Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Προσοχή στα MULTIRAMA Αγίας Παρασκευής


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
137 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:47

Δηλαδη εδω μεσα που εοχυν πουληθει ποσα iPad χωρις ζελατινα αλλα του κουτιου 500 ευρω, κατι δεν παει καλα ε?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:49

Δηλαδη εδω μεσα που εοχυν πουληθει ποσα iPad χωρις ζελατινα αλλα του κουτιου 500 ευρω, κατι δεν παει καλα ε?

To ίδιο είναι να πας σε μαγαζί το ίδιο να το πάρεις από αγγελία;Κι αν το συγκεκριμένο ήταν ελαττωματικό το οποίο δεν το αγόρασε πελάτης επειδή το άνοιξε;;;

Αναρτημένη εικόνα


#33   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:50

μου φαίνεται είμαι πολύ χαζός...δε μπορώ να καταλάβω με τίποτα τη λογική σας. Πάω σε ένα μαγαζί με τα ωραία μου λεφτουδάκια να αγοράσω ένα προιόν, και μου λέει ο πωλητής οτι ξέρετε έχουμε ένα ολοκαίνουργιο με τις ζελατίνες του και ένα που το άνοιξαμε πριν 2 ώρες να το δείξουμε σε κάποιον περίεργο. Με τη δική σας λογική δηλαδή εσείς θα πάρετε το ανοιγμένο????????????Θα με τρελάνετε βραδιάτικα?

Δεν θα την ανοίξεις επιτόπου να την ελεγξεις;
Ποια η διάφορα του ξέσφραγιζεις τώρα απο το ξεσφραγιστηκε πριν 2 ώρες;

#34   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:51

Δηλαδη εδω μεσα που εοχυν πουληθει ποσα iPad χωρις ζελατινα αλλα του κουτιου 500 ευρω, κατι δεν παει καλα ε?

φίλε μου την απάντηση την έδωσες μόνος σου...500 ευρώ όχι 800, στα 500 όλα τέλεια, στα 800 όχι...

#35   tzenijenny

tzenijenny

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:51

Τελικά η ζελετινα κάνει πιο πολλά από την συσκευή
Λες να ανοίξω κανένα μαγαζί να πουλάς ζελατινες ;
Πλάκα κάνω ε;

χαχαχαχα!!! Ωραίος!!!!χαχαχαχα!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#36   pro8

pro8

    iPH Enthousiast

  • 530 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:54

καποτε πηρα ενα λαπτοπ 1100€ απο το κωτσοβολο,μολις το εφερε ο αποθηκαριος πριν το βαλει στην σακουλα
για να το παρω,καθως ειχα τελειωσει με πληρωμες και τα λοιπα..
αρπαζει ενα χαρτοκοπτη και ανοιγει την συσκευασια και αρχιζει να ψηλαφιζει το λαπτοπ!
του λεω:
-τι κανεις εκει ρε κερατα..ηθελα εγω να σκισω τις ζελατινες!
-μα πρεπει να ελεγξω αν εχει καποιο ελλατωμα,μου λεει και δεν ειχε αδικο!

δε ξερω την πολιτικη του Multirama,εδω ο κωτσοβολος πριν παραλαβεις τα ανοιγει ο αποθηκαριος!

Τελευταία επεξεργασία από: pro8, 04/04/2012 - 22:55


#37   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:55

φίλε μου την απάντηση την έδωσες μόνος σου...500 ευρώ όχι 800, στα 500 όλα τέλεια, στα 800 όχι...

Μιλαω για το 16GB WiFi.

#38   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:55

Δεν θα την ανοίξεις επιτόπου να την ελεγξεις;
Ποια η διάφορα του ξέσφραγιζεις τώρα απο το ξεσφραγιστηκε πριν 2 ώρες;


Κάτσε ρε συ Νίκο... και ΠΟΥ ξέρεις εσύ ΤΙ έχει γίνει μέσα στις 2 ώρες αυτές?
Μπορεί κάνας πάρκισος να το έπιασε και να του έπεσε κάτω! Μπορεί κάποιος να το έξυσε με κλειδί για να δει όντως ότι δεν γρατζουνιέται εύκολα! Μπορεί κάποιος που είχε τσακίσει πιτόγυρα να το έχει γεμίσει τζατζίκια! :P Μπορεί κάποιος να είχε πιέσει το κουμπί με όλη του την δύναμη για να δει αν χαλάει εύκολα! Και ότι άλλο κουλό ρε παιδί μου..!! Εσύ δηλαδή θα το αγόραζες επειδή ο πωλητής θα σου έλεγε πως η συσκευή είναι εντάξει?? ::)

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 04/04/2012 - 22:56


#39   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:57

αλλο να το ανοίξουν μπροστά σου για έλεγχο και άλλο να στο φέρουν ανοιχτό...είναι απλά τα πράγματα. Στο παληκάρι του φέραν ένα ήδη ανοιχτό, και του είπαν είναι καινούργιο, δεν το άνοιξαν μπροστά του.

#40   aquadigio

aquadigio

    iPH Enthousiast

  • 392 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:58

Εγω μονο με 200 Ε κατω το συζηταγα, και ας ηταν και απο την ιδια την apple (και οχι απο ενα τυχαιο multirama, πλαισιο κτλ...)!!!



Υ.Γ.: εδω οι καλες ζελατινες !!! 50 Ε η μια... ελα κοσμε παρε !!! (για να χτυπησω τον ανταγωνισμο του φιλου ... :) )

#41   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/04/2012 - 23:00

Μιλαω για το 16GB WiFi.

Οταν αγοράζεις κάτι απο αγγελία φόρουμ εξακολουθεί να είναι μεταχειρισμένο και το πέρνεις εις γνώση σου οτι η κατάσταση του πιθανόν να μην είναι τέλεια, όταν πάς στο multirama πρέπει να είναι ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ τι δεν καταλαβαίνετε ρε παιδιά???

#42   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2012 - 23:01

Εγω μονο με 200 Ε κατω το συζηταγα.




νομιζω εισαι λιγο υπερβολικος. εγω παντως με 100 ευρω κατω το χτυπαγα ανετα. αφου και στην εγγυηση θα ηταν.! οχι ομως να το πληρωσω για καινουργιο.

#43   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/04/2012 - 23:01

καποτε πηρα ενα λαπτοπ 1100€ απο το κωτσοβολο,μολις το εφερε ο αποθηκαριος πριν το βαλει στην σακουλα
για να το παρω,καθως ειχα τελειωσει με πληρωμες και τα λοιπα..
αρπαζει ενα χαρτοκοπτη και ανοιγει την συσκευασια και αρχιζει να ψηλαφιζει το λαπτοπ!
του λεω:
-τι κανεις εκει ρε κερατα..ηθελα εγω να σκισω τις ζελατινες!
-μα πρεπει να ελεγξω αν εχει καποιο ελλατωμα,μου λεει και δεν ειχε αδικο!

δε ξερω την πολιτικη του Multirama,εδω ο κωτσοβολος πριν παραλαβεις τα ανοιγει ο αποθηκαριος!

Έτσι.
Θεωρώ ότι το σωστό είναι να ανοίγεται επιτόπου έτσι ώστε να γίνει άμεση αντικατάσταση αν υπάρχει πρόβλημα.
Τώρα αν είναι ενεργοποιημενο η χρησιμοποίημενο θα το δεις και φυσικά αν είναι δεν θα το πάρεις!
Αν είναι απλά ανοιγμενη η συσκευασία δεν νομίζω ότι αλλάζει κάτι απο το να την ξέσφραγισεις εσύ. Εκτός βέβαια αν υπάρχει ιστορικό κακής αντιμετώπισης και εξυπηρέτησης, όπου τότε φταίς και εσύ που πας πάλι στη φωλιά του κλέφτη!
Με το συγκεκριμένο κατάστημα δεν γνωρίζω, πάντως καλο θα ήταν να ενημερωθούν τα κεντρικά αν όντως είναι λαμόγια ο διευθυντής ή προϊστάμενος του υποκαταστήματος!

#44   Vgkantis

Vgkantis

    iPH Member

  • 334 μηνύματα
  • Twitter:@Vgkantis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/04/2012 - 23:02

Παιδιά τα πράγματα είναι απλά.. Εδώ μιλάμε για πολλά λεφτά, άρα πρέπει να πάρεις κάτι τελείως κλειστό, εκτός και αν ανοιχτεί μπροστά σου. Δηλαδή άμα πας στο supermarket και δείς ένα κουτί δημητριακών για παράδειγμα ανοιχτό θα το πάρεις ή θα πάρεις το απο πίσω; Εκεί μιλάμε για λίγα χρήματα σε σχέση με το iPad και σίγουρα θα πάρεις το πίσω (παρόλο που είναι μόνο το κουτί ανοιχτό και όχι η μέσα συσκευασία).. Άρα μην λέτε οτι να'ναι όσοι λέτε οτι όλα καλά.
Και ξαναλέω, άλλο να το ανοίξουν μπροστά σου.
Το εκάστοτε μαγαζί θα σου πουλήσει ότι γουστάρει για να το διώξει γιατί ξέρει οτι θέλεις να το πάρεις.. Πολλοί θα την πατήσουν και μετά θα τρέχουν για DOA και θα πάρουν ανακατασκευασμένο..

Τελευταία επεξεργασία από: Vgkantis, 04/04/2012 - 23:03


#45   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1.391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 04/04/2012 - 23:03

Btw οι ζελατίνες είναι πολύ μα πάρα πολύ εύκολο να ξανατοποθετηθούν και να μην μπορείς να καταλάβεις τπτ..

Και όλες οι μεγάλες εταιρίες ηλεκτρονικών που "σεβονται τον εαυτό τους" έχουν και το κατάλληλο μηχάνημα για αυτό το σκοπό.

Με το παραπάνω φυσικα και δε συμφωνω στο να παρεις μια ανοιχτη συσκευασια στο κοστος της σφραγισμενης,απλά αν ο αλλος θελει να κανει λαμογια,την κανει πολύ εύκολα δυστυχώς..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες