Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Προσοχή στα MULTIRAMA Αγίας Παρασκευής


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
137 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2012 - 23:14

Btw οι ζελατίνες είναι πολύ μα πάρα πολύ εύκολο να ξανατοποθετηθούν και να μην μπορείς να καταλάβεις τπτ..

Και όλες οι μεγάλες εταιρίες ηλεκτρονικών που "σεβονται τον εαυτό τους" έχουν και το κατάλληλο μηχάνημα για αυτό το σκοπό.

Με το παραπάνω φυσικα και δε συμφωνω στο να παρεις μια ανοιχτη συσκευασια στο κοστος της σφραγισμενης,απλά αν ο αλλος θελει να κανει λαμογια,την κανει πολύ εύκολα δυστυχώς..



Κάνεις μεγάλο λάθος! Δεν είναι καθόλου η ίδια ζελατίνα με αυτή του εργοστασίου! Ξέρω για αυτό σου λέω! :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   dimitra87

dimitra87

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 04/04/2012 - 23:23

Απ τη στιγμη που μια συσκευη εχει ανοιχθει και δεν ειναι μπροστα ο αγοραστης για μενα αυτοματως καθισταται ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ. Ας ειχε ανοιχθει και 5 λεπτα πριν.
Αυτο δεν αφορα τον αγοραστη της συσκευης αλλα τον πωλητη.
Εγω παω με τα ωραια μου λεφτουδακια στο μαγαζι και ΑΠΑΙΤΩ να παρω συσκευη ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΗ στο κουτι της.
Απ τη στιγμη που δεν ειναι σφραγισμενη και επιλεγω να την αγορασω εις γνωση μου θα το εκανα μονο με μειωση της ταξης του 20% τουλαχιστον

Επειδη αναφερθηκε το ποσα ipad εχουν πουληθει 500 ευρω.
Αυτοι που τα πουλανε καλα κανουνε αφου βρισκουν και τα κανουν. Αλλα ποιος με διαβεβαιωνει εμενα οτι μεσα στη 1 μερα που το ειχε δεν το εριξε κατω (χωρις σημαδι) η να ειδε κατι που δεν του αρεσε και αποφασισε να το πουλησει. Οπως και να εχει επιμενω πως απ τη στιγμη που το μηχανημα ειναι μεταχειρισμενο επρεπε να εχει τιμη τουλαχιστον 100 ευρω κατω
Ξερω οτι θα βρω πολλους αντιθετους σε αυτο (αριστα μηχανηματα, αγρατζουνιστα, προσεγμενα, κτλπ) αλλα δεν παυουν να μην ειναι σφραγισμενα !!

Και γιατι να προτιμησω λοιπον ενα τετοιο μηχανημα για 10-30 ευρω λιγοτερα και να μη παω σε σφραγισμενο; Για να ειμαι ο καλος σαμαρειτης;

Αυτα τα φαινομενα θα εκλειψουν μονο αν αποκτησουμε σωστη νοοτροπια ως καταναλωτες και τους κραζουμε (οχι απαραιτητα υβριστικα) παντου και face to face, γιατι οι μαγαζατορες - πωλητες βρισκουν και τα κανουν

Τελευταία επεξεργασία από: dimitra87, 04/04/2012 - 23:25


#48   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2012 - 23:25

Κάνεις μεγάλο λάθος! Δεν είναι καθόλου η ίδια ζελατίνα με αυτή του εργοστασίου! Ξέρω για αυτό σου λέω! :)


εσυ κανεις λαθος μαλλον.! πολυ σωστα τα λεει ο φιλος ποιο πανω. γινεται πανευκολα.! και εγω ξερω γι αυτο σου λεω. πανευκολα μπορεις να το κανεις ιδιο. τουλαχιστον στην εξωτερικη μορφη του.

#49   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2012 - 23:25

Btw οι ζελατίνες είναι πολύ μα πάρα πολύ εύκολο να ξανατοποθετηθούν και να μην μπορείς να καταλάβεις τπτ..

Και όλες οι μεγάλες εταιρίες ηλεκτρονικών που "σεβονται τον εαυτό τους" έχουν και το κατάλληλο μηχάνημα για αυτό το σκοπό.

Με το παραπάνω φυσικα και δε συμφωνω στο να παρεις μια ανοιχτη συσκευασια στο κοστος της σφραγισμενης,απλά αν ο αλλος θελει να κανει λαμογια,την κανει πολύ εύκολα δυστυχώς..


σωστα.! το εχω δει με τα ματια μου πολλες φορες.!

#50   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2012 - 23:29

Θυμάμαι όταν είχα πάρει το ΝΟΚΙΑ Ν96 απο το Multirama,το κουτί ήταν κλειστό με ένα αυτοκόλλητο τελείως λευκό ενώ θα έπρεπε να έχει πάνω κατι ασημένιες λεπτομέρειες που σημαίνει ότι το είχαν ανοίξει.
Επιπλέον ενώ θα έπρεπε να είχε το φάκελο n-gage με παιχνίδια σ'αυτό δεν υπήρχε.Δηλαδή ήταν και πηραγμένο το τηλέφωνο.
Το σημαντικότερο όμως το διαπίστωσα αφού το είχα πάει πίσω (τουλάχιστον μου έδωσαν τα λεφτά πίσω) και το είχα αγοράσει απο αλλού.Οι μάγκες είχαν πάρει από μέσα και το φορτιστή αυτοκινήτου που έδινε η NOKIA.Απο τότε δεν έχω ξαναπατήσει και ούτε πρόκειται.

#51   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2012 - 23:38

εσυ κανεις λαθος μαλλον.! πολυ σωστα τα λεει ο φιλος ποιο πανω. γινεται πανευκολα.! και εγω ξερω γι αυτο σου λεω. πανευκολα μπορεις να το κανεις ιδιο. τουλαχιστον στην εξωτερικη μορφη του.



Ξέρω άνθρωπο που έχει βιβλιοπωλείο,και έχω δει πως είναι οι ζελατίνες αυτές που βάζει,από αυτές του εργοστασίου.Καμία σχέση! Τι να πω.....

#52   arkoudi

arkoudi

    iPH Enthousiast

  • 567 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 04/04/2012 - 23:49

Καλησπέρα σας, θα σας εξηγήσω τι ίσως έχει γίνει με το συγκεκριμένο iPhone μιας και εργάζομαι σε μία εταιρία σαν αυτή των moultirama (που παρεμπιπτόντως δεν πάνε για κλείσιμο ακόμα).


Είναι 2 οι περιπτώσεις που υπάρχει ανοιχτό το iPhone.
a) Να έχει γίνει κάποια επιστροφή σε service από πελάτη και να έκαναν χαζομάρα οι τεχνικοί να το πέρασαν σαν DOA (κάτι που η Apple δεν έχει) με αποτέλεσμα να δώσουν σε εκείνον τον πελάτη ένα νέο σφραγισμένο iPhone και να έφαγε το μαγαζί την αντικατάσταση από την Apple (Η οποία έρχεται χωρίς ζελατίνα με όλα τα παρελκόμενα τα παλιά, το service iPhone το αναλαμβάνουν τα δίκτυα Cosmote/Vodafone/Wind)
Το αποτέλεσμα είναι πως το τρώει ο πωλητής που "Πρέπει" να το πουλήσει σε κάποιον.

B) Πελάτης Μετανιωμένος που άλλαξε γνώμη για την αγορά του και επέστρεψε το συγκεκριμένο προϊόν στο κατάστημα, είμαι σίγουρος πως αρνήθηκαν να το παραλάβουν γιατί ποιος θα αγοράσει ανοιχτό ένα κινητό που κοστίζει ακριβότερα από τον βασικό μισθό ? Όμως για κάποιο λόγο δεν μπόρεσαν να το αποφύγουν και αναγκάζονται να το πουλήσουν.

Όσο κι αν σας φαίνεται περίεργο,δεν θέλουμε να πουλάμε ανοιχτές συσκευές και πόσο μάλλον να κάνουμε επιστροφές σε τέτοια προϊόντα.
Για την ακρίβεια προχθές μου έτυχε πελάτης που άνοιξε χαρούμενος το νέο του iPhone 4S και δεν άναβε καθόλου, από την πλευρά του ΔΙΚΑΙΩΣ και θέλει ένα καινούριο σφραγισμένο ,ειδικά όταν απευθύνθηκε στο σημείο πώλησης λίγες ώρες μετά την αγορά. Λόγο λοιπόν της πολιτικής Apple δεν μπορούσα να του δώσω ένα νέο όσο κι αν το ήθελα γιατί γνώριζα πως θα πρέπει να το πουλήσω σε άλλον μετά,φυσικά ο πελάτης δυσαρεστήθηκε που έπρεπε να πάει στο service Cosmote και να μας στείλουν άλλο ή να το επισκευάσουν.Όμως τα καταστήματα μεταπώλησης κάνουν αυτό που λέει ο κατασκευαστής.

Αναγκαστικά κάνουμε επιστροφές και κάποιοι πελάτες βγαίνουν "κερδισμένοι" και κάποιοι "χαμένοι", σκεφτείτε ότι κάποιες φορές απλά εκτελούμε εντολές από ανωτέρους που δεν μας παίρνει να λέμε όχι γιατί δεν είναι καιρός να χάσει κανείς την δουλειά του.

#53   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1.391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 05/04/2012 - 00:26

Κάνεις μεγάλο λάθος! Δεν είναι καθόλου η ίδια ζελατίνα με αυτή του εργοστασίου! Ξέρω για αυτό σου λέω! :)


Δεν εχει τυχει φιλε μου να το δω σε προιοντα Apple και δεν μπορω να εκφερω συγκεκριμενη αποψη γι'αυτα.
Σε 2-3 αλλα ,διαφορετικα μεταξύ τους, προιοντα, μπορώ να εκφέρω με σιγουριά την άποψη ότι δεν υπάρχει καμία μα καμία περίπτωση να καταλάβεις διαφορά.

#54   andreasemal

andreasemal

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/04/2012 - 00:45

Καλησπέρα στην παρέα!!!παντως μην τα βάζετε όλα στο ίδιο τσουβάλι!!και εγω απο multirama (mall) το πήρα και ήταν πολυ εξυπηρετικοι και ευγενικοί!!!!και ήταν σφραγισμένο εννοείται!!!μπορει να έτυχε στο συγκεκριμένο κατάστημα!!!παντου υπάρχουν και οι 2 πλευρές!!!

#55   giodert

giodert

    iPH Contributor

  • 1.108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/04/2012 - 01:26

Καλησπέρα σας, θα σας εξηγήσω τι ίσως έχει γίνει με το συγκεκριμένο iPhone μιας και εργάζομαι σε μία εταιρία σαν αυτή των moultirama (που παρεμπιπτόντως δεν πάνε για κλείσιμο ακόμα).


Είναι 2 οι περιπτώσεις που υπάρχει ανοιχτό το iPhone.
a) Να έχει γίνει κάποια επιστροφή σε service από πελάτη και να έκαναν χαζομάρα οι τεχνικοί να το πέρασαν σαν DOA (κάτι που η Apple δεν έχει) με αποτέλεσμα να δώσουν σε εκείνον τον πελάτη ένα νέο σφραγισμένο iPhone και να έφαγε το μαγαζί την αντικατάσταση από την Apple (Η οποία έρχεται χωρίς ζελατίνα με όλα τα παρελκόμενα τα παλιά, το service iPhone το αναλαμβάνουν τα δίκτυα Cosmote/Vodafone/Wind)
Το αποτέλεσμα είναι πως το τρώει ο πωλητής που "Πρέπει" να το πουλήσει σε κάποιον.

B) Πελάτης Μετανιωμένος που άλλαξε γνώμη για την αγορά του και επέστρεψε το συγκεκριμένο προϊόν στο κατάστημα, είμαι σίγουρος πως αρνήθηκαν να το παραλάβουν γιατί ποιος θα αγοράσει ανοιχτό ένα κινητό που κοστίζει ακριβότερα από τον βασικό μισθό ? Όμως για κάποιο λόγο δεν μπόρεσαν να το αποφύγουν και αναγκάζονται να το πουλήσουν.

Όσο κι αν σας φαίνεται περίεργο,δεν θέλουμε να πουλάμε ανοιχτές συσκευές και πόσο μάλλον να κάνουμε επιστροφές σε τέτοια προϊόντα.
Για την ακρίβεια προχθές μου έτυχε πελάτης που άνοιξε χαρούμενος το νέο του iPhone 4S και δεν άναβε καθόλου, από την πλευρά του ΔΙΚΑΙΩΣ και θέλει ένα καινούριο σφραγισμένο ,ειδικά όταν απευθύνθηκε στο σημείο πώλησης λίγες ώρες μετά την αγορά. Λόγο λοιπόν της πολιτικής Apple δεν μπορούσα να του δώσω ένα νέο όσο κι αν το ήθελα γιατί γνώριζα πως θα πρέπει να το πουλήσω σε άλλον μετά,φυσικά ο πελάτης δυσαρεστήθηκε που έπρεπε να πάει στο service Cosmote και να μας στείλουν άλλο ή να το επισκευάσουν.Όμως τα καταστήματα μεταπώλησης κάνουν αυτό που λέει ο κατασκευαστής.

Αναγκαστικά κάνουμε επιστροφές και κάποιοι πελάτες βγαίνουν "κερδισμένοι" και κάποιοι "χαμένοι", σκεφτείτε ότι κάποιες φορές απλά εκτελούμε εντολές από ανωτέρους που δεν μας παίρνει να λέμε όχι γιατί δεν είναι καιρός να χάσει κανείς την δουλειά του.

κατσε περιμενε τωρα θα μας τρελανεις! δεν λεω οτι φταις εσυ συγκεκριμενα μπορει οι ανωτεροι σου! αλλα πηρε το iphone και το εφερε πισω επειδη δεν ανοιγε καθολου?και την ιδια μερα κιολας και δεν του δωσατε αλλο? χαχαχαχαχα ενα θα σου πω επρεπε να ημουν εγω δεν προκειται να ζουσε το μαγαζι σας πλεον θα το σαριζα και χωρις να υπερβαλω! δηλαδη εσεις δεν εχετε DOA καθολου? και μη μου πεις οτι δεν δινει η apple doa γιατι ξερω καλα οτι δινει 4 μερες! απ τις 4 και μετα δεν δεχεται και δινει ανακατασκευασμενο!

#56   nospipian

nospipian

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:nospipian

Δημοσίευση 05/04/2012 - 02:03

Καλησπέρα σας, θα σας εξηγήσω τι ίσως έχει γίνει με το συγκεκριμένο iPhone μιας και εργάζομαι σε μία εταιρία σαν αυτή των moultirama (που παρεμπιπτόντως δεν πάνε για κλείσιμο ακόμα).


Είναι 2 οι περιπτώσεις που υπάρχει ανοιχτό το iPhone.
a) Να έχει γίνει κάποια επιστροφή σε service από πελάτη και να έκαναν χαζομάρα οι τεχνικοί να το πέρασαν σαν DOA (κάτι που η Apple δεν έχει) με αποτέλεσμα να δώσουν σε εκείνον τον πελάτη ένα νέο σφραγισμένο iPhone και να έφαγε το μαγαζί την αντικατάσταση από την Apple (Η οποία έρχεται χωρίς ζελατίνα με όλα τα παρελκόμενα τα παλιά, το service iPhone το αναλαμβάνουν τα δίκτυα Cosmote/Vodafone/Wind)
Το αποτέλεσμα είναι πως το τρώει ο πωλητής που "Πρέπει" να το πουλήσει σε κάποιον.

B) Πελάτης Μετανιωμένος που άλλαξε γνώμη για την αγορά του και επέστρεψε το συγκεκριμένο προϊόν στο κατάστημα, είμαι σίγουρος πως αρνήθηκαν να το παραλάβουν γιατί ποιος θα αγοράσει ανοιχτό ένα κινητό που κοστίζει ακριβότερα από τον βασικό μισθό ? Όμως για κάποιο λόγο δεν μπόρεσαν να το αποφύγουν και αναγκάζονται να το πουλήσουν.

Όσο κι αν σας φαίνεται περίεργο,δεν θέλουμε να πουλάμε ανοιχτές συσκευές και πόσο μάλλον να κάνουμε επιστροφές σε τέτοια προϊόντα.
Για την ακρίβεια προχθές μου έτυχε πελάτης που άνοιξε χαρούμενος το νέο του iPhone 4S και δεν άναβε καθόλου, από την πλευρά του ΔΙΚΑΙΩΣ και θέλει ένα καινούριο σφραγισμένο ,ειδικά όταν απευθύνθηκε στο σημείο πώλησης λίγες ώρες μετά την αγορά. Λόγο λοιπόν της πολιτικής Apple δεν μπορούσα να του δώσω ένα νέο όσο κι αν το ήθελα γιατί γνώριζα πως θα πρέπει να το πουλήσω σε άλλον μετά,φυσικά ο πελάτης δυσαρεστήθηκε που έπρεπε να πάει στο service Cosmote και να μας στείλουν άλλο ή να το επισκευάσουν.Όμως τα καταστήματα μεταπώλησης κάνουν αυτό που λέει ο κατασκευαστής.

Αναγκαστικά κάνουμε επιστροφές και κάποιοι πελάτες βγαίνουν "κερδισμένοι" και κάποιοι "χαμένοι", σκεφτείτε ότι κάποιες φορές απλά εκτελούμε εντολές από ανωτέρους που δεν μας παίρνει να λέμε όχι γιατί δεν είναι καιρός να χάσει κανείς την δουλειά του.


Ημαρτον πραγματικα αν παμε και σκαμε 600 και 700 ευρω σε μαγαζι,και να μην σεβεται το χρημα που παιρνει απο μας,τετοιους καιρους μαλιστα.

Αν μου τυχει να παρω δλδ κατι με αυτα τα λεφτα και αναγκαστω να συμβιβαστω σε ανακατασκευασμενο η μεταχειρισμενο προιον θα κανω πραγματικα μεγαλη φασαρια εως και μυνηση/καταγγελια.

Μετα ελπιζω να μην κατηγορουν κανενα οταν καποια καταστηματα αποκτουν κακη φημη και φαληριζουν,οτι δινεις παιρνεις

Τελευταία επεξεργασία από: nospipian, 05/04/2012 - 02:06


#57   sbdev

sbdev

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/04/2012 - 04:29

Το σωστό είναι όταν το παίρνεις καινούριο να είναι σφραγισμένο!
Πάντως μπορεί να είναι μόνο το συγκεκριμένο κατάστημα. Εγώ το πήρα από Multirama στο Mall(είχε εξαντληθεί από Πλαίσιο,golden-i,i-storm) και ήταν σφραγισμένο κανονικά!!

#58   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/04/2012 - 07:23

Καλησπέρα σας, θα σας εξηγήσω τι ίσως έχει γίνει με το συγκεκριμένο iPhone μιας και εργάζομαι σε μία εταιρία σαν αυτή των moultirama (που παρεμπιπτόντως δεν πάνε για κλείσιμο ακόμα).


Είναι 2 οι περιπτώσεις που υπάρχει ανοιχτό το iPhone.
a) Να έχει γίνει κάποια επιστροφή σε service από πελάτη και να έκαναν χαζομάρα οι τεχνικοί να το πέρασαν σαν DOA (κάτι που η Apple δεν έχει) με αποτέλεσμα να δώσουν σε εκείνον τον πελάτη ένα νέο σφραγισμένο iPhone και να έφαγε το μαγαζί την αντικατάσταση από την Apple (Η οποία έρχεται χωρίς ζελατίνα με όλα τα παρελκόμενα τα παλιά, το service iPhone το αναλαμβάνουν τα δίκτυα Cosmote/Vodafone/Wind)
Το αποτέλεσμα είναι πως το τρώει ο πωλητής που "Πρέπει" να το πουλήσει σε κάποιον.

B) Πελάτης Μετανιωμένος που άλλαξε γνώμη για την αγορά του και επέστρεψε το συγκεκριμένο προϊόν στο κατάστημα, είμαι σίγουρος πως αρνήθηκαν να το παραλάβουν γιατί ποιος θα αγοράσει ανοιχτό ένα κινητό που κοστίζει ακριβότερα από τον βασικό μισθό ? Όμως για κάποιο λόγο δεν μπόρεσαν να το αποφύγουν και αναγκάζονται να το πουλήσουν.

Όσο κι αν σας φαίνεται περίεργο,δεν θέλουμε να πουλάμε ανοιχτές συσκευές και πόσο μάλλον να κάνουμε επιστροφές σε τέτοια προϊόντα.
Για την ακρίβεια προχθές μου έτυχε πελάτης που άνοιξε χαρούμενος το νέο του iPhone 4S και δεν άναβε καθόλου, από την πλευρά του ΔΙΚΑΙΩΣ και θέλει ένα καινούριο σφραγισμένο ,ειδικά όταν απευθύνθηκε στο σημείο πώλησης λίγες ώρες μετά την αγορά. Λόγο λοιπόν της πολιτικής Apple δεν μπορούσα να του δώσω ένα νέο όσο κι αν το ήθελα γιατί γνώριζα πως θα πρέπει να το πουλήσω σε άλλον μετά,φυσικά ο πελάτης δυσαρεστήθηκε που έπρεπε να πάει στο service Cosmote και να μας στείλουν άλλο ή να το επισκευάσουν.Όμως τα καταστήματα μεταπώλησης κάνουν αυτό που λέει ο κατασκευαστής.

Αναγκαστικά κάνουμε επιστροφές και κάποιοι πελάτες βγαίνουν "κερδισμένοι" και κάποιοι "χαμένοι", σκεφτείτε ότι κάποιες φορές απλά εκτελούμε εντολές από ανωτέρους που δεν μας παίρνει να λέμε όχι γιατί δεν είναι καιρός να χάσει κανείς την δουλειά του.

τυπε μας δουλευεις!!
εμενα μου ειπαν απο κοσμοτε οτι εχουν εντολγη για DOA 3 ημερες!!
και αν εχει κατι το προιον το αλλαζουν ευχαριστως με αλλο σφραγισμενο
γιατι οπως μου ειπε χαρακτιριστικα ο πωλητης
''δεν μας νοιαζει εμας το κινητο δεν το στοκαρουμε στην αποθηκη αλλα το στελνουμε πισω στην στον προμηθευτη και περνουμε και εμεις αλλο!''

#59   aquadigio

aquadigio

    iPH Enthousiast

  • 392 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/04/2012 - 07:34

τυπε μας δουλευεις!!
εμενα μου ειπαν απο κοσμοτε οτι εχουν εντολγη για DOA 3 ημερες!!
και αν εχει κατι το προιον το αλλαζουν ευχαριστως με αλλο σφραγισμενο
γιατι οπως μου ειπε χαρακτιριστικα ο πωλητης
''δεν μας νοιαζει εμας το κινητο δεν το στοκαρουμε στην αποθηκη αλλα το στελνουμε πισω στην στον προμηθευτη και περνουμε και εμεις αλλο!''

Και καταληγουμε παλι στα ιδια: 1. τα καταστηματα κοιτανε ΜΟΝΟ το κερδος, αδιαφορωντας για εμας, τα χρηματα, το κοπο μας,2. Καταστημα απο καταστημα, ακομα και της ιδιας φιρμας κανει ο,τι θελει (ακομα και πωλητης απο πωλητη διαφερει...), 3. εφοσον δεν υπαρχει ελεγχος απο το κρατος (δες ΙΝΚΑ), με τη DOA θα συνεχιζετε το χαος... Αλλο καταστημα δινει, αλλο οχι, αλλο 3 μερες αλλο 7...

Εγω ενα λεω, ου μπλεξεις!!!

#60   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/04/2012 - 07:52

κατσε περιμενε τωρα θα μας τρελανεις! δεν λεω οτι φταις εσυ συγκεκριμενα μπορει οι ανωτεροι σου! αλλα πηρε το iphone και το εφερε πισω επειδη δεν ανοιγε καθολου?και την ιδια μερα κιολας και δεν του δωσατε αλλο? χαχαχαχαχα ενα θα σου πω επρεπε να ημουν εγω δεν προκειται να ζουσε το μαγαζι σας πλεον θα το σαριζα και χωρις να υπερβαλω! δηλαδη εσεις δεν εχετε DOA καθολου? και μη μου πεις οτι δεν δινει η apple doa γιατι ξερω καλα οτι δινει 4 μερες! απ τις 4 και μετα δεν δεχεται και δινει ανακατασκευασμενο!


Εγω παντως στον γερμανο που μου ετυχε, μου το αλλαξαν επι τοπου με αλλο, αλλα το ηθελε και ο υπαλληλος.
Το θεμα ειναι εαν δεν ηθελαν να το κανουν σε εσενα δηλαδη τι θα εκανες, οταν λες δεν θα ζουσε το μαγαζι; Ετσι απο περιεργεια. Εαν εμπλεκες με μηνυσεις και καταγγελιες το αιγουρο ειναι οτι δεν θα επερνες το τηλεφωνο γρηγοροτερα. Εαν παλι εκανες καμια χοντρη φασαρια, το πιθανοτερο να βρισκοσουν αυτοφωρο με την μια !
Για αυτο ρωταω τι θα εκανες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες