Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Την βοηθεια σας παρακαλω πολυ


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nickliki1

nickliki1

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:nickliki

Δημοσίευση 10/05/2012 - 11:31

Καλημερα σε ολους. Εχω ενα iphone 4 jailbroken στην 5.0.1.
Στη δουλεια εχουμε ασυρματο δικτυο και εχω μονιμο κωδικο σε αυτο.
Ερωτηση πρωτη. Πως γινεται να μην μου ζηταει καθε φορα τον κωδικο αν για καποιο λογο(π.χ κατεβω στο υπογειο) αποσυνδεθει. Λογω του οτι παω ολη μερα πανω κατω απο τμημα σε τμημα αποσυνδεεται καμποσες φορες,και φρικαρω οταν παω να μπω και μου ζηταει κωδικο.
Και δευτερον σας παρακαλω δεν θυμαμαι πως εβλεπα στην statusbar σε ποιο ασυρματο ειμαι συνδεδεμενος. Το εχω αναγκη και αυτο γιατι στο γραφειο μου( που βρισκομαι ελαχιστα εκει) εχω αλλο router στο οποιο συνδεομαι και θελω καθε φορα να ξερω που ειμαι συνδεδεμενος
Ευχαριστω για τον οποιο χρονο σας


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 10/05/2012 - 11:33

1. Η είσοδος σε γνωστά Wi-Fi γίνεται αυτόματα χωρίς να σου ζητάει κωδικό(έτσι λειτουργεί το iOS)

2. Κατεβάζεις από Cydia το WiCarrier

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 10/05/2012 - 11:34


#3   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/05/2012 - 11:42

το οτι δεν σου κρατα τον κωδικο μου κανει περιεργο...σε κανενα ασυρματο δεν στο κραταει? ή μονο στη δουλεια? αν το 2ο τοτε κανε αγνοηση δικτυου και ξανασυνδεσε το.

#4   nickliki1

nickliki1

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:nickliki

Δημοσίευση 10/05/2012 - 12:26

Ισως επρεπε να ειμαι λιγο ποιο αναλυτικος. Το ασυρματο στη δουλεια(ξενοδοχειο) ειναι για τους πελατες που το παιρνουν με την ωρα πχ και τους βγαζω επιτοπου κωδικο. Εχω εχω ενα μονιμο κωδικο. Οταν παω ομως απο τμημα σε τμημα αυτο προσπαθει να συνδεθει πανω στο εκαστοτε access point του καθε τμηματος που βρισκομαι(κεραια). Αυτο πως θα αποφυγω; Και καθε φορα απλα να συνδεεται μονο του;;
Ευχαριστω
Νικο αυτο που μου ειπες μου δειχνει στην statusbar το ονομα του router που εχω συνδεθει;; Γιατι θελει να μου κανει remove to fake carrier??

#5   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 10/05/2012 - 12:34

Ισως επρεπε να ειμαι λιγο ποιο αναλυτικος. Το ασυρματο στη δουλεια(ξενοδοχειο) ειναι για τους πελατες που το παιρνουν με την ωρα πχ και τους βγαζω επιτοπου κωδικο. Εχω εχω ενα μονιμο κωδικο. Οταν παω ομως απο τμημα σε τμημα αυτο προσπαθει να συνδεθει πανω στο εκαστοτε access point του καθε τμηματος που βρισκομαι(κεραια). Αυτο πως θα αποφυγω; Και καθε φορα απλα να συνδεεται μονο του;;
Ευχαριστω
Νικο αυτο που μου ειπες μου δειχνει στην statusbar το ονομα του router που εχω συνδεθει;; Γιατι θελει να μου κανει remove to fake carrier??



Αντικαθιστά το φορέα αυτή η εφαρμογή!

Αυτό θα γίνεται πάντα, αλλά όταν βρίσκει το "δικό σου" access point, θα συνδέεται απευθείας.

#6   nickliki1

nickliki1

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:nickliki

Δημοσίευση 10/05/2012 - 12:41

Αντικαθιστά το φορέα αυτή η εφαρμογή!

Αυτό θα γίνεται πάντα, αλλά όταν βρίσκει το "δικό σου" access point, θα συνδέεται απευθείας.

Να σαι καλα Νικο ευχαριστω. Οταν ειχα το ipad jailbroken εβλεπα ατη statusbar το ονομα του router αλλα και του φορεα. Εδω δεν γινεται να εχω και τα δυο😰

#7   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 10/05/2012 - 12:50

Να σαι καλα Νικο ευχαριστω. Οταν ειχα το ipad jailbroken εβλεπα ατη statusbar το ονομα του router αλλα και του φορεα. Εδω δεν γινεται να εχω και τα δυο😰



Τίποτα συνονόματε, να 'σαι καλά!

Σκέψου πως το iPad έχει και "2 χιλιόμετρα" status bar.....




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες