Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Προσοχή στα MULTIRAMA Αγίας Παρασκευής


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
137 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   gastonegr

gastonegr

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Sbxgr

Δημοσίευση 07/04/2012 - 02:30

Τα multirama τα έχει αγοράσει ο Γερμανός όπως και τα public και ακούγεται ότι θα κλείσουν τα multi και θα γίνουν public .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 07/04/2012 - 02:32

Τα multirama τα έχει αγοράσει ο Γερμανός όπως και τα public και ακούγεται ότι θα κλείσουν τα multi και θα γίνουν public .

Και τον Γερμανό τον έχει αγοράσει η Cosmote οπότε ποιος έχει αγοράσει τα public,multirama?

Αναρτημένη εικόνα


#93   tlgs

tlgs

    iPH Enthousiast

  • 365 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/04/2012 - 06:15

Και τον Γερμανό τον έχει αγοράσει η Cosmote οπότε ποιος έχει αγοράσει τα public,multirama?


Έλεος...

Την εταιρία Γερμανός έχει αγοράσει από το 2006! η Cosmote.

''Τα multirama τα έχει αγοράσει ο Γερμανός όπως και τα public και ακούγεται ότι θα κλείσουν τα multi και θα γίνουν public .''

Ο Πάνος Γερμανός το 1996 ίδρυσε την Multirama και το 2005 τα Public.

http://www.isotimia....=34&artid=77266

Υ.Γ Σταματήστε να έχετε άποψη για όλα, μας έχετε πάρει όλες τις δουλειές. :lol:

#94   Soulgiannis

Soulgiannis

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:soulgiannis@me.com

Δημοσίευση 07/04/2012 - 08:55

Έλεος...


Υ.Γ Σταματήστε να έχετε άποψη για όλα, μας έχετε πάρει όλες τις δουλειές. :lol:



Χαχαχα σωστός!

#95   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 07/04/2012 - 21:48

Το παράλογο είναι που δεν το κανείς στο Παντελόνι!

Το παράλογο είναι που δεν το κανείς στο Παντελόνι!

Δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο.

#96   konsttantinos

konsttantinos

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/04/2012 - 17:22

Εγώ το πήρα σφραγισμενο από το multirama Ψυχικού, όπου οι άνθρωποι ήταν πολύ ευγενικοί.


#97   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/04/2012 - 00:39

κανουμε μια αγορα., και πως μπορουμε να ξερουμε αν μια συσκευη ειναι demo?
απο την ζελατινα?
δλδ..
κανω εγω μια παραγγελια (που θελω να κανω), αν το ipod/iphone εχει ζελατινα κανονικα τοτε ειναι οκ?
ή
μπορουν ενα demo πχ να το ξαναβαλουν σε κουτι με ζελατινα παλι?

#98   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/04/2012 - 00:49

Κοίτα, σέ κάθε κατάστημα στέλνεται ένας αριθμός συσκευών που προορίζονται γιά demo, αυτές οι συσκευές (ακόμα και σφραγισμένες να είναι, στήν ζελατίνα τούς), γράφουν στό κουτί "Demo. Not for resale". Επίσης, συνήθως έχουν κάποιες εφαρμογές και επαφές προεγκατεστημένες.

Τώρα άν κάποια άλλη συσκευή (που δέν προορίζεται γιά demo) οι υπάλληλοι τήν ανοίξουν για νά τήν δείξουν σέ πελάτες, αυτό είναι άλλη περίπτωση. Αν μπορούν νά το κανασφραγίσουν σέ ζελατίνα, ναί μπορούν. Αλλά δέν νομίζω να μπούν στόν κόπο. Αυτό που πρέπει να κοιτάξεις είναι να είναι σφραγισμένη η ζελατίνα, και όταν ανοίξεις τό κουτί, το τηλέφωνο να έχει μπρός-πίσω προστατευτικές ζελατίνες κολημμένες!

Τελευταία επεξεργασία από: giannisg2004, 13/04/2012 - 00:50


#99   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/04/2012 - 00:52

Κοίτα, σέ κάθε κατάστημα στέλνεται ένας αριθμός συσκευών που προορίζονται γιά demo, αυτές οι συσκευές (ακόμα και σφραγισμένες να είναι, στήν ζελατίνα τούς), γράφουν στό κουτί "Demo. Not for resale". Επίσης, συνήθως έχουν κάποιες εφαρμογές και επαφές προεγκατεστημένες.

Τώρα άν κάποια άλλη συσκευή (που δέν προορίζεται γιά demo) οι υπάλληλοι τήν ανοίξουν για νά τήν δείξουν σέ πελάτες, αυτό είναι άλλη περίπτωση. Αν μπορούν νά το κανασφραγίσουν σέ ζελατίνα, ναί μπορούν. Αλλά δέν νομίζω να μπούν στόν κόπο. Αυτό που πρέπει να κοιτάξεις είναι να είναι σφραγισμένη η ζελατίνα, και όταν ανοίξεις τό κουτί, το τηλέφωνο να έχει μπρός-πίσω προστατευτικές ζελατίνες κολημμένες!


οκ, σε ευχαριστω, επειδη πολλα εχω δει τωρα τελευταια, και αν δεν τα εβλεπα ισως και να μην ηξερα, τωρα ειναι καλο να δινω λιγο πιο πολυ σημασια.!
οποτε κοιταω να μην λει Demo η συσκευασια, και φυσικα να εχει ζελατινα το κουτι σφραγισμενη και ζελατινες η συσκευη μπρος-πισω΄-)

#100   stranger32

stranger32

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/04/2012 - 01:39



Λοιπόν...

Θα κάνω λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου...

1.Η isquare απο ότι ξέρω δεν έστειλε demo συσκευές για το new iPad όπως ειχε κάνει και για τα προηγούμενα μοντέλα,οπότε έπρεπε να ανοίξουν ένα,το οποίο είναι κανονικά προς πώληση στην ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΤΟΥ ΤΙΜΗ,γιατί πολυ απλά έχουν έρθει λίγα κομμάτια πανελλαδικά.Οπως ξέρετε η χώρα μας δεν είναι κι ο πιο hot προορισμόςγια την apple,ειδικά τώρα με την κρίση.
Για το πόσες μέρες doa δίνει ο καθένας εξαρτάται καθαρά απο την μικρή διαθεσιμότητα,σκεφθείτε να βγάλει πρόβλημα το νέο σας iPad που το εχεις λέω εγώ 3 βδομάδες,θα περιμένετε 2-3 βδομάδες να σας φέρουν άλλο απο το κατάστημα που το πήρατε.Οταν περάσει ο καιρός ακολουθήστε το βήμα 6.Εννοείται ότι θα πρέπει να έχετε πλήρη συσκευασία,όχι μόνο το iPad με τον φορτιστη.Στο βήμα 6 χρειάζεται μόνο η συσκευή,δεν ζητάνε παρελκόμενα.


2.Πάντα οι πρώτες παρτίδες βγάζουν τα περισσότερα προβλήματα,τις παιδικές ασθένειες που λέμε,οπότε καλύτερα να το πάρετε αργότερα με ότι προβλήματα εμφανιστούν διορθωμενα π.χ. Αύξηση θερμοκρασίας.

3.Συμφωνώ στο θέμα της ανοιχτής συσκευασίας ότι πρώτα έπρεπε να σ ενημερώσει ότι η συσκευασία είναι ανοιχτή,απο εκει και πέρα είναι δικό σου θέμα αν θα το αγοράζεις ή όχι.Οπως ανέφερα η τιμη είναι fix,παζάρια δεν έχει.

4.Οποιαδηποτε συσκευή κι αν αγοράσετε απο τέτοια μαγαζιά καλο είναι να τα ανοίγετε στο μαγαζί.Υπάρχει ενα ενδεχόμενο οι μεταφορεις να παίζαν μπάλα μ αυτά ή ακόμα και να πατούσαν πάνω.Ετσι γλυτωνουμε από περιπτώσεις laptop με σπασμένη οθόνη ή να λείπει κάποιο εξάρτημα από μέσα π.χ. Ο φορτιστής.


5.Γενικά οι εταιρίες έχουν κάποια πολιτική επιστροφων που ακόμα κι αν δεν σ αρέσει το προϊόν,μπορείς να το γυρίσεις πίσω σ ενα εύλογο χρονικό διάστημα.Για τα multirama είναι 7 μέρες,για να μην παιδευεστε με doa και τα λοιπά.

6.Επίσης καλό είναι να πηγαίνουμε τα "μηλαράκια" που θα παρουσιάσουν πρόβλημα κατευθείαν στο εξουσιοδοτημένο service της apple,θα στείλει κατευθείαν άλλο και θα το χουμε σε 2 μέρες.


Υ.γ.1 Ελπίζω να βοήθησα.
Υ.γ.2. Δεν είχα δοκιμάσει να γράψω τόσο μεγάλο κείμενο σε iPad....iPad 2...
Υ.γ.3.Αυτή η αυτόματη διόρθωση...

#101   giodert

giodert

    iPH Contributor

  • 1.108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/04/2012 - 13:34

Αλανια το ιδιο επαθα και γω σημερα στο βολο στον κοτσοβολο! Εκανα χτες δοσεις για το ipad 3 και με πηραν σημερα να παω να το παρω! Δινω την προκαταβολη 300 ευρω και μου το φερνει εκει χωρις ζελατινα ανοιγμενο και ενεργοποιημενο! Το αστειο ειναι οτι μου λεγαν δεν ειναι ενεργοποιημενο και το ανοιξαν απλως να το δει καποιος πελατης ο οποιος δεν το πηρε, ενω εκει εχουν απ την πρωτη μερα κυκλοφοριας του αλλο εκθεσιακο πανω στον παγκο! Επισης ειχε και μια μικρη γρατσουνια πισω και οταν του λεω ανοιξε το ηταν ενεργοποιημενο! Τους εκανα ρεζιλι σε ολους τους πελατες και πηρα και τηλεφωνο στα κεντρικα για παραπονα τουλαχιστον να μην το κανουν σε αλλον που δεν γνωριζει! δεν μπορει να μας κοροιδευουν ετσι 839 ευρω ειναι οχι 50! σιγουρα ηταν απο επιστροφη! Και επειδη δεν ειχαν αλλο εκει το παρειγκειλαν και θα μου φερουν αλλο! Απαραδεκτοι

Τελευταία επεξεργασία από: giodert, 13/04/2012 - 13:38


#102   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/04/2012 - 13:39

Αλανια το ιδιο επαθα και γω σημερα στο βολο στον κοτσοβολο! Εκανα χτες δοσεις για το ipad 3 και με πηραν σημερα να παω να το παρω! Δινω την προκαταβολη 300 ευρω και μου το φερνει εκει χωρις ζελατινα ανοιγμενο και ενεργοποιημενο! Το αστειο ειναι οτι μου λεγαν δεν ειναι ενεργοποιημενο και το ανοιξαν απλως να το δει καποιος πελατης ο οποιος δεν το πηρε, ενω εκει εχουν απ την πρωτη μερα κυκλοφοριας του αλλο εκθεσιακο πανω στον παγκο! Επισης ειχε και μια μικρη γρατσουνια πισω και οταν του λεω ανοιξε το ηταν ενεργοποιημενο! Τους εκανα ρεζιλι σε ολιυς τους πελατες, δεν μπορει να μας κοροιδευουν ετσι 839 ευρω ειναι οχι 50! Και επειδη δεν ειχαν αλλο εκει το παρειγκειλαν και θα μου φερουν αλλο! Απαραδεκτοι


τα θελει και εσενα ο ποπος σου? αφου στην εκαναν επρεπε να φυγεις και να παρεις πισω και οτι ειχες δωσει απο χρηματα, καταλαβετε οτι ο καταναλωτης εχει την δυναμη οχι αυτοι.

#103   giodert

giodert

    iPH Contributor

  • 1.108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/04/2012 - 13:44

τα θελει και εσενα ο ποπος σου? αφου στην εκαναν επρεπε να φυγεις και να παρεις πισω και οτι ειχες δωσει απο χρηματα, καταλαβετε οτι ο καταναλωτης εχει την δυναμη οχι αυτοι.

Βρε εγω τα επερνα πισω δεν ειναι αυτο το θεμα απλως αυτοι εχουν στην αποθηκη ειπαν στη αθηνα και θα ναι την αλλη βδομαδα εδω! Ενω ολοι οι αλλοι μου παν 15-20 μερες! Αλλιως ειχα φυγει σφαιρα δεν το συζηταμε

#104   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/04/2012 - 13:49

Βρε εγω τα επερνα πισω δεν ειναι αυτο το θεμα απλως αυτοι εχουν στην αποθηκη ειπαν στη αθηνα και θα ναι την αλλη βδομαδα εδω! Ενω ολοι οι αλλοι μου παν 15-20 μερες! Αλλιως ειχα φυγει σφαιρα δεν το συζηταμε


δεν ξέρω για εσένα, αλλά εγώ αμα στραβώσω στράβωσα, και στην προκείμενη περίπτωση, και σε 10 λεπτά να μου το έφερναν πάλι δεν θα το έπαιρνα. ;)

#105   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/04/2012 - 13:57

ετσι ειμαι και εγω, αν μου χαλασει καποιο καταστημα την διαθεση, σε οτιδηποτε προιον, ριχνω χ και δεν ξαναπηγαινω...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες