Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Η AT&T ξεκλειδώνει iPhone...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
425 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   panosgrk7

panosgrk7

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 16/04/2012 - 16:04

ορίστε η κλήση που έκανα την περασμένη Τετάρτη, 27 λεπτά μου πήρε, αλλά χαλάλι φυσικά :)

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   Patatui

Patatui

    Advanced Member

  • 268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/04/2012 - 18:16

Ok πειρα και σήμερα τηλέφωνο και είπα ότι το πείρα από το eBay και ότι δεν ξέρω πρώτο κάτοχο του iPhone. Μου άνοιξαν το case αλλα η μ@λ@κια είναι ότι έστειλα και email και τους είπα ότι το πείρα από κάποιο φίλο από Αμερικη. Λες να μου κάνουν πρόβλημα και να μου κάνουν decline το case?

#93   ThodorisPresident

ThodorisPresident

    iPH newbie

  • Pip
  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 16/04/2012 - 20:17

Παιδιά πριν λίγο κάλεσα κι εγώ.Το μόνο που μου ζήτησαν είναι ονοματεπώνυμο,το ΙΜΕΙ της συσκευής κι ένα mail.Θέλω να ρωτήσω το unlock αυτό είναι official??ΖΔηλαδή μετά δεν θα έχουμε θέματα με τα updates,το I-tunes,το apple store κτλ???Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

#94   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/04/2012 - 20:21

Είναι επίσημο..

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#95   jonsan

jonsan

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/04/2012 - 20:57

Πως βλέπω αν είναι σε ΑΤ&Α γιατι έχω δυο 4αρια με την 5.0.1 και δεν θυμαμε πιο είναι σε ΑΤ&Α

κανεις

#96   joanna

joanna

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/04/2012 - 21:02

Είναι επίσημο..


Δηλαδή μόλις το κάνουν official unlocked,μπορείς να πας στην έκδοση 5.1 και ας γίνει upgrade η baseband???

#97   Patatui

Patatui

    Advanced Member

  • 268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/04/2012 - 21:06

κανεις

Αν έχεις τα κουτιά τσέκαρε από πίσω αν είναι ΑΤ&Τ θα υπάρχει το λογότυπο της επάνω

#98   jonsan

jonsan

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/04/2012 - 21:18

Δεν εχω τιποτα το ενα ηταν ΑΤ&Τ και το αλλο Bouygues Telecom και στο σιτε αυτο http://www.appleserialnumberinfo.com μου τα βγαζει και τα δυο Carrier: - AT&T, Vinaphone

#99   jonsan

jonsan

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/04/2012 - 22:18

Δεν εχω τιποτα το ενα ηταν ΑΤ&Τ και το αλλο Bouygues Telecom και στο σιτε αυτο http://www.appleserialnumberinfo.com μου τα βγαζει και τα δυο Carrier: - AT&T, Vinaphone


ok τα βρηκα απο το μοντελο αυριο θα παρω τηλεφωνο

Παιδιά εδώ και 2 μέρες το iPhone 4 που έχω, είναι πλέον ξεκλείδωτο, τελείως free απ´ την AT&T :)
το μόνο που χρειάστηκε να κάνω είναι να τους πάρω ένα τηλέφωνο, μέσω Skype τελείως free, ένας πολύ εξυπηρετικός κύριος στην AT&T μου είπε ότι μπορούν να μου το ξεκλειδωσουν μιας και η συσκευή μου πληρούσε τις προϋποθέσεις, δίνοντας τους κάποια στοιχεία, ον/μο, τηλέφωνο, mail, και φυσικά το IMEI... Προχθές έλαβα το mail τους που μου έλεγε απλώς τι να κάνω..
Βέβαια ακολούθησα τον οδηγό του musclenerd, έκανα deactivate από redsn0w, και έτσι συνδέοντας το iPhone στο iTunes ξεκλείδωσε...!! Και κράτησα το untethered της 5.0.1 :)

μπορεις να δωσεις το λινκ

#100   vejitto

vejitto

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/04/2012 - 16:40

Μόλις πηρα και γω τηλέφωνο, μου είπε η τύπισσα που το σήκωσε πως το IMEI που της έδωσα ήταν πολύ μεγάλο... ?!?! Πόσα ψηφία πρέπει να έχει; Εμένα έχει 15 ψηφία.

#101   Patatui

Patatui

    Advanced Member

  • 268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/04/2012 - 17:19

15 είναι το IMEI. Μηπως σε ρωτάει για Account ID στην ΑΤ&Τ, που προφανώς δεν έχεις? Την ενημέρωσες ότι δεν έχεις ΑΤ&Τ λογαριασμό?

#102   Spirusd

Spirusd

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 18/04/2012 - 01:10

Πήρα κι εγώ τηλέφωνο μόλις.Δεν είχε καθόλου καλή ποιότητα η γραμμή και μετά βίας κατάφερα να τους δώσω το IMEI. Δεν μπορούσαν με τίποτα να ακούσουν το όνομά μου ή το email μου και μου είπαν να πάρω τηλέφωνο μετά τις 25 Απριλίου δίνοντάς μου ένα case number για να με ενημερώσουν για το αν μπορεί να γίνει unlock.

#103   giorgoscv

giorgoscv

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/04/2012 - 15:58

Παιδιά, ας απαντήσει κάποιος που ξέρει! Υπάρχει το ενδεχόμενο να κάνουν decline στο case μας? Εγω επικοινώνησα μια χαρά μέσω skype. H κοπέλα μου είπε να περιμένω περίπου 7 μέρες. Είχε κάποιος πρόβλημα ΜΕΤΑ την επικοινωνία και την παράδοση του case number? Ευχαριστώ πολύ!!!

#104   pro8

pro8

    iPH Enthousiast

  • 530 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2012 - 16:12

περασαν oi 7 ημερες?
εγω πηρα casenumber και ειμαι στην 6η μερα!αν μεχρι αυριο δεν λαβω μαιλ θα ενοχλησω παλι!

#105   panosgrk7

panosgrk7

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 18/04/2012 - 18:21

Παιδιά, ας απαντήσει κάποιος που ξέρει! Υπάρχει το ενδεχόμενο να κάνουν decline στο case μας? Εγω επικοινώνησα μια χαρά μέσω skype. H κοπέλα μου είπε να περιμένω περίπου 7 μέρες. Είχε κάποιος πρόβλημα ΜΕΤΑ την επικοινωνία και την παράδοση του case number? Ευχαριστώ πολύ!!!


δεν υπάρχει καμία τέτοια περίπτωση, μιας και αν δεν πληρούσες τις προϋποθέσεις, απλά θα στο έλεγαν εκείνη τη στιγμή..
οπότε μην ανησυχείς!! :)

περασαν oi 7 ημερες?
εγω πηρα casenumber και ειμαι στην 6η μερα!αν μεχρι αυριο δεν λαβω μαιλ θα ενοχλησω παλι!

σκέψου ότι η AT&T ξεκίνησε να ξεκλειδώνει στι 8/4, κι εσύ πήρες τηλέφωνο στις 13/4 λογικά.. (γρουσούζικη μέρα διάλεξες, πλάκα κάνω),
και με τη λογική ότι κάθε μέρα απ' το ξεκίνημα καλούν όλο και περισσότεροι για unlock, μεγαλώνει και η λίστα αναμονής, οπότε, συστήνω υπομονή!!
αν όμως αργήσει κι άλλο, καλό θα ήταν να τους καλέσεις να δεις τι παίζει

Τελευταία επεξεργασία από: panosgrk7, 18/04/2012 - 18:22


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες