Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

νέο iPad και συνθήκες αγοράς στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
133 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 27/03/2012 - 22:50

Kανονικα πρεπει να παρεις καινουριο αλλα ποιος ξερει , το πιθανοτερο να σου πουν γι ασερβις κ να παρεις ανακατασκευασμενο !
Γιαυτο καλυτερα ανοιξε το μπροστα τους κ τσεκαρε το καλα ::) καλοριζικο !
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   vagreek

vagreek

    iPH User

  • PipPip
  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2012 - 22:52

Kανονικα πρεπει να παρεις καινουριο αλλα ποιος ξερει , το πιθανοτερο να σου πουν γι ασερβις κ να παρεις ανακατασκευασμενο !
Γιαυτο καλυτερα ανοιξε το μπροστα τους κ τσεκαρε το καλα ::) καλοριζικο !

Καμένο pixel σε τετοια ανάλυση παίζει και να μην το δεις. Όπως και να έχει, μη μπαίνεις στη διαδικασία να το ψυριζεις, ακόμα δεν το πήρες. Απλά απόλαυσε το και μην ασχολείσαι με τίποτα άλλο...

#33   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2012 - 22:55

Καμένο pixel σε τετοια ανάλυση παίζει και να μην το δεις. Όπως και να έχει, μη μπαίνεις στη διαδικασία να το ψυριζεις, ακόμα δεν το πήρες. Απλά απόλαυσε το και μην ασχολείσαι με τίποτα άλλο...

εχεις δικιο ακομα δεν το πηρα και αρχισα να ψαχνομαι!!!

#34   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/03/2012 - 00:30

αδερφέ... η Ελλάδα δεν έχει σχέση αν, α. το μαγαζί που πήγες έχει προβλήματα και β. αν ο προμηθευτής δεν έχει αποθέματα! γιατί κάλλιστα θα μπορούσες να πεις... ΙΝΔΙΑΑΡΑΑΑ... γιατί ακριβώς την ίδια σχέση με τις επιλογές σου η Ελλάδα όσο και η Ινδία... το λες, λες και δεν είσαι Έλληνας και άρα ευθύνεσαι και εσύ!

Το μήνυμα σου με προσβάλει!

--- Κανόνες

"Ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση περιεχομένου που είναι παράνομο, επιβλαβές, απειλητικό, προσβλητικό, επιζήμιο, δυσφημιστικό, χυδαίο, βίαιο, υβριστικό, ρατσιστικό ή άλλως αποδοκιμαστέο, παραβιάζει την προσωπικότητα και τα προσωπικά δεδομένα άλλων, προκαλεί συναισθήματα μίσους, ή/και οποιοδήποτε άλλο συνιστάμενο ποινικό αδίκημα."


Φιλε χαλαρωσε λιγο. Εισαι εντελως ακυρος. Τι μας τσαμπουνας τωρα. Εγω πληρωσα 509€ μετρητα που με τοσο κοπο μαζεψα και τελικα παρελαβα ενα ελαττωματικο προιον! ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΛΟΓΩ DOA ΑΜΕΣΩΣ ΚΙ ΟΧΙ ΣΕ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ! Καταλαβες προσβλημενε; Γιατι σε οποια αλλη χωρα κι αν ημουν σε 5 λεπτα θα ειχα στα χερια μου νεο ipad απο αντικατασταση! ΗΠΑ, Γερμανια, Γαλλια, Αγγλια, Ιταλια, Ισπανια κλπ κλπ. Γιαυτο μια ζωη ειμαστε χωρα μπουρδ@λο σε ολους τους τομεις! Γραφειοκρατια και παπατζες παντου. Απο την πολιτικη μεχρι το ipad φιλε προσβλημενε...

Αν θιχτηκες τοσο πολυ πηγαινε στην Ινδια να μεινεις να δεις τι ωραια που ειναι να ζεις στους δρομους. Γιαυτο θα ειμαστε στην Ελλαδα ολο θεατρο και δηθεν βιτρινα...

Θελω το ipad που πληρωσα και ειναι χαλασμενο ΑΜΕΣΑ ΚΙ ΟΧΙ ΣΕ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ! Γκε γκε φιλαρακο;

Υ.Γ. Εσενα ο πονος τι σε επιασε; Μηπως δουλευεις στο golden-i; Οχι γιατι αν δουλευεις, να πεις στους υπευθυνους οτι οταν ερχεται ενα νεο προιον πρεπει να κρατανε και 1-2 συσκευες back up σε περιπτωση ελαττωματικων ή βλαβων που θα παρουσιαστουν για να μπορουν να κανουν και καμια αντιακτασταση! Αλλα θα το ΞΑΝΑΠΩ. Α ρε Ελλαδαρα της αρπαχτης...

#35   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2012 - 00:50

Φιλε χαλαρωσε λιγο. Εισαι εντελως ακυρος. Τι μας τσαμπουνας τωρα. Εγω πληρωσα 509€ μετρητα που με τοσο κοπο μαζεψα και τελικα παρελαβα ενα ελαττωματικο προιον! ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΛΟΓΩ DOA ΑΜΕΣΩΣ ΚΙ ΟΧΙ ΣΕ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ! Καταλαβες προσβλημενε; Γιατι σε οποια αλλη χωρα κι αν ημουν σε 5 λεπτα θα ειχα στα χερια μου νεο ipad απο αντικατασταση! ΗΠΑ, Γερμανια, Γαλλια, Αγγλια, Ιταλια, Ισπανια κλπ κλπ. Γιαυτο μια ζωη ειμαστε χωρα μπουρδ@λο σε ολους τους τομεις! Γραφειοκρατια και παπατζες παντου. Απο την πολιτικη μεχρι το ipad φιλε προσβλημενε...

Αν θιχτηκες τοσο πολυ πηγαινε στην Ινδια να μεινεις να δεις τι ωραια που ειναι να ζεις στους δρομους. Γιαυτο θα ειμαστε στην Ελλαδα ολο θεατρο και δηθεν βιτρινα...

Θελω το ipad που πληρωσα και ειναι χαλασμενο ΑΜΕΣΑ ΚΙ ΟΧΙ ΣΕ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ! Γκε γκε φιλαρακο;

Υ.Γ. Εσενα ο πονος τι σε επιασε; Μηπως δουλευεις στο golden-i; Οχι γιατι αν δουλευεις, να πεις στους υπευθυνους οτι οταν ερχεται ενα νεο προιον πρεπει να κρατανε και 1-2 συσκευες back up σε περιπτωση ελαττωματικων ή βλαβων που θα παρουσιαστουν για να μπορουν να κανουν και καμια αντιακτασταση! Αλλα θα το ΞΑΝΑΠΩ. Α ρε Ελλαδαρα της αρπαχτης...

Ρε φιλε ειχε δικιο το παλικαρι ακουω συνεχεια εδω για την ελλαδα α ρε ελλαδα ελλαδισταν κτλ...την χωρα την κανουν οι ανθρωποι της..δηλαδη εσυ και γω εκτος αν καθενας θεωρει τον εαυτο του εξαιρεση...φυσικα και δεν φταιει η ελλαδα που ειχε αντιπροσωπο η apple μια ιδιωτικη εταιρεια την rainbow και τωρα την quest..αν θελει η κυρια apple ας ανοιξει ενα applestore σε μια χωρα 11.000000.εδω εχει στην ιρλανδια με το 1/4 του πλυθυσμου για να μην αναφερω αλλες χωρες...καλο λοιπον να μην μπλεκουμε συνεχεια την χωρα μας με υποτιμητικα σχολια....βγαζοντας μεμονωμενη ευθυνη που φερουμε ολοι μας για το επιπεδο διαβιωσης τοσο στον ιδιωτικο οσο και στο δημοσιο γηγνεσθε της κοινωνιας μας

#36   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 28/03/2012 - 01:00

Θα συμφωνησω με τον polakis, ειναι απαραδεκτο να αγορσεις κατι, να ειναι ελατωματικο κ να μην σου δινουν αλλο κατευθειαν..
Αν παθει ζημια μετα απο μηνες οκ να παει γιαι σερβις κ θα καθυστερησει λογικο ειναι..

Αλλα out of the box κ με ζημια κατευθειαν καινουριο, τι δεν ισχυει doa και μ@@κιες?

Καλα τα λεει Ελλαδιτσα κ παπ@ριες, μαγκια κλανια γιναμε κ κλεψια.
Εδω πουλανε ντεμο iphone κ δεν συμαζευετε αλλα τελος παντων..

Εδω ολλανδια περσυ αγορασα το ipad 2 στον αδερεφο μου κ το παλικαρι στο μαγαζι το βγαζει απο το ραφι κ παει να το ανοιξει, του λεω το θελω για δωρο να το στειλω ελλαδα κ μου λεει καλα αλλα καλυτερα να το ανοιξουμε γι ανα δουμε οτι ειναι οκ κ οχι καμμενα πιξελ κτλ.

Αυτα κ σορυ για το ουφο τοπικ αλλα η Ελλαδα γεμισε κομπιναδορους ???
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#37   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/03/2012 - 01:05

Ρε φιλε ειχε δικιο το παλικαρι ακουω συνεχεια εδω για την ελλαδα α ρε ελλαδα ελλαδισταν κτλ...την χωρα την κανουν οι ανθρωποι της..δηλαδη εσυ και γω εκτος αν καθενας θεωρει τον εαυτο του εξαιρεση...φυσικα και δεν φταιει η ελλαδα που ειχε αντιπροσωπο η apple μια ιδιωτικη εταιρεια την rainbow και τωρα την quest..αν θελει η κυρια apple ας ανοιξει ενα applestore σε μια χωρα 11.000000.εδω εχει στην ιρλανδια με το 1/4 του πλυθυσμου για να μην αναφερω αλλες χωρες...καλο λοιπον να μην μπλεκουμε συνεχεια την χωρα μας με υποτιμητικα σχολια....βγαζοντας μεμονωμενη ευθυνη που φερουμε ολοι μας για το επιπεδο διαβιωσης τοσο στον ιδιωτικο οσο και στο δημοσιο γηγνεσθε της κοινωνιας μας


Ωραια η θεωρια σου φιλε. Αλλα ηθελα να ηξερα τι θα ελεγες αν αγοραζες πρωτος το νεο ipad, περιμενοντας απο τα ξημερωματα εξω απο το golden hall, σου εβγαινε ελαττωματικο, το ξαναγυριζες πισω και σου ελεγαν "κοιτα φιλε μεινε τωρα εσυ χωρις new ipad 3 εβδομαδες και περιμενε". Εσυ φυσικα θα ελεγες οκ δεν τρεχει τιποτα, τι ειναι 3 εβδομαδες μπροστα στην πορωση του σημερα, χαλαρα παιδια με το πασο σας δεν τρεχει τιποτα κι ετσι ε; Αντε καληνυχτα φιλε, γυρισε και κανενα πλευρο μην πουντιασεις...

Ολοι οι κουλ μαζευτηκαν εδω. Κοιτα να δεις πραματα...

#38   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2012 - 01:13

[quote name='polakis' timestamp='1332889538' post='948622']
Ωραια η θεωρια σου φιλε. Αλλα ηθελα να ηξερα τι θα ελεγες αν αγοραζες πρωτος το νεο ipad, περιμενοντας απο τα ξημερωματα εξω απο το golden hall, σου εβγαινε ελαττωματικο, το ξαναγυριζες πισω και σου ελεγαν "κοιτα φιλε μεινε τωρα εσυ χωρις new ipad 3 εβδομαδες και περιμενε". Εσυ φυσικα θα ελεγες οκ δεν τρεχει τιποτα, τι ειναι 3 εβδομαδες μπροστα στην πορωση του σημερα, χαλαρα παιδια με το πασο σας δεν τρεχει τιποτα κι ετσι ε; Αντε καληνυχτα φιλε, γυρισε και κανενα πλευρο μην πουντιασεις...

Ολοι οι κουλ μαζευτηκαν εδω. Κοιτα να δεις πραματα...
Σου φανηκε να υποστηριξα αυτη την τακτικη ?μονος μου δεν σου ειπα οτι η υποστηρικξη εν γενει και με την παλι και με την καινουρια εταιρεια που ανελαβε την αντιπροσωπευση ειναι ελλειματικη..τι προτρεχεις και ειρωνευεσαι;και ναι και το ipad 2 και το ipad 3 μου παρουσιασαν bleeding και ναι στο δυο περιμενα 2 εβδομαδες...αλλα ηταν εν γνωση μου εξ αρχης η κατασταση δεν ριχνω το αναθεμα στην χωρα μου..διοτι ειμαι μερος Αυτης της χωρας και προφανως φερω ευθυνη εστω αυτη την απειροελαχιστη για τα στραβα αυτης της χωρας...τo να κατηγορεις ειναι ευκολο το να προτεινεις λυσης θελει τολμη...ας ριξουμε αν εμπαργκο ολη στην apple να δεις για ποτε αλλαζει πολιτικη....αλλα οχι για τις μαλακιες μιας εταιρειας να μας φταιει και εδω η ελλαδα...πατε ζηστε αλλου μιας και εσεις ειστε οι τελεοι πολιτες αυτοις της χωρας...

#39   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/03/2012 - 01:44

Οκ φιλε διαφωνουμε. Γνωμη σου και γνωμη μου...

#40   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2012 - 01:50

Οκ φιλε διαφωνουμε. Γνωμη σου και γνωμη μου...



Οκ....απλα γενικα δεν ειμαι χθεσινος στην apple φιλε ειχα powermac και ipod οταν πρωτοβγηκαν που το εδινες για σερβις στην γνωστη αντιπροσωπεια προ info quest και το επαιρνες μετα απο 2 μηνες και...απλα μην ξεχναμε και τις ευθυνες της apple που για μενα στο κομματι του support ειναι τεραστιες....

#41   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 28/03/2012 - 06:54

Ωραια η θεωρια σου φιλε. Αλλα ηθελα να ηξερα τι θα ελεγες αν αγοραζες πρωτος το νεο ipad, περιμενοντας απο τα ξημερωματα εξω απο το golden hall, σου εβγαινε ελαττωματικο, το ξαναγυριζες πισω και σου ελεγαν "κοιτα φιλε μεινε τωρα εσυ χωρις new ipad 3 εβδομαδες και περιμενε". Εσυ φυσικα θα ελεγες οκ δεν τρεχει τιποτα, τι ειναι 3 εβδομαδες μπροστα στην πορωση του σημερα, χαλαρα παιδια με το πασο σας δεν τρεχει τιποτα κι ετσι ε; Αντε καληνυχτα φιλε, γυρισε και κανενα πλευρο μην πουντιασεις...

Ολοι οι κουλ μαζευτηκαν εδω. Κοιτα να δεις πραματα...



Παιδιά το βασικό θέμα (οπως πολύ σωστά είπε και ο Φοίβος), ξεκινάει απο την Apple. Επρεπε σαν εταιρία να έχει δωσει ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ στους προμηθευτές / "premium reseller" (και το βάζω σε ομοιωματικά γιατί και τα golden-i / i-storm τα ίδια σκατά είναι) που να λένε οτι "αν η συσκευή είναι ελαττωματική, θα την αλλάξετε εντός τόσων ημερών" και τέρμα.

Οχι να παίρνεις τηλέφωνο την Apple οπως πήραν κάποια παιδιά και να σου λένε "αφού δεν το αγοράσατε κατευθείαν απο μας βρείτε τα με το κατάστημα".


Η Apple φταίει πρώτη και κύρια.


Τώρα όσο για τα περι Ελλάδας, οτι και να λέμε, δεν θα βάλουμε όλους στο ίδιο καζάνι. Ναι, καποιοι πούλησαν demo iphone και θα βρούνε μπελά γιατί είναι απλά ηλίθιοι και θέλανε να το παιξουν έξυπνοι, και κάποιοι πηγαίνουν με την πολιτική της ΕΤΑΙΡΙΑΣ τους (αλυσίδα καταστημάτων) και απο κει και πέρα η φασαρία θα πρέπει να γίνει σαφώς, αλλα μην τα ισοπεδώνουμε και όλα.
Whatsapp doc?

#42   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 28/03/2012 - 09:01

σωστά!

Τελευταία επεξεργασία από: GodfatherGR, 28/03/2012 - 09:02


#43   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 28/03/2012 - 09:05

Καλημερα σε ολους,ετσι και χειροτερα ειναι τα πραγματα,δυστυχως για'μας που εμπιστευομαστε μια εταιρια Φασιστικης νοοτροπιας και αντιληψης και η Ελλαδιτσα ειναι το Αουσβιτς της Ευρωπης γιαυτους.
Κριμα γιατι καποιοι αφελεις τους χαιδευουν τα αυτακια τους ακομα,οσον αφορα τους μεταπωλητες απλα λειτουργουν οπως ολοι μας η οι περισσοτεροι εξ υμων,οτι βγαλουμε,οποιον εξαπατησουμε,για το συμφερον μας και μονο.
Περιμενω καποιον εδω μεσα που εχει "τα γκεμια" του μαγαζιου να αναρτησει πανω στην πρωτη σελιδα του φορουμ εκτος απο την μιση αληθεια και την αλλη μιση,αλλωστε η ζωη εχει δυο οψεις,ετσι δεν ειναι;

#44   jmakro

jmakro

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/03/2012 - 09:53

Μπαίνει κάποιος να δει εντυπώσεις για το νέο iPad και βλέπει εντυπώσεις από service στην Ελλάδα. Tragic εις ξεφυγ απο το θέμα. Χαλάρωσε λίγο με την Ελλάδα. Το θέμα είναι άλλο ότι απο εχθές που άνοιξα το εργαλείο έχει 85% μπαταρία και τώρα έχει 47% και το έχω σπάσει στο Ίντερνετ. Πολύ καλό είναι το νέο iPad.

#45   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 28/03/2012 - 09:55

Αυτοι ξέρουν και δέν εμφανίζονται ποτέ....Πάντα στην Ελλάδα όταν ερχόταν η ώρα της ευθύνης όλοι οι υπεύθυνοι γίνονται ανεύθυνοι....

Τελευταία επεξεργασία από: gas, 28/03/2012 - 09:57


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες