Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

νέο iPad και συνθήκες αγοράς στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
133 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/03/2012 - 22:04

τζοκερ το εχει κανει η apple το θεμα...... και αν σου κατσει το καλο χωρις προβληματα????καλη φαση,εχει στρεψει το κοσμο στα μεταχειρισμενα,καλυτερα ανοιχτο και ελεγμενο παρα κλειστο και λαχειο. οτι να ναι.θα της επεφτε πολυ να τα ελενχει.ερχεται η κατηφορα σιγα σιγα...υπομονη


αμα το εχεις δαγκωσει το μηλο χεστα μετα, και αχυρα να βαλει μεσα η apple παλι θα το παρουν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 28/03/2012 - 22:04

και μετα δεν φταιει η ελλαδα εεε, ας το εκανε αυτο στην γερμανια to media markt να δεις τη θα γινοταν :lol: το πας πισω και δεν σε ρωτανε καν τη εχει, αλλαγη αμεσως.

αμα το κρατος δεν εχει νομους τοτε υπαρχει ασυδοσία.

Ετσι οπως τα λες φιλε, η ας το κανανε σε εμενα εδω στο mediamarkt στην ολλανδια :-)
Θα γινοτανε σκανδαλο , αλλα οταν τα εγραφα χθες πεσανε να με φανε!!!
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#78   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/03/2012 - 22:07

Ετσι οπως τα λες φιλε, η ας το κανανε σε εμενα εδω στο mediamarkt στην ολλανδια :-)
Θα γινοτανε σκανδαλο , αλλα οταν τα εγραφα χθες πεσανε να με φανε!!!


+1 συμφωνω απολυτα, αλλα ακομα ποιο πολυ συμφωνω με την υπογραφη σου. :lol:

#79   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2012 - 23:09

και μετα δεν φταιει η ελλαδα εεε, ας το εκανε αυτο στην γερμανια to media markt να δεις τη θα γινοταν :lol: το πας πισω και δεν σε ρωτανε καν τη εχει, αλλαγη αμεσως.

αμα το κρατος δεν εχει νομους τοτε υπαρχει ασυδοσία.



Ανδρεα επαναλαμβανω δεν φταει η ελλαδα πρωτον τα μεντια μαρκτ ειναι γερμανικη εταιρεια αν δεν κανω λαθος..προσωπικα ειναι η τελευταια φορα που αγοραζω ταμπλετ η υπολογιστη μακ και αυτο γιατι θεωρω αποκλειστικα υπαιτια την apple computers co. Πρωτον γιατι δεν εχει αξιωθει σε μια χωρα 11.000000 να αναλαβει την αντιπροσωπευση των προιντων της και την παραχωρει σε εταιρεια ανικανες και χωρις θεληση να διαχειριστουν τις πωλησεις και το after sale service...ντροπη τους

#80   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 28/03/2012 - 23:14

Ανδρεα επαναλαμβανω δεν φταει η ελλαδα πρωτον τα μεντια μαρκτ ειναι γερμανικη εταιρεια αν δεν κανω λαθος..προσωπικα ειναι η τελευταια φορα που αγοραζω ταμπλετ η υπολογιστη μακ και αυτο γιατι θεωρω αποκλειστικα υπαιτια την apple computers co. Πρωτον γιατι δεν εχει αξιωθει σε μια χωρα 11.000000 να αναλαβει την αντιπροσωπευση των προιντων της και την παραχωρει σε εταιρεια ανικανες και χωρις θεληση να διαχειριστουν τις πωλησεις και το after sale service...ντροπη τους

ναι τρωγομουνα καποια στιγμη οταν τα φτυσει το λαπτοπ μου να μαζεψω λεφτα για macbook αλλα δεν.

Παλι toshiba θα παρω χαχαχα
Whatsapp doc?

#81   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/03/2012 - 23:35

Με πήραν τηλ απο golden-i και μου είπαν ότι εγκρίθηκε η αλλαγή με άλλο ipad. Επίσης μου είπε ότι μάλλον θα έφερναν σήμερα 16αρια wifi ασπρα όπως αυτό που γύρισα. Μετά όμως κατά τις 5 μου εστειλαν sms που ελεγε δυστυχως δεν ηρθε το μοντελο μου. Τζιφος. Πάλι περιμένω...

#82   Leroi

Leroi

    iPH Enthousiast

  • 382 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2012 - 00:58

Κάτι που έχω ξανά αναφέρει: γνωρίζω (και από θητεία μου σε κατάστημα Γερμανός, δε νομίζω να θυμάμαι λάθος) πως η διαδικασία D.O.A έχει καταρχήν 2 ιδιότητες, στο Γερμανό μάλιστα είχαν/έχουν και έντυπο που έχει και τα δυο με κουτάκια που τσεκάρουν όταν στέλνουν πίσω το προβληματικό αφού το έχουν αντικαταστήσει. Η μια είναι η D.O.A "κατά την επίδειξη"* και D.O.A "μετά την αγορά", όπου ισχύουν οι ημέρες τις οποίες έχει δώσει η κατασκευάστρια εταιρεία! Για αυτό και οι ημέρες για κάθε εταιρεία ποικίλουν, και όχι στο Γερμανό στα πάντα 7 ημέρες, στο Κωτσόβολο 15 ημέρες κ.ο.κ. ... Σε πολλά είδη ηλεκτρονικών είναι μάλιστα μέχρι και 30 ημέρες και δεν αποκλείω και παραπάνω σε άλλα. Επομένως, οι ίδιες μέρες D.O.A ισχύουν για ένα προϊόν σε οποιοδήποτε κατάστημα και αν αυτό πωλείται! Αν τώρα το κατάστημα, δε θέλει να το κάνει για να μη μπαίνει στη διαδικασία να το στέλνει πίσω και να μη περιμένει όσο πρέπει να περιμένει ώστε να του πιστωθεί, ειδικά αν πρόκειται για μεταπωλητής του μεταπωλητή, (ή και ΑΝ του πιστωθεί γιατί σε βλέπει και καχύποπτα ότι μπορεί να το έχεις βρέξει ας πούμε) επειδή το έχει πληρώσει..ε τότε τι να πω..δε θα πω "Ελλάδα" γιατί κάποιοι προσβάλλονται, θα πω ελληνική νοοτροπία, γιατί μια μεγάλη μερίδα των Ελλήνων την έχει, και σαν επιχειρηματίας, αλλά και σαν αγοραστής ("ωχ το έβρεξα!! και τώρα δεν ανάβει, θα το πάω πίσω, μπορεί να περάσει και να μου το αλλάξουν, μπαχαχαχα! )

*εάν δε δέχονται να ανοιχτεί και να ελεγχθεί, πάρτε προφορικά απάντηση από τον αρχιυπέυθυνο ότι θα γίνει αντικατάσταση εάν έχει πρόβλημα και μόλις το πληρώσετε ανοίξτε το μπροστά στα μάτια του. Αν δεν έχουν άλλο, πάρτε χρήματα πίσω και πείτε να σας ειδοποιήσουν όταν θα έχουν!

#83   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/03/2012 - 11:15

Update οδυσσειας αλλαγής new ipad. Παίρνω πάλι golden-i και τους λέω τί έγινε ρε παιδιά πότε θα πάρω το νεο white 16 wifi που έδωσα για αλλαγή; Χθες μου είπατε ότι εγκρίθηκε η αλλαγή και το απόγευμα ότι θα είχατε παραλαβη. Ναι μου λέει είχαμε παραλαβή αλλά μας ήρθε λέει μαύρο 16αρι για εσάς κι όχι άσπρο! Έγινε μπέρδεμα!!!! Ε της λέω δώστε μου το μαύρο! Μου λέει ότι δεν γίνεται γιατί είναι πιστωμένο το άσπρο στο όνομά μου και δεν μπορώ να πάρω το μαύρο! Χαχαχα! Και της λέω πότε θα το πάρω τελικά; Ε μου λέει σε 1 το αργότερο σε 2 εβδομάδες!!!!!!! Μα γιατί τόσο πολύ είναι πράγματα αυτά της λέω; Ε μου λέει ότι αυτοί παίρνουν κεντρικές παραλαβές από isquare που τα παίρνει από την apple και δεν μπορεί να κάνει κάτι (μια ειδική παραγγελία πχ για ένα άσπρο για μενα)!!!!Ήδη περιμένω μια εβδομάδα σημειωτέον!!!!!! Και ναι θα το ξαναπώ και σε όποιον αρέσει:

Α ΡΕ ΑΘΑΝΑΤΗ ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΤΩΝ ΔΗΘΕΝ....!!!!!!!!!!!!!!


#84   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 29/03/2012 - 11:26

Δε θέλω να φανώ κακός και λυπάμαι που δεν στο άλλαξαν κατευθείαν αλλά είδες όταν μας τυχαίνει σε μας η αναποδιά πως αλλάζουμε στάση;

Κάποιοι είστε ότι ναναι μου φαίνεται. Πιο εξειδικευμένο κατάστημα από ένα apple premium reseller υπάρχει? Τί να προσέξω δηλαδή πριν αγοράσω..Έλεος...



Ναι τους το άλλαξαν όμως. Και δεν μιλάω για βλάβη. Ποιό εξειδικευμένο κατάστημα στην Ελλάδα από apple premium reseller υπάρχει? Για να ξέρουμε τί λέμε δηλαδη...



Update οδυσσειας αλλαγής new ipad. Παίρνω πάλι golden-i και τους λέω τί έγινε ρε παιδιά πότε θα πάρω το νεο white 16 wifi που έδωσα για αλλαγή; Χθες μου είπατε ότι εγκρίθηκε η αλλαγή και το απόγευμα ότι θα είχατε παραλαβη. Ναι μου λέει είχαμε παραλαβή αλλά μας ήρθε λέει μαύρο 16αρι για εσάς κι όχι άσπρο! Έγινε μπέρδεμα!!!! Ε της λέω δώστε μου το μαύρο! Μου λέει ότι δεν γίνεται γιατί είναι πιστωμένο το άσπρο στο όνομά μου και δεν μπορώ να πάρω το μαύρο! Χαχαχα! Και της λέω πότε θα το πάρω τελικά; Ε μου λέει σε 1 το αργότερο σε 2 εβδομάδες!!!!!!! Μα γιατί τόσο πολύ είναι πράγματα αυτά της λέω; Ε μου λέει ότι αυτοί παίρνουν κεντρικές παραλαβές από isquare που τα παίρνει από την apple και δεν μπορεί να κάνει κάτι (μια ειδική παραγγελία πχ για ένα άσπρο για μενα)!!!!Ήδη περιμένω μια εβδομάδα σημειωτέον!!!!!! Και ναι θα το ξαναπώ και σε όποιον αρέσει:Α ΡΕ ΑΘΑΝΑΤΗ ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΤΩΝ ΔΗΘΕΝ....!!!!!!!!!!!!!!


Αναρτημένη εικόνα


#85   andreasemal

andreasemal

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2012 - 11:41

[quote name='foivos' timestamp='1332953363' post='949521'
Το DOA και την επιστροφη χρημάτων απο ποιον μεταπωλητή; και πως είσαι σίγουρος γιαυτο;
[/quote]
Από multirama φίλε μου στο mall.και ρώτησα 2 φορές και μου απάντησαν με σιγουριά!!δεν με ενδιαφέρει όμως γιατί η οθόνη του iPad μου είναι τέλεια.το είχα άγχος πως θα είναι αλλά μάλλον στάθηκα τυχερός!!!κανένα ψεγαδι η οθόνη είναι απλά τέλεια!!!

#86   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2012 - 11:47

Εδω μεσα θατρελαθουμε καποιοι παραδεχονται οτι φταει η apple που δεν στελνει κομματια για αντικατασταση και γιαυτο φταιει η αθανατη ελλαδα....ωρε που παμε ωρεεε...ας συνεχιΟυμε λοιπον να χρυσωνουμε την apple και αυτη να μας φερεται οπως μας φερεται...καλα να παθουμε

#87   sonick

sonick

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2012 - 11:58

Σήμερα παράγγειλα το νεο ipad απο τα Multirama Πειραιά,το μικρό στην Ηρώων Πολυτεχνείο. Επειδή πρέπει να λέμε και τα καλά, τα παιδιά ήταν εξυπηρετικότατα. Σε ερώτηση για doa στον υπάλληλο, στην αρχή μου έλεγε οτι δεν παρέχουν για Apple και μετά απο δικιά μου επιμονή, "Οτι το έχω διαβάσει στο ιντερνετ!!", πήρε τηλέφωνο τον διευθυντή και μου είπε οτι παρέχουν κανονικά αντικατάσταση 7 ημερών. Και φυσικά τους προτίμησα και για τις άτοκες δόσεις. Ότι και να κάνατε μην βιάζεστε και κάντε ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ πρώτα!!

#88   andreasemal

andreasemal

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2012 - 12:06

Σήμερα παράγγειλα το νεο ipad απο τα Multirama Πειραιά,το μικρό στην Ηρώων Πολυτεχνείο. Επειδή πρέπει να λέμε και τα καλά, τα παιδιά ήταν εξυπηρετικότατα. Σε ερώτηση για doa στον υπάλληλο, στην αρχή μου έλεγε οτι δεν παρέχουν για Apple και μετά απο δικιά μου επιμονή, "Οτι το έχω διαβάσει στο ιντερνετ!!", πήρε τηλέφωνο τον διευθυντή και μου είπε οτι παρέχουν κανονικά αντικατάσταση 7 ημερών. Και φυσικά τους προτίμησα και για τις άτοκες δόσεις. Ότι και να κάνατε μην βιάζεστε και κάντε ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ πρώτα!!

Φίλε μου εμένα μου είπαν για 15 doa και μάλιστα το έγραφε και πίσω από το ταμείο με μεγάλα γράμματα!!! Τι να πω ο κάθε Πωλητης δίνει ότι ενημέρωση θέλει!!!!

#89   ampelift

ampelift

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:ampelift@gmail.com

Δημοσίευση 29/03/2012 - 12:06

Εδω μεσα θατρελαθουμε καποιοι παραδεχονται οτι φταει η apple που δεν στελνει κομματια για αντικατασταση και γιαυτο φταιει η αθανατη ελλαδα....ωρε που παμε ωρεεε...ας συνεχιΟυμε λοιπον να χρυσωνουμε την apple και αυτη να μας φερεται οπως μας φερεται...καλα να παθουμε

Φίλε μου μην με παρεξηγήσεις με την παράθεση που κάνω αλλά...
με μικρο ε το Ελλαδα ? βγάζει μάτι το άτιμο .

#90   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 29/03/2012 - 12:08

Γιατί αν το βάλεις με κεφαλαίο μεγαλώνει απότομα;Έλεος ρε φίλε...

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες