Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Προσοχή στα MULTIRAMA Αγίας Παρασκευής


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
137 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/04/2012 - 06:53

Εμενα παντως απο το πλαισιο πηρα ενα λαπτοπακι τις γυναικας μου το οποιο ειχε 3 ημερες κυκλοφορηση και ειχαν μονο το demo στο μαγαζι (1 ιουνου κυκλοφορησε 3 ιουνιου ειμουν εκει)...πηγαν να μου το πακετερουν και μολις εκανα πισω κατευθειαν μου εκοψαν 300 ευρω απο τα 1400 αρχικη τιμη....και αν δεν κανω λαθος στο οταν πηρα το μηλαρακι η doa ηταν για 4 ημερες το οποιο μου το ανακοινωσε ο υπαλληλος...
Πιστευω οτι ειναι πιο πολυ θεμα υπαλληλου παρε εταιρειας,ολες λιγο πολυ αντιγραφουν η μια την αλλη...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   trelopapaki

trelopapaki

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:neyromanths

Δημοσίευση 06/04/2012 - 07:59

εγω ρε παιδια πηγα πλαισιο στο mall να ρωτησω ποσο DOA δινουν για νεο ipad
και μου ειπε οτι δεν δινουν καθολου και ετσι κανουν ολοι με υφακι και να μιλησω αν θελω
και στον υπευθυνο για να μου το πει και εκεινος ,του απανταω οτι πριν λιγο ημουν γερμανο και δινουν 3 ημερες DOA, ποσο ελεος
σηκωθηκα και εφυγα επιτοπου.βρε ουστ
παρατηρησα οτι σε ολα τα μαγαζια που ρωτησα για DOA οι πωλητες ξαφνιαστηκαν και μασαγαν πολλα
που σημαινει οτι σπανια ρωτανε οι πελατες για αυτα τα πραγματα.
αλλα δεν ειναι θεμα υπαλληλου ειναι καθαρα θεμα του καταστηματος

#78   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 06/04/2012 - 08:39

Απο τις απαντήσεις και μόνο ορισμένων καταλαβαίνουμε το πόσο κοιμισμένος λαός είμαστε και πως ποτέ δε θα ξυπνήσουμε. Καλά μας κάνουν λοιπόν οι κολοσσοί και μας συμπεριφέροντε με αυτό τον τρόπο...

Τελευταία επεξεργασία από: petros29, 06/04/2012 - 08:39


#79   pandel

pandel

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/04/2012 - 09:26

Φταιμε που μας αρεσουν τα μεγαλα πολυκαταστηματα και βολευομαστε με την ανωνυμια. Εγω ειμαι παραδοσιακος και ψωνιζω εδω και 15 χρονια απο ενα μικρο μαγαζι. Εχουμε γινει και φιλαρακια και τον εμπιστευομαι σε οτι μου πει. Μπορει να το αγορασα πιο ακριβα απο οτι εξω(610€) αλλα ξερω οτι οτι κι αν συμβει δεν θα τρεξω εγω. Προτιμω απο τη ψυχρη και τυπικη συμπεριφορα ενος υπαλληλου μεγαλης αλυσιδας (που δεν διαφερει και πολυ απο ασυνειδητο δημοσιο υπαλληλο) την ευγενεια και την ειλικρινεια. Πανε τα μικρα μπακαλικα. Μονο σουπερμαρκετ μεινανε που μας σχιζουν. Και δεν ειναι ελληνικα, ολα ειναι πολυεθνικες. Να δω τι θα ψηφισουμε, αν τελικα γινουν εκλογες.

#80   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 06/04/2012 - 09:50

Η Γερμανός -Cosmote έχουν DOA 3 ημερών!Μαλιστα πρόσφατα έγινε για εργάσιμες και όχι ημερολογογιακες!Τωρα εάν οι άλλοι δίνουν παραπάνω η παρακάτω δεν ξέρω!

Αυτό που ξέρω είναι πως ένα προϊόν δεν λέγεται μεταχειρισμένο εάν έχει ανοιχτεί η ζελατινα του!Με το ίδιο σκεπτικό και το αμάξι μου δεν θέλω να μπει κανείς μέσα πριν το αγοράσω και δίνω και ένα σκασμο λεφτά αλλα μπαίνει ο καθένας μέχρι να φτάσει στην Ελλάδα και έρθει το κλειδί και το αμάξι στα χέρια μου!
Επίσης εσείς εάν δουλεύετε στα multirama η οπουδήποτε αλλού σας το έφερναν την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του νέου iPad δεν θα μπαλάντες στον πειρασμό να το ανοίξετε και να το δείτε χωρίς πάντα να το θέσετε σε λειτουργία!
Και ας παμε στο ακραίο!Πατε να αγοράσετε ένα παντελονακι τσιλικο Armani και πριν το πάρετε το προβαρετε!Βεβαια 5 λεπτά νωρίτερα είχε παει κάποιος άλλος και το δοκίμασε αλλα αυτός δεν είχε τα λεφτά να το αγοράσει αλλα αυτός ήταν λίγο περίεργος και δεν γουστάρει να φοράει εσώρουχα αλλα του ήρθε να κλασει και επίσης ήταν και καλοκαίρι και είχε 40 βαθμούς!Ηταν και ιδρωμενος λιγάκι στα αποκρυφα και τα σκουπισε μια χαρά στο Armani!

Εγώ πάντως το iPad θα το αγόραζα χωρίς δεύτερη κουβέντα!

Αυτα τα άσχετα παραδείγματα να δω ποτε θα σταματήσουν να γράφονται...

τι σχέση έχει το αυτοκινητο και το παντελόνι με την ηλεκτρονική συσκευη; Και το iPad που λες λοιπον το έχει πιάσει πριν απο σενα αυτός που το κατασκεύασε, οποτε ειναι παλι μεταχειρισμένο..

Ελάτε ρε παιδια τώρα, οταν παω σε μαγαζι να παρω συσκευη απαιτώ να ειναι στο κουτι της χωρίς να την εχει αγγίξει κανεις απο τη στιγμη που φεύγει απο το εργοστάσιο. Αν έχει ανοιχτεί η συσκευασία τότε απαιτω μείωση τιμής. Που ειναι το παράλογο;

#81   tlgs

tlgs

    iPH Enthousiast

  • 365 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/04/2012 - 10:04

Multirama στο The Mall

Άριστοι επαγγελματίες, εκπληκτική εξυπηρέτηση, άτοκες δόσεις
και ο Γιάννης Ανεσιάδης που με εξυπηρέτησε σε αγορά προβληματικού μηχανήματος,
από τους καλύτερους πωλητές που έχω γνωρίσει.

Να προβάλουμε και αυτούς που αξίζουν!

Υ.Γ ο πελάτης φτιάχνει την αγορά.

#82   trelopapaki

trelopapaki

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:neyromanths

Δημοσίευση 06/04/2012 - 10:15

multirama στο mall λεει,
που οταν τους ρωτησα ποσο DOA εχετε στο νεο ipad
ψαχνοντουσαν 10 λεπτα για το τι θα μου πουνε
οπως μπηκα βγηκα

#83   tlgs

tlgs

    iPH Enthousiast

  • 365 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/04/2012 - 10:31

Θα συμπληρώσω τα παραπάνω τα οποία μπορείτε να επιβεβαιώσετε σε οποιοδήποτε multirama θέλετε.
Όταν χτυπήσουν τον κωδικό του ipad στον υπολογιστή το μηχάνημα δεν έχει doa
και υπάρχει παράγραφος που καθοδηγεί τους πωλητές στο να επικοινωνήσουν με Κυρία υπεύθυνη στην iSquare
για να δηλώσουν το πρόβλημα κλπ.

Το Multirama λοιπόν στο The Mall που σας υποδεικνύω ως

"Άριστοι επαγγελματίες, εκπληκτική εξυπηρέτηση, άτοκες δόσεις
και ο Γιάννης Ανεσιάδης που με εξυπηρέτησε σε αγορά προβληματικού μηχανήματος,
από τους καλύτερους πωλητές που έχω γνωρίσει".

μου αντικατέστησε το iPad επιτόπου και χωρίς δεύτερη συζήτηση με άλλο σφραγισμένο.
Μου ζήτησε συγνώμη για την ταλαιπωρία και έφυγα με την υπόσχεση από μέρους μου πως θα συνεχίσω να είμαι πελάτης τους.

Αυτά...

#84   panpap

panpap

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 06/04/2012 - 11:20

Θα συμπληρώσω τα παραπάνω τα οποία μπορείτε να επιβεβαιώσετε σε οποιοδήποτε multirama θέλετε.
Όταν χτυπήσουν τον κωδικό του ipad στον υπολογιστή το μηχάνημα δεν έχει doa
και υπάρχει παράγραφος που καθοδηγεί τους πωλητές στο να επικοινωνήσουν με Κυρία υπεύθυνη στην iSquare
για να δηλώσουν το πρόβλημα κλπ.

Το Multirama λοιπόν στο The Mall που σας υποδεικνύω ως

"Άριστοι επαγγελματίες, εκπληκτική εξυπηρέτηση, άτοκες δόσεις
και ο Γιάννης Ανεσιάδης που με εξυπηρέτησε σε αγορά προβληματικού μηχανήματος,
από τους καλύτερους πωλητές που έχω γνωρίσει".

μου αντικατέστησε το iPad επιτόπου και χωρίς δεύτερη συζήτηση με άλλο σφραγισμένο.
Μου ζήτησε συγνώμη για την ταλαιπωρία και έφυγα με την υπόσχεση από μέρους μου πως θα συνεχίσω να είμαι πελάτης τους.

Αυτά...

Μηπως σε λένε Γιαννη Ανεσιαδη? :) :P :P

#85   trelopapaki

trelopapaki

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:neyromanths

Δημοσίευση 06/04/2012 - 12:25

Aυτο παει να πει ζηλος για την δουλεια του
χεχεχε !

#86   evros

evros

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Twitter:@iEvros
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:=iEvros=

Δημοσίευση 06/04/2012 - 12:45

Εχθές λοιπόν αποφάσισα να κάνω μια βόλτα μήπως πετύχω κανένα νέο ipad κ το αγοράσω.Το μοντέλο που ήθελα κ θέλω είναι 16gb 4g.Tο πρώτο μαγαζί που επισκέφτηκα ήταν τα multirama Αγ. Παρασκευής (στη Λ. Μεσογείων).Προς μεγάλη μου έκπληξη μόλις ρώτησα ο πωλητής μου είπε πως υπήρχε διαθέσιμο το συγκεκριμένο μοντέλο σε λευκό χρώμα. Αφού του είπα ότι θα το αγοράσω στη συνεχεία προσπάθησε να μου πασάρει κ μια εγγύηση, από το κατάστημα τους η οποία ήταν 3ετης(σιγά μην υπάρχει multirama σε 3 χρόνια) κ κόστιζε 100 ευρώ περίπου.Αν αγόραζα κ την εγγύηση θα μπορούσε να μου κάνει 12 άτοκες δόσεις αλλιώς οι δόσεις από 6 κ πάνω θα ήταν έντοκες!!!Οκ του εξηγώ πως δεν θέλω καμιά εγγύηση εκτός της μαμάς apple κ θέλω 12 άτοκες δώσεις όπως μπορούν να κάνουν όλα τα καταστήματα αλλιώς απλά δεν το αγοράζω. Ρωτάει τον υπεύθυνο(!) κ μου απαντάει οκ. Όλα καλά μέχρι εδώ. Φέρνει λοιπόν το το tablet κ βλέπω το κουτί ΧΩΡΙΣ ΖΕΛΑΤΊΝΑ!!! Ανοιγμένο δλδ.Ο τύπος προσπάθησε να μου πει πως το είχαν ανοίξει για να το δει ένας πελάτης κ ότι ο φορτιστής είναι σφραγισμένος μέσα (!) άρα είναι αχρησιμοποίητο κ διάφορες τέτοιες μπαρούφες. Φυσικά του είπα πως δεν υπάρχει καμία περίπτωση να πάρω κάτι που δεν είναι σφραγιζμενο κ ότι απλά κοροϊδεύει τον κόσμο.Μα καλά για πόσο μακάκες μας περνάνε; Προσοχή λοιπόν το συγκεκριμένο κατάστημα κ στα άτομα που δουλεύουν εκεί.


Παιδια δεν ξερω για το καταστημα της αγιας Παρασκευης αλλα σε αυτο του Αιγαλεω που το πηρα απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας ηταν αψογοι! Συγκεκριμενα πηγα την τεταρτη 21/3 και πληρωσα μια μικρη προκαταβολη για το μοντελο που ηθελα και μου ειπαν ελα την παρασκευη στις 12 να το παρεις,και οντος πηγα και ηταν το ipad εκει και με περιμενε.Μου ειπαν και μενα για την εγγυηση η οποια ειναι εξαιρετικη και αξιζε αφου ερχονται σπιτι σου το περνουν σου δινουν αλλο νεο ipad να περασεις και αν χρειαστει αντικατασταση θα στην κανουν. Επισης οσον αφορα το ''σιγα μην υπαρχει multirama σε 3 χρονια'' μου ειπαν μπορω να εποικοινωνησω και με public ή το getitnow.gr καθως ειναι ο ιδιος ομιλος εταιριων(όμιλος OlympiaDevelopment) και ετσι πηρα την εγγυηση και επελεξα σε 8 ατοκες δοσεις.Το προσωπικο μου φερθηκε πραγματικα ΑΨΟΓΑ!

Τελευταία επεξεργασία από: evros, 06/04/2012 - 12:51


#87   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/04/2012 - 16:46

κατσε περιμενε τωρα θα μας τρελανεις! δεν λεω οτι φταις εσυ συγκεκριμενα μπορει οι ανωτεροι σου! αλλα πηρε το iphone και το εφερε πισω επειδη δεν ανοιγε καθολου?και την ιδια μερα κιολας και δεν του δωσατε αλλο? χαχαχαχαχα ενα θα σου πω επρεπε να ημουν εγω δεν προκειται να ζουσε το μαγαζι σας πλεον θα το σαριζα και χωρις να υπερβαλω! δηλαδη εσεις δεν εχετε DOA καθολου? και μη μου πεις οτι δεν δινει η apple doa γιατι ξερω καλα οτι δινει 4 μερες! απ τις 4 και μετα δεν δεχεται και δινει ανακατασκευασμενο!


ακομα περιμενω μια απαντηση φιλε που σαριζεις χωρις υπερβολη.! :lol:

#88   Soulgiannis

Soulgiannis

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:soulgiannis@me.com

Δημοσίευση 07/04/2012 - 00:29

Αυτα τα άσχετα παραδείγματα να δω ποτε θα σταματήσουν να γράφονται...

τι σχέση έχει το αυτοκινητο και το παντελόνι με την ηλεκτρονική συσκευη; Και το iPad που λες λοιπον το έχει πιάσει πριν απο σενα αυτός που το κατασκεύασε, οποτε ειναι παλι μεταχειρισμένο..

Ελάτε ρε παιδια τώρα, οταν παω σε μαγαζι να παρω συσκευη απαιτώ να ειναι στο κουτι της χωρίς να την εχει αγγίξει κανεις απο τη στιγμη που φεύγει απο το εργοστάσιο. Αν έχει ανοιχτεί η συσκευασία τότε απαιτω μείωση τιμής. Που ειναι το παράλογο;


Το παράλογο είναι που δεν το κανείς στο Παντελόνι!

#89   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/04/2012 - 01:26

Αν ειναι ανοιχτό το κουτί απλά δεν το παίρνω!

Για όσους είπαν αν ειναι ενεργοποιημενο να θυμίσω ότι με ένα απλό restore η συσκευη επανέρχεται στις εργοστασιακες ρυθμίσεις άρα και θέλει πάλι ενεργοποίηση! Στο μεσοδιάστημα που το κουτί ειναι ανοιχτό μπορει να έχει γίνει το οτιδήποτε! Να τα προσέχετε αυτα γενικότερα!

Όσο για τον φίλο που γράφει ότι απλα ακολουθεί εντολές των προϊσταμένων του (όχι ο συγκεκριμένος, γενικά οι πωλητές) μπορω να το καταλάβω ότι ειναι ετσι, αλλα ο προϊστάμενος πρέπει να σκεφτεί ότι ένας δυσαρεστημένος πελάτης μπορει να προκαλέσει μεγάλη ζημιά! Ζούμε στην εποχή του Διαδικτύου και ο καθένας έχει φωνή και μπορει να ακουστεί! Όπως ο φίλος άνοιξε ένα θέμα εδω και έχουν γραφτεί 5 σελίδες, ετσι μπορει να κάνει ο καθένας μας!

#90   giodert

giodert

    iPH Contributor

  • 1.108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/04/2012 - 01:59

ακομα περιμενω μια απαντηση φιλε που σαριζεις χωρις υπερβολη.! :lol:

σορρυ δεν το ειχα δει!! οπως το ειπα θα γινοταν σαλλουν το μαγαζακι, κι ας μη το πιστευεις και νομιζεις πως υπερβαλω! και για να μην φτασουμε στο σημειο που ειπες ομως με αυτοφορα κτλ, γι αυτο το λογο οποτε αγοραζω iphone η ipad ρωταω ποσες μερες DOA εχετε ΠΡΙΝ το παρω ομως! αν μου πει καθολου τα κουβαδακια μου κ σε αλλη παραλια! απ την cosmote παντως που εχω παρει τα πιο πολλα iphone μου απ το 3g ακομα παντα μου λεγαν 3 μερες doa και μετα ανακατασκευασμενο! πρωτη φορα το χρειαστηκα τωρα με το 4s που ηταν κατουρημενη full η οθονη και πηγα αμεσως και μου εδωσε αλλο! ;) Θες να σου πω ομως τι κανουν οι πιο πολλοι καταστηματαρχες? αν ρωτησεις απ την αρχη αν εχετε DOA λενε ναι, αν δεν ρωτησεις και γυρισεις πισω με προβλημα σου λενε μα εμεις κυριε δεν εχουμε doa που το ειδατε εσεις αυτο? και εκει γινετε σαλλουν οπως ειπαμε χαχαχ :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: giodert, 07/04/2012 - 02:00


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες