Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Jiu Streetsu, η εφαρμογή που σου διδάσκει τεχνικές αυτοάμυνας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Moly

Moly

    News Team

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • GameCenter:-moly-

Δημοσίευση 06/04/2012 - 12:30

Αναρτημένη εικόνα


Η Self Defence Solutions κυκλοφόρησε τη νέα εφαρμογή Jiu Streetsu που στόχο έχει να διδάξει τεχνικές αυτοάμυνας στο χρήστη για να μπορεί να αντιμετωπίζει τυχόν επιθέσεις στο μέλλον.

Η εφαρμογή παρέχει πλούσιο φωτογραφικό υλικό με λεπτομερείς οδηγίες καθώς και video με δυνατότητα παρακολούθησης σε κανονική ή αργή κίνηση. Επιπλέον περιλαμβάνει ειδική κατηγορία βίντεο στην οποία περιγράφονται τα πιο συνηθισμένα λάθη που κάνουν οι χρήστες και τεχνικές διόρθωσεις τους.

Αρκετά ενδιαφέρουσα είναι και η λειτουργία Local Communities, με την οποία ο χρήστης μπορεί να εντοπίσει άλλους χρήστες της εφαρμογής που βρίσκονται στην πόλη του, να ανταλλάξει απόψεις, να κανονίσει συναντήσεις ή ομαδικές προπονήσεις κ.ο.κ.

To Jiu Streetsu μπορείτε να κατεβάσετε από το App Store (iPhone, iPod Touch, iPad) επιλέγοντας ανάμεσα στη δωρεάν [iTunes link] ή την paid έκδοση του [iTunes link] στα €3.99. Οι συγκεκριμένες έκδοσεις καλύπτουν μόνο τις επιθέσεις από μπροστά αλλά σύντομα θα κυκλοφορήσουν και τρεις νέες εφαρμογές για αντιμετώπιση επιθέσεων από πίσω, με μαχαίρι και όπλο.

Για να πάρετε μια καλύτερη ιδέα του Jiu Streetsu, δείτε το video που ακολουθεί:

http://www.dailymotion.com/video/xpy1u1_jiu-streetsu-street-fighting_tech



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   TEOKOS

TEOKOS

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2012 - 12:11

Ναι καλά !!! Στο συγκεκριμένο post θα τρολάρω ασύστολα. Και αυτό μόνο και μόνο γιατί υπάρχει μία απίθανη περίπτωση κάποιοι νεαροί στην ηλικία να πάρουν στα σοβαρά όλα αυτά τα apps , βιβλία κ.λ.π που σου μαθαίνουν και καλά αυτοάμυνα μπορώντας να τα βγάλεις πέρα με κάποιον που κρατάει μαχαίρι και ακόμη χειρότερα πιστόλι.
Απο την δική μου εμπειρία μετά 14 χρόνια στον κόσμο των πολεμικών τεχνών και μαχητικών σπορ το μόνο που δέχομαι σαν όφελος είναι ότι έχω την φυσική κατάσταση και την ψυχραιμία να το βάλω στα πόδια εάν αυτό είναι δυνατόν εάν βρεθώ αντιμέτωπος με οπλισμένο αντίπαλο. Με άοπλο αντίπαλο είναι αλλού παπά ευαγγέλιο.
Το μόνο που προσφέρουν και μόνο σε αυτούς που ασχολούνται, είναι να δουν κάποιες παραλλαγές τεχνικών που ήδη θα έχουν διδαχθεί έτσι για εγκύκλοπαιδική γνώση που δεν είναι καθόλου κακό.
Και πάλι συγνώμη αν την χαλάω στους κατασκευαστές του συγκεκριμένου app.

#3   Hidalgo

Hidalgo

    iPH Contributor

  • 1.344 μηνύματα
  • Twitter:@Lkatsougris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:Montecristo(LK)

Δημοσίευση 09/04/2012 - 12:39

Οπως τα λες ειναι φιλε μου...και εγω εχω πολλα χρονια kick Boxing επανω μου αλλα στην ουσια περα απο φυσικη κατασταση δεν προσφερει ουσιαστικα τιποτα....
διοτι οπως λες αν βρεθεις με οπλισμενο αντιπαλο τι θα κανεις?θα κατσεις να σε σκοτωσει?θα το βαλεις στα ποδια φυσικα...!
τωρα αυτες οι εφαρμογες δεν ειναι κατι το σπουδαιο γιατι οι πολεμικες τεχνες δεν μαθαινονται απο βιβλια και κινητα....

My life's goal is only to fight


#4   TEOKOS

TEOKOS

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2012 - 13:09

Εντάξει όχι και τίποτα. Καθαρό και πειθαρχειμενο μυαλό ,αυτοπεποίθηση , παραίτηση από την άσκηση βίας ( σου φαίνεται γελοίο να τσακωθεις στα καλά του καθουμένου),καλίγραμμο σώμα, και προπαντός το καλύτερο φάρμακο κατά του άγχους.
Απλά ποια αποφεύγω τα μαχητικά σπορ πλήρους επαφής γιατί οι τραυματισμοί των αρθρώσεων σε ακολουθούν σε όλη σου την ζωή.

#5   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 09/04/2012 - 15:05

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες