Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

νέο iPad και συνθήκες αγοράς στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
133 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 29/03/2012 - 21:25

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Αν και δεν συμμετέχω πολύ, παρ όλα αυτά διαβάζω καθημερινά τα άρθρα και τις απόψεις σας για τα iphone και τα ipad.
Eγώ προς το παρόν έχω μόνο το iphone 4s και σε λίγο ετοιμάζομαι για το νέο ipad. Την ημέρα της πρώτης κυκλοφορίας ήμουν στο golden i στη Θεσσαλονίκη και το είδα από κοντά. Για να μην σας κουράζω λοιπόν, μπορείτε να μου πείτε με λίγα λόγια, αν και διάβασα μερικά σχετικά, τί είναι αυτή η διάχυση φωτός? Αν το πάρω σε λίγες μέρες - ελπίζω - ή θα προτιμήσω κατάστημα της πόλης μου ή θα πάρω στη Θεσσαλονίκη, αν και νομίζω ότι δεν κερδίζω κάτι. Μπορώ εκείνη τη στιγμή να τους πω ανοίξτε το κουτί και ενεργοποιήστε το να δω μήπως υπάρχει το παραπάνω πρόβλημα?
Αν - ελπίζω να μη μου συμβεί - τελικά υπάρχει πρόβλημα, θα το αναγνωρίσουν ή θα μου το παίζουν Κινέζοι?

Ευχαριστώ και καλό βράδυ σε όλους !!


http://www.iphonehel...__1#entry932466

Κοίταξε στην αγγελία μου,πιστεύω να διαφωτιστεις!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2012 - 11:48

παιδια το νουσας!!
στο Multiramma ηρακλειου εχει εν ipad 4g 16ari μαυρο διαθεσιμο
το τσεκαρα γιατι δεν ηταν σφραγιστο
εχει ενα κοκκο σκονης μεσα στην οθονη και ενα ελαχιστο σημαδακι στο πλαισιο
οποτε το νουσας αν πατε για αγορα
ετοιμος ημουν να το παρω
τελικα το πηρα απο κοσμοτε
εχουν και τις 3 εκδοσεις 4g διαθεσιμες σε μαυρο χρωμα

#108   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2012 - 12:00

α και κατι αλλο
απο κοσμοτε μου ειπαν οτι παραουσιαση σε 3 μερες εχει doa
να το παω λεει να παρω αλλο σφραγισμενο ετσι μου είπαν!!
για ηρακλειο κρητης λεω!

#109   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 30/03/2012 - 19:08

α και κατι αλλο
απο κοσμοτε μου ειπαν οτι παραουσιαση σε 3 μερες εχει doa
να το παω λεει να παρω αλλο σφραγισμενο ετσι μου είπαν!!
για ηρακλειο κρητης λεω!



Σας το ξαναλέω,όταν έχεις την επιμονή και την διάθεση να φθαρεις λιγουλακι,τα δικαιώματα σου δεν τα χάνεις!

#110   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2012 - 22:39

Σας το ξαναλέω,όταν έχεις την επιμονή και την διάθεση να φθαρεις λιγουλακι,τα δικαιώματα σου δεν τα χάνεις!

Εγώ δεν τσακωθηκα παντός , αλλά ξηγηθηκα απο πριν.τελικα όμως τι εργαλείο ήταν οκ

#111   engineer

engineer

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2012 - 23:43

Καλησπέρα παιδιά και από μένα μετά από όλα όσα διάβασα αυτές τις μέρες έκανα μια έρευνα αγοράς σχετικά με την διαθεσιμότητα στα καταστήματα της περιοχής μου και ρώτησα τα "τι και πώς". Αλλά έχω μία απορία τι ακριβών είναι το Doa? Κάτι σαν μικρή εγγύηση?

#112   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 30/03/2012 - 23:44

DOA=dead on arrival..Αν έχει πρόβλημα όταν το πάρεις σε κάποιες μέρες που ορίζει το κάθε κατάστημα σου δίνουν καινούριο..Θεωρητικά αυτά.

Αναρτημένη εικόνα


#113   engineer

engineer

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2012 - 23:48

Δηλαδή μπορεί και να μου αρνηθούν να το αλλάξουν άμα έχει πρόβλημα?

#114   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 30/03/2012 - 23:49

Αν το χειριστείς σωστά όχι...Διάβασε τι έκαναν κάποιοι σε αυτό το τοπικ...

Αναρτημένη εικόνα


#115   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/03/2012 - 00:08

μαλιστααα τεραστια διαφορα ελλαδα με εξωτερικο.παντως εδω που βρισκομαι στο βελγιο αν εχεις καποιο προβλημα το πας πισο το ελενχουν εκεινη την ωρα αν οντως εχει προβλημα,και αμεσα χωρις δευτερη σκεψη σου δινουν καινουργιο.απλα τα πραγματα.καληνυχτα σας και καλο κουραγιο σε οσους μπλεξανε

#116   RaiDMax

RaiDMax

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2012 - 00:18

Μπηκα για το νεο ipad να διαβασω μονο για αυτο δεν διαβασα ο ενας για Ελλαδα ο αλλος για Βρετανιες ξεκολατε απο τα οφ τοπικ ελεος ο κοσμος κανει views για να διαβασει τα νεα και τις εξελιξεις και οχι αν η Ελλαδα ειναι μπουρδελο αμα θελουμε να μαθουμε για την Ελλαδα μας ανοιγουμε 5 λεπτα την T.v και λυνετε το θεμα περι λαϊκιστη Μπορντελου!με την ευχη μου σε οσους εχουν προβληματα και τρεξιμο να πιασουν στα χερια τους αυτο που πληρωσαν και οχι χαλασμενο..καιμοσοι ειναι απατεωνες σε αλυσιδες καταστηματων κλπ θα φαν καλα! Οπως λεει και η παρημια στο τελος ξυριζουν τον γαμπρο!

#117   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 31/03/2012 - 00:22

Μάλλον μπήκες σε λάθος τόπικ τότε..Εδώ αναφέρονται προβλήματα εγγυήσεων και DOA σε διάφορα καταστήματα.

Αναρτημένη εικόνα


#118   etsi

etsi

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/03/2012 - 02:33

Η καλυτερη λυση ειναι αγορα απο εξωτερικο?

#119   SCORPHIE29

SCORPHIE29

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2012 - 03:27

εγω να ρωτησω...γιατι τοσα χρονια..αφου ολοι ξερουμε ..οτι οτι καινουριο ηλεκτρονικο προιον..και ειδικα apple βιαινει.
στην πρωτη παρτιδα εχει προβλημα.. και οποιος το αγορασει ειναι 70-30 % να του χαλασει η οχι.. και το ρισκαρει!
μετα ας μην γκρινιαζει!!
οπως ξερουμε οτι ειμαστε ΓΤΠ απο πωλητες..και ξερουμε οτι ολοι λειτουργουν υπουλα.. ας ρωταμε τουλαχιστον αν εχει DOA πρην το παρουμε..και ας ρωτησουμε και αν θα εχουμε αντικατασταση με νεο και τι service εχει το καταστημα!!
αλλα εδω καθομαστε σαν καταναλωτες και δεχομαστε τον ενα χρονο εγγυηση.. ενω υπαρχει νομος για τα ηλεκρονικα 2 ετων!!
αλλα οι Ιταλοι ειναι πιο εξυπνοι απο εμας..και την πηραν την δυετια!!
δεν φτεναι παντα οι αλλοι.. ειμαστε και εμεις κοτες!!

#120   trelopapaki

trelopapaki

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:neyromanths

Δημοσίευση 31/03/2012 - 14:57

γεια παιδια επειδη με ενδιαφερει η αγορα του νεου ipad , ψαχνομαι πολυ καιρο και εχω διαβασει πολλα forums απο το επισημο της apple μεχρι και το ποιο ανεπισημο..διαβαζοντας ολα τα περι overheating και περι DOA στην ελλαδα.πηρα σβαρνα ολα τα καταστημα στο the mall athens με τις εξης ερωτησεις στον καθε πωλητη 1)υπαρχει DOA ? 2)Aν ναι ποσσες μερες ? 3)τι διαδικασια ακολουθειται αν διαπιστωθει broken ,bleeding ,burn pixels σε νεο ipad .παραθετω τις απαντησεις στα εξης καταστηματα ολα απο το the mall στην αθηνα.

ΠΛΑΙΣΙΟ : DOA δεν δινουμε σε apple γιατι δεν δινει η apple πολυ απλα =ελεος ,τον χτυπησα στον ωμο ελαφρα λεγοντας ενταξει,ενταξει πηγαινε να δεις αν ερχομαι και αντε γεια..φωναζωντας οτι δεν φταει αυτος αλλα η apple, και οτι ετσι γινεται παντου ,αχ τεσπα

MULTIRAMA:DOA??ΟΧΙ Εμ να δουμε τι προβλημα ΘΑ εχει αν θα εχει να το στειλουμε στα service να μας το στειλουνε πισω και βλεπουμε ,γενικα οσο ρωταγα τετοια ψαχνοντουσαν :λεω συγγνωμη αν σε κουρασα αλλα χωρις DOA ,σε χαιρετω καλη συνεχεια

ΓΕΡΜΑΝΟΣ:DOA στο ipad δινουμε 3 μερες !!.ωπ λεω δηλαδη την τριτη η την δευτερα αν το επερνα παρασκευη θα ετρωγα ακυρο?
απαντηση:συγγνωμη για την ενοχληση (επειδη ειχα στειλει ενα παλικαρι να ψαξει κατω στην αποθηκη για διαθεσιμα ipad)

GOLDEN I:στο golden hall το μαγαζι..εχουμε DOA 7 ημερες δεν γινεται ανακατασκευη γινεται αντικατασταση με νεο οπως μου ειπε ο πωλητης εφοσον βρεθει το προβλημα,,απαντηση :αφου τον επρηξα και επειδη εδειχνε προβληματισμενος οτι αν εχω Ipad και τι προβλημα υπαρχει,,του ειπα ΚΑΛΛΙΟ ΓΑΪΔΟΥΡΟΔΕΡΝΕ(και εννοειτε οτι θα ανοιξω εκει την συσκευασια)

στο τελος για να μην φερνουμε τον πανικο σε οσους θα το αγορασουν τις ακολουθες μερες ,ψαξτε το παιδια με απλες ερωτησεις και αν δειτε οτι δεν ξερουν τι να απαντησουν πηγαινετε στο επομενο ,μειωνετε τις πιθανοτητες για τρεξιματα
βεβαια που γεννηθηκαν τα παρακατω ερωτηματα,γιατι κανει ο καθενας οτι θελει?γιατι δεν με σεβονται αφου τους ακουμπαω τα λεφτα μου? ,κλεινοντας το παρηγγειλα απο το golden-i ,στην επομενη παραλαβη θα το εχω,ας ελπισουμε οτι θα ειναι ενα αξιοπρεπες μηχανηματακι χωρις fails.
ευχαριστω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες