Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Windows 7 με Mac OS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2009 - 09:20

καλημερα! εχω windows 7 και θελω να δουλευω και mac os καμια βοηθεια???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1.098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 24/10/2009 - 10:43

Με το Vmware δημιουργείς ένα εικονικό λογισμικό. Google it και αναζήτηση και στο φόρουμ.

#3   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2009 - 11:40

Πως γινετε να το εγκαταστησουμε σε partition εφοσον δεν υποστηριζεται ακομα απο το bootcamp?

#4   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 24/10/2009 - 23:39

Το ίδιο έκανα και εγώ, αλλά δεν μπόρεσα με καμία δύναμη στην εικονική μηχανή να μεταφέρω την ασύρματη σύνδεση στο ίντερνετ που έχω στην εικονική μηχανή.
Αν ξέρει κανείς πως το κάνουμε, ας μου πεί.
Επίσης, προσπάθησα και με τον άλλο τρόπο. Βρήκα μία "πειραγμένη" έκδοση των mac που κάνει για υπολογιστές που δεν είναι mac, αλλά όταν εγκατέστησα τα macintosh ,δεν μπορούσα να μπώ κάν στα mac, παρά μου εμφάνιζε μία πράσινη οθόνη που αν θυμάμαι καλά έγραφε chameleon 1.0.1.
Ξέρει κανείς πως γίνεται να έχουμε τα mac σε intel κομπιούτερς; ???

#5   iWizard

iWizard

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Twitter:@limneos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 26/10/2009 - 07:22

Το ίδιο έκανα και εγώ, αλλά δεν μπόρεσα με καμία δύναμη στην εικονική μηχανή να μεταφέρω την ασύρματη σύνδεση στο ίντερνετ που έχω στην εικονική μηχανή.
Αν ξέρει κανείς πως το κάνουμε, ας μου πεί.
Επίσης, προσπάθησα και με τον άλλο τρόπο. Βρήκα μία "πειραγμένη" έκδοση των mac που κάνει για υπολογιστές που δεν είναι mac, αλλά όταν εγκατέστησα τα macintosh ,δεν μπορούσα να μπώ κάν στα mac, παρά μου εμφάνιζε μία πράσινη οθόνη που αν θυμάμαι καλά έγραφε chameleon 1.0.1.
Ξέρει κανείς πως γίνεται να έχουμε τα mac σε intel κομπιούτερς; ???


δες εδώ

Τελευταία επεξεργασία από: iWizard, 26/10/2009 - 07:24


#6   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2009 - 08:35

επειδη τα αγγλικα μου δεν ειναι και πολλυ καλα αν εγβαλε καποιοσ καμια ακρη τι γινεται ας μου πει.

#7   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2009 - 10:32

καλημερα! εχω windows 7 και θελω να δουλευω και mac os καμια βοηθεια???


Χμμμ, πιστεύω έχουμε μπερδέψει τα Mac με τα PC εδώ...

@basketikos νομίζω ότι πρέπει να δευκρινίσεις απ'την αρχή στο post ότι έχεις PC, το ότι έχεις windows 7 δε μας λέει τίποτα

Είναι πολύ εξιδεικευμένο θέμα πάντως η προσωμείωση λειτουργικού Mac σε PC και αν δεν απατώμαι θέλει συγκεκριμένα τεχνικά χαρακτηριστικά του PC (βασικά ποιόν επεξεργαστή/motherboard έχει)

Η μόνη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω είναι... ο μεταφραστής της Google για να μεταφράζεις στα Ελληνικά τα site που βρίσκεις σχετικά με το θέμα kαι τα link που σου προτάθηκαν.

Λέξεις κλειδιά για αναζήτηση σε google βάλε hackintosh, osx86, mac emulators, Mac OSX on PC κτλ

Όσο για το αντίστροφο, Windows 7 σε Mac: μέχρι το τέλος του χρόνου το Boot Camp θα τα υποστηρίζει, το VMware fusion 3 κυκλοφορεί αύριο με υποστήριξη Windows 7 - η διαφορά VMware Fusion (που δεν θέλει partition) και Boot Camp είναι ότι το Boot Camp δεν τρέχει απλά εφαρμογές των Windows 7, τρέχει κανονικότατα (native) το λειτουργικό με όλα τα windows drivers κτλ

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 26/10/2009 - 10:34


#8   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2009 - 21:22

εχω κανει εγκαταστασει το VMware Workstation αλλα δεν μου ανοιγει ολη την σελιδα μου την ανοιγει μιση τι γινεται??

#9   kostas-k

kostas-k

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 26/10/2009 - 22:03

Εγώ κατέβασα το iATKOS v7 το οποίο είναι μια έκδοση Hackinstosh για υπολογιστές Χ86 και το έχω dual boot με Windows 7. Τελικά δεν είναι κάτι δύσκολο να γίνει.

#10   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 26/10/2009 - 22:17

Εγώ κατέβασα το iATKOS v7 το οποίο είναι μια έκδοση Hackinstosh για υπολογιστές Χ86 και το έχω dual boot με Windows 7. Τελικά δεν είναι κάτι δύσκολο να γίνει.

εγω που εχω λαπτοπ με 7αρια μπορω να τ κανω?

#11   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2009 - 22:21

Εγώ κατέβασα το iATKOS v7 το οποίο είναι μια έκδοση Hackinstosh για υπολογιστές Χ86 και το έχω dual boot με Windows 7. Τελικά δεν είναι κάτι δύσκολο να γίνει.

απο που το κατεβασεσ να δοκιμασο αυτο?

#12   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2009 - 15:55

Εδω μπορεις να δεις info και για να το κατεβασεις δεν βρηκα κατι αξιοπιστο για να σου δωσω. στο site που σου γραφω λιγο πιο πισω λεει search around the net...τι να σου πω δεν ξερω πιο να εμπιστευτω!

#13   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2009 - 19:37

[quote name='united_iFone' date='27 October 2009 - 01:55 PM' timestamp='1256651728' post='88225']
Εδω μπορεις να δεις info και για να το κατεβασεις δεν βρηκα κατι αξιοπιστο για να σου δωσω. στο site που σου γραφω λιγο πιο πισω λεει search around the net...τι να σου πω δεν ξερω πιο να εμπιστευτω!
[/quo οταν το κατεβαζω το κανω κατευθειαν εγκατασταση η πρεπει να το γραψω και να το μπουταρω απο το dvd?? αλλα κατεβει και σε μορφη που δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται, σ'ευχαριστω παντος να σε καλα.

#14   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2010 - 01:02

http://www.iphonehel...__fromsearch__1




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες