Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Στα ύψη η ικανοποίηση των κατόχων του νέου iPad [Έρευνα]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Moly

Moly

    News Team

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • GameCenter:-moly-

Δημοσίευση 02/04/2012 - 13:33

Αναρτημένη εικόνα


Σύμφωνα με πρόσφατη έρευνα της ChangeWave Research, οι κάτοχοι του νέου iPad φαίνεται να είναι απόλυτα ικανοποιημένοι με τη συσκευή τους. Η Apple κατόρθωσε να ανεβάσει ακόμα πιο ψηλά τον πήχη, με το τρίτης γενιάς iPad να ξεπερνά σε βαθμό ικανοποίησης ακόμα και τους προκατόχους του σε αντίστοιχες έρευνες που διεξήχθησαν κατά το πρώτο διάστημα της κυκλοφορίας τους.

Αναρτημένη εικόνα


Πιο συγκεκριμένα, 4 στους 5 κάτοχους νέου iPad δήλωσαν "πολύ ικανοποιημένοι" με τη συσκευή τους ενώ μόλις το 16% απάντησε ότι ήταν "κάπως ικανοποιημένο". Αντίστοιχη έρευνα για το iPad 2 είχε ως αποτέλεσμα ποσοστά 74% και 23% αντίστοιχα. Όπως ήταν αναμενόμενο, το χαρακτηριστικό που φάνηκε να ξεχωρίζει η πλειοψηφία των συμμετεχόντων στην έρευνα με ποσοστό 75% ηταν η Retina οθόνη του και με αρκετά μεγάλη διαφορά ακολουθούσε η διάρκεια ζωής της μπαταρίας (22%).

Αναρτημένη εικόνα


Από την άλλη πλευρά, το κόστος της συσκευής ήταν σύμφωνα με τους περισσότερους συμμετέχοντες (26%) το μεγαλύτερο "μειονέκτημά" της, ενώ δεν έδειξαν να προβληματίζονται ιδιαίτερα για το πρόβλημα υπερθέρμανσης που αναφέρθηκε από ορισμένους χρήστες πρόσφατα (7%).

Αναρτημένη εικόνα



[via ChangeWave Research]

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   mithra

mithra

    iPH Addict

  • 801 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 02/04/2012 - 14:12

με άλλα λόγια άλλη μια επιτυχία της apple.
ίσως να κάναμε ένα poll με τα παραπάνω στοιχεία για να δούμε τι θα επιλέγαμε εμείς στην Ελλάδα;

#3   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/04/2012 - 14:42

Με άλλα λόγια άλλη μία biased έρευνα. ( προσωπική μου άποψη, δεν θέλω να επηρεάσω κανέναν )

Dislikes : Size/Weight 8% . Δηλαδή πάνω από 9 στους 10 γούσταραν που πάχυνε και βάρυνε!

#4   boogieman

boogieman

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/04/2012 - 15:09

Με άλλα λόγια άλλη μία biased έρευνα. ( προσωπική μου άποψη, δεν θέλω να επηρεάσω κανέναν )

Dislikes : Size/Weight 8% . Δηλαδή πάνω από 9 στους 10 γούσταραν που πάχυνε και βάρυνε!


Δε ξέρω αν είναι biased ή όχι, αλλά :

Dislikes : Size/Weight 8% . Δηλαδή πάνω από 9 στους 10 γούσταραν που πάχυνε και βάρυνε!

Αυτό δε σημαίνει ότι 9/10 γουστάρουν που πάχυνε αλλά ότι 9/10 "dislike most" την τιμή ή κάτι άλλο. Μπορεί δλδ 10/10 να μη γουστάρουν που πάχυνε έτσι κιαλλιώς.


Απλά να μεταφράζουμε σωστά τις έρευνες που βλέπουμε....

#5   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/04/2012 - 15:18

Δε ξέρω αν είναι biased ή όχι, αλλά :

Dislikes : Size/Weight 8% . Δηλαδή πάνω από 9 στους 10 γούσταραν που πάχυνε και βάρυνε!

Αυτό δε σημαίνει ότι 9/10 γουστάρουν που πάχυνε αλλά ότι 9/10 "dislike most" την τιμή ή κάτι άλλο. Μπορεί δλδ 10/10 να μη γουστάρουν που πάχυνε έτσι κιαλλιώς.


Απλά να μεταφράζουμε σωστά τις έρευνες που βλέπουμε....


Έχεις απόλυτο δίκιο. Δεν πρόσεξα το "dislike most", μένοντας με την εντύπωση ότι μπορείς να αναφέρεις όλα όσα σε ενοχλούν στο νέο ipad.

Βέβαια το ίδιο λάθος υπάρχει και στο αρχικό post ( ίσως για αυτό μπερδεύτηκα ) : "Από την άλλη πλευρά, το κόστος της συσκευής ήταν σύμφωνα με τους περισσότερους συμμετέχοντες (26%) το μεγαλύτερο "μειονέκτημά" της, ενώ δεν έδειξαν να προβληματίζονται ιδιαίτερα για το πρόβλημα υπερθέρμανσης που αναφέρθηκε από ορισμένους χρήστες πρόσφατα (7%)."

#6   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/04/2012 - 15:21

παιδιά και εγώ αμα έδινα 800 για το μηχανάκι αυτό θέλωντας και μή ευχαριστημένος θα είμουν...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες