστοι βγαζουν τοσα λεφτα πλεον (στην Ελλαδα) ωστε να δικαιολογειται τετοια αγορα. Εγω προσωπικα με τιποτα δεν περιμενα να κανουν ουρα για ipad στην Ελλαδα σε τετοιες εποχες! Αυτα βλεπουν οι Γερμανοι κ το ΔΝΤ κ θα μας τα παρουν ολα μεχρι το τελος.Κ κατι ακομα. Οντως μπορει να κανει ο καθενας τα λεφτα του ο,τι θελει! ομως οταν ερχονται στο Μετσοβο σε τουριστικο μαγαζι με σουβενιρ, με iphone 4s στα χερια κ τζιν diesel κ σου ζηταει εκπτωση σε προιον αξιας 2 ευρω, τι τους λες?? (αυτο το τελευταιο εχει παρατηρηθει σε ποσοστο 70% κ πανω!)

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 24/03/2012 - 06:13


#18   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 24/03/2012 - 08:25

ετσι οπως εχουν γινει τα πραματα, ολοι μας εχουμε καποια ξεσπασματα, και κανουν αυτο που ειπε ο φιλος πιο πανω κοβουν απο καπου και τα διαθετουν αλλου, αλλωστε νομιζω οτι καποιοι θα εβαλαν δοσεις,


Απο το μηλο μου using Tapatalk

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#19   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 08:40

Δηλαδή θέλετε να μου πείτε ότι μόνο στο iPad σήμερα ξοδεύονται πολλά λεφτά?

Πόσα ξοδεύουν οι νεοέληνες σε ρούχα και παππούτσια μόνο και μόνο επειδή γράφουν πάνω D-squared, Replay, Diesel, UGG?

Τα πολλαπλάσια!!!

Ένα τζιν D-Squared έχει όσο ένα iPad!!!

Ε όχι ότι μας φταίει και το iPad τώρα...

Λυπάμαι για αυτό που θα πω αλλά στην τελική ο καθένας κουμάντο στην τσέπη του...

Εφόσον δεν τα έχω κλεμμένα έχω το δικαίωμα να σκεφτώ και να κρίνω πως θα τα διαθέσω ανάλογα με τις ανάγκες και τα θέλω μου!!!

Και όσον αφορά τον συσχετισμό με την κρίση, ο καθένας προσαρμόζεται πάλι ανάλογα με τις ανάγκες του...

Εγώ ας πούμε τον τελευταίο χρόνο έκοψα τις βραδυνές εξόδους.

Προτίμησα να κόψω αυτό από το να κόψω άλλα έξοδά μου όπως το iPad για παράδειγμα.

Είναι δικαίωμά μου όπως και δικαίωμα του καθενός να διαφωνεί και να κάνει κάτι άλλο.

Καμία από τις δύο συμπεριφορές όμως δεν είναι κατακριτέα!


Ο ποιο σωστος !! Εαν ειναι δυνατον. Δεν ειπα οτι ειναι ωραιο να στηνεσε στην ουρα, αλλα οχι οτι προκαλουν κιολας οσοι παιρνουν το ipad. Εδω οι αλλοι οι γ@μη...... Στην βουλη μας δουλεουν χρονια και μας προκαλουν στα ισια , και παλι καποιοι απο εσας, παλι θα τους ψηφισετε !!
Και 10. 000 ipad να πουληθηκαν με την μια, βγαλτε ποσο ειναι το ποσοστο σε σχεση με τον πληθυσμο για να δειτε.! Πλουσιοι εξαλλου παντα θα υπαρχουν.
Ομως εχουμε και μια ηλιθια νοοτροποια εδω που τα λεμε. Ηξερα γνωστο που δουλευε οικοδομη μεροκαμματο, και καθε σαββατο πηγαινε και ακουμπαγε σε αρμανι και dolce οτι ειχε μαζεψει ολη την εβδομαδα. Για να βγει το βραδυ και να το παιξει χαιλικη.

#20   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 10:37

ναι οκ ο καθενας οτι θελει κανει και δικαιωμα του, απλα ειναι ξεφτιλα κατα τη γνωμη μου.η νεολαια δεν κουναει το ποδι της να παει να φωναξει για τα οσα γινοντε,δεν σηκωνετε απο την καρεκλα ουτε για να παει να δουλεψει απο τις 6 το χαραμα αλλα για το ipad και θα κατσει απο τις 6 στην ουρα και θα σκασει ενα σκασμο λεφτα για την ταμπλετα του.πολυ ωραιο αυτο το θεαμα...δεν λεω οτι κανουν κατι κακο αλλα το ολο σκηνικο ειναι προκλητικο και ελεινο κατα τη γνωμη μου.και εγω λεφτα για να βγω μπορει να μην εχω αλλα μαζευω για μηνες μεχρι να παρω αυτο που θελω και μπορει να κοψω απο αλλα πραγματα για να τα μαζεψω αλλα και παλι τοσα λεφτα και να τα μαζευα δεν θα τα εδινα ρε παιδια οσο και να τα γουσταρω τα gadgets.τελος παντων εγω την γνωμη μου λεω δεν τους βριζω,υπαρχουν και χειροτεροι αυτοι πχ που πηγαν και πληρωσαν για να ψηφισουν Βενιζελο αλλα δεν θα πιασουμε τα ακρα!χαχαχα

#21   Alexk7110

Alexk7110

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2012 - 10:44

Δεν πήρα δάνειο για διακοπές οπότε δεν χρωστάω εκεί.
Δεν πήρα δάνειο και οδηγάω το ίδιο αμάξι τα τελευταία 12 χρόνια, οπότε δεν χρωστάω εκεί.
Δεν πήρα δάνειο για σπίτι και ζω στο ενοίκιο οπότε δεν χρωστάω εκεί.
Δεν έπαιξα στο στοίχημα, στον "σίγουρο" αγώνα, το 1/2 του μισθού μου οπότε δεν χρωστάω εκεί.
Δεν πέταξα βροχή το λουλούδι όταν μου περίσσευαν οπότε έχω λεφτά και από εκεί.
Το να περιμένω έξω από ένα μαγαζί μία φορά τον χρόνο για να αγοράσω πρώτος μία συσκευή,
όπως εσύ περιμένεις έξω από το γήπεδο κάθε Κυριακή για να δεις το ματς,
μια συσκευή μάλιστα που θα μου βελτιώσει άμεσα την καθημερινή μου ζωή
ενώ για την δική σου περίπτωση έχω τις αμφιβολίες μου..
Για όλα τα παραπάνω λοιπόν εγώ θα παίρνω χαρά ακόμη και από την ψεύτικη αγωνία του αν θα το πάρω πρώτος στα χέρια μου
ακόμη και σε καιρό κρίσης, ενώ εσύ μπορείς να συνεχίσεις την δική σου ζωή που σίγουρα θα περιέχει κάποιο πάθος το οποίο εγώ δεν κατακρίνω.

#22   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/03/2012 - 11:22

η νεολαια δεν κουναει το ποδι της να παει να φωναξει για τα οσα γινοντε,δεν σηκωνετε απο την καρεκλα ουτε για να παει να δουλεψει απο τις 6 το χαραμα αλλα για το ipad και θα κατσει απο τις 6 στην ουρα και θα σκασει ενα σκασμο λεφτα για την ταμπλετα του.πολυ ωραιο αυτο το θεαμα...δεν λεω οτι κανουν κατι κακο αλλα το ολο σκηνικο ειναι προκλητικο και ελεινο κατα τη γνωμη μου.

+1

#23   giorgarasGRE

giorgarasGRE

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 11:23

Θέλω να πω τόσα πολλά...Ένα όμως θα πω όσο προσβλητικό και αν ακούγεται.Όταν κοπεί η επιχορήγηση του μπαμπά λόγω ανεργίασ και δουλέψουν κάποιοι 7 ωρο ανασφάλιστοι για 17€ τότε να συζητήσουμε.Με τα περισσότερα παιδιά συμφώνησα.Αλλοι που μιλάνε για λιθοβολισμούς των πλουσίων μάλλον μπέρδεψες τις απόψεις με τις παρατάξεις...όπως και να έχει δεν λέω οι ευποροι να λιθοβολιθούν αλλά να βοηθήσουν τον κόσμο μην αγοράσεισ ipad ρε φίλε...ο γείτονασ σου έχει πουλήσει και το σόβρακο.Βοήθα τον...Είναι δυνατόν σε περιόδους αυξησης της ανεργίας όσο και αν ανεβαίνει το πετρέλαιο να κάνουν ακαταλόγιστες αυξήσεις των τιμολογίων τους σε συνδιασμο με μείωση προσωπικού και λειτουργικών εξόδων.Οι ίδιοι οι λεφτάδες λοιπόν τραβάνε την χώρα σε στασιμοπληθωρισμό.Πολλοι δε από αυτούς είναι και οι ίδιοι οι βουλευτές ή οι οικογένειές τους.Εγώ προσωπικά θα πω το απλό αυτη την φορά.Τα πράγματα είναι απλά...εφόσον η αποπληρωμή των χρεών είναι τουλάχιστον σίγουρη έναν μισθό δεν τον έδινα στο ipad αντίθετα αν μου περίσευε θα έδινα τα μισα στον θείο μου που είναι άνεργος 1 χρόνο τώρα και τα άλλα μισα θα τα επινα ποταρες να ξεχάσω!Όσοι θα πληγούν θα δουν οτι η κρίση δεν ειναι καραμέλα!!

Τελευταία επεξεργασία από: giorgarasGRE, 24/03/2012 - 11:28


#24   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/03/2012 - 11:27

Το να περιμένω έξω από ένα μαγαζί μία φορά τον χρόνο για να αγοράσω πρώτος μία συσκευή,
όπως εσύ περιμένεις έξω από το γήπεδο κάθε Κυριακή για να δεις το ματς,
μια συσκευή μάλιστα που θα μου βελτιώσει άμεσα την καθημερινή μου ζωή
ενώ για την δική σου περίπτωση έχω τις αμφιβολίες μου..

Μάλιστα,τώρα μάθαμε οτι και το Ipad σου βελτιώνει και την ζωή......ποιός γιατρός το είπε αυτό?Μάλλον θα ήταν κάνας απο την Apple που θα σκέφτηκε αυτήν την εξυπνάδα για εμπορικούς λόγους...... 8) (φιλικά πάντα)
Έχεις αμφιβολίες για κάποιον που πάει γήπεδο,αυτός μπορεί να έχει αμφιβολίες για σένα,τώρα απο την άλλη αυτός που πάει γήπεδο πάει εκεί για να του βελτιωθεί η ζωή? :rolleyes:

#25   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/03/2012 - 11:35

Εσείς τα συντροφιά σε λίγο θα άρχισετε να "λίθοβολειτε" και όποιον πήρε πολλα ψώνια απο το supermarket!

Φίλε μου τα ψώνια είναι αναγκαία για την επιβίωσή μας μην τα μπερδεύουμε,καλά κάνουν όσοι αγοράζουν πολλά άμα έχει πολυμελή οικογένεια και πάει μιά φορά το μήνα θα πάρει πολλά κατά την γνώμη μου.......και φυσικά εξαρτάται και σε ποιό supermarket πάς,σε μερικά σε "παίρνει" να πάρεις πολλά. ;)
Πιστεύω οτι η τροφή υπερτερεί απο την ψυχαγωγία.

#26   giorgarasGRE

giorgarasGRE

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 11:37

Και 10. 000 ipad να πουληθηκαν με την μια, βγαλτε ποσο ειναι το ποσοστο σε σχεση με τον πληθυσμο για να δειτε.! Πλουσιοι εξαλλου παντα θα υπαρχουν.
Ομως εχουμε και μια ηλιθια νοοτροποια εδω που τα λεμε. Ηξερα γνωστο που δουλευε οικοδομη μεροκαμματο, και καθε σαββατο πηγαινε και ακουμπαγε σε αρμανι και dolce οτι ειχε μαζεψει ολη την εβδομαδα. Για να βγει το βραδυ και να το παιξει χαιλικη.

Απόλυτο δίκιο έχεις...θα ήθελα όμως να κράταγαν στοιχεία κάποιοι απο το ΣΔΟΕ εκει περα να άρχιζαν να έλεγχαν στοιχεία δηλώσεις εισοδήματος κλπ και θα σου έλεγα εγώ αν τουλάχιστον 1 στους 2 δεν φοροδιαφέυγει για τουλάχιστον 10000€.Μακάρι να γινόταν.

#27   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/03/2012 - 11:41

Έχει πιάσει τρέλα τον κόσμο!Κάποιοι που δεν θα έχουν λεφτά αλλά θα θέλουν το ipad 3 θα κάνουν ένοπλες ληστείες σε καταστήματα!!
Αναρτημένη εικόνα
Φέρτε μου ένα Ipad TΏΩΩΩΡΑ!!!!!

#28   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2012 - 11:45

Ακυρο τελείως το τοπικ....

#29   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/03/2012 - 11:45

Έμεινε κανείς ζωντανός??Θέλω και ένα iphone 4s!'ενα mac!ένα mac book!ενα ipod!Ακούει κανείς??
Αναρτημένη εικόνα

#30   giorgarasGRE

giorgarasGRE

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 11:45

Έχει πιάσει τρέλα τον κόσμο!Κάποιοι που δεν θα έχουν λεφτά αλλά θα θέλουν το ipad 3 θα κάνουν ένοπλες ληστείες σε καταστήματα!!
Αναρτημένη εικόνα
Φέρτε μου ένα Ipad TΏΩΩΩΡΑ!!!!!

Αχαχαχαχαχα!!Μόνο αυτό μένει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες