Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Πως το iPad άλλαξε τα δεδομένα για τους κιθαρίστες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
35 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   gha

gha

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/07/2012 - 17:38

Καλησπέρα σε όλους. Έχω μια ηλεκτροακουστική Yamaha CPX500 και θα ήθελα την γνώμη σας πριν προχωρήσω στην αγορά του Apogee. Στο site λένε οτι είναι κατάλληλο για ηλεκτρική κιθάρα κ μπάσο..δεν πιστεύω όμως να έχω κάποιο πρόβλημα ε; Επίσης επειδή ακόμα δεν το έχω ψάξει, παίζει κ αγορά από Ελλάδα ή συμφέρει απ´ έξω;

Ευχαριστώ κ καλή συνέχεια στο καλοκαιράκι!


Δικαιολογημένα δεν έχει απαντήσει κανένας ακόμα..οκ...εδώ είμαστε!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 30/07/2012 - 19:18

Δικαιολογημένα δεν έχει απαντήσει κανένας ακόμα..οκ...εδώ είμαστε!

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα... Αν δεις πόσοι στο ίντερνετ χρησιμοποιούν ακουστική... Για αγορά από Ελλάδα σίγουρα γίνεται... Αλλά δες λίγο τι γίνεται και με τις τιμές από εξωτερικό...

#33   gha

gha

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/08/2012 - 15:14

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα... Αν δεις πόσοι στο ίντερνετ χρησιμοποιούν ακουστική... Για αγορά από Ελλάδα σίγουρα γίνεται... Αλλά δες λίγο τι γίνεται και με τις τιμές από εξωτερικό...


τιμή online 87 ευρώ, εδώ:

http://athensproaudi...apogee-jam.html


Ερώτηση / απορία: Ο διατιθέμενος ντοκ κονέκτορας υποτίθεται οτι εξουδετερώνει τα "παράσιτα" που υπάρχουν αν το συνδέσει κανείς με το mac π.χ και το minijack?
Η κιθάρα βγάζει τζακ, κουμπώνεις και το αντίστοιχο βύσμα (τζακ σε μίνι τζακ προς την κάρτα ήχου του mac) κ σίγουρα έχεις απώλειες κ από κει, σωστά?
Ενώ αν χρησιμοποιήσεις π.χ το ipad ή το iphone με τον παρεχόμενο στη συσκευασία κονέκτορα...τί? Θα κάνεις καλύτερη εγγραφή? Χωρίς απώλειες??

Τελευταία επεξεργασία από: gha, 06/08/2012 - 15:19


#34   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 06/08/2012 - 15:30

τιμή online 87 ευρώ, εδώ:

http://athensproaudi...apogee-jam.html


Ερώτηση / απορία: Ο διατιθέμενος ντοκ κονέκτορας υποτίθεται οτι εξουδετερώνει τα "παράσιτα" που υπάρχουν αν το συνδέσει κανείς με το mac π.χ και το minijack?
Η κιθάρα βγάζει τζακ, κουμπώνεις και το αντίστοιχο βύσμα (τζακ σε μίνι τζακ προς την κάρτα ήχου του mac) κ σίγουρα έχεις απώλειες κ από κει, σωστά?
Ενώ αν χρησιμοποιήσεις π.χ το ipad ή το iphone με τον παρεχόμενο στη συσκευασία κονέκτορα...τί? Θα κάνεις καλύτερη εγγραφή? Χωρίς απώλειες??

Δεν θα έχεις πουθενά πρόβλημα φίλε... Μια χαρά ποιότητα θα έχεις παντού... Είσαι τυχαιρός γιατί το δοκίμασα προχθές στο παιδί που παίζει ρυθμική στην μπάντα μου... Το αγόρασε πριν καμιά εβδομάδα και ήρθε σπίτι μου και το κάναμε δοκιμές επειδή είμαι ο μόνος που έχει mac...

#35   gha

gha

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/08/2012 - 15:35

Δεν θα έχεις πουθενά πρόβλημα φίλε... Μια χαρά ποιότητα θα έχεις παντού... Είσαι τυχαιρός γιατί το δοκίμασα προχθές στο παιδί που παίζει ρυθμική στην μπάντα μου... Το αγόρασε πριν καμιά εβδομάδα και ήρθε σπίτι μου και το κάναμε δοκιμές επειδή είμαι ο μόνος που έχει mac...


Ok...οπότε το δοκιμάσατε στο mac σου με το κλασικό minijack? Και η εγγραφή βγήκε καλά? Με Garageband?? Σόρρυ για τις ερωτήσεις αλλά καταλαβαίνεις...

#36   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 06/08/2012 - 16:34

Ok...οπότε το δοκιμάσατε στο mac σου με το κλασικό minijack? Και η εγγραφή βγήκε καλά? Με Garageband?? Σόρρυ για τις ερωτήσεις αλλά καταλαβαίνεις...

Ναι αλλά όχι με το Garageband... Με το cubase 6.5 που έχω αγορασμένο...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες