Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Προσοχή στα MULTIRAMA Αγίας Παρασκευής


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
137 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 05/04/2012 - 07:52

πολυ φασαρία για το τιποτα? υπάρχουν 1000 λόγοι που μπορεί να ανοιχτεί ενα κουτί, αυτο δεν το καθιστά αυτόματα μεταχειρισμένο,
ίσα ίσα εγω θα το έβλεπα και ως πλεονέκτημα να ελέγξω το προϊόν και μετα να το αγοράσω :lol:
γιατί πόσες φορές έχουμε δει και εδω μέσα (το άνοιξα σπίτι και ειχε γδάρσιμο η σημαδάκι) και μετά δεν το αναγνωρίζει το κατάστημα?
μη κάνετε σαν τα μωρά που θέλουν να σκίσουν την ζελατίνα( τη βίτσιο και αυτο θεέ μου.)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   trelopapaki

trelopapaki

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:neyromanths

Δημοσίευση 05/04/2012 - 08:06

θα μας τρελανεις ρε andreas37 ΕΛΕΟΣ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΟΥ που το βλεπεις και σαν πλεονεκτημα να ειναι ανοιχτο ελεος πραγματικα.
και στην ζελατινα να ειναι παλι εκει στο μαγαζι την ανοιγεις την συσκευασια για να εισαι 100% με τα λαμογια του
καθε καταστηματος,,,καλα εσυ ζεις εκτος πραγματικοτητας δε κανουμε σαν μωρα απλα επειδη πολλοι απο εμας την εχουμε πατησει
και στην ελλαδα μετα απο την απομακρυνση ουδεν λαθος αναγνωριζεται τοτε φυλαγομαστε.και δεν ειναι καθολου βιτσιο
εσυ ,εισαι εκτος απλα

#63   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 05/04/2012 - 08:14

θα μας τρελανεις ρε andreas37 ΕΛΕΟΣ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΟΥ που το βλεπεις και σαν πλεονεκτημα να ειναι ανοιχτο ελεος πραγματικα.
και στην ζελατινα να ειναι παλι εκει στο μαγαζι την ανοιγεις την συσκευασια για να εισαι 100% με τα λαμογια του
καθε καταστηματος,,,καλα εσυ ζεις εκτος πραγματικοτητας δε κανουμε σαν μωρα απλα επειδη πολλοι απο εμας την εχουμε πατησει
και στην ελλαδα μετα απο την απομακρυνση ουδεν λαθος αναγνωριζεται τοτε φυλαγομαστε.και δεν ειναι καθολου βιτσιο
εσυ ,εισαι εκτος απλα


βρε ση αμα δεν εχει ενεργοποιηθεί τη είναι? μπορεί ενας μ@λ@κας υπαλληλάκος αντί για το demo πχ. να ξεσφραγισε ενα κανονικό?
πολυ απλα του προτείνεις εφόσον ειναι ενταξη 20-30€ κατω το παίρνεις και πας στην ευχή του θεού, απλα πράγματα.

#64   trelopapaki

trelopapaki

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:neyromanths

Δημοσίευση 05/04/2012 - 08:19

σε εναν ιδανικο κοσμο αυτο θα ηταν ωραιο που λες.
αλλα δεν ειμαστε σε εναν τετοιο κοσμο,διαβασε ποσα
προβληματα υπαρχουν,ποσοι περιμενουν να τους στειλουν
ενα αλλο γιατι αυτο που πηραν αρχικα ειναι gtp .

#65   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 05/04/2012 - 08:39

βρε φίλε... multirama δεν πάω ούτε για ασπιρίνες... εδώ πέρσι το καλοκαίρι που βγήκε το iphone4s προσπαθούσε να με πείσει πωλητής, πωλήτρια και ο υπεύθυνος καταστήματος του Multirama Χολαργού ότι δεν έχει βγει ποτέ και ούτε πρόκειτε προστατευτικό για την πλάτη του Iphone 4 & 4s μέχρι που μπήκα μετά από 40 λεπτά και έκανα την ίδια ερώτηση και αγανακτισμένος μπροστά σε κόσμο ο υπεύθυνος μου έβαλε τις φωνές λέγοντας μου ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ και του έβγαλα το προστατευτικό που μόλις είχα αγοράσει και τον έκανα ρόμπα ξεκούμπωτη και 2 πελάτες με ακολούθησαν γιατί τρόμαξαν με την ασχετοσύνη τους εκεί μέσα!


Αν συσκευή είναι ανοιγμένη φίλε, χάνει εντελώς την αξία της... μπορείς να το δεις και στο ebay! καινούργια πράγματα πωλούνται σε Α τιμή και ανοιγμένα, έστω και εντελώς αχρησιμοποίητα, πωλούνται Α-700 ευρώ! αν αυτοί την έδειχναν αυτή την συσκευή σε κάθε πελάτη, είναι σαν να αγοράζεις το δείγμα της βιτρίνας! όταν ήμουν υπεύθυνος πωλήσεων στην sony hellas και στέλναμε κάποιο προϊόν για φωτογράφιση σε κάποιο περιοδικό, από εκεί που είχε 500 ευρώ γινόταν Β διαλογής και εμείς οι υπάλληλοι το αγοράζαμε 150 ευρώ! Αν κάποιοι νομίζουν ότι ο κάθε ένας μπορεί να ανοίγει συσκευές και μετά να τις πουλάει θα πρέπει να βρίσκει κορόιδα... μόνο που τα κορόιδα άρχισαν να ξυπνάνε!!!

#66   arkoudi

arkoudi

    iPH Enthousiast

  • 567 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 05/04/2012 - 23:52

Απάντηση προς τους : manwlis77 ,nospipian και giodert

Παιδιά έχετε απόλυτο δίκιο σε αυτά που λέτε,είναι απαράδεκτες τέτοιου είδους συμπεριφορές,μη ξεχνάτε πως και εγώ είμαι ένας καταναλωτής της Apple και ταυτόχρονα ένας πελάτης Γερμανού/Multirama/Κωτσόβολου/Public κτλ

Σε εμάς τουλάχιστον οι 2 εταιρίες κινητής τηλεφωνίας (δεν θέλω να αναφέρω όνομα) μας έχουν αναφέρει πως ο ένας δίνει DOA 1 ημέρα (η οποία δεν αναγράφεται ΠΟΥΘΕΝΑ) και ο άλλος πάροχος δίνει 0, δεν ξέρω γιατί φίλε manwlis77 σε ενημέρωσαν για 3 ημέρες (Όταν αγόρασα το δικό μου,από άλλη αλυσίδα ,ρώτησα συγκεκριμένα για το DOA σε Cosmote συσκευή και με ενημέρωσαν ότι δεν υπάρχει, επίσης επειδή έκανα και την ασφάλεια κινητού με ενημέρωσαν πως ούτε αυτή λειτουργεί ως DOA)

Γενικότερα για να γνωρίζετε δεν χρειάζονται φωνές κτλ ,το αποτέλεσμα δεν αλλάζει εκτός αν ο κάτοχος ενός προβληματικού iPhone απευθυνθεί απευθείας στην iSquare και εκεί γκρινιάξει...το δουν σε εύλογο χρονικό διάστημα και του δώσουν ένα σφραγισμένο. Εξάλλου ας μη ξεχνάμε πως η Apple στο επίσημο site της δεν αναφέρει τίποτα για εγγύηση και DOA.

Επίσης να ενημερώσω πως την συγκεκριμένη περίοδο μου έχουν έρθει πολλοί πελάτες iPhone που τους έχουν κλέψει/ληστέψει για το κινητό τους,συνήθως είναι νεαρές κοπέλες, καλό θα ήταν να ενημερώσετε τυχόν γνωστούς σας αλλά και εσείς οι ίδιοι να είσαστε 2 φορές προσεκτικοί γιατί μάλλον πρόκειται για κάποια συμμορία που δρα την συγκεκριμένη περίοδο πολύ ενεργά στο συγκεκριμένο κομμάτι.

#67   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/04/2012 - 23:58

εγώ αγόρασα το 2007 από Multirama υπολογιστή 2,500€...... μέσα σε ένα χρόνο το έβγαζα βόλτα περισσότερο αποτι έβγαζα το σκύλο

#68   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/04/2012 - 00:01

public????? ένα βιβλίο παράγγειλα που έλεγε από 7-10 μέρες και πάω να κλείσω κάνα μήνα

#69   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 06/04/2012 - 00:02

Ο Germanos έχει DOA 3 ημερών για iphone, επειδή γράφονται διάφορα εδώ μεσα...
Εγώ άλλαξα κινητό σε DOA.

#70   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 06/04/2012 - 00:02

Φαντάζομαι θα εννοείς για Ελλάδα ότι δεν έχει DOA η Apple.Γιατί στο εξωτερικό σε όλα τα apple store έχει 14 μέρες.

Αναρτημένη εικόνα


#71   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/04/2012 - 00:03

public????? ένα βιβλίο παράγγειλα που έλεγε από 7-10 μέρες και πάω να κλείσω κάνα μήνα


Χα Χα Χα! Ωραίος!
Κι εγω απο τα Public δεν Είμαι ευχαριστημένος.
Once You Go Mac You Never Go Back

#72   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/04/2012 - 00:08

αύριο την κάνω για κυπρο....αν έρθει να πάρει τα........cydia μου

#73   Soulgiannis

Soulgiannis

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:soulgiannis@me.com

Δημοσίευση 06/04/2012 - 00:39

Η Γερμανός -Cosmote έχουν DOA 3 ημερών!Μαλιστα πρόσφατα έγινε για εργάσιμες και όχι ημερολογογιακες!Τωρα εάν οι άλλοι δίνουν παραπάνω η παρακάτω δεν ξέρω!

Αυτό που ξέρω είναι πως ένα προϊόν δεν λέγεται μεταχειρισμένο εάν έχει ανοιχτεί η ζελατινα του!Με το ίδιο σκεπτικό και το αμάξι μου δεν θέλω να μπει κανείς μέσα πριν το αγοράσω και δίνω και ένα σκασμο λεφτά αλλα μπαίνει ο καθένας μέχρι να φτάσει στην Ελλάδα και έρθει το κλειδί και το αμάξι στα χέρια μου!
Επίσης εσείς εάν δουλεύετε στα multirama η οπουδήποτε αλλού σας το έφερναν την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του νέου iPad δεν θα μπαλάντες στον πειρασμό να το ανοίξετε και να το δείτε χωρίς πάντα να το θέσετε σε λειτουργία!
Και ας παμε στο ακραίο!Πατε να αγοράσετε ένα παντελονακι τσιλικο Armani και πριν το πάρετε το προβαρετε!Βεβαια 5 λεπτά νωρίτερα είχε παει κάποιος άλλος και το δοκίμασε αλλα αυτός δεν είχε τα λεφτά να το αγοράσει αλλα αυτός ήταν λίγο περίεργος και δεν γουστάρει να φοράει εσώρουχα αλλα του ήρθε να κλασει και επίσης ήταν και καλοκαίρι και είχε 40 βαθμούς!Ηταν και ιδρωμενος λιγάκι στα αποκρυφα και τα σκουπισε μια χαρά στο Armani!

Εγώ πάντως το iPad θα το αγόραζα χωρίς δεύτερη κουβέντα!

#74   alexandrosk

alexandrosk

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 06/04/2012 - 00:43

βρε φίλε... multirama δεν πάω ούτε για ασπιρίνες... εδώ πέρσι το καλοκαίρι που βγήκε το iphone4s προσπαθούσε να με πείσει πωλητής, πωλήτρια και ο υπεύθυνος καταστήματος του Multirama Χολαργού ότι δεν έχει βγει ποτέ και ούτε πρόκειτε προστατευτικό για την πλάτη του Iphone 4 & 4s μέχρι που μπήκα μετά από 40 λεπτά και έκανα την ίδια ερώτηση και αγανακτισμένος μπροστά σε κόσμο ο υπεύθυνος μου έβαλε τις φωνές λέγοντας μου ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ και του έβγαλα το προστατευτικό που μόλις είχα αγοράσει και τον έκανα ρόμπα ξεκούμπωτη και 2 πελάτες με ακολούθησαν γιατί τρόμαξαν με την ασχετοσύνη τους εκεί μέσα!


Αν συσκευή είναι ανοιγμένη φίλε, χάνει εντελώς την αξία της... μπορείς να το δεις και στο ebay! καινούργια πράγματα πωλούνται σε Α τιμή και ανοιγμένα, έστω και εντελώς αχρησιμοποίητα, πωλούνται Α-700 ευρώ! αν αυτοί την έδειχναν αυτή την συσκευή σε κάθε πελάτη, είναι σαν να αγοράζεις το δείγμα της βιτρίνας! όταν ήμουν υπεύθυνος πωλήσεων στην sony hellas και στέλναμε κάποιο προϊόν για φωτογράφιση σε κάποιο περιοδικό, από εκεί που είχε 500 ευρώ γινόταν Β διαλογής και εμείς οι υπάλληλοι το αγοράζαμε 150 ευρώ! Αν κάποιοι νομίζουν ότι ο κάθε ένας μπορεί να ανοίγει συσκευές και μετά να τις πουλάει θα πρέπει να βρίσκει κορόιδα... μόνο που τα κορόιδα άρχισαν να ξυπνάνε!!!


;)

#75   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/04/2012 - 01:13

Η Γερμανός -Cosmote έχουν DOA 3 ημερών!Μαλιστα πρόσφατα έγινε για εργάσιμες και όχι ημερολογογιακες!Τωρα εάν οι άλλοι δίνουν παραπάνω η παρακάτω δεν ξέρω!

Αυτό που ξέρω είναι πως ένα προϊόν δεν λέγεται μεταχειρισμένο εάν έχει ανοιχτεί η ζελατινα του!Με το ίδιο σκεπτικό και το αμάξι μου δεν θέλω να μπει κανείς μέσα πριν το αγοράσω και δίνω και ένα σκασμο λεφτά αλλα μπαίνει ο καθένας μέχρι να φτάσει στην Ελλάδα και έρθει το κλειδί και το αμάξι στα χέρια μου!
Επίσης εσείς εάν δουλεύετε στα multirama η οπουδήποτε αλλού σας το έφερναν την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του νέου iPad δεν θα μπαλάντες στον πειρασμό να το ανοίξετε και να το δείτε χωρίς πάντα να το θέσετε σε λειτουργία!
Και ας παμε στο ακραίο!Πατε να αγοράσετε ένα παντελονακι τσιλικο Armani και πριν το πάρετε το προβαρετε!Βεβαια 5 λεπτά νωρίτερα είχε παει κάποιος άλλος και το δοκίμασε αλλα αυτός δεν είχε τα λεφτά να το αγοράσει αλλα αυτός ήταν λίγο περίεργος και δεν γουστάρει να φοράει εσώρουχα αλλα του ήρθε να κλασει και επίσης ήταν και καλοκαίρι και είχε 40 βαθμούς!Ηταν και ιδρωμενος λιγάκι στα αποκρυφα και τα σκουπισε μια χαρά στο Armani!

Εγώ πάντως το iPad θα το αγόραζα χωρίς δεύτερη κουβέντα!



Πέθανα στα γέλια!!!!!!! :lol:

Γαμάτος!

Αλλά.....και εγώ δεν συμφωνώ με το ανοιγμένο γιατί δεν ξέρεις τι έχει γίνει....άλλο το αμάξι άλλο το armani και άλλο το ipad.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες