Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Οθονη iPad 2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 26/06/2012 - 22:44

εχω παρομοιο προβλημα.

εσπασε το digitizer μονο.. ουτε στις γωνιες κανενα προβλημα. απλα το τζαμι εχει ραγισει. λειτουργει κανονικα το ipad2.
ανταλλακτικα υπαρχουν αλλα δεν ξερω αν ειναι καλα και επισης φοβαμαι να το προσπαθησω μονος γιατι παιζει να βγει αχρηστο.
βρηκα μια εταιρια στο ιντερνετ που το αλλαζει με 110 ευρω και το σκεφτομαι σοβαρα.

καμια γνωμη?


φιλε μου το ipad ειναι οτι πιο Δυσκολο υπαρχει Στην Επισκευη του !! εχω ασχολιθει με αυτα αρκετα (ipad 2 + 3 )! η αποψη μου ειναι οτι αναγκαστικα το Φτιαχνεις !! αρκει να βρεις ΚΑΛΟ digitizer και καλες κολλες ! για να βγει το digitizer ειναι ο χειροτερος εφιαλτης του τεχνικου !επεισεις μπορει καταλαθος να κανεις ζημια στην καλωδιοταινια του power... που συνηθως Κοβετε.....
απο εκει και περα οτι και να γινει ! εργοστασιακο ΔΕΝ θα γινει ποτε !

επεισεις Μονος σου ΟΥΤε για πλακα ! υπαρχουνε τεχνικοι που Δεν αναλαμβανουνε καλα καλα να το κανουνε ....... 110 ευρω ειναι Καλα ! αρκει να ειναι οι γωνιες ολοστρογγυλες ! αν εχει χτυπημα τοτε ΔΕΝ μπορεις να βαλεις digitizer ! πρεπει να αλλαξεις και το πισω καπακι και τοτε το κοστος ανεβαινει κατακορυφα.....

σκεψου Πολυ καλα τι θα κανεις ! γιατι ΑΝ ανοιχτει δεν υπαρχει επιστροφη !

αν χρειαστεις οτιδιποτε και μπορω να βοηθησω στειλε ΠΜ !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   antony1986

antony1986

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/06/2012 - 13:07

ευχαριστω πολυ για τισ πληροφοριες
οι γωνιες ευτυχως ειναι μια χαρα οποτε μονο το digitizer θα χρειαστει αλλαγμα.
Μολις εμαθα οτι η info quest ειναι η επισιμη εταιρια που αναλαμβανει επισκευες σε προιοντα apple.
περιμενω να ακουσω καμια τιμη και απο αυτους. αλλιως θα το στειλω στους αλλους που βρηκα και θα κανω το σταυρο μου να να δουλευει η οθονη αφης...
παντως ειναι πραγματικα κριμα και ντροπη στην apple που κρεμαει ετσι τον κοσμο.
ειναι απαραδεκτο να μου ζητανε 420 ευρω για να "επισκευασουν" κατι που αγορασα 400 ευρω.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες