Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

Tips για την καλύτερη απόδοση της μπαταρίας του iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
377 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Doctor46

Doctor46

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/06/2009 - 15:51

Γεια σας παιδες αντιμετοπιζω ενα περιεργο προβλημα και θα ηθελα τν βοηθεια σας...εβαλα χθες το βραδυ να φορτησει το κινιτο μου και σημερα ολη τν μερα δεν το χρησιμοποιησα καθολου και κατα 23:30 ειδα πως ειχε 40% μπαταρια και οταν το βαζω κοντα στα ηχεια κανουν το θορυβο πως λαμβανω κατι αλλα τπτ και κατι ακομα...δεν μπορει να με παρει κανεισ τηλ. σημερα και τους βγαζει πως ειμαι κατελλειμενος....

παρακαλω αν ξερει κανεις τπτ ας με βοηθησει.....

Κατι παρομοιο προεκυψε και σε μενα,μετα την αναβαθμιση και jailbreaking σε 3.0 η μπαταρια τα παιξε τελειως (μπορει να ναι και τυχαιο).Δειχνει να φορτιζει αλλα τελικα δεν φορτιζει και τη μια δειχνει 49% την επομενη στιγμη 29%.Δοκιμασα να τη φορτισω και στην πριζα και στο USB του PC μου και παλι τα ιδια...Κι οταν αυτη φορτισει ακομα και χωρις ασυρματα και GPS κλπ ενεργοποιημενα ο ρυθμος που πεφτει η μπαταρια ειναι καταιγιστικος...Παιδες χρειαζομαι τα φωτα σας για να βρψ ακρη...Ευχαριστω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   constantinos

constantinos

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2009 - 23:18

ενω και εγω εκανα αναβαθμιση,jailbreak to IPHONE2G μου, καποια στιγμη εβαλα το appsync και το beejivem με push off. απο τοτε το κινητο τρωει γρηγορα τη μπαταρια. τα εκανα Uninstall αλλα τιποτα. βαριεμε να κανω restore γαμωτο.

#48   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/07/2009 - 21:35

καλησπερα παιδια,εχω και εγω ενα προβλημα με την μπαταρια μου.Μερικες φορες οταν το βαζω για φορτιση την μια ειναι πιο πανω η μπαταρια και την επομενη στιγμη κατεβαινει με την μονη λειτουργια ανοιχτη τα μηνυματα μου.Μολις κλεισω το κινητο και το ανοιξω η ενδειξη της μπαταριας ειναι παραπανω...ξερει κανεις τι παιζει???

#49   mixail

mixail

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/07/2009 - 19:35

Αυτο το πρόβλημα έτυχε να το αντιμετωπίσω και με την 2.2 όπως επίσης και με την 3.0 μόλις χθες ...ενα kill process με το memtool απο cydia ή ενα full reset (ή και τα 2) και το κίνητο επανέρχεται. απλά πρεπει να έχει κολήσει κάποια εφαρμογή, γιατι αν τύχει και δείς το usage time και το standby θα παρατηρησεις ότι έχουν τον ίδιο χρόνο

Τελευταία επεξεργασία από: mixail, 07/07/2009 - 19:37


#50   mixail

mixail

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/07/2009 - 19:55

sorry για το double post. Η απάντηση ήταν για το παιδί που είχε το πρόβλημα της γρήγορης αποφόρτισης της μπαταρίας και την υπερθερμανση του κινητου

#51   Manou Allou

Manou Allou

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2009 - 11:02

Το καλυτερο που έχουμε να κανουμε είναι να περιμενουμε το O.S. 3.1 που σιγουρα θα εχει βελτιωσεις για εξοικονομηση ενεργειας (ουτως ή αλλως είναι πρό των πυλων) γιατι αν είναι για να εξοικονομησουμε μπαταρια να χρειαστει να απενεργοποιήσουμε τα παντα, τοτε κλαφτα... Ψιλοαποτυχια το O.S 3.0 πάντως (γνωμη μου)

#52   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 29/07/2009 - 11:16

και στις αλλες εκδοσεις ολα κλειστα τα ειχαμε απλα κρατουσε 5 μερες με 6-7 ωρες χρηση οχι με 3ς

εχοντα μαλιστα και sb και mquicκdo

Τελευταία επεξεργασία από: oneiroparmenos, 29/07/2009 - 11:16


#53   Manou Allou

Manou Allou

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2009 - 15:07

Παντως έχοντας κλειστο το location services απο χθες που του έκανα μια πληρη φορτιση είδα καποια διαφορα...

#54   couver

couver

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/08/2009 - 19:38

γεια σας ειμαι χρησττης ενος iphone 3gs και η μπαταρια μου χανετε αμεσως εχω ακολουθησει τα tips αλλα μετα απο πληρη φορτιση εχει χαθει το 10% σε μια ωρα μονο.μπορει να βοηθησει καποιος?εινε jailbreak το κινητο.

#55   CursedQueen

CursedQueen

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2009 - 10:41

Κάποια μικρά αλλά σημαντικά tips είναι:
1)Κλειστό 3G
2)Κλειστό EDGE
3)Κλειστό Location SErvices
4)Κλειστό SSH
5)Κλειστό Wi-Fi
6)Κλειστό Bluetooth
7)Κλειστό Data Roaming
Χαμειλώστε την φωτεινότητα της οθόνης σας
9)Οι εφαρμογές δεν κλείνουν απλά πατώντας το Ηοme Button!Στην 3,0 ενώ είστε στην εφαρμογή και επιθυμείτε έξοδο κρατείστε πατημένο το power button μεχρι να βγεί το "slide to power off" και μετά κρατείστε το home button μέχρι να κλείσει η εφαρμογη!
10) Ανοίξτε κάτι από τα παράπάνω μ΄΄ονο όταν θέλετε να χρησιμοποιήσετε κάτι απ'αυτά!

#56   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2009 - 10:48

Κάποια μικρά αλλά σημαντικά tips είναι:
1)Κλειστό 3G
2)Κλειστό EDGE
3)Κλειστό Location SErvices
4)Κλειστό SSH
5)Κλειστό Wi-Fi
6)Κλειστό Bluetooth
7)Κλειστό Data Roaming
Χαμειλώστε την φωτεινότητα της οθόνης σας
9)Οι εφαρμογές δεν κλείνουν απλά πατώντας το Ηοme Button!Στην 3,0 ενώ είστε στην εφαρμογή και επιθυμείτε έξοδο κρατείστε πατημένο το power button μεχρι να βγεί το "slide to power off" και μετά κρατείστε το home button μέχρι να κλείσει η εφαρμογη!
10) Ανοίξτε κάτι από τα παράπάνω μ΄΄ονο όταν θέλετε να χρησιμοποιήσετε κάτι απ'αυτά!



συμφωνώ και συμπληρώνω:
11) Κλείστε το iPhone και ανάψτε το μόνο όταν το χρειάζεστε! χαχααχα

δηλαδή, η Apple δεν έπρεπε να τα σκεφτεί αυτά? Ποιος ο λόγος να τα έχω αν πρέπει να τα ανοιγοκλείνω συνέχεια? Ή να έφτιαχνε ένα βύσμα, να έχουμε και έξτρα εξωτερική μπαταρία σαν τις SLR φωτογραφικές μηχανές...

#57   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/08/2009 - 05:32

συμφωνώ και συμπληρώνω:
11) Κλείστε το iPhone και ανάψτε το μόνο όταν το χρειάζεστε! χαχααχα

δηλαδή, η Apple δεν έπρεπε να τα σκεφτεί αυτά? Ποιος ο λόγος να τα έχω αν πρέπει να τα ανοιγοκλείνω συνέχεια? Ή να έφτιαχνε ένα βύσμα, να έχουμε και έξτρα εξωτερική μπαταρία σαν τις SLR φωτογραφικές μηχανές...



Χαχαχαχαχα.............καλό αλλά δυστυχώς έτσι είναι! Πρέπει να ανοίγεις τις εφαρμογές που χρειάζεσαι όταν τις χρειάζεσαι ειδάλλως θα πέφτει η μπαταρία όπως το ταξίμετρο ρίχνει μονάδες στο Λονδίνο!!!

#58   jodrak

jodrak

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 07:00

Καλημέρα σε όλου σας. Είμαι νέος κάτοχος iphone 3gs και πραγματικά οι συμβουλές σας με βοήθησαν πολύ. Αντιμετωπίζω όμως ένα πρόβλημα. Το τηλέφωνο το έχω 15 μέρες και έχω κάνει 3 φορτίσεις. Την τελευταία φόρτιση την είχα κάνει 10μ.μ. Το πρωί το τηλέφωνο ήταν νεκρό με μπαταρία 0%. Το φορτίζω και μετά από 7 ώρες η μπαταρία ήταν 0%. Τι μπορεί να φταίει, σημειωτέων ότι είχα ήδη κάνει τις ρυθμίσεις που προτείνεται π.χ. για 3g, wifi κ.τ.λ.

#59   lerass

lerass

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/09/2009 - 15:37

Και εγώ είχα προβλήματα με την μπαταριά μου στο 3gs και παρόλου που έκλεινα όλα τα παραπάνω
από την version 3.0.0 όμως πριν κάνω αναβάθμιση στην 3.0.1 έκανα επαναφορά όλες οι ρυθμίσεις και μετά έκανα αναβάθμιση στην 3.0.1 και από τότε έστρωσε το κινητό κρατάει 1 ½ ημέρα stand by και κάνοντας μερικά τηλεφωνά τίποτα άλλο όμως

#60   i-george

i-george

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2009 - 09:53

η μπαταρια ποσες ωρες κραταει περιπου

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες