Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Προσοχή στα MULTIRAMA Αγίας Παρασκευής


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
137 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:22

ρε παιδιά όταν δίνεις τόσα λεφτά, το ελάχιστο που απαιτείς είναι να ξεσκίσεις μόνος τις ζελατίνες. Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία για ανοιχτό πακέτο, και για να τα λέμε με το όνομα τους, απο την στιγμή που είναι ανοιχτό πρέπει να θεωρείται και μεταχειρισμένο, όχι να το πασάρουν σαν καινούργιο. Θα έπρεπε ο τυπάκος να πεί ξέρεις το ανοίξαμε για να ελεγθεί απο πελάτη και δεν το πήρε, οπότε στο δίνω 100 ευρώ κάτω να φύγει...αλλα στο ελλάντα ψάχνουν παντού να βρούνε χαιβάνια...

Χαλάρωσε ρε σύ
100 ευρώ κάτω για την ζελετινα;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   alexandrosk

alexandrosk

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:24

Πω πω ρε παιδια με τοσες περιπτωσεις και αλλες τοσες που θα γραφτουν θα χασουμε τα μαλλια μας :o

#18   chris7

chris7

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:25

Aν ειχες κασερι ζεστο θα επερνες και ζελατινατο..εχει νομιζεις αναγκη εσενα τα Multirama!
Ας μας πει καποιος σχετικος το κερδος που εχει το καθε Multirama απο τις Ios device!

Φυσικά κ έχει ανάγκη εμένα κ όλους μας το multirama k το κάθε ''multirama''. Όσο για κασέρια κ γραβιέρες να ξέρεις ότι η κασέρι έχεις η δόσεις βάλεις το κατάστημα τα παίρνει μετρητά.Ή από τον πελάτη ή απο την τράπεζά. Ένα κ το αυτό

#19   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:26

Χαλάρωσε ρε σύ
100 ευρώ κάτω για την ζελετινα;

όκ, εσύ πλήρωσε 800 ευρώ, και πάρτο κουτί ανοιχτό...

#20   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:26

Όχι ρε Πέτρο. Είσαι υπερβολικός. Η τιμή είναι fix.
Τι έχουμε πει; Δεν έχουμε πει πριν αγοράσουμε μια I device, την ανοίγουμε και την ενεργοποιούμε επιτόπου έτσι ώστε αν διαπιστώσουμε κάτι να ζητήσουμε άμεση αντικατάσταση, κοινός DOA.
Οπότε,στη. Συγκεκριμένη περίπτωση, ρωτάς γιατί η συσκευασία είναι ανοιχτή;
Αφού σου δώσει μια απάντηση τεκμηριωμένη, πχ ανοίχτηκε για να την δει ένας πιθανός αγοραστής, λες πολυ ωραία, την βλέπεις, την ενεργοποιείς, την τεσταρεις σαν να το ξέσφραγιζες εσύ, και αν όλα είναι οκ την αγοράζεις
Όπως ακριβώς θα έκανες αν η συσκευασία ήταν σφραγισμένο! Δεν αλλάζει κάτι. :)

#21   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:26

Βρίσκουν και τα κάνουν
Δεν ψυριζουν όλοι τόσο πολύ
Κάποιος θα τα αγόρασε και αυτά

#22   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:29

Πολλά είναι 100 ευρώ κάτω για ανοιγμένη συσκευή;Γιατί εμένα μου φαίνονται λίγα.

Αναρτημένη εικόνα


#23   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:33

Θα στην κάνουνε δώρο εσένα! :lol: :lol: :lol:

#24   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:35

Δεν είπα δώρο αλλά όταν κάτι είναι ανοιγμένο αυτόματα χάνει ένα 20% της τιμής του..Τουλάχιστον 20% και σε άριστη κατάσταση να είναι.

Αναρτημένη εικόνα


#25   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:36

ρε παιδια δε μπορώ να καταλάβω τη λογική σας, όπως είναι fix η τιμή έτσι είναι fix και η κατάσταση του προιόντος. Ανοιχτό κουτί σημαίνει μεταχειρισμένο, τη τεκμηριωμένη απάντηση και τρίχες κατσαρές. Αμα ανοιχτεί το κουτί χωρίς να είσαι μπροστά μπορεί να έχουν γίνει χίλια δυο. Εγώ 800 ευρόπουλα δε δίνω για να κάνει κανένας μαγαζάτορας μόστρα...

#26   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:38

Τελικά η ζελετινα κάνει πιο πολλά από την συσκευή
Λες να ανοίξω κανένα μαγαζί να πουλάς ζελατινες ;
Πλάκα κάνω ε;

#27   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:39

Αν ήταν demo, όπου όταν θα το ενεργοποιουσε μπροστά τους θα το έβλεπε, και δικαιολογημένα 20% μείωση.
Αν όμως ήταν καινούργια, αλλά απλά ξεσφραγιστη για να ελεγχθεί προφανώς δεν νομίζω ότι την κάνει μεταχειρισμένη!
Εξάλλου είπαμε ότι καλό είναι να ελέγχεται στο μαγαζί και να ξεσφραγιζεται έτσι ώστε αν έχει πρόβλημα, να γίνει άμεση αντικατάσταση!
:rolleyes: :rolleyes:

#28   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:43

μου φαίνεται είμαι πολύ χαζός...δε μπορώ να καταλάβω με τίποτα τη λογική σας. Πάω σε ένα μαγαζί με τα ωραία μου λεφτουδάκια να αγοράσω ένα προιόν, και μου λέει ο πωλητής οτι ξέρετε έχουμε ένα ολοκαίνουργιο με τις ζελατίνες του και ένα που το άνοιξαμε πριν 2 ώρες να το δείξουμε σε κάποιον περίεργο. Με τη δική σας λογική δηλαδή εσείς θα πάρετε το ανοιγμένο????????????Θα με τρελάνετε βραδιάτικα?

#29   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:47

ρε παιδια δε μπορώ να καταλάβω τη λογική σας, όπως είναι fix η τιμή έτσι είναι fix και η κατάσταση του προιόντος. Ανοιχτό κουτί σημαίνει μεταχειρισμένο, τη τεκμηριωμένη απάντηση και τρίχες κατσαρές. Αμα ανοιχτεί το κουτί χωρίς να είσαι μπροστά μπορεί να έχουν γίνει χίλια δυο. Εγώ 800 ευρόπουλα δε δίνω για να κάνει κανένας μαγαζάτορας μόστρα...

Δεν κρίνω το πως θα πρέπει να είναι! Σαφώς και πρέπει να είναι σφραγισμενη!
Κρίνω όμως την περίπτωση να ανοίχτηκε για να ελεγχθεί!
Καλώς κακώς, έχω γίνει μάρτυρας να ανοίγεται η συσκευή για να την δει ένας αγοραστής, πιθανώς τακτικός πελάτης και τελικά να μην την αγοράζει!
Σίγουρα υπάρχουν σωστοί επαγγελματίες, επιχειρηματιες και λαμόγια! Δεν είναι σίγουρα όλα ύποπτα όμως!
Το σημαντικότερο όλων θεωρώ ότι είναι η εμπιστοσύνη του αγοραστή προς τον πωλητή!
Τώρα αν το συγκεκριμένο μαγαζί έχει κακό προϊστορικό, τότε δικαιολογημένα υπάρχει καχυποψία. Πάρτε και ένα τηλέφωνο στα κεντρικά να ενημερώσετε για την κατάσταση που επικρατεί στο υποκατάστημα. Δεν έχετε να χάσετε και τίποτα. Μπορεί να μην έχουν γνώση οι φυλακές...λέω εγώ τώρα!!! B) B) B)

#30   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 04/04/2012 - 22:47

ρε παιδια δε μπορώ να καταλάβω τη λογική σας, όπως είναι fix η τιμή έτσι είναι fix και η κατάσταση του προιόντος. Ανοιχτό κουτί σημαίνει μεταχειρισμένο, τη τεκμηριωμένη απάντηση και τρίχες κατσαρές. Αμα ανοιχτεί το κουτί χωρίς να είσαι μπροστά μπορεί να έχουν γίνει χίλια δυο. Εγώ 800 ευρόπουλα δε δίνω για να κάνει κανένας μαγαζάτορας μόστρα...


Συμφωνώ με τον Πέτρο .., αν έχει ανοιχτεί κάτι και δεν είσαι μπροστά ΔΕΝ ξέρεις τι μπορεί να έχει γίνει στην συσκευή, οπότε θεωρείτε μεταχειρισμένο!! ;)
Σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν θα έδινα λεφτά να πάρω σαν καινούργια συσκευή, κάποια που έχει ανοιχτεί!! Με μειωμένη τιμή όμως και αφού την είχα ελέγξει εξονυχιστικά, τότε εντάξει!

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 04/04/2012 - 22:49


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες