Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Abercrombie & Fitch , Dsquared, Που μπορώ να βρώ στην αθήνα?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   OreRap

OreRap

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2012 - 10:42

Παιδιά καλησπέρα.

Πολύς ντόρος γύρω απο αυτές τις μάρκες, κ επειδή θέλω να τις τσεκάρω θα μπορούσε να μου πει όποιος ξέρει συγκεκριμένα μαγαζιά που υπάρχουν ΜΟΝΟ αθήνα (εννοείται τα αυθεντικά )να παω να δοκιμάσω?

Επίσης επειδή απτα επίσημα site βλέπω πανάκριβες τιμές, πως μπορώ να ξεχωρίζω μουφα απο αυθεντικά?

Ρωτάω γτ μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει μόνο dsquare αγίας βαρβάρας. Καταλαβαίνετε...:P

Ευχαριστώ

Τελευταία επεξεργασία από: OreRap, 10/05/2012 - 10:43


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/05/2012 - 12:17

Για Abercrombie που ξέρω μόνο στο επίσημο site στο Ίντερνετ και στα επίσημα μαγαζιά ( Ελλάδα δεν εχει) μιλανο, Λονδίνο, Μαδρίτη κλπ. Τώρα λογικά κάπου Αθήνα μπορει να έχει αλλα κατα πόσο ειναι αυθεντικά ένας θεός ξέρει ..αλλα και αυθεντικά να ειναι πιο ακριβά απο την τιμη του επίσημου site θα ειναι. Τώρα για dsquared δεν νομίζω να μην μπορείς να βρεις στα καλα μαγαζιά αλλα ειναι πανάκριβα και για εμένα δεν το αξίζουν..

Τελευταία επεξεργασία από: efib, 10/05/2012 - 12:18


#3   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/05/2012 - 13:07

Abercrombie απο το official site,εγω απο εκει παίρνω

#4   OreRap

OreRap

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2012 - 13:29

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά, αλλά αναρωτιέμαι συγκεκριμένα για σένα Nnaf, δεν δοκιμάζεις πρώτα πριν αγοράσεις έστω κ απο το official store?

Τρέμω στην ιδέα να παραγγείλω κάτι κ να μν μου κάτσει καλά πάνω μου. Γιαυτό ήθελα πρώτα να δοκιμάσω απο εδώ όπου έχει κ να γλιτώσω λεφτά παραγγέλνοντας απο έξω.

#5   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/05/2012 - 13:34

εχει οδηγιες για το μεγεθος..μετρας περιφερια στηθους κλπ και αναλογα με το ποσο ειναι διαλεγεις και μεγεθος..εγω ειχα παρει φουτερ σε small μου κανει καλα αλλα και το medium δεν θα ηταν ασχημο για πιο φαρδυ,,δεν θα εχεις προβλημα στην επιλογη μεγεθους

#6   stratigos

stratigos

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 16/06/2012 - 20:55

Το υλικό που φτιάχνεται και η προσοχή της ραφής του υφάσματος ενός ρούχου οικου μόδας υψηλής ραπτικής, μια χαρά τα αξίζουν τα λεφτά τους. Από το πιο απλό μπλουζάκι ως το πιο σύνθετο. Δεν θα μιλήσω για την εφαρμογή του υφάσματος επάνω στο σώμα. Τουλάχιστον όσα εχω αγοράσει ως τώρα....τα αξίζουν τα λεφτά τους. Ακριβά μεν...αλλά το γούστο το πληρώνεις. Το στυλ απο την άλλη είναι κάτι που μπορείς να το έχεις και με πολύ μικρό κόστος. Αλλά η ερώτηση δεν ήταν "αν μπορεις να βρεις ωραία στυλάτα ρούχα, να ειναι και οικονομικά". Ήταν αν αξίζουν τα λεφτά τους. Προφανώς όχι σε όλα τα είδη πωλησης τους όμως. Πχ ακόμα και μια καρφίτσα την πουλάνε ακριβά...
Όσο για το που μπορείς να βρεις dsquared, μέχρι πρότινος υπήρχε και υπάρχει στο Golden Hall αλλά εδω και κάνα χρόνο έχει ανοίξει και κατάστημα αποκλειστικά με Dsquared στο Κολωνάκι, στα Everest κοντά.(1 στενό πάνω απο τη Σκουφά)

Τώρα για dsquared δεν νομίζω να μην μπορείς να βρεις στα καλα μαγαζιά αλλα ειναι πανάκριβα και για εμένα δεν το αξίζουν..



#7   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 16/06/2012 - 22:03

dsquared έχει στο attica σίγουρα.. Βέβαια μη φανταστείς και μεγάλη ποικιλία .. Επίσης έχει ανοίξει online store που στέλνει Ελλάδα http://www.dsquared2.com/gr/men

Επίσης ένα πολύ διάσημο site και στην Ελλάδα που πριν ένα χρόνο έγινε και ελληνικό είναι το http://www.yoox.com για όσους δεν το ξέρετε που ανανεώνεται σχετικά συχνά και βρίσκω πάρα πολλά και με προσφορές.. Και φυσικά σίγουρη εγγύηση. Είναι ιταλικό. Στέλνει και με αντικαταβολή και με κάρτες

Επίσης ένα ιταλικό με μάρκες σπάνιες που δεν τισ βρίσκεις και εύκολα αλλά πολύ καλές και με δωρεάν μεταφορικά
http://www.luisaviaroma.com


Πάντως συγκεκριμένα για τα dsquared είναι πολύ υπερεκτιμημένα.. Δεν αξίζουν τόσα λεφτά.. Έχω ψωνίσει αρκετά μπλουζάκια και παπούτσια και jeans..

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 16/06/2012 - 22:12


#8   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 16/06/2012 - 23:02

ενας φιλος μου εχει πολλα ρουχα και ειναι λιγο καρναβαλι τα πιο πολλα :/ προσωπικα προτιμω πιο κλασσικες μαρκες
alex ωραια αυτα τα site τα ειχα βρει πιο παλια αλλα δεν ειχα παρει ποτε..μπορει να παρω τωρα!

#9   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 16/06/2012 - 23:08

Dsquared εχει στο mall μαρουσι στο golden hall attica την μπουτικ στο κολωνακι στην γλυφαδα στο ensayar και στον πειραια αλλα δεν θυμαμαι το ονομα του μαγαζιου εαν θες το μαθαινω και στο λεω

#10   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2012 - 22:39

Στον Πειραιά που ξέρω,Dsquared πουλάει το Blink,Abercrombie το Stock It Jeans (κάπως έτσι) που του λες ποιό θες και στο φέρνει απο Αμερική.
Τώρα για Dsquared πουλάει και το Detroit στο Μοναστηράκι και στην Κηφισσιά.
Η αλήθεια είναι ότι τα Dsquared είναι λίγο ακριβά αλλά προσωικά νομίζω ότι βγάζουν τα πιο καλά τζιν και απο εμφάνιση αλλά και απο εφαρμογή στο σώμα.

#11   tripodous

tripodous

    iPH Contributor

  • 1.038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2012 - 03:08

D&G μάγκες μακράν καλύτερο από όλα

#12   drapetis

drapetis

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2012 - 19:40

Εγώ πηρα ενα abercrombie απο το Χαλανδρι, στο USA Authentic. Ειναι οντως 100% αυθεντικα, αλλα οι τιμες ειναι τσιμπιμενες. Για να δωσω ενα παραδειγμα, ενα Hoodie που εψαχνα τον τελεφταιο καιρο, ειχε 98 ευρω στο site της Αbercrombie και στο μαγαζι στο χαλανδρι το βρηκα 141 ευρω με την εκπτωση. Απο την αλλη βεβαια, το δοκιμαζεις και βλεπεις αν σου παει σαν νουμερο και δεν μπλεκεις με επιστροφες.

Σαφεστατα ομως αν ξερεις τα νουμερα σου αξιζει να παρεις απο το ευρωπαικο πλεον site της Abercrombie. Βεβαια καλο ειναι να κανεις παραγγελια για 2-3 ρουχα ωστε να επωφεληθεις των 25 ευρω μεταφορικών

Εχω ακούσει οτι υπαρχει ενα μαγαζι στην Κηφισια , αν καποιος γνωριζει κατι για αυτο ας μας ενημερωσει :-)

Τελευταία επεξεργασία από: drapetis, 16/08/2012 - 19:41


#13   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 16/08/2012 - 19:56

Ή πας στο μαγαζί βλέπεις το νούμερο και το παραγγελνεις απο το site.. Πήρα πολλα hollister και χωρίς να ξέρω το νούμερο ακριβώς και ήταν όλα άψογα.. Πάνω κάτω ξέρεις τι φοράς και το size chart βοηθάει παρα πολυ

#14   jameserres

jameserres

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/08/2012 - 19:59

Ειχα παρει Abercrombie περισι απο τη fena fresh απο την θεσσαλονικη...ψαξου αν εχει fena στην αθηνα θα βρεις αλλα να ξερεις οχι πολλα πραγματα αυτο αν θελεις κατι γρηγορα...αλλα πιστευω πως το site ειναι η καλυτερη επιλογη αυτη τν στιγμη !!

#15   billgeorgiou07

billgeorgiou07

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Twitter:@vasilisgeo2
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 22/06/2015 - 13:42

Ή πας στο μαγαζί βλέπεις το νούμερο και το παραγγελνεις απο το site.. Πήρα πολλα hollister και χωρίς να ξέρω το νούμερο ακριβώς και ήταν όλα άψογα.. Πάνω κάτω ξέρεις τι φοράς και το size chart βοηθάει παρα πολυ

 

θελω να παραγγειλω απο το site της hollister για πρωτη φορα και επειδη δεν ξερω πολυ καλα τα μεγεθη θελω να σε ρωτησω κατι!σε ολες τις υπολοιπες μαρκες φοραω small!υπαρχει καποια περιπτωση να διαφερει στα hollister πχ να φοραω medium?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες