Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 7 ψήφοι

Βγήκε το Samsung Galaxy S3(!)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
432 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/04/2012 - 00:00

την στηρίζω επειδη ολ τα σμαρτφον κι συγκεκριμένα η samsung εχει μεγαλώσει τις οθόνες τις και δεν νομίζω να μείνει στ ίδια η apple δεν την εχω για χαζη!..


Προφανώς και δεν έχεις καταλάβει τη νοοτροπία της Apple.

Υπάρχει πάντα συγκεκριμένο πλάνο. Και δε βασίζεται σε αυτα που κάνουν οι άλλοι..

Μη περιμένεις λοιπόν τεράστια αύξηση στην οθόνη. Η οθόνη που υπάρχει τώρα είναι ιδανική. Και σε ιντσες και στην αναλογία ppi..

Οπότε αν υπάρξει αύξηση θα είναι ελάχιστη.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   drosatakis

drosatakis

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 00:26

ειχα το 3gs τωρα εχω το 4s και θα το δωσω να παρω το s2.. ξερω τι σημαινει ios και ξερω τι σημαινει android... το ios απλως ειναι πιο ευχρηστο.... αλλα σαν συσκευη και hardware υπερτερει πολυ το galaxy παιδια μην λεμε κι οτι θεμε.... και οσο για την Οθονη μην λεμε και οτι να ναι για παντοφλεσ και σχετικα... παντοφλα ειναι και to iphone... παντοφλα δεν ειναι το νοκια 8210.... να ειμαστε ρεαλιστες και ειλικρινεις... αν βγαλει το 5 με την ιδια οθονη πολλοι που ξερουν απο smartphones θ αλλαξουν εταιρεια... οι κολλημενοι απλως θα σκανε 800 ευρω καθε χρονο για το γυαλι.... φιλικα παντα... :)

#48   Alexthekiller1993

Alexthekiller1993

    iPH Contributor

  • 1.515 μηνύματα
  • Twitter:@AlexNannos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Alex-the-killer

Δημοσίευση 23/04/2012 - 00:29

Προφανώς και δεν έχεις καταλάβει τη νοοτροπία της Apple.

Υπάρχει πάντα συγκεκριμένο πλάνο. Και δε βασίζεται σε αυτα που κάνουν οι άλλοι..

Μη περιμένεις λοιπόν τεράστια αύξηση στην οθόνη. Η οθόνη που υπάρχει τώρα είναι ιδανική. Και σε ιντσες και στην αναλογία ppi..

Οπότε αν υπάρξει αύξηση θα είναι ελάχιστη.


Και εμενα μου αρεσει η οθονη πολυ ! Αλλωστε το 2007 οταν πρωτοβγηκε το iPhone το 3,5" φαινοταν υπερβολικο !! Το 2012 ειναι λιγο ??

#49   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/04/2012 - 00:36

ειχα το 3gs τωρα εχω το 4s και θα το δωσω να παρω το s2.. ξερω τι σημαινει ios και ξερω τι σημαινει android... το ios απλως ειναι πιο ευχρηστο.... αλλα σαν συσκευη και hardware υπερτερει πολυ το galaxy παιδια μην λεμε κι οτι θεμε.... και οσο για την Οθονη μην λεμε και οτι να ναι για παντοφλεσ και σχετικα... παντοφλα ειναι και to iphone... παντοφλα δεν ειναι το νοκια 8210.... να ειμαστε ρεαλιστες και ειλικρινεις... αν βγαλει το 5 με την ιδια οθονη πολλοι που ξερουν απο smartphones θ αλλαξουν εταιρεια... οι κολλημενοι απλως θα σκανε 800 ευρω καθε χρονο για το γυαλι.... φιλικα παντα... :)


:o :o
δεν εχεις δει την ταινια mission imposible ghost protocol και τι κανει το iphone εκει (και το ipad διαφημιζουν επισης) για να αλλαξεις γνωμη για τις ικανοτητες/δυνατοτητες του iphone...
ps: χιουμοριστικα αναφερομαι..αλλα by the way καλο promo κανανε!

#50   drosatakis

drosatakis

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 00:40

χαχαχα...!!!!!!!! εχει καταντησει το ολο θεμα σιριαλ... πιστευω απλως οτι to s2 ειναι καλυτερο... αυτο...!!!!!!!!!!!!

#51   scopatore

scopatore

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/04/2012 - 01:32

παιδια,επειδη εχω και iphone 4s και sgs 2, ενα θα σας πω: το sgs 2 δεν συγκρινεται με κανενα αλλο κινητο στον πλανητη.ειναι καταρχην μακραν πιο γρηγορο σε ολα (εφαρμογες,πλοηγηση),εχει μεγαλυτερη οθονη που σημαινει πιο ανετη πλοηγηση(κατι σαν μικρο ταμπλετ),ειναι πιο λεπτο,εχει μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας απο καθε iphone και κ πιο φθηνο!φαντασθειτε με το sgs 3 τι διαφορα θα υπαρχει..κ το λειτουργικο ειναι καλυτερο(πολυ περισσοτερες εφαρμογες δωρεαν στο android).στο μονο που υπερισχυει το iphone ειναι στην αναλυση οθονης,αλλα μιλαμε για ανεπαισθητη διαφορα.

#52   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/04/2012 - 01:46

κ το λειτουργικο ειναι καλυτερο(πολυ περισσοτερες εφαρμογες δωρεαν στο android).στο μονο που υπερισχυει το iphone ειναι στην αναλυση οθονης,αλλα μιλαμε για ανεπαισθητη διαφορα.


Όχι φίλε μου. Ο συνδιασμός iOS και επεξεργαστικής δύναμης στο iPhone δεν υπάρχει σε κανένα άλλο τηλ.

Και το iOS γενικότερα κάνει το iPhone να ξεχωρίζει. Πολύ θα ήθελαν να είχαν στο Samsung iOS. Πίστεψε με.

Όσο για τη οθόνη του S2.. Tηλ αγοράζεις.. Όχι μινι ταμπλετ όπως λες..

Να μην αναφέρω και τη ποιότητα κατασκευής..

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 23/04/2012 - 01:48

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#53   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/04/2012 - 01:52

παιδια,επειδη εχω και iphone 4s και sgs 2, ενα θα σας πω: το sgs 2 δεν συγκρινεται με κανενα αλλο κινητο στον πλανητη.ειναι καταρχην μακραν πιο γρηγορο σε ολα (εφαρμογες,πλοηγηση),εχει μεγαλυτερη οθονη που σημαινει πιο ανετη πλοηγηση(κατι σαν μικρο ταμπλετ),ειναι πιο λεπτο,εχει μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας απο καθε iphone και κ πιο φθηνο!φαντασθειτε με το sgs 3 τι διαφορα θα υπαρχει..κ το λειτουργικο ειναι καλυτερο(πολυ περισσοτερες εφαρμογες δωρεαν στο android).στο μονο που υπερισχυει το iphone ειναι στην αναλυση οθονης,αλλα μιλαμε για ανεπαισθητη διαφορα.


Οπως αναφερεις ειναι καλυτερο σε ολα το galaxy και υπαρχει ανεπαισθητη διαφορα στην οθονη.Εσυ γιατι εχεις iphone 4s?

#54   Bronx984

Bronx984

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:ApatOOA

Δημοσίευση 23/04/2012 - 01:55

Λοιπον, αυτη η αντιπαραθεση καλα κρατει. Ημουν κατοχος iphone 4 (1), μετα Samsung Galaxy S|| (2) και τωρα κατοχος iphone 4s (3).
Θα το αναλυσω οσο μπορω απλα για να πω την γνωμη μου, χωρις να θελω να υποστηριξω κατι, οσο πιο ρεαλιστικα μπορω.

Ο Η/Υ που εχω ειναι ενα macbook 3.1 . Μπηκα στη πριζα οποτε πριν καμια 3ετια να παρω και το (1). Το πηρα. Συσκευαρα. Προσφερει απιστευτα καλο πακετο.
Ημουν ικανοποιημενος απο καθε πλευρα. Δεν ειχα διανοηθει ποτε πως θα το αλλαζα με κατι αλλο.

Ξεχασα να αναφερω οτι ειμαι χρηστης Linux πανω απο 10 χρονια, οποτε καταλαβαινεται πως το macbook ειναι dual boot ( Σχετικα ασχετο , αλλα εχει point. )

Σε μια φαση ειμαι με κατι φιλους και ενας απ αυτους ειχε (2). Το πηρα λιγακι στα χερια μου, το επεξεργαστηκα. Δεν με εντυπωσιασε. Ειλικρινα. ( Φορουσε μια stock rom.)
Γυρναω σπιτι και ψαχνομαι λιγακι. Ανακαλυπτω την φαση με τα custom roms, τι προσφερουν, τι κανουν, κλπ. Εξτασιαστηκα απλα. Σκεφτηκα πως θα εχω ενα τιγκα λινουξακι στο κινητο. Οποτε σχετικα μονοδρομος: Αγγελια με τη μια, ανταλλαγη με (2). Να αναφερω οτι το (1) το ειχα πιει το αιμα σε ολα. Οτι μοντες κλπ επαιζαν τα ειχα δοκιμασει, και τα θεματα και περιπου ολα οσα γινοταν στη συσκευη τα ειχα κανει, την ειχα τερματισει.

Σε 2 μερες ειχα το (2) στα χερια μου. Παιδια, το χαρηκα παρα πολυ σαν κινητο. Ναι, ειναι μεγαλο, ειναι πολυ πιο λεπτο ομως και πολυ πιο ελαφρυ. Καθολου ενοχλητικο , και φανταστικο για browsing kai gaming. Καποιος ανεφερε την μπαταρια. Μονο σε official firmware κρατουσε παραπανω. Αν παιξεις με roms, δεν κραταει ΟΥΤΕ μερα.
Απο επιδοσεις διαολος κανονικος. Δεν καταλαβαινε τιποτα. Πολλες μοντες με VNC για ναμπορεις να τρεχεις κανονικη διανομη linux ( συνδεση HDMI στην τηλεοραση , ασυρματο bluetooth keyboard, και γινεται κανονικοτατο pc). Aπειρο σεβασμο στη συσκευη και στο τι μπορει να κανει. Το user interface δεν θελω να το σχολιασω γιατι αλλαζει απο rom σε rom , και απο launcher σε launcher. Ειχε ονειρικες παραμετροποιησεις κανονικοτατα. Φανταστικη συσκευη. Παντοδυναμη κανονικα. Η οθονη δε λεω, ειναι καλη. Αλλα δεν εχει καμια σχεση με την οθονη του (1). Mα καμια. 240 dpi αν θυμαμαι καλα. Λιγα αν το ματι σου εχει συνιθισει retina. To κρατησα 2 μηνες. Μου ρθε νεα επιδοτηση και με ΜΕΓΑΛΗ χαρα, πηρα το (3).

Οικειο περιβαλλον, τα παντα γνωστα. Πρωτο boot, καπακια jailbreak. Moυ ειχε λειψει. Τα παντα. Φανταζομαι τα ξερετε οι περισσοτεροι, αλλωστε i-forum ειναι.
Δεν νομιζω να χρειαζεται να πω κατι αλλο. :)

Για να καταληξω καπου: και τα 3 ειναι φανταστικα κινητα, με το (2) να υπερτερει σε τομεις εξατομικευσης και δυνατοτητων. Το (1) και το (3) απλα μου κανουν την ζωη πιο ευκολη, με βολευουν πιο πολυ σε ολα.

Στο κατω κατω, γουστα ειναι αυτα. Call me a macfag. :P


YΓ: Καταλαβα αργα πως δεν ειπα τιποτα για συγκριση App store με Google Play. Δεν χρειαζεται να πω και πολλα και εδω.Το Play ειναι ενα ξεφραγο αμπελι, με ΠΟΛΛΑ σκουπιδια μεσα, και με μερικα διαμαντια. Το αντιθετο συμβαινει με το App store. Αυτη η ελευθερια της Google τελικα δεν νομιζω να την βοηθησε. Βοηθησε πολλους να προοθησουν εφαρμογες αηδιαστηκες, αναξιες για ολα. Με λιγα λογια, οσο ειχα το (2), βρηκα ελαχιστα games και εφαρμογες που να λειτουργουν την συσκευη στα ορια της. Πολυ κακες εφαρμογες, πολλες ψευτικες, πολυ σκουπιδι γενικα.
Και το appstore εχει τα σκουπιδια, δε λεω. Αλλα τουλαχιστον ειναι πολυ λιγοτερα, και πολυ πιο εμφανης.

Σορυ αν κουρασα, σορυ αν γινομαι λιγο αμπστρακτ σε μερικα σημεια. Σορυ αν δεν ευχαριστουν μερικους αυτα που λεω. Μια γνωμη λεω απλα. :)

Τελευταία επεξεργασία από: Bronx984, 23/04/2012 - 02:00


#55   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 02:02

μερικοί δεν έχετε καταλάβει ότι τα νούμερα και οι πυρήνες δεν λένε τίποτα
τι να το κάνω το 4πυρινο android όταν τα παιχνιδα (τα περισσότερα) γράφονται για 2 πύρινα ?
Βέβαια στο μέλλον θα εξαλειφθεί αυτό (μιας κ θα υπάρχουν αρκετά 4πυρινα και θα τα έχει ο κοσμος
βέβαια μέχρι τότε θα έχει απαντήσει και η apple με κάτι αντίστοιχο (σε νούμερα)
Στο ios όμως θα γράφουν ΟΛΟΙ για αυτήν την συσκευή...
Γενικά το android είναι πιο ''φιλικό'' στον χρηστη που θέλει αυτό το κάτι παραπάνω από την συσκευή του (root cfw tweaks etc)
Από την άλλη έχεις τις κατασκευάστριες εταιρίες να σκοτώνουν τα προϊόντα του με μια η καμια αναβάθμιση το χρόνο...(βλέπε lg motorola) και ακολουθεί η htc...
η sammy προσπαθεί αλλα αργεί και αυτή το ics έχει βγει από τον δεκεβρη και πριν 10 μέρες άρχισε να το δίνει (και όχι σε όλους)
δηλαδή αγοράζεις σήμερα το 4πυρινο και τα σπας αλλα σε έξι μήνες έχουν βγει 2 αναβαθμίσεις τις οποιες δεν τις βλέπεις παρα μετά από ένα χρόνο...
Γενικά το marketing του android πρέπει να αλλάξει, αργούν τόσο πολύ οι εταιρίες να δώσουν τις αναβαθμίσεις που σε αναγκάζει να αλλάξεις συσκευή για να έχεις το (σχεδόν) τελευταίο fw
βεβαια υπάρχει και το xda που το σώζει (προσπαθεί δλδ) αλλα και αυτοί χωρίς τα sources τι να κάνουν...
τι θέλω να πω, ποσα android έχουν μπροστά κάμερα και δεν μπορούν να κάνουν βιντεοκληση μέσω της google (το αντίπαλο δέος του facetime), στο μυαλό μου έρχονται πρόχειρα 2,3 συσκευές...
αλλα ο πελάτης το αγόρασε επειδή έχει μπροστά κάμερα...(μιλάω για ένα απλό καθημερινό παράδειγμα) γενικά η google βγάζει νέες υπηρεσίες/ιδεες/αλλαγες και οι εταιρίες αντί να το δώσουν στις υπάρχουσες συσκευές
σου βγάζουν μια καινούρια...

#56   fakoykas

fakoykas

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 05:12

Android fan club έγινε εδώ μέσα. Ρεεε ουστ! Πιο fail λειτουργικό δεν υπάρχει και δεν αλλάζω το iOS και 8πύρηνο επεξεργαστή να βάλετε!

Τελευταία επεξεργασία από: fakoykas, 23/04/2012 - 05:12


#57   scopatore

scopatore

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/04/2012 - 07:59

εχω κ iphone 4s γιατι απλα μου το κανανε δωρο κ ειπα να το δοκιμασω κ αυτο.

#58   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 23/04/2012 - 08:22

Δεν νομίζω να γίναμε android fun club απλα λέμε ότι έμεινε πίσω σε hardware αρκετά όταν ακόμα και το προηγούμενης γενιάς Samsung galaxy 2 είναι πιο δυνατό με το 4s αν δεν βιαστεί η apple θα χάσει πολλούς απο εμάς και ας είμαστε και fun boys. Εκτός απο την πισω καμερα όλα τα αλλα θέλουν αλλαγή και μάλιστα καλη μακάρι το galaxy 3 να είναι απίστευτο να κάνει τρελές πωλήσεις να μεινουν απουλητα μερικα χιλιαδες iPhone 4s και το Σεπτέμβριο να βγάλει κάτι πραγματικά που να κάνει την διάφορα και να μην μας βγάλει απλα ένα iPhone 4ss που θα έχει το διπυρινο τσιπ του iPad 3 και 1gb μνήμη με 10 η 12 megapixel camera α και βάλαμε μπαταρία 20% μεγαλύτερη και το κινητο κρατάει 2 ώρες παραπάνω που αυτο φοβαμαι θα γινει και πει πρόβατα πατε να αγοράσετε το νέο μαγικό κινητο μας.
Όπως φυσικα να μην ξεχνάμε και την αναβάθμιση του λειτουργικού ενσωμάτωση του Facebook στο λειτουργικο και πραγματικό multitasking όχι απλα γρηγορη εναλλαγή εφαρμογών και κανά winget δεν θα χάλασε κανέναν

#59   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 23/04/2012 - 08:58

έκαστος στο είδος του.
Samsung Galaxy ειχα για 6-7 μηνες έμεινα απόλυτα εικανοποιημένος. εαν ισχυσουν τα περι 4.8 super amoled HD για το Samsung S III με την μια αγορά ,και απο οκτώβριο θα έρθει και η σειρά του iPhone 5 :)


έρχετε και το teaser video σε 4 ωριτσες οποτε θα αρχίσουμε να μαντευουμε το τι μπορει να έχει το S3

ΥΓ : http://www.tgeltaayehxnx.com/ που σημαίνει με αναγραμματισμο "The next galaxy"

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 23/04/2012 - 09:04


#60   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 09:42

εγώ πάλι απορώ πως θέλει μια εταιρία που βγάζει ένα κινητό τόσο μεγάλο
να ανταποκριθούν όλες οι ηλικίες (που αγοράζουν smartphones) ώστε να πετύχει τις πωλήσεις...
το iphone το παίρνει στην τελική και ο κάθε άσχετος γιατί απλα είναι όμορφο (και ας μην έχει ούτε data plan) η να το έχει μονο για ipod
τις 4,6 ίντσες ποιος θα τις πάρει ?
εδώ πολύς κόσμος δίνει κάτι galaxy nexus και htc one για κάτι μικρότερο σε μέγεθος, και ας ξέρει ότι είναι πιο αδυναμα
εγώ θα ήμουν απίστευτα χαρούμενος αν έβγαζε το sgs 3 σε 4 ίντσες, και θα το αγόραζα από την πρωτη μερα κυκλοφορίας
τώρα με τις 4,5+ απλα δεν... και ας είναι και το καλύτερο γρηγορότερο κινητό...
Επίσης βλέπω πολύ κόσμο να δίνει το sgs3 για να γυρίσει στο 2... για τον ίδιο λόγο...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες