Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Thermides App


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
37 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   bbirbo

bbirbo

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2009 - 19:38

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για το forum. Το διαβάζουμε εδώ και ένα χρόνο αλλά ήρθε η ώρα να βγάλουμε και
εμείς τις δικές μας εφαρμογές.

Η πρώτη μας εφαρμογή λέγεται Thermides

Η εφαρμογή Thermides είναι μια δροσερή πρόταση για εκείνους οι οποίοι προσέχουν
τη διατροφή τους αλλά και όσους θέλουν να ξέρουν ποσες θερμίδες έχει το κάθε τρόφιμο.
Περιλαμβάνει όλα τα είδη των τροφών και τις θερμίδες που αντιστοιχεί στο καθένα από αυτα ανάλογα
με τη μονάδα μέτρησης που τα χαρακτηρίζει.

Thermides On App Store

Ευχαριστούμε που μας δίνετε τη δυνατότητα να προβάλουμε τη δουλειά μας.

Screenshots:
Συνημμένο αρχείο  screen1.jpg   118,11KB   164 λήψεις Συνημμένο αρχείο  screen2.jpg   50,2KB   163 λήψεις

Banner
Συνημμένο αρχείο  banner.png   35,34KB   4 λήψεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 16/10/2009 - 20:17

Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια. Καλή επιτυχία με την εφαρμογή σας
Behind the Scenes...

#3   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 17/10/2009 - 13:14

Ειλικρινά, μια εφαρμογή σαν αυτή δεν μπορώ να την δω παρά μόνο σαν άσκηση, δοκιμή ή εξάσκηση πάνω στη γλώσσα προγραμματισμού του iPhone. Σαν μια γενική δοκιμή δηλαδή που κάνει κάποιος ο οποίος σκοπεύει να γράψει εφαρμογές για μια πλατφόρμα, αλλά θέλει να ξεκινήσει πρώτα με κάτι απλό για να δει πως τα πάει. Παρ΄ όλα αυτά, την προωθείτε κανονικά σαν εμπορική εφαρμογή. Ακόμα και τα 0.79 ευρώ που ζητάτε, είναι πολλά για μια εφαρμογή η οποία ουσιαστικά είναι ένα δοκιμαστικό app ελλάσονας αξίας, σημασίας και πρωτοτυπίας, και η οποία θα έπρεπε να είναι free όπως όλες οι εφαρμογές αυτού του επιπέδου...

Ειλικρινά έχω απογοητευτεί απο τους Έλληνες developers του iPhone. Η νοοτροπία τους είναι εντελώς ερασιτεχνική, πρόχειρη και αρπακολατζίδικη. Με μοναδική εξαίρεση τα παιδιά που γράφουν το Athens Book (που τουλάχιστον φιλοτιμούνται να δίνουν την εφαρμογή τους δωρεάν, μιας και είναι ακόμα υπο ανάπτυξη), όλες οι άλλες ομάδες ανάπτυξης δεν κάνουν τίποτε άλλο απο το να προσφέρουν κοινότυπες εφαρμογές μέτριας ποιότητας, συχνά μισοφτιαγμένες, σε υψηλές συγκριτικά τιμές. Ωε πότε άραγε οι Έλληνες developers θα λειτουργούν με ορίζοντα πλατείας του χωριού και αρπαχτής;

#4   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 17/10/2009 - 14:35

ελεος ρε tillter το ενα σου βρομαει το αλλο σου ξυνιζει αν δεν μπορεις τους ελληνες developer μην αγοραζεις τις εφαρμογες τους
γινε ο ιδιο developer και φτιαξε games εφαμιλλα με το Hlf 2

bTW gtz για την εφαρμογη και την προσπαθεια

#5   ste

ste

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/10/2009 - 14:45

δεν έχω σχολιάσει τόσο καιρό αλλά....ρε Tillter έλεος!
Σχολιάζεις αρνητικά και επικριτικά τους πάντες και τα πάντα που διαφέρουν από το δικό σου σκεπτικό!
Τα παληκάρια που έφτιαξαν την εφαρμογή έκατσαν, δούλεψαν και έβγαλαν την εφαρμογή ,δεν έχει σημασία πόσο, πώς και τι!
Και θέλουν να κοστολογήσουν αυτή τη προσπάθεια με αυτό το ποσό που είναι μικρό μην τρελαθούμε κιόλας!
Οι ξένοι developers που λες απευθύνονται και σε ένα κοινό που είναι κατά πολύ μεγαλύτερο από το ελληνικό!
Άρα λοιπόν διαφέρουν τα πράγματα!
Αυτιά από εμένα.... 8)

Συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθεια! :D

#6   constantinos

constantinos

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2009 - 17:59

παρα πολυ χρησιμη εφαρμογη μπας και διατηρησουμε επιτελους το βαρος μας σταθερο.
bravo παιδια.

#7   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 17/10/2009 - 18:48

Οι ξένοι developers που λες απευθύνονται και σε ένα κοινό που είναι κατά πολύ μεγαλύτερο από το ελληνικό!


Αυτό ακριβώς εννοώ όταν λέω "Ως πότε άραγε οι Έλληνες developers θα λειτουργούν με ορίζοντα πλατείας του χωριού και αρπαχτής;" όσο οι Έλληνες developers θα λειτουργούν με την μίζερη λογική του "ελληνικού κοινού", οι μόνες ελληνικές εφαρμογές που θα βλέπουμε θα είναι σαν αυτή... Όταν το όριο είναι ο ουρανός και εσύ βάζεις τον πήχη στους 30 πόντους, ε τότε αυτό αποκαλείται μιζέρια...

Edit: πέτυχα μια ξένη αντίστοιχη εφαρμογή η οποία είναι free, σου επιτρέπει να κάνεις υπολογισμούς των θερμίδων ανάμεσα στις διάφορες τροφές, έχει online database 150.000 τροφών, έχει μετρητές θερμίδων ασκήσεων και διαγράμματα. Και ρωτάω: Αυτοί δηλαδή είναι πιο μάγκες που σκέφτηκαν να φτιάξουν κάτι παραπάνω απο ένα ξερό database με χίλιες τροφές; Έλεος δηλαδή...

Τελευταία επεξεργασία από: Tillter, 17/10/2009 - 18:54


#8   Dimitrissss

Dimitrissss

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:DimitrisGrig

Δημοσίευση 17/10/2009 - 19:29

Αυτό ακριβώς εννοώ όταν λέω "Ως πότε άραγε οι Έλληνες developers θα λειτουργούν με ορίζοντα πλατείας του χωριού και αρπαχτής;" όσο οι Έλληνες developers θα λειτουργούν με την μίζερη λογική του "ελληνικού κοινού", οι μόνες ελληνικές εφαρμογές που θα βλέπουμε θα είναι σαν αυτή... Όταν το όριο είναι ο ουρανός και εσύ βάζεις τον πήχη στους 30 πόντους, ε τότε αυτό αποκαλείται μιζέρια...

Edit: πέτυχα μια ξένη αντίστοιχη εφαρμογή η οποία είναι free, σου επιτρέπει να κάνεις υπολογισμούς των θερμίδων ανάμεσα στις διάφορες τροφές, έχει online database 150.000 τροφών, έχει μετρητές θερμίδων ασκήσεων και διαγράμματα. Και ρωτάω: Αυτοί δηλαδή είναι πιο μάγκες που σκέφτηκαν να φτιάξουν κάτι παραπάνω απο ένα ξερό database με χίλιες τροφές; Έλεος δηλαδή...


Ποία είναι γιατί ψάχνω για κάτι τέτοιο!?

#9   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 18/10/2009 - 05:06

Ποία είναι γιατί ψάχνω για κάτι τέτοιο!?


DailyBurn. Τσέκαρε επίσης και τις Calories (0.79) και Meal Diary (free). Παίζει και η Tap & Track στα 2.39 η οποία είναι κορυφή, εξού και η τιμή...

#10   DarpaChief

DarpaChief

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/10/2009 - 16:24

Βασικά ο Tillter το μόνο που βγάζει είναι καθαρό μίσος προς πάσα κατεύθυνση και τίποτα περισσότερο. Αν έχετε τον Θεό σας! Εδώ πήγε και έδωσε 3 ευρώ για να αγοράσει ένα πρόγραμμα (το οποίο το βρίζει από την πρώτη στιγμή όπου βρεθεί και όπου σταθεί) μόνο και μόνο για να βάλει ένα απαράδεκτο review στο itunes store το οποίο καμία σχέση δεν έχει με το τι κάνει και πως λειτουργεί το πρόγραμμα αυτό. Απλά και μόνο για να το βρίσει και πάλι. Και πάλι τώρα το Thermides του βρωμάει!!!! Θέλω να ελπίζω ότι δεν κρύβεται τίποτα πιο ύπουλο πίσω από το άτομο αυτό.

Ο καθένας έχει τον χαρακτήρα του αλλά τέτοια συμπεριφορά είναι εποιικώς απαράδεκτη και δεν θέλω να την βλέπω από Έλληνες. Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο σαιτ μια και μου αρέσει να διαβάζω παρά να συμμετέχω στις συζητήσεις αλλά κάθε πράγμα έχει και τα όρια του. Έλεος!!!

Αφήστε τα ελληνόπουλα να φτιάχνουν ότι θέλουν και μπορούν για να δούμε και ποιο ποιοτικές εφαρμογές στο μέλλον. Το να κακοχαρακτηρίζουμε τους άλλους χωρίς να προσφέρουμε κάτι εμείς είναι απλά ποταπό.

Συγνώμη για το ξέσπασμα αλλά του χρειαζόταν κάποιος να του τα πει αν και είμαι σίγουρος πλέον ότι δεν θα καταλάβει. Απλά δεν καταλαβαίνω προς τι αυτό το καθαρό μίσος. Δεν επιθυμώ διάλογο με το συγκεκριμένο άτομο και συγνώμη και πάλι σε όλους (τους άλλους).

bbirbo πολύ ενδιαφέρουσα η εφαρμογή σου και τα 0,79 μου λεπτά έχουν φύγει από την τσέπη μου! Θα την δουλέψω για μία βδομάδα και μετά θα βάλω το review στο itunes store γιατί έτσι πρέπει να πράττουμε αν θέλουμε ο λόγος μας να μετράει!

#11 Guest_bluradio_*

Guest_bluradio_*

Δημοσίευση 18/10/2009 - 18:16

Τα παιδιά έφτιαξαν ένα post με σκοπό να πάρουν γνώμες, απόψεις, καλά και κακά σχόλια για να προωθήσουν και ίσως να βελτιώσουν τη εφαρμογή τους ( που είμαι σίγουρος πως με πολύ κόπο δημιούργησαν και καλά κάνουν και την πουλάνε) κι εμείς ασχολούμαστε με τον κάθε "ανώμαλο" που λεει ότι του κατέβει και το χειρότερο διαφημίζει άλλες εφαρμογές στο post απο ανταγωνιστική εφαρμογή!
Ας ασχοληθούμε με την ουσία του θέματος και οι ιδιοκτήτες του site ας βάλουν λίγο πιο αυστηρούς όρους για κάτι τέτοιες ακρέες περιπτώσεις που στην ¨τελική" τσακίζουν την ψυχολογία του κάθε developer και τον κάνουν να "ξερνάει" αντι να συνεχίζει να δημιουργεί!!!
Mας αρέσουν οι παρατηρήσεις αλλά όχι η ¨χολή¨που κάποιοι βγάζουν (κρυμμένοι πάντα πίσω απο την ανωνυμία του username) λες και οι developers ειναι απατεωνίσκοι της πεντάρας που θέλουν να κλέψουν τα λεφτά των χρηστών του iPhone.
Απο τη στιγμή που η Apple δίνει τη δυνατότητα, χωρίς να κρίνει τις τιμές τιμολόγησης (γνώμη μου είναι πως μόνο αυτή έχει το δικαίωμα και τη γνώση να το κάνει) κι αφού η αγορά είναι ελεύθερη, όπως κι ο χρήστης ελεύθερα αποφασίζει αν θα αγοράσει το προϊόν ή όχι, τότε σωστά οι developers ανάλογα με τον βαθμό δυσκολίας της εφαρμογής καθορίζουν και την τιμή της!

Παιδιά συνεχίστε έτσι και καλύτερα κι ελπίζω να βοηθήσετε πολλούς ανθρώπους να χάσουν περιτά κιλά και να σας ευγνωμονούν.

#12   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 18/10/2009 - 19:00

Ας ασχοληθούμε με την ουσία του θέματος και οι ιδιοκτήτες του site ας βάλουν λίγο πιο αυστηρούς όρους για κάτι τέτοιες ακρέες περιπτώσεις που στην ¨τελική" τσακίζουν την ψυχολογία του κάθε developer και τον κάνουν να "ξερνάει" αντι να συνεχίζει να δημιουργεί!!!


Οι ιδιοκτήτες του site θεωρούν ότι το forum δημιουργήθηκε για να εκφράζει το κάθε μέλος την άποψη του (Εφόσον οι απόψεις είναι on-topic με το θέμα συζήτησης και χωρίς παραλογισμούς).

- Αν κάποιο μέλος δοκίμασε την εφαρμογή και δεν του άρεσε, είναι λογικό να εκφράζει την άποψη του.
- Το τι έγραψε κάποιος στο iTunes επίσης δεν μας ενδιαφέρει.
- Αν ήμασταν η Apple και μας άνηκε το iTunes και πάλι δεν θα μας ενδιέφερε.
- Αν ήμασταν ο developer θα μας ενδιέφερε και θα προσπαθούσαμε να βελτιώσουμε την εφαρμογή μας ώστε τα αρνητικά σχόλια να εκλείψουν και στο επόμενο update να έχουμε μόνο θετικά σχόλια.
- Αν ήμασταν οι χρήστες θα μας άρεσε να διαβάζουμε απόψεις από άτομα που αγόρασαν την εφαρμογή και όχι post του τύπου:
"+1"
"nice"
"Μπράβο παιδιά"

Επειδή δεν ήμαστε τίποτα από αυτά, στηρίζουμε την κάθε Ελληνική εφαρμογή (δωρεάν διαφήμιση για 1 εβδομάδα και προβολή στην 1η σελίδα) και τα αποτελέσματα είναι παραπάνω από φανερά! Κάθε εφαρμογή η οποία παρουσιάζεται στο iPhoneHellas ανεβαίνει στις πρώτες θέσεις του Eλληνικού App store!

Αν κάποιος developer έχει πρόβλημα με τον τρόπο προβολής των εφαρμογών του από το forum μπορεί μας ειδοποιήσει ώστε να διαγράψουμε το αντίστοιχο thread της εφαρμογής του καθώς και τα post στην 1η σελίδα του iPhoneHellas ώστε να μην υπάρχει η δυνατότητα σε κάποιον χρήστη να αφήσει αρνητικό review ή να εκφράσει αρνητική άποψη για την εφαρμογή του...
Behind the Scenes...

#13   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 18/10/2009 - 19:26

Η θέση του Tillter στο θέμα με το TVGuide με βρίσκει σύμμαχο. Είναι υπερκοστολογημένη ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.
Στην app αυτή κάνει λάθος. Οι developers κάνανε ένα κόπο και γράψανε κάτι και το βάλανε στην χαμηλότερη δυνατή τιμή. Θα μπορούσαν στην αρχή να το βάλουν δωρεάν να κινηθεί λίγο και μετά να γίνει paid αλλά αυτό είναι εντελώς στην κρίση τους.
Απο την άλλη υπάρχουν και άτομα σαν τον slavikos που απλά τους βγάζεις το καπέλο.

#14 Guest_bluradio_*

Guest_bluradio_*

Δημοσίευση 18/10/2009 - 19:35

Οι ιδιοκτήτες του site θεωρούν ότι το forum δημιουργήθηκε για να εκφράζει το κάθε μέλος την άποψη του (Εφόσον οι απόψεις είναι on-topic με το θέμα συζήτησης και χωρίς παραλογισμούς).

- Αν κάποιο μέλος δοκίμασε την εφαρμογή και δεν του άρεσε, είναι λογικό να εκφράζει την άποψη του.
- Το τι έγραψε κάποιος στο iTunes επίσης δεν μας ενδιαφέρει.
- Αν ήμασταν η Apple και μας άνηκε το iTunes και πάλι δεν θα μας ενδιέφερε.
- Αν ήμασταν ο developer θα μας ενδιέφερε και θα προσπαθούσαμε να βελτιώσουμε την εφαρμογή μας ώστε τα αρνητικά σχόλια να εκλείψουν και στο επόμενο update να έχουμε μόνο θετικά σχόλια.
- Αν ήμασταν οι χρήστες θα μας άρεσε να διαβάζουμε απόψεις από άτομα που αγόρασαν την εφαρμογή και όχι post του τύπου:
"+1"
"nice"
"Μπράβο παιδιά"

Επειδή δεν ήμαστε τίποτα από αυτά, στηρίζουμε την κάθε Ελληνική εφαρμογή (δωρεάν διαφήμιση για 1 εβδομάδα και προβολή στην 1η σελίδα) και τα αποτελέσματα είναι παραπάνω από φανερά! Κάθε εφαρμογή η οποία παρουσιάζεται στο iPhoneHellas ανεβαίνει στις πρώτες θέσεις του Eλληνικού App store!

Αν κάποιος developer έχει πρόβλημα με τον τρόπο προβολής των εφαρμογών του από το forum μπορεί μας ειδοποιήσει ώστε να διαγράψουμε το αντίστοιχο thread της εφαρμογής του καθώς και τα post στην 1η σελίδα του iPhoneHellas ώστε να μην υπάρχει η δυνατότητα σε κάποιον χρήστη να αφήσει αρνητικό review ή να εκφράσει αρνητική άποψη για την εφαρμογή του...

Η αλήθεια είναι πως είστε το ¨σπίτι¨ των ελλήνων developers και χωρίς αυτό το site θα αισθανόμασταν άστεγοι και ειλικρινά σας ευχαριστούμε.
Κατανοητό επίσης πως δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα για ακραίες περιπτώσεις σκληρής και ίσως άδικης κριτικής διαφόρων μελών!
Επίσης συμφωνώ και με τα περι iTunes και Apple.
Γενικώς συμφωνώ σε όλα όσα γράφεις χωρίς να θέλω να "γλύψω" κανέναν.
Τώρα όσον αφορά αυτό που έγραψα, το σκέφτηκα περισσότερο σαν πρόταση παρά σαν παρατήρηση.
Είμαι σίγουρος πως απο αυτό το forum θα γεννηθούν πολλές ιδέες για νέες εφαρμογές κι όχι πολύ μακριά απο τώρα θα δημιουργηθούν εφαρμογές αντάξιες των ξένων, ίσως και καλύτερες!
Τέλος εδώ μου δίνεις την ευκαιρία να εκφράσω ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!
Να είστε καλά!

#15   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 18/10/2009 - 20:10

Βασικά ο Tillter το μόνο που βγάζει είναι καθαρό μίσος προς πάσα κατεύθυνση και τίποτα περισσότερο. Αν έχετε τον Θεό σας! Εδώ πήγε και έδωσε 3 ευρώ για να αγοράσει ένα πρόγραμμα (το οποίο το βρίζει από την πρώτη στιγμή όπου βρεθεί και όπου σταθεί) μόνο και μόνο για να βάλει ένα απαράδεκτο review στο itunes store το οποίο καμία σχέση δεν έχει με το τι κάνει και πως λειτουργεί το πρόγραμμα αυτό. Απλά και μόνο για να το βρίσει και πάλι. Και πάλι τώρα το Thermides του βρωμάει!!!! Θέλω να ελπίζω ότι δεν κρύβεται τίποτα πιο ύπουλο πίσω από το άτομο αυτό.


Η αλήθεια πάντα πονάει. Το κατά τη γνώμη σου "απαράδεκτο review" αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα: όταν κρίνω την ποιότητα μιας εφαρμογής, χρησιμοποιώ σοβαρά κριτήρια, και όχι κριτήρια του τύπου "α, είναι Έλληνας, πάρε πέντε αστέρια"... Προφανώς και οι άλλοι χρήστες που έχουν δώσει στην εφαρμογή μόνο ένα ή δύο αστέρια είναι και αυτοί απαράδεκτοι, βγάζουν μίσος, και κάτι ύπουλο κρύβεται απο πίσω τους, έτσι; όσο για το Θερμίδες, είναι κατά τη γνώμη μου ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΗ εφαρμογή που δεν αξίζει ούτε καν τα 0,79 ευρώ.

Ο καθένας έχει τον χαρακτήρα του αλλά τέτοια συμπεριφορά είναι εποιικώς απαράδεκτη και δεν θέλω να την βλέπω από Έλληνες. Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο σαιτ μια και μου αρέσει να διαβάζω παρά να συμμετέχω στις συζητήσεις αλλά κάθε πράγμα έχει και τα όρια του. Έλεος!!!


Το τι δε θέλεις να βλέπεις είναι σχετικό. Και εγώ δεν θέλω να βλέπω μετριότατες Ελληνικές εφαρμογές στο iStore. Η πραγματικότητα όμως είναι υπεράνω των δικών μας θέλω: εγώ θα συνεχίσω να βλέπω μίζερες εφαρμογές στο iStore, και εσύ θα συνεχίσεις να βλέπεις συμπεριφορές που δεν σου αρέσουν γιατί προφανώς σε ενοχλούν οι κακές κριτικές σε Ελληνικές εφαρμογές...

Αφήστε τα ελληνόπουλα να φτιάχνουν ότι θέλουν και μπορούν για να δούμε και ποιο ποιοτικές εφαρμογές στο μέλλον. Το να κακοχαρακτηρίζουμε τους άλλους χωρίς να προσφέρουμε κάτι εμείς είναι απλά ποταπό.


Ε όχι ρε φίλε, δε γίνεται έτσι η δουλειά. Όσο θα "αφήνεις τα Ελληνόπουλα" να φτιάχνουν τόσο μίζερες εφαρμογές και επιπλέον τους κανακεύεις, αντιμετοπίζοντας τις εφαρμογές τους σαν αριστουργήματα, δεν παίζει να δείς πιο ποιοτικές εφαρμογές στο μέλλον, χειρότερες θα δείς. Ποταπό είναι να είναι ο αυτοκράτορας γυμνός, και εσύ να του λές μεγειά τα καινούργια ρούχα... Εδώ καλά αμα προσέξεις τις screenshots απο τις Θερμίδες, θα δείς ότι δεν έκαναν κάν τον κόπο να τσεκάρουν την ορθογραφία στις τροφές που έβαλαν, πόσες και πόσες είναι χωρίς τόνους...

Συγνώμη για το ξέσπασμα αλλά του χρειαζόταν κάποιος να του τα πει αν και είμαι σίγουρος πλέον ότι δεν θα καταλάβει. Απλά δεν καταλαβαίνω προς τι αυτό το καθαρό μίσος. Δεν επιθυμώ διάλογο με το συγκεκριμένο άτομο και συγνώμη και πάλι σε όλους (τους άλλους).


Ναι, μου έδωσες ενα μάθημα τώρα...

bbirbo πολύ ενδιαφέρουσα η εφαρμογή σου και τα 0,79 μου λεπτά έχουν φύγει από την τσέπη μου! Θα την δουλέψω για μία βδομάδα και μετά θα βάλω το review στο itunes store γιατί έτσι πρέπει να πράττουμε αν θέλουμε ο λόγος μας να μετράει!


Ρε φίλε, τι ακριβώς θα δουλέψεις μια εβδομάδα για να κάνεις review; Η εφαρμογή είναι όλες κι όλες χίλιες τροφές με τις αντίστοιχες θερμίδες σε fix ποσότητες, και ένα search! Δεν έχει τίποτε άλλο! Τρείς τροφές απο την λίστα να φάς, πρέπει να βγάλεις χαρτί και μολύβι για να μετρήσεις σύνολο θερμίδων! Ούτε καν ένα απλό calculator δεν έβαλαν στην εφαρμογή! Ούτε καν δυνατόητα να επιλέγεις την ΠΟΣΟΤΗΤΑ της τροφής για να δείς πόσες τελικά θερμίδες παίρνεις! Ένα φύλλο χαρτί με γραμμένες τις τροφές και τις αντίστοιχες θερμίδες κάνει ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια δουλειά με αυτή την εφαρμογή! Δεν το καταλαβαίνεις ότι είναι εντελώς για την πλάκα; Γιατί κολλάς στο ότι είναι ΕΛληνική; άμα ήταν Αγγλική ή Γαλλική ή Ιταλική, ούτε σαν free δεν θα την κατέβαζες, και τώρα την λές και ενδιαφέρουσα; Έλεος δηλαδή, έχουμε ξεφύγει εντελώς;

Τελευταία επεξεργασία από: Tillter, 18/10/2009 - 20:12


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες