Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iMac 2012


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
142 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/09/2012 - 06:08

Οθόνη χωρίς σκιές, USB3 και ίσως να έρχεται απο την αρχή με SSD τι άλλο να ζητήσει κανείς. Η αναμονή πιστεύω στο τέλος θα μας αποζημιώσει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   tasosppntnpls

tasosppntnpls

    iPH Addict

  • 600 μηνύματα
  • Twitter:@tasosppntnpls
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:tasosppntnpls

Δημοσίευση 11/09/2012 - 23:16

Άντε να δούμε τι θα δούμε....πως και πως περιμένω!

#138   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 11/09/2012 - 23:21

Θέλεις και αρχικά με SSD , πολλά ζητάς......ίσως να προσφέρονται ποιο...φτηνά !!
Υπάρχει ενδεχόμενο , λόγο των νέων αρχείων που ανακαλύφθηκαν πριν καιρό και αποδεικνύουν ότι θα μπορεί να γίνει boot λειτουργικού π.χ παράθυρα και από το flashaki !! , για τα νέα μοντέλα , ότι αυτό σημαίνει επαγωγικά ότι θα βγάλει μια για πάντα το super drive , γιατί ουσιαστικά μετά από αυτό δεν θα έχει λόγο ύπαρξης !! Αυτό μπορεί να οδηγήσει ίσως σε μια μικρή λέπτυνση...ίσως και όχι , θα δούμε.....!!

#139   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 11/09/2012 - 23:33

1) Τα σίγουρα πλέων μάλλον είναι.....ότι αναβάθμιση έγινε στο MacBook Pro 2012 αλλά όμως με DESKTOP επεξεργαστές , δηλαδη ( CPU , GPU , Ram 1600 Mhz , Bluetooth 4.0 ) + New Full Lamination / Antireflecting Panel , προφανώς στην ίδια διαγώνιο......!!

2) Τα μπορεί και ναι....μπορεί και όχι....είναι η απομάκρυνση του Super Drive που ίσως να συνεπάγεται μια κάποια λέπτυνση μερικά χιλιοστά !! Βέβαια , λέπτυνση μπορεί ενδεχομένως να υπάρξει , αν το νέο πάνελ βγει ελαφρώς ποιο λεπτό , χωρίς να βγει το Super Drive !! Θα δούμε είναι ρευστό αυτό !!

3) Σίγουρα ΔΕΝ θα δούμε Ρετνα οθόνη σε τόσο μεγάλη διαγώνιο....τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω καμιά ακόμα και για το μέλλον κάρτα γραφικών που να σηκώνει τέτοια ανάλυση....η μάλλον μια καθαρά επαγγελματική που ξέρω και σηκώνει 4Κ μια Quadro....κάνει 2250$....όσο ένα Μακ Ρετνα !! Το 27" θέλει 5Κ σε μια τέτοια περίπτωση......καλά κρασιά !!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 11/09/2012 - 23:37


#140   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2012 - 23:48

1) Τα σίγουρα πλέων μάλλον είναι.....ότι αναβάθμιση έγινε στο MacBook Pro 2012 αλλά όμως με DESKTOP επεξεργαστές , δηλαδη ( CPU , GPU , Ram 1600 Mhz , Bluetooth 4.0 ) + New Full Lamination / Antireflecting Panel , προφανώς στην ίδια διαγώνιο......!!

2) Τα μπορεί και ναι....μπορεί και όχι....είναι η απομάκρυνση του Super Drive που ίσως να συνεπάγεται μια κάποια λέπτυνση μερικά χιλιοστά !! Βέβαια , λέπτυνση μπορεί ενδεχομένως να υπάρξει , αν το νέο πάνελ βγει ελαφρώς ποιο λεπτό , χωρίς να βγει το Super Drive !! Θα δούμε είναι ρευστό αυτό !!

3) Σίγουρα ΔΕΝ θα δούμε Ρετνα οθόνη σε τόσο μεγάλη διαγώνιο....τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω καμιά ακόμα και για το μέλλον κάρτα γραφικών που να σηκώνει τέτοια ανάλυση....η μάλλον μια καθαρά επαγγελματική που ξέρω και σηκώνει 4Κ μια Quadro....κάνει 2250$....όσο ένα Μακ Ρετνα !! Το 27" θέλει 5Κ σε μια τέτοια περίπτωση......καλά κρασιά !!


οποτε ρετινα σε 21 ή 27 απλα το ξεχναμε....!!
λιγες ωρες μεχρι αυριο, ελπιζω να το ανακοινωσουν και να μην το αφησουν για καποιο αλλο event μεσα στο χειμωνα ή για την ανοιξη του 2013 :(

Τελευταία επεξεργασία από: NiKlaus, 11/09/2012 - 23:48


#141   ilpap

ilpap

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@ilpappas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:ilpap

Δημοσίευση 12/09/2012 - 00:08

1) Τα σίγουρα πλέων μάλλον είναι.....ότι αναβάθμιση έγινε στο MacBook Pro 2012 αλλά όμως με DESKTOP επεξεργαστές , δηλαδη ( CPU , GPU , Ram 1600 Mhz , Bluetooth 4.0 ) + New Full Lamination / Antireflecting Panel , προφανώς στην ίδια διαγώνιο......!!

2) Τα μπορεί και ναι....μπορεί και όχι....είναι η απομάκρυνση του Super Drive που ίσως να συνεπάγεται μια κάποια λέπτυνση μερικά χιλιοστά !! Βέβαια , λέπτυνση μπορεί ενδεχομένως να υπάρξει , αν το νέο πάνελ βγει ελαφρώς ποιο λεπτό , χωρίς να βγει το Super Drive !! Θα δούμε είναι ρευστό αυτό !!

3) Σίγουρα ΔΕΝ θα δούμε Ρετνα οθόνη σε τόσο μεγάλη διαγώνιο....τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω καμιά ακόμα και για το μέλλον κάρτα γραφικών που να σηκώνει τέτοια ανάλυση....η μάλλον μια καθαρά επαγγελματική που ξέρω και σηκώνει 4Κ μια Quadro....κάνει 2250$....όσο ένα Μακ Ρετνα !! Το 27" θέλει 5Κ σε μια τέτοια περίπτωση......καλά κρασιά !!


Όσον αφορά το πάχος, το superdrive δεν παίζει ρόλο. Το imac έχει πολύ χώρο μέσα που μένει ανεκμετάλευτος. Και συγκριτικά με τα λαπτοπ, θα μπορούσε όλη η motherboard με ότι έχει πάνω να είναι πολύ πιο λεπτή και μικρή. Σίγουρα είναι απαραίτητο να υπάρχει χώρος για να παιρνάει αέρας αλλά δε νομίζω ότι είναι αυτός ο λόγος που δεν το κάνουν πιο λεπτό. Οικονομικό πιστεύω είναι το θέμα (πιο φθηνό να κατασκευαστεί).

Ωραίο θα είναι το πάνελ πιο λεπτό αλλά το θέμα είναι να ζεσταίνεται λιγότερο!!!!

#142   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 12/09/2012 - 00:09

Αυριο ειναι το iPhone 5.....το iMac θα κυκλοφορήσει λογικά , εφόσον βγει και η 10.8.2 και προφανώς αυτή θα φορά στην αρχή !! Εντός ημερών...μπορεί και τις επόμενες , μπορεί και από βδομάδα...μπορεί και λίγο ποιο μετά , τα 27αρια καθυστερούν όχι τα 21,5 !!
Το 2013 που κολλά...?? To 2012 θα αγοράσεις το μοντέλο 13.1 ή 13.2 , δηλαδη του 2012.....η φήμες περί 2013 κτλ....εξέπνευσαν ήταν Καλοκαιρινό αστείο του Ιουνίου !! Πέρασε καιρός από τότε......επαναπροσδιορίστηκαν αρκετά !!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 12/09/2012 - 00:10


#143   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 12/09/2012 - 00:32

Όσον αφορά το πάχος, το superdrive δεν παίζει ρόλο. Το imac έχει πολύ χώρο μέσα που μένει ανεκμετάλευτος. Και συγκριτικά με τα λαπτοπ, θα μπορούσε όλη η motherboard με ότι έχει πάνω να είναι πολύ πιο λεπτή και μικρή. Σίγουρα είναι απαραίτητο να υπάρχει χώρος για να παιρνάει αέρας αλλά δε νομίζω ότι είναι αυτός ο λόγος που δεν το κάνουν πιο λεπτό. Οικονομικό πιστεύω είναι το θέμα (πιο φθηνό να κατασκευαστεί).

Ωραίο θα είναι το πάνελ πιο λεπτό αλλά το θέμα είναι να ζεσταίνεται λιγότερο!!!!

Συμφωνώ αγαπητέ...αλλά φαντάσου πόσο εύκολα θα μπαίνει ένας δεύτερος δίσκος , αν δεν υπήρχε το " εμπόδιο " super drive από μπροστά !! Άμεσα δηλαδη....ότι θα κέρδιζε πολύ χώρο θα κέρδιζε φυσικά !! Επίσης θα της έβγαινε και ποιο φτηνά...λιγότερο αλουμίνιο...και φυσικά ένα εξάρτημα λιγότερο !!
Αν λεπτύνει και το πάνελ..τότε έχει αρκετό " ψωμί " για να λεπτύνει στο σασί !! Αν και εδώ που τα λέμε είναι σταθερός οπότε η λέπτυνση έχει καθαρά αισθητικού τύπου χαρακτήρα και τίποτε άλλο , δεν προσφέρει τίποτε άλλο...ίσως και αδιάφορη !!
Αν γίνει η Full Lamination το τζελ μέσα στο πάνελ απορροφά μεσα και την έξτρα θερμότητα...το έγραψα ποιο πάνω....ουσιαστικά θα διορθωθεί με λίγα λόγια η @#$%@ με τις οθόνες , αν γίνει πραγματικότητα όπως όλοι λένε !!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 12/09/2012 - 00:33





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες