Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εγγυημένη ταλαιπωρία FORTHNET


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
79 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 30/03/2012 - 20:11

Τς τς τς πιπέρι :mad:
Εγω παντως για την HOL έχω ακουσει καλα λόγια :)

Εχω να σου πω εγω κ άλλοι τόσοι για τη hol...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/03/2012 - 20:11

@emmker

Τα πράγματα είναι πολύ απλά. Κάνεις φορητότητα στην HOL, και έπειτα ρίχνεις ένα ξεγυρισμένο πιστόλι στην forthnet.

#18   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2012 - 07:28

λιγο πολυ πιστευω οτι απο την στιγμη που υπαρχη η ατιμωρισια ολοι στα δυσκολα την ιδια συμπεριφορα εχουν...σπιτι εχω forthnet χωρις τεχνικα προβληματα αλλα με απιστευτα λογιστικα προβληματα οταν μετακομισα και εγω οπως ενας φιλος ειπε παραπανω ...η μονη διαφορα ηταν οτι τους ανακοινωνω καθε φορα οτι οπως αυτη ηχογραφουνε τις συνομοιλιες ετσι και εγω κανω το ιδιο και ζηταω να μου πουν και το ονομα τους..στον οτε απο την αλλη εχω αλλη αποψη χαιροτερη απο αποιον αλλο γιατι στην επιχειρηση μου εμεινα χωρις τηλ και νετ πανω απο 3 μηνες λογο ηλιθιοτητας και τον τεχνικων μα και του τηλεφωνικου κεντρου που απλα δεν υπαρχη πουθενα στον κοσμο....οτι να ειναι ( αλλο αφμ τους ελεγα αλλο βρισκαν αυτοι και με εβγαζαν τρελλο καιγια να μην μακριγορουμε απλα δεν υπαρχουν οι ανθρωποι...) τυχερα πιστευω οτι ειναι τελικα...

#19   Konstantinosdj

Konstantinosdj

    iPH Addict

  • 851 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Konstantinosdj

Δημοσίευση 31/03/2012 - 09:18

πραγματικα οι ιδιωτικες εταιριες παροχης ευρυζωνικων υπηρεσιων ειναι απαραδεκτες. παραδειγματα οπως το δικο σου εχω πολλα και εγω, παραδειγματα τα οποια συνεβησαν σε μενα προσωπικα αλλα και σε φιλους στο παρελθον.

για αυτο λοιπον τους εγραψα κανονικα, καθε φορα που παιρνουν τηλεφωνο για καινουργιες προσφορες τους διαολοστελνω και εχω επιστρεψει στον παλιο καλο ΟΤΕ. μπορει να πληρωνω καποια λεφτα παραπανω, αλλα ξερω πως αν συμβει κατι θα εχω αμεση λυση.

τελος η κοροιδια!


Και εεγω παιδια ειχα τα ιδια προβληματα με την Forthnet.Ποτε μα ποτε δεν μπορουσα να συνενοηθω με κανενα.Ουτε στο τηλεφωνο αλλα ουτε και στο καταστημα.Δεν καταλαβαινουν τιποτα..Λες και μιλαμε αλλη γλωσσα.Ποτε δεν δινανε προισταμενο στην γραμμή.Επισης οποτε ειχα τεχνικο προβλημα,βαζανε ασχετους μεσα για τεχνικη υποστηριξη κτλ. .Τους ενδιαφερει μονο πως να παρουν λεφτα κα ιαγνοουν εντελως την εξηπηρετηση του πελατη.Αυτο με ολες τις εταιρειες τσυμβαινει εκτος του ΟΤΕ.ετσι λοιπον γυρισα και εγω στον ΟΤΕ και εχω το κεφαλι μου ησυχο...

#20   emmker

emmker

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2012 - 11:08

Απο την άλλη, το τραγελαφικο της υπόθεσης ήταν ότι μια μέρα πριν μου κόψουν την γραμμή, είχα μιλήσει με το τεχνικό τμήμα. Με 24Mbps. Εγω το τελευταίο διάστημα κλειδωνα στα 9 το πολυ.
Δεν περίμενα ούτε δευτερόλεπτο στην αναμονή, πράγμα σπάνιο για forthnet, και μιλάω με ένα παλικάρι, του οποίου το όνομα κακως δεν συγκράτησα . Εξυπηρετικοτατος, έκανε τα δικα του και ξανά κλείδωσα στα 14, κατάλαβε απο νωρίς ότι δεν είμαι άσχετος για να με πριξει με ερωτήσεις του στυλ αν το ρουτερ είναι στην μπριζα, και δεν σταμάτησε εκει. Μου είπε ότι θα δώσει και το πρόβλημα μου στις βλάβες, για να δουν αν αυτοί μπορούν να κάνουν κάτι καλύτερο.
Όταν άκουσα ότι θα διαβιβάσει το πρόβλημα , γέλασα βέβαια για τι δεν περίμενα συνέχεια .
Και όμως στις 7 το βράδυ είχα μια αποσύνδεση και επανασύνδεση και κουμπωμα στα 16,5 . Και όλα αυτα ώρες πριν μου το κόψουν.

Την ώρα δε, που μιλούσε η γυναίκα μου με τη μισή forthnet για να βρούμε άκρη, χτυπάει το τηλέφωνο μου και είναι ο χθεσινός τεχνικός, που πάλι δεν κράτησαν το ονομα του, για να μου πει ότι κατάφερε να το παει στα 16,5 και να με ρωτήσει αν είμαι ευχαριστημένος για να το κυνηγήσει για παρά πάνω.
Η αντίθεση επαγγελματισμού στο μεγαλείο της.

Και το κακο είναι ότι το παλικάρι είναι η εξαίρεση.

#21   Vaggi

Vaggi

    iPH Addict

  • 734 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 31/03/2012 - 12:03

Ετσι πατε ολοι hol ... για ρωτηστε και ποιος εχει την hol Και τι εστι η εταιρια.. Ετσι για να μαθετε που πατε..

#22   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 31/03/2012 - 12:43

Όπως ειπα και παραπάνω, εχω πολλα ράμματα και για τη γούνα της hol. Δεν ειναι και αγία...

#23   Vaggi

Vaggi

    iPH Addict

  • 734 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 31/03/2012 - 14:53

Όπως ειπα και παραπάνω, εχω πολλα ράμματα και για τη γούνα της hol. Δεν ειναι και αγία...

Να πω οτι την εχει ο κοκκαλης; να πω τι εστι κοκκαλης; Δεν λεω.. απλα δεν ξερετε που πατε και δινετε τα χρηματα σας :)
Δεν θα πω τπτ παραπανω γιατι θα με κραξετε για προκατελειμενο αλλα ξερω πραγματα που δεν εχετε ιδεα για την hol..

#24   pitmanos

pitmanos

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/03/2012 - 18:08

Δεν έχω παράπονο από την εταιρία. Είμαι ένα χρόνο, ενώ ήμουν ξανά και στο παρελθόν συνδρομητής. Είχα περάσει στην τελλάς και μετέπειτα πάλι forth net + nova.

Τελευταία επεξεργασία από: pitmanos, 31/03/2012 - 18:09


#25   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/03/2012 - 19:29

Να πω οτι την εχει ο κοκκαλης; να πω τι εστι κοκκαλης; Δεν λεω.. απλα δεν ξερετε που πατε και δινετε τα χρηματα σας :)
Δεν θα πω τπτ παραπανω γιατι θα με κραξετε για προκατελειμενο αλλα ξερω πραγματα που δεν εχετε ιδεα για την hol..

εγω αν δεν έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα και εντελώς φιλικά και χωρίς καμμια επιθετική διάθεση θα ήθελα να μου πεις φίλε vaggi και αν κάποιος αλλος φίλος εχει να πει κάτι για οποιαδήποτε εταιρεία ας το πει ρε παιδια,εδώ είμαστε για να αλληλοβοηθουμαστε


Οποιος θέλει follow me
Twitter @Nnaf81
Instagram Nnafp

#26   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 01/04/2012 - 11:32

Φιλε vaggi πες μας, μη ντρέπεσαι :P

#27   RaiDMax

RaiDMax

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/04/2012 - 11:57

Ενα θα σου πω...ειχα connex αλλα επειδη τοτε ειχαμε χαμηλη ταχυτητα εδω στο χωριο εκανε το μπουμ η forthnet και μας ειπαι οτι θα χουμε 16αρα ξεκλειδωτη ταχυτητα...ολοι σαν τα γιδια τρεχαμε σε πληροφορο βρηζω την ωρα και την στιγμη που την εβαλα ηδικα το ιντερνετ τους δεν αξιζει καθολου στην αρχη ειχα νοβα αλλα για λιγους μινες δωρεαν ειχα πληρωσει νομιζω στον πρωτο λογαριασμο κατι παραπανο....μηλαμε ειναι ελεηνοι σαν την commex δεν εχει αλλα σκαιφτεσε και τισμκοπανιες στις τιμες και στις χρεωσεις στα τηλεφωνα :///

#28   aquadigio

aquadigio

    iPH Enthousiast

  • 392 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 01/04/2012 - 12:30

Οτε, για να εισαι ησυχος!(αρκετα λεφτα, καμια προσφορα, αλλα περισσοτερη αξιοπιστια.). Forthnet, κατι λεει, αλλα μαυτα που ακουω, αλλα hol, μακρυα!

Παντως, αυτο με την εξυπηρετηση πελατων, τα τμηματα, τις πιστώσεις... Ειναι για τρελαίνεσαι, ειδικα οταν ενα τμημα σου λεει αυτο, το αλλο σε διαβεβαιωνει για το αλλο, και εσυ κοιμασε καλα, και μετα ξυπνας...χαλια!!!

Το ιδιο ισχυει και με τους παροχους κινητης τηλεφωνιας! Για εμενα, που εχω περασει και απο τους τρεις, απο το χειροτερο προς τον καλυτερο(προς το παρον!!!) ειναι :
Wind , Cosmote , Vodafone!
Και με τις 3, ειχα προβληματα, με αλλους σημαντικα, με αλλα λιγοτερο σημαντικα... Αυτο που ειναι εξοργιστικό ειναι τα τμηματα εξυπηρετησης τους!!! Που θα επρεπε να λέγονται ταλαιπωριας!

Και για καταληξω, αυτοι δε σεβονται τα χρηματα μας(πολυ περισσοτερο στις μερες μας), το κοπο, τη δουλεια μας, αφου και το κρατος τους το επιτρεπει(δες ΙΝΚΑ κτλ), ας τα σεβαστουμε εμεις, και ας παμε εκει που μας βολευει-εξυπηρετουν!

Τελευταία επεξεργασία από: aquadigio, 01/04/2012 - 12:32


#29   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/04/2012 - 23:22

Εγώ με την On Telecoms έχω βρεί την ηρεμία μου και γενικά όσοι φίλοι έχουν On ποτέ δεν είχαν πρόβλημα.

#30   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/04/2012 - 00:44

Και εγώ μέ τήν Forthnet είχα προβλήματα, τόσο στό χωριό μου, όσο και στήν πόλη. Λάθη στούς λογαριασμούς (μάλιστα κανά-δυό λογαριασμοί ήρθαν σχεδόν μηδενικοί από λάθος. Όχι ότι μέ χάλασε, αλλά το λάθος είναι λάθος, Καί άνετα θα μπορούσε νά είχε γίνει τό αντίστροφο και να με χρεώνουν παραπάνω!), καθυστέρηση στήν σύνδεση, αργές ταχύτητες (σέ σχέση μέ OTE), κτλ. .

Μάλιστα, όταν άλλαξα σπίτι στήν Θεσσαλονίκη, το διαμέρισμα δέν είχε ενεργή γραμμή (συνδεδεμένη μέ τό κεντρικό κουτί τής οικοδομής). Πάω στήν Forthnet, μου λένε να υπογράψω κάτι και να μιλήσω μέ τόν ΟΤΕ, να τούς πώς να έρθουν να περάσουν γραμμή. Παραξενεύτηκα αρχικά (τί σχέση να έχει ο ΟΤΕ;!), αλλά τό έκανα.

Όταν μίλησα μέ ΟΤΕ, μού εξήγησαν τήν κομπίνα τής Forthnet. Η Forthnet κάνει αίτηση (έκ μέρους σου) στόν ΟΤΕ γιά σύνδεση τηλεφωνικής γραμμής, και στό καπάκι αίτηση φορητότητας, εκμεταλλευόμενη τούς τεχνικούς τού ΟΤΕ, που έρχονται να συνδέσουν τήν γραμμή (που κανονικά είναι ευθύνη τής Forthnet).
Μάλιστα ο υπάλληλος τού ΟΤΕ είπε ότι αυτό γίνεται σέ μεγάλη κλίμακα σέ νέες οικοδομές ειδικά, και φυσικά τό έχουν πάρει πρέφα και δέν θα εξυπηρετούν τέτοιες αιτήσεις.

Εννοείται ότι έκανα σύνδεση στόν ΟΤΕ μέ 6-7€ παραπάνω τόν μήνα, αλλά μέ κανένα πρόβλημα, πολύ γρήγορη ενεργοποίηση Καί 0 ώρες downtime εδώ Καί ένα εξάμηνο σχεδόν.
Τό ίδιο έκανα και στό χωριό, όπου οι γράμμές τής Forthnet είχαν τρομερό θόρυβο, με αποτέλεσμα χαμηλές ταχύτητες και μέ τό ζόρι μπορούσες να μιλήσεις στό τηλέφωνο.
No problems so far μέ τόν ΟΤΕ! :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες