Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

νέο iPad και συνθήκες αγοράς στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
133 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/03/2012 - 20:21

"μιλάμε για αίσχος μηχάνημα... το μέγεθος τεράστιο, η απόδοση χάλια, όσο για την οθόνη, αν και το PC μου είχε τέτοια οθόνη θα την πέταγα σκουπίδια, μαζί και την CPU!!! Είναι γεμάτο προβλήματα, η μισή οθόνη είναι κίτρινη η άλλη μισή μπλε και περνάνε ροζ γραμμές!!! Τα Samsung τα κάνουν καλύτερα!!! άσε που μπορείς να τα βάλεις στο αφτί να πάρεις και τηλέφωνο!!! εδώ το ipad δεν είχε ακουστικά για να ακούς μουσική όταν το έχεις στην τσέπη σου και περπατάς στον δρόμο!!! Άθλιο μηχάνημα! Κρίμα στα λεφτάκια μου!"


Πάρτο πίσω να σου δώσουν άλλο καινούριο.Μετά αν δεν το θες όπως είναι σφραγισμένο μπορείς να το πουλήσεις.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 20:25

Εγω δεν θα πω τις εντυπωσεις μου απο το νεο iPad γιατι πολυ απλα δεν προλαβα να το απολαυσω αν και το αγορασα σημερα το πρωι απο το golden i στη Θεσσαλονικη.Πρέπει να ειμαι ο πρωτος που του παρουσιασε προβλημα το νεο iPad ,καθως μολις το ανοιξα αντι για την ρετινα αντικρυσα μια πρασινιλα σε ενα μεγαλο μερος της οθονης! το πηγα κατευθειαν πισω οπου για μεγαλη απογοητευση μου δεν μου διναν καινουργιο σφραγισμενο, αν και ειχαν, ουτε τα λεφτα μου πισω.Μου ειπαν οτι επρεπε να σταλει στο σερβις και επειτα θα μου δινανε ανακατασκευασμενο.Με λιγα λογια DOA στα golden-i δεν ισχυει.Και μετα σου λενα Apple premium reseller...
μετα απο ενα καβγα με τους "υπευθυνους" και τηλεφωνα στην Αθηνα στα κεντρικα μου ειπαν οτι πρεπει να σταλει στο σερβις και επειτα θα μου δωσουν νεα σφραγισμενη συσκευασια.Το θεμα ειναι οτι ταλαιπωρηθηκα και θα ταλαιπωρηθω και αλλο καθως φαινεται...


Φίλε ήμουν εκεί σε άκουγα...τραγικό. Όταν γύρισες να το επιστρέψεις...εστρωνα το iPad πίσω....και τα παιδιά μετά ήταν πολύ χάλια για πάρτυ σου που δεν μπόρεσαν να το αλλάξουν λόγω πολιτικής...

Πω...

#18   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 23/03/2012 - 20:30

Πάρτο πίσω να σου δώσουν άλλο καινούριο.Μετά αν δεν το θες όπως είναι σφραγισμένο μπορείς να το πουλήσεις.

χαχαχαχαχα... τα εισαγωγικά δεν τα είδες μάλλον! :P

#19   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/03/2012 - 20:30

Το καλύτερο ειναι να ανοίγεται το iPad iPhone ή οτιδήποτε άλλο μηχάνημα επιτόπου στο καταλστημα για να πάρεις μια πρώτη εντύπωση αν ειναι καλο ή όχι. Εγω έτσι κάνω πάντα και έτσι θα συνεχίσω να κάνω.

#20   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 20:31

Λολ και τί θα αλλάξει;

#21   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/03/2012 - 20:34

Λολ και τί θα αλλάξει;

Αν το λες για αυτο που είπα για επιτόπου έλεγχο μέσα στο κατάστημα δεν το πληρώνω και τέλος. Σιγά μην πάρω χαλασμένο πράγμα και να το πληρώσω και απο πάνω.

#22   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/03/2012 - 22:55

Παιδια εχω κι εγω θεμα τελικα! Πηρα το 16αρι wifi απο το Golden-i στο Μαρουσι το ασπρο το απλο και εμενα γυρω γυρω στην ακρη της οθονης εχει διαρροη φωτος σαν να φαινονται τα led απο κατω! Το κανει στις δυο πλευρες απο τις 4. Ειναι οπως αυτη η φωτο αλλα σε μεγαλυτερο βαθμο. Ειναι ετσι ολη η πλευρα!


https://dl.dropbox.c...0 45 44 AM.jpeg

Τι να κανω και τι να πω αυριο που θα τους το παω? θελω καινουριο οπωσδηποτε. Δεν μενω εγω με αυτο το ελαττωμα με τιποτα...

Τελευταία επεξεργασία από: polakis, 23/03/2012 - 22:56


#23   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/03/2012 - 10:46

Ξεκιναω για golden-i Μαρουσι να παω να ζητησω αλλαγη. Σιγα μην εχει 16αρι wifi να μου δωσουν επιτοπου....Θα ενημερωσω οταν γυρισω

#24   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/03/2012 - 14:08

Λοιπον ειμαι golden-i και τελικα μου την δεχτηκαν την συσκευη για αλλαγη. Εβγαλαν φωτο με το προβλημα των led στην ακρη και ειπαν οτι θα το στειλουν για εγκριση και ολα οκ. Απλα δεν ειχαν καθολου κομματια διαθεσιμα. Θα παρουν λεει απο Τριτη και θα μου το στειλουν σπιτι. Απλα θα μεινω παλι χωρις ipad για 4-5 μερες. Δεν πειραζει. Μου ειπαν οτι θα μου φερουν σφραγισμενο καινουργιο κανονικα παντως...Ευτυχως δεν εγινε ιστορια, ηταν πολυ εξυπηρετικη η κοπελα και μου ειπε για 7 μερες DOA...

Τελευταία επεξεργασία από: polakis, 24/03/2012 - 14:09


#25   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/03/2012 - 20:54

Σήμερα το μεσημέρι παρελαβα και γω το νέο σφραγισμένο iPad από golden-i Θεσσαλονίκης. Ευτυχώς η όλη διαδικασία αντικατάστασης δεν κράτησε πολύ. Η αναβάθμιση από το 2 σε αυτό δεν με άφησε με το στόμα ανοιχτό απλά είναι για μένα πλέον η συσκευή που θα κρατησω για κάποια χρόνια. Είχα και τις πρώτες αναφορές για low memory στα διαγνωστικά. μήπως κ το 1 gb δεν είναι αρκετό?

#26   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/03/2012 - 15:16

Σαββατο το εδωσα για αντικατασταση στο golden-i για να μου φερουν καινουργιο, Τριτη σημερα και ουδεν νεοτερο. Να δω ποσο θα το πανε για να μου φερουν το καινουργιο...Ελλαδαρα...

#27   psy2k

psy2k

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/03/2012 - 15:28

Σαββατο το εδωσα για αντικατασταση στο golden-i για να μου φερουν καινουργιο, Τριτη σημερα και ουδεν νεοτερο. Να δω ποσο θα το πανε για να μου φερουν το καινουργιο...Ελλαδαρα...


λογικά με την επομενη παραλαβη, αν δεν εχουν πως να σου δωσουν καινουριο;

#28   daisy3

daisy3

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 27/03/2012 - 16:01

χτες ζητησα αντικατασταση απο το πλαισιο λογω bleedind & pixels κ σημερα μου δωσανε καινουργιο!

#29   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 27/03/2012 - 20:14

Σαββατο το εδωσα για αντικατασταση στο golden-i για να μου φερουν καινουργιο, Τριτη σημερα και ουδεν νεοτερο. Να δω ποσο θα το πανε για να μου φερουν το καινουργιο...Ελλαδαρα...

αδερφέ... η Ελλάδα δεν έχει σχέση αν, α. το μαγαζί που πήγες έχει προβλήματα και β. αν ο προμηθευτής δεν έχει αποθέματα! γιατί κάλλιστα θα μπορούσες να πεις... ΙΝΔΙΑΑΡΑΑΑ... γιατί ακριβώς την ίδια σχέση με τις επιλογές σου η Ελλάδα όσο και η Ινδία... το λες, λες και δεν είσαι Έλληνας και άρα ευθύνεσαι και εσύ!

Το μήνυμα σου με προσβάλει!

--- Κανόνες

"Ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση περιεχομένου που είναι παράνομο, επιβλαβές, απειλητικό, προσβλητικό, επιζήμιο, δυσφημιστικό, χυδαίο, βίαιο, υβριστικό, ρατσιστικό ή άλλως αποδοκιμαστέο, παραβιάζει την προσωπικότητα και τα προσωπικά δεδομένα άλλων, προκαλεί συναισθήματα μίσους, ή/και οποιοδήποτε άλλο συνιστάμενο ποινικό αδίκημα."


#30   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2012 - 22:35

κατι ασχετο!!
αν εχει καμενο Pixel δεινουν νεο σφραγισμενο ή θα αρχισουν τις βλακειες για servise?
απο πλαισιο το εχω παραγγειλει και το περιμενω λογικα μεθαυριο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες