Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τι να προσεξω στην αγορα μεταχειρισμενου Macbook Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
47 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   HoulioSerres

HoulioSerres

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2012 - 11:27

Τι ακριβως εχει βρει; Εαν επιτρεπεται :blush:



To ειπα και παραπανω φιλε μου.. ΑΥΤΟ ΕΔΩ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 28/03/2012 - 11:41

Για 70€ φθηνότερα;

#18   h8breed

h8breed

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/03/2012 - 11:49

Καταρχας αυτο ειναι το προτελευταιο macbook pro δεν ειναι καμια super ευκαιρια 1259 εχει καινουριο και με καλυτερα χαρακτηριστηκα
Σιγουρα μπορεις να βρεις κατι καλυτερο στο forum και πιο φθηνο.τωρα για 70 και 80€ πιστεψε με αξιζει και μονο η διαδικασια ανοιγματος απο τις ζελατινες ενος καινουριου :P

#19   HoulioSerres

HoulioSerres

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2012 - 14:01

Εχω σκεφτει επειδη το μακ γενικοτερα ειναι μηχανημα για 4-5 χρονια τουλαχιστον να το αγορασω καινουργιο και να βαλω δοσεις. Το θεμα ειναι (οπως ειπα και πιο πανω) οτι ειμαι ψιλοασχετος και μπορει μολις το αγορασω να βγει στην ιδια τιμη ΝΕΑ φουρνια και να την ''πατησω''

#20   kalpas

kalpas

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2012 - 14:42

MacBook Pro τα καινολυρια θα κυκλοφορίσουν απο τι λένε τον Απρίλιο.Θα διαθέτουν το πιο πιθανό retina οθόνη πιο λεπτά θα ειναι και θα απουσιάζει το DVD.Αν δεν κάνω λάθος θέλουν τα Pro και τα Air σε μια κατηγορία μονο.Δηλάδη να μην υπάρχει διαφορά.

#21   h8breed

h8breed

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/03/2012 - 17:58

Εχω σκεφτει επειδη το μακ γενικοτερα ειναι μηχανημα για 4-5 χρονια τουλαχιστον να το αγορασω καινουργιο και να βαλω δοσεις. Το θεμα ειναι (οπως ειπα και πιο πανω) οτι ειμαι ψιλοασχετος και μπορει μολις το αγορασω να βγει στην ιδια τιμη ΝΕΑ φουρνια και να την ''πατησω''



καταλαβενω τι λες τσεκαρε λιγο αυτο εδω to λινκ http://buyersguide.m...om/#MacBook_Pro

#22   HoulioSerres

HoulioSerres

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2012 - 17:35

καταλαβενω τι λες τσεκαρε λιγο αυτο εδω to λινκ http://buyersguide.m...om/#MacBook_Pro


Στην ουσια στο λινκ μας δινει τις διαφορες απο φουρνια σε φουρνια (οι οποιες δεν ειναι και συνταρακτηκες). Αν αγοραζα ενα μακ απο το ebay,ειναι κανονικα σαν το επαιρνα απο καταστημα της ελλαδας? Εννοω αν θα τρεχει ελληνικα MacOs και αν το πληκτρολογιο θα γραφει ελληνικους χαρακτηρες.

#23   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/03/2012 - 17:45

Εννοείται φίλε μου. Το αν θα έχει Ελληνικά, στην 10.7.3 πλέον μπορείς να τα επιλέξεις αν και μόνο με τη σκέψη Mac με Ελληνικά, σκιάζομαι...:)
Η εγγύηση είναι παγκόσμια. Θα το δηλώσεις στο site της apple και επιπροσθέτως στο τηλέφωνο της apple στην Ελλάδα για να το δηλώσεις στο όνομά σου!
Welcome to the Mac's world :)

#24   h8breed

h8breed

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/03/2012 - 17:50

Στην ουσια στο λινκ μας δινει τις διαφορες απο φουρνια σε φουρνια (οι οποιες δεν ειναι και συνταρακτηκες). Αν αγοραζα ενα μακ απο το ebay,ειναι κανονικα σαν το επαιρνα απο καταστημα της ελλαδας? Εννοω αν θα τρεχει ελληνικα MacOs και αν το πληκτρολογιο θα γραφει ελληνικους χαρακτηρες.


το λινκ δειχνει επισης ποσο καιρο μενει στην αγορα το καθενα απο αυτα στο εστειλα για να υπολογισεις περιπου σε ποσο καιρο θα βγει καινουριο

δεν ξερω συγκεκριμενα απο το ebay ελπιζω να σε διαφωτισει καποιος αλλος με το αν σε συμφερει να το παρεις απο το ebay (ειχα δει καπου σχετικο post ψαξε το λιγο)
ναι θα μπορεις να εχεις Ελληνικα και να γραφεις Ελληνικα σαφως,απλα δεν θα εχει τα ελληνικα γραμματα πανω στο πληκτρολογιο
(δλδ η μονη διαφορα ειναι τα γραμματα στο πληκτρολογιο και η μπριζα ισως αναλογως την χωρα που θα το παρεις)

#25   HoulioSerres

HoulioSerres

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2012 - 17:59

το λινκ δειχνει επισης ποσο καιρο μενει στην αγορα το καθενα απο αυτα στο εστειλα για να υπολογισεις περιπου σε ποσο καιρο θα βγει καινουριο

δεν ξερω συγκεκριμενα απο το ebay ελπιζω να σε διαφωτισει καποιος αλλος με το αν σε συμφερει να το παρεις απο το ebay (ειχα δει καπου σχετικο post ψαξε το λιγο)
ναι θα μπορεις να εχεις Ελληνικα και να γραφεις Ελληνικα σαφως,απλα δεν θα εχει τα ελληνικα γραμματα πανω στο πληκτρολογιο
(δλδ η μονη διαφορα ειναι τα γραμματα στο πληκτρολογιο και η μπριζα ισως αναλογως την χωρα που θα το παρεις)


Το θεμα με την μπριζα δεν το ειχα σκεφτει ειναι η αληθεια.Απο την αλλη,το ρεζουμε του προηγουμενου Λινκ που μου εδωσες ειναι οτι γενικα δεν εχει μεγαλες διαφορες απο φουρνια σε φουρνια!
Αν για παραδειγμα θελω να ''χτυπησω'' ΑΥΤΟ ΕΔΩ , Θα πρεπει να το παω σε τεχνικο για να μου βαλει ελληνικα? (οσο για το πληκτρολογιο,ουτε καν με ενδιαφερει.Στα τυφλα γραφω και ειναι θεμα συνηθειας.Στο κατω κατω,περνω αυτοκολλητακια με το ελληνικο αλφαβητο και τα κολλαω!!)

@NIKOS123: ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΔΑΜΕ,ΓΙΑΝΝΗ ΤΟΝ ΒΑΦΤΙΣΑΜΕ!!!!

#26   h8breed

h8breed

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/03/2012 - 18:09

καταρχας το εργαλειο που θετεις ως παραδειγμα εχω :lol:
οπως γραφει και ο NIKOS123 τα ελληνικα μπηκαν στην τελευταια ενημερωση του λογισμικου οπωτε μπορεις να βαλεις Ελληνικα εαν θες και αφου ειναι και ο πρωτος σου θα τα συνηθισεις απ την αρχη αλλα και παλιοτερο mac να παρεις παλι μπορεις να τα βαλεις μην αγχωνεσαι για αυτο

#27   andy199333

andy199333

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/01/2013 - 20:44

καλησπερα παιδια! θα ηθελα να ρωτησω ενα
Apple MacBook Pro - Core i5 2.3 GHz - 13.3″ - 4 GB Ram - 320 GB HDD στα 740! λεει? οχι ε?

#28   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 29/01/2013 - 00:23

πιο μοντελο ειναι;late 2011?ποσους κύκλους φορτισης εχει;λογικα εγγυηση δεν θα εχει,αλλα 740 για mac ειναι καλή τιμούλα.

Τελευταία επεξεργασία από: karless, 29/01/2013 - 00:25


#29   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/01/2013 - 16:12

Ειμαι και εγω στη σκεψη να αγορασω ενα laptop,και το προβλημα ειναι οτι μου γυαλισε το macbook pro 15 retina.
Επειδη το βρηκα σε εκθεσιακο,(το οποιο δεν με πειραζει αν ειναι να γλιτωσω αρκετα χρηματα),τι μειωση τιμης περιπου εχουν τα εκθεσιακα.
Δηλαδη απο 2450 που κανει ποσο μπορει να μου κοψουν που δουλευει τοσες ωρες ολη μερα,το πιανει ο καθενας στην εκθεση κτλ κτλ....

#30   risk52

risk52

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2013 - 16:19

Ειμαι και εγω στη σκεψη να αγορασω ενα laptop,και το προβλημα ειναι οτι μου γυαλισε το macbook pro 15 retina.
Επειδη το βρηκα σε εκθεσιακο,(το οποιο δεν με πειραζει αν ειναι να γλιτωσω αρκετα χρηματα),τι μειωση τιμης περιπου εχουν τα εκθεσιακα.
Δηλαδη απο 2450 που κανει ποσο μπορει να μου κοψουν που δουλευει τοσες ωρες ολη μερα,το πιανει ο καθενας στην εκθεση κτλ κτλ....

Εγω που ειχα ρωτησει για το ιμακ το 27αρι στο golden-i ηταν 80 ευρω λιγοτερα...για 1χρονον μηχανημα...Βεβαια η εγγυηση ξανα απο την αρχη 1 χρονο κτλπ κτλπ αλλα για 80 ευρω....ουτε καν :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες