Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κρίση και iPad 3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
106 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/03/2012 - 16:12

αυτο λεγετε κομπλεξ το να κατσω στην ουρα και να το παρω πρωτος και οχι μονο κομπλεξ αλλα και επιδηξιομανια.αν σε αυτο λετε μπραβο τοτε μπραβο μας που μυαλο δεν βαζουμε στις μερες που ζουμε...δεν σου λεω οτι κανεις ασχημα απλα δεν θα το επιβραβευσουμε κιολας.

++++++

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 24/03/2012 - 19:46

ΚΥΡΙΟΙ και λέγοντας κύριοι εννοώ κυρίες και κύριοι...
ΕΙΡΗΝΗ ΗΜΕΙΝ
Κάπου έχετε χάσει το θέμα και κάπου τραβάτε τον εαυτό σας από τα μαλλιά για να αυτοαποδείξετε πως έχετε δίκιο και συνεχίζω...
Προτού συνεχίσω όμως να παραθέσω λίγα βιογραφικά: είμαι 40άρης, μισθωτός στον ιδιωτικό τομέα, με μείωση μισθού σε ποσοστό 32% από το 2010 μέχρι σήμερα, (όχι υψηλόμισθος για να μην γίνεται παρεξήγηση) και επιπλέον με μία υπέροχη σύζυγο με την οποία από κοινού έχουμε αποφασίσει να μην εργάζεται ούτως ώστε να αναθρέψει (κακά τα ψέμματα, ο μπαμπάς σε αυτόν τον τομέα έρχεται στατιστικά δεύτερος) τα δύο μας πλάσματα σε σωστούς ανθρώπους, σωστούς μαθητές και σωστούς πρωταθλητές στα αθλήματά τους, πράγμα που μέχρι σήμερα πιστεύουμε πως έχουμε καταφέρει....

Στο θέμα μας τώρα.....

Οι μισοί κρατάτε το τεχνολογικό μας γκάτζετ ως ασπίδα απόκρουσης των αντιπάλων και οι υπόλοιποι το έχετε πάρει και προσπαθείτε να το κοπανήσετε στο κεφάλι του άλλου...γιατί;
Και θα προσπαθήσω να σας επαναφέρουν στην πραγματικότητα....

Σαφέστατα οι περιμένοντες στην ουρά για να αποκτήσουν το νέο γκάτζετ για κάποιους θεωρούνται ηλίθιοι.... Άραγε για αναλογιστείτε όλοι σας.....πόσοι για κάτι που λατρεύουν, λαχταρούν, ονειρεύονται δεν έχουν στηθεί σε ουρές; Θυμηθείτε την παραμονή της αγοράς του πρώτου σας ποδηλάτου..... Είχατε κοιμηθεί άραγε όλο το βράδυ; Αμφιβάλλω ....
Εσείς άραγε που προτιμάτε να μην είστε πολύ φανατικοί της τεχνολογίας; Άραγε γιατί καταρχήν είστε εδώ μέσα και δεν έχετε πάει για βόλτα στην θάλασσα, γιατί δεν έχετε εγγραφεί σε φόρουμ ανακύκλωσης; Γιατί ακόμα ακόμα δεν έχετε ξηλώσει την dsl γραμμή σας; Σίγουρα γιατί σας είναι αναγκαία ΑΛΛΑ το πραγματικό σας ενδιαφέρον είναι κάπου αλλού.... Μπορεί στο ψάρεμα, στο ποδόσφαιρο, στο καμάκι, στα παιχνίδια ( αλήθεια.....το να βάζω ξυπνητήρια για να σηκωθώ 3 τα ξημερώματα για να στείλω επιθέσεις στο grepolis αυτό για άλλους δεν θεωρείται πανηλιθιότητα;) όταν το έκανα όμως, γούσταρα και το έκανα και πάντα εις βάρος ΜΟΥ, εκεί είναι το μυστικό. Αν κάνουμε αυτό που γουστάρουμε εις βάρος ΜΑΣ όλοι οι "κατήγοροι" απλά δεν πρέπει να κατακρίνουν γιατί και αυτοί κάπου αγαπούν να δίνουν την ενέργειά τους... Εννοείται πως αν το δικό μας "θέλω" γίνεται εις βάρος τρίτων τότε είμαστε εγκληματίες.....

Ολοκληρώνοντας να πω πως μόλις πριν 10 ημέρες απέκτησα το πρώτο μου iPad πρώτης γενιάς και ας έχουν περάσει από το χέρι μου iPhone 3G, 3GS και εδώ και ένα χρόνο το 4, και νοίωθω σαν μικρό παιδί. Γιατί; Γιατί το απέκτησα με ιδρώτα και θα προσπαθήσω να το χαρώ τόσο πολύ όσο κουράστηκα να το αποκτήσω, και ναι, το προηγούμενο βράδυ πριν το πιάσω στα χέρια μου δεν κοιμήθηκα...

Τελικό μου συμπέρασμα;

Όπως λέει ένα παλιό ρητό: μην μετανιώνεις για πράγματα που έκανες. Μετάνιωσε για πράγματα που μπορούσες να κάνεις και που δεν έκανες, συμπληρώνοντας εδώ: πάντα με τον δικό σου κόπο και όχι εις βάρος των άλλων...

Και ως υστερόγραφο για τους κακοπροέραιτους να πω ότι ακόμα και τώρα πιστεύω πως χωρίς δουλειά (κατά 85%) μένει αυτός που φοβάται να δουλέψει... Αυτός που δεν φοβάται να δουλέψει ακόμα και σκατά θα καθαρίσει για να ζήσει. Και επίσης για τους "φιλάνθρωπους"... Είμαι εθελοντής αιμοδότης, δότης αιμοπεταλίων και δότης οργάνων....


Αυτά....


Sent from my iPad using Tapatalk


Φίλε μου,μπράβο σου για σένα και κανέναν άλλο! και'γω από 18 ετών δωρητής οργάνων είμαι,γιατί από μικρός ένιωσα τον πόνο και ποτισθηκα απο κύτταρα αγάπης και ενσυναισθησης......

#48   giorgarasGRE

giorgarasGRE

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2012 - 00:50

κριση εχουμε, δεν ειμαστε μια υποανάπτυκτη χωρα που δεν θα μπορουσε ο μεσος ελληνας αν το θελει να αγορασει μια συσκευη 600 ευρω..
anyway...ο καθενας οπως μπορει και οσο του φτανουν! ::)

Τι σε κάνει να πιστέυεις οτι ζεις σε μια ανεπτυγμένη χώρα??
Θα πω κάτι που μου είχε πει η μάνα μου.
Της είχα πει τότε μαμά θα σκάσω 4000 ευρώ για tunning να βελτιώσω το αμάξι...
Εκείνη σοφά απάντησε "Δώστα αλλά οταν έρθει η ώρα και πεινάσεις να πας να φας τουρμπίνες και λάστιχα!"
Τώρα συνειδητοποιώ πόσο δίκιο είχε!

#49   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/03/2012 - 01:05

Τι σε κάνει να πιστέυεις οτι ζεις σε μια ανεπτυγμένη χώρα??

Κάνοντας μια βόλτα στην Ομόνοια αυτό καταλαβαίνεις.........

#50   giorgarasGRE

giorgarasGRE

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2012 - 01:14

Κάνοντας μια βόλτα στην Ομόνοια αυτό καταλαβαίνεις.........

Παίζει!Δεν είναι ανάγκη όμως να μπεις τόσο μέσα στην ανάπτυξη!Και μια βόλτα απο Πατησίων μεριά που έξω απο το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνων το οποίο έχει καταντήσει το Mall του παρεμπορίου (που??στο οικονομικό Αθηνών!!!) θα σε πείσει φίλε techplastic που μόνο η Ομόνοια είναι ανεπτυγμένη για εσένα.... :P

#51   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/03/2012 - 01:16

Δε συμφωνω με τις ουρές για το iPad αλλα δε θα τις κατακρίνω κιολας στο όνομα της "κρίσης". Λεφτα τους είναι, ο,τι θέλουν θα τα κάνουν (αρκει να μην πειράζουν με τις πράξεις τους το διπλανο τους). Και αλίμονο μας, αν έπρεπε να μας ενημερώσουν ότι θα πεινασουμε για να αποκτήσουμε κοινο νου και στοιχειώδη λογική διαχείρισης των εσόδων/εξόδων μας. Τώρα μας πειραξαν οι γκλαμουριες των....500€!!!! Τόσα χρόνια που πληρωνατε 100ευρα τα μπουκάλια ουίσκι στα μπουζούκια δε σας ενοχλούσε?

#52   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/03/2012 - 01:16

Παίζει!Δεν είναι ανάγκη όμως να μπεις τόσο μέσα στην ανάπτυξη!Και μια βόλτα απο Πατησίων μεριά που έξω απο το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνων το οποίο έχει καταντήσει το Mall του παρεμπορίου (που??στο οικονομικό Αθηνών!!!) θα σε πείσει φίλε techplastic που μόνο η Ομόνοια είναι ανεπτυγμένη για εσένα.... :P



Ποσο πλακα και ταυτοχρονα τραγικο ειναι που οταν σκανε οι μπατσοι βλεπεις μια μαζα απο 15-20 μαυρους να ερχοναι και να κρυβονται στη σχολη μας που δεν μπορουν να μπουν οι αστυνομικοι

#53   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 25/03/2012 - 01:18

Ο ποιο σωστος !! Εαν ειναι δυνατον. Δεν ειπα οτι ειναι ωραιο να στηνεσε στην ουρα, αλλα οχι οτι προκαλουν κιολας οσοι παιρνουν το ipad. Εδω οι αλλοι οι γ@μη...... Στην βουλη μας δουλεουν χρονια και μας προκαλουν στα ισια , και παλι καποιοι απο εσας, παλι θα τους ψηφισετε !!
Και 10. 000 ipad να πουληθηκαν με την μια, βγαλτε ποσο ειναι το ποσοστο σε σχεση με τον πληθυσμο για να δειτε.! Πλουσιοι εξαλλου παντα θα υπαρχουν.
Ομως εχουμε και μια ηλιθια νοοτροποια εδω που τα λεμε. Ηξερα γνωστο που δουλευε οικοδομη μεροκαμματο, και καθε σαββατο πηγαινε και ακουμπαγε σε αρμανι και dolce οτι ειχε μαζεψει ολη την εβδομαδα. Για να βγει το βραδυ και να το παιξει χαιλικη.

ελα ρε δε μου ειπες οτι τον ειχες γνωστο τον Πετρακλα!
Whatsapp doc?

#54   giorgarasGRE

giorgarasGRE

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2012 - 01:22

Ποσο πλακα και ταυτοχρονα τραγικο ειναι που οταν σκανε οι μπατσοι βλεπεις μια μαζα απο 15-20 μαυρους να ερχοναι και να κρυβονται στη σχολη μας που δεν μπορουν να μπουν οι αστυνομικοι

Άστα Αλεξ!Ηθελα να ξερα αυτός ο πρύτανης με ποσοστά δουλέυει στις τσάντες Dolce Gabanario που πουλάνε έξω απο την σχολή?? :P
Όχι τίποτα άλλο αλλά ούτε σωστή τοποθέτηση προιόντος γίνετε ούτε καλό σύστημα προώθησης εφαρμόζουν...ούτε μια ιδέα δεν τους δίνει!!Χαχαχαχα

Τελευταία επεξεργασία από: giorgarasGRE, 25/03/2012 - 01:25


#55   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/03/2012 - 01:42

Παίζει!Δεν είναι ανάγκη όμως να μπεις τόσο μέσα στην ανάπτυξη!Και μια βόλτα απο Πατησίων μεριά που έξω απο το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνων το οποίο έχει καταντήσει το Mall του παρεμπορίου (που??στο οικονομικό Αθηνών!!!) θα σε πείσει φίλε techplastic που μόνο η Ομόνοια είναι ανεπτυγμένη για εσένα.... :P

Σωστά ξέχασα και τα υπόλοιπα στολίδια της χώρας μας....!!! 8)
Αυτό θα πεί ανάπτυξη!!!
Και μετά σου λένε το 2015 η Αθήνα θα είναι προσιτή στον κάθε Έλληνα.....σε ποιόν??Α ναι σωστά γιατί μέχρι τώρα ήταν για άλλους....τα ίδια κάθε φορά μας λένε για την Αθήνα λές και θα αλλάξει κάτι.(μακάρι αλλάαααα........)

#56   ck13

ck13

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/03/2012 - 01:45

Όταν έψαχνα να δω από που θα αγοράσω το iphone μου πριν 1,5 μήνα περίπου πήγα σε ένα κατάστημα Γερμανός και ρωτάω αν έχουν κανένα διαθέσιμο. Το παλικάρι μου απαντάει ´´τι διαθέσιμο;εδώ εχουμε λίστα αναμονής 15 ατόμων´´. Του λέω λοιπόν "που να μην είχαμε και κρίση δηλαδή", για να μου απαντήσει το εξής: " Φίλε μου τα πράγματα είναι απλά, ο Έλληνας πάντα γούσταρε να δείχνετε. Παλιότερα όταν μπορούσε είτε με δάνεια είτε χωρίς έπαιρνε σπίτια, αυτοκίνητα, και έκανε την φιγούρα του στα μπουζούκια. Τώρα που δεν μπορεί να τα κάνει αυτά πάει και αγοράζει iphone για να το παίξει μούρη στην καφετέρια χωρίς να ξέρει ούτε κατά το 10% τι δυνατότητες έχει η συσκευή.

#57   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/03/2012 - 01:58

χωρίς να ξέρει ούτε κατά το 10% τι δυνατότητες έχει η συσκευή.

Να ήξερες πόσους και πόσες τέτοιους-ες ξέρω..........κινητό αξίας 600+ euro για τηλέφωνα και μηνύματα μόνο!!!!

#58   miotesoro

miotesoro

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:miotesoro

Δημοσίευση 25/03/2012 - 03:10

Ποσο πλακα και ταυτοχρονα τραγικο ειναι που οταν σκανε οι μπατσοι βλεπεις μια μαζα απο 15-20 μαυρους να ερχοναι και να κρυβονται στη σχολη μας που δεν μπορουν να μπουν οι αστυνομικοι

επίσης η φάση είναι που κυκλοφορούν μέσα όχι μόνο για να κρυφτούν αλλά και για τουαλέτα, νερό, άραγμα κλπ..
κατάντιαααα

#59   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 25/03/2012 - 03:10

Γιατί; Όταν οι περισσότεροι απο εδω μέσα λένε ότι το iPhone τους κραταεί 3 μέρες η μπαταρία, γιατί το λένε; Γιατί ανοίγουν το 3G; Αφού είμαι σίγουρος ότι έχουν και tweak hide mail&safari γιατί τους είναι άχρηστα


Sent from my iPad using Tapatalk HD

#60   Alexemp

Alexemp

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Mpliki

Δημοσίευση 25/03/2012 - 11:16

Και ως υστερόγραφο για τους κακοπροέραιτους να πω ότι ακόμα και τώρα πιστεύω πως χωρίς δουλειά (κατά 85%) μένει αυτός που φοβάται να δουλέψει... Αυτός που δεν φοβάται να δουλέψει ακόμα και σκατά θα καθαρίσει για να ζήσει. Και επίσης για τους "φιλάνθρωπους"... Είμαι εθελοντής αιμοδότης, δότης αιμοπεταλίων και δότης οργάνων....


Στα περισσότερα που είπες συμφωνώ απόλυτα,αλλά το τελευταίο τι το ήθελες;Το να είσαι αιμοδότης,δεν είναι κάτι που το κάνεις για να αποστομώνεις τους 'αντιπάλους΄σε μία συζήτηση,είναι κάτι που το κάνεις για τον εαυτό σου και μόνο.Είναι σαν δίνεις ένα ποσό το μήνα για κάποιους που το έχουν ανάγκη,και να πηγαίνεις να τους λες "το ψωμί που τρως,το ρούχο που φοράς,εγώ το πλήρωσα".Χάνεις το νόημα τότε.

Δεν ψάχνουμε την επιβεβαίωση σε ανιδιοτελείς πράξεις,γιατί έτσι παύουν να είναι και απομονώνονται σε μία έξτρα τυπική ασχολία.

Τελευταία επεξεργασία από: Alexemp, 25/03/2012 - 11:17


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες