Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Το νέο iPhone δοκιμάζεται με τον A5X και 1GB RAM

iPhone

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
75 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 09/04/2012 - 15:15

Σύμφωνα με νέο δημοσίευμα του 9to5mac στα εργαστήρια της Apple το νέο iPhone αρχίζει και κυκλοφορεί για δοκιμές "μεταμφιεσμένο" στο σασί του iPhone 4S.

Οι πρώτες πληροφορίες κάνουν λόγο για χρησιμοποίηση μίας διαφορετικής έκδοσης του A5X που γνωρίσαμε από το νέο iPad:

Apple has internally seeded a prototype next-generation iPhone with the iPhone 4 design. The actual next-generation iPhone is specifically said to not include the iPhone 4/4S design, but Apple is testing these new devices in older casings to throw off leaks. The purpose of the prototype iPhone that we heard about is to test a variation of the “A5X” chip in an iPhone. The A5X processor in the new iPad was specifically built to drive the new Retina Display, so that chip wouldn’t make much sense in an iPhone.


Οι πρώτες πληροφορίες κάνουν λόγο για χρησιμοποίηση μίας διαφορετικής έκδοσης του A5X system-on-a-chip (SoC) το οποίο και γνωρίσαμε στη παρουσίαση του νέου iPad:

Instead, the iPhone prototypes that we’re talking about have a varation of the A5X’s S5L8945X architecture. Like the A5X-powered iPad, these new iPhone prototypes are packing 1GB of RAM. This prototype is labeled N96 internally, but we’re not sure if this internal codename will carry over to the actual next-generation iPhone. Again, this iPhone that we are describing is an internal-only unit built for testing the performance of a new chip in an iPhone, not an actual phone that Apple will produce.


Τελευταία επεξεργασία από: Vasilis, 09/04/2012 - 15:33

Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 09/04/2012 - 15:18

Εχουμε να φαμε ψωμια μεχρι την παρουσιαση. οποτε μικρο καλαθι!

#3   giannhspatra

giannhspatra

    iPH Enthousiast

  • 384 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2012 - 15:20

μπαταρία please.......

#4   GBabilis

GBabilis

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:mpampilhs

Δημοσίευση 09/04/2012 - 15:34

Η πιστη θα μας βγει μεχρι το τελευταιο 5λεπτο της παρουσιασης του .Να δουμε τι νεο θα χει!Ελπιζω να εχει κανα καινουργιο WOW feature οπως το 4S ειχε 2πυρηνο και Siri,οπως το 4 ειχε Retina και να μην περιοριστουν μονο σε αλλο σχεδιασμο και μεγαλυτερα χρονισμενο επεξεργαστη.

#5   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 09/04/2012 - 15:39

μπαταρία please.......


συμφωνω απολυτα..

#6   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 09/04/2012 - 15:55

Πάλι βλακείες λένε για να πουλάνε ειδήσεις. A5X δεν έχει νόημα να φορέσει το iPhone, δεν έχει τόσο μεγάλη οθόνη.

Αυτή τη φορά πάμε για αλλαγή σασί, επεξεργαστής μένει ίδιος (αντε λίγο τα ρολόγια πιο πάνω, 1GB RAM - ίσως αλλά δύσκολα). Οθόνη φυσικά και μένει ίδια.

#7   jmakro

jmakro

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/04/2012 - 16:16

Πιστεύω ότι επειδή ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος σίγουρα θα είναι 4G μεγαλύτερη retina οθόνη αυτονομία μπαταρίας και φυσικά διαφορετικό σχεδιασμό. Πρέπει να μας δώσει ένα extra κίνητρο για να αφήσεις το 4αρι.Ο α5 με πιο πάνω τη ράμ εμένα προσωπικά μ αφήνει αδιάφορο και μένω όπως είμαι στο υπάρχον κινητό.

#8   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2012 - 16:22

Πάλι βλακείες λένε για να πουλάνε ειδήσεις. A5X δεν έχει νόημα να φορέσει το iPhone, δεν έχει τόσο μεγάλη οθόνη.

Αυτή τη φορά πάμε για αλλαγή σασί, επεξεργαστής μένει ίδιος (αντε λίγο τα ρολόγια πιο πάνω, 1GB RAM - ίσως αλλά δύσκολα). Οθόνη φυσικά και μένει ίδια.


Απο το στόμα μου το πήρες... Δεν υπάρχει λόγος για 4πύρηνα γραφικά στο iPhone λόγο οθόνης...

#9   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 09/04/2012 - 16:34

Βαράτε βιολιτζιδες και πάλι....
Για την αγορά του νέου εγώ θα ήθελα πολύ το σχήμα "δάκρυ" που αναφέρεται τόσο καιρό, μια καλή μπαταρία, 1 GB Ram και κάτι extra στο λογισμικό (δεν ξέρω τι)

Νομίζω πως όλοι αυτά ζητάμε. Αυτό που με ανυσηχεί είναι ότι είναι μεταμφιεσμένο σε 4S . Μην μας κάνει καμιά @#%%@ πάλι η μαμά Apple.

Όπως και να έχει πάλι όλοι θα τρέξουμε σαν τρελαμένοι geekάδες να το αφοράσουμε ξεχνόντες κρίσεις κτλ.

#10   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 09/04/2012 - 16:51

Μπαταρια, νεο σασι, λιιιγοοο μεγαλυτερη οθονη και λιγο μεγαλυτερη μνημη!Αυτα χρειαζεται πιστευω το καινουργιο iphone για να μας κανει να τρεξουμε μεσα στην κριση να το παρουμε...Αλλιως δυσκολα!
XS Max 256 Gb Space Gray

#11   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/04/2012 - 17:03

για να μας κανει να τρεξουμε μεσα στην κριση να το παρουμε...Αλλιως δυσκολα!


Eίσαι σίγουρος?

Εδώ πήγαιναν και έπαιρναν το 4S.. Στο νέο iPhone θα κολλήσουν..?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#12   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/04/2012 - 17:10

Μπαταρία οποσδήποτε γιατί με το GPS ανοικτό κρατάει ελάχιστα και είναι πρόβλημα.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#13   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/04/2012 - 17:17

γιατι εχω την εντυπωση πως παλι θα ειναι 3,5 και με διαφορετικο σχεδιο ομως,...
....όπου αυτη η διαφορετικοτητα του design δεν θα ειναι τοσο ''αντιληπτη΄΄ δλδ καποιες μικρες πινελιες στο ηδη υπάρχον σχεδιο.!

και μετα θα συγκρίνουμε το 4/4s με το νέο για το που φαίνονται οι διαφορες... :D

Τελευταία επεξεργασία από: NiKlaus, 09/04/2012 - 17:17


#14   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/04/2012 - 17:22

Πιστεύω ότι επειδή ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος σίγουρα θα είναι 4G μεγαλύτερη retina οθόνη αυτονομία μπαταρίας και φυσικά διαφορετικό σχεδιασμό. Πρέπει να μας δώσει ένα extra κίνητρο για να αφήσεις το 4αρι.Ο α5 με πιο πάνω τη ράμ εμένα προσωπικά μ αφήνει αδιάφορο και μένω όπως είμαι στο υπάρχον κινητό.


Έτσι λες τώρα. Έτσι λέμε πάντα. Όταν θα αρχίσει να σέρνεται το κινητό σου με τα νέα iOS releases και οι νέες εφαρμογές θα απαιτούν αναβάθμιση λογισμικού θα πας αναγκαστικά. Εγώ θυμάμαι πόσο αδιάφορο με άφηνε το 3GS όταν βγήκε. Φρόντισε η μαμά Apple και το αγόρασα αναγκαστικά γιατί με το 3G ούτε τη δουλειά μου δε μπορούσα να κάνω. :blush:

#15   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 09/04/2012 - 17:49

ποσο να βαρυνει ακομα δηλαδη;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες