Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Απατη απο cosmote


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 11/05/2012 - 13:52

λοιπον πριν ενα μηνα εκανα την ανανεωση σε αλλο πακετο για να παρω το iphone και εκανα και καινουργιο προγραμμα στη μεση του μηνα περιπου εγινε η ανανεωση και μου ειπαν οτι η αναλογια που θα σου ερθει στο λογαριασμο θα ειναι το μισο του προηγουμενου παγιου + το μισο του νεου 55 ευρο...

και μου ηρθε 90 ευρο πηρα τηλεφωνο μου λενε να στειλω εμαιλ στη φορμα επικοινωνιας μιλαγα 20 λεπτα με μια εκει περα και τηε εξηγουσα οτι πως εχει το θεμα κ αυτη μ ελεγε οτι εγινε παρανοηση οτι δε καταλαβα την αναλογια και τριχες κατσαρες και δε μπορουν να μ κανουν μειωση και οτι πρεπει να πληρωσω ολο το ποσο ...

της λεω ποσο δυσαρεστημενος ειναι με ολο αυτο που μου κανουνε και οτι εχει καταγραφει αυτα που μ ειπαν ...αλλα παλι το πηγε στο οτι υπηρχε παρανοηση τιε λεω ποιος ο λογος δηλαδη να μην περιμενα 10 μερες να τελειωνε το μηνιατικο του προγραμματος και να την εκανα μετα την ανανεωσση παλι αυτη τα ιδια μου λεει δε μπορει να γινει κατι...


μπορω να κανω κατι?γιατι εχω βγει εκτος εαυτου με τους ελεινους

και το αστειο της υποθεσης ηταν την ρωταω δε πιστευω να εχω και κανενα προβλημα με το παγιο μου με το ποσο θα πληρωνω και δεν ηξερε ουτε ποσο εκπτωση εχω παρει ουτε να το υπολογιζει λεμε για ασχετη τελειως με το θεμα η τυπισα

Τελευταία επεξεργασία από: parhss, 11/05/2012 - 13:57


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/05/2012 - 14:04

Φιλε εφοσον τα τηλεφωνηματα σου με τους υπαλληλους ειναι καταγεγραμμενα θα τους ζητησεις να τα ακουσετε μαζι. Κι ετσι δεν τιθεται θεμα παρανοησης, εαν σου ειχαν εξηγησει επαρκως τις χρεωσεις θα φανει απο τη συνομιλια σας. Οποτε ελπιζω να εχεις εσυ δικιο, διαφορετικα θα πληρωσεις αυτα που σου ζητανε

#3   xanthoula

xanthoula

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/05/2012 - 14:05

Στέλνεις mail Γενική Γραμματεία Καταναλωτή και σου το τακτοποιεί άμεσα......

Είχα περίπου ίδιο θέμα με Vodafone και μετά προσκυνούσαν

#4   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 11/05/2012 - 14:09

δεν μ ειχαν πει αριθμους απλα μ ειπαν οτι θα πληρωσω το μισο παγιο του ενος με το μισου του αλλου

Στέλνεις mail Γενική Γραμματεία Καταναλωτή και σου το τακτοποιεί άμεσα......

Είχα περίπου ίδιο θέμα με Vodafone και μετά προσκυνούσαν


στειλε μου λινκ(το βρηκα) κ πες μου πανω κατω τι παιχτηκε

Τελευταία επεξεργασία από: parhss, 11/05/2012 - 14:13


#5   xanthoula

xanthoula

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/05/2012 - 14:31

Εμένα μου είχαν πει τα ποσά κι όταν ήρθε ο λογαριασμός ήταν το διπλάσιο.....

Τώρα δεν ξέρω με σένα τι γίνεται από την στιγμή που δεν σου είπαν τα ποσά αλλά φαντάζομαι μπορεί να βγει το ποσό ανάλογα με το πάγιο

Εγώ τότε είχα στείλει mail στην Γ.Γ. Καταναλωτή και μετά επικοινώνησε η Vodafone μαζί μου και τακτοποιήθηκε

#6   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 11/05/2012 - 14:33

Εγ'ω νομίζω ότι τα ποσά είναι σωστά.. Θες να μας πεις ακριβώς πότε έληγε ο λογαριασμός σου.. πότε υπόγραψες ανανέωση κτλ ?

#7   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 11/05/2012 - 14:42

12 απριλιου εγινε η ανανεωση κ τελειωνε 26 απριλιου μεχρι τοτε ειχα παγιο 48 ευρο(το παλιο) και πηγα σε παγιο 64 ευρο(το νεο)

δε μπορουσα δηλαδη να παω να το κανω σε 10 μερες? αν ηξερα οτι θα μου ερχοταν 90 ευρο? με ενημερωσαν? μου εδωσαν να καταλαβω οτι θα πληρωσω περιπου κανα 60 οτι μολις εγινε ηα ανανεωση μπορουσα να μιλησω συμφωνα με το νεο προγραμμα π.χ απεριοριστα προς κοσμοτε...

κ μ περασαν και καλα κ τη μιση εκπτωση που ειχα 15% εχω μου εβαλαν 7%

λοιπον

χρηση προσ κοσμοτε 9 ευρο

χρηση προς βονταφονε 8 ευρο

χρηση προς σταθερα 1 ευρο

χρηση μη γεωγραφικοι αριθμοι 1 ευρο

συνολο 17 ευρο

αυτα πως γινεται να μπηκαν στο καινουργιο το παγιο + ?δεν εχω απεριοριστα κοσμοτε? δεν εχω προς αλλα καποια λεπτα δωρεαν?

ενταξει για κλαμματα

Τελευταία επεξεργασία από: parhss, 11/05/2012 - 14:43


#8   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 11/05/2012 - 14:50

12 απριλιου εγινε η ανανεωση κ τελειωνε 26 απριλιου μεχρι τοτε ειχα παγιο 48 ευρο(το παλιο) και πηγα σε παγιο 64 ευρο(το νεο)

δε μπορουσα δηλαδη να παω να το κανω σε 10 μερες? αν ηξερα οτι θα μου ερχοταν 90 ευρο? με ενημερωσαν? μου εδωσαν να καταλαβω οτι θα πληρωσω περιπου κανα 60 οτι μολις εγινε ηα ανανεωση μπορουσα να μιλησω συμφωνα με το νεο προγραμμα π.χ απεριοριστα προς κοσμοτε...

κ μ περασαν και καλα κ τη μιση εκπτωση που ειχα 15% εχω μου εβαλαν 7%

λοιπον

χρηση προσ κοσμοτε 9 ευρο

χρηση προς βονταφονε 8 ευρο

χρηση προς σταθερα 1 ευρο

χρηση μη γεωγραφικοι αριθμοι 1 ευρο

συνολο 17 ευρο

αυτα πως γινεται να μπηκαν στο καινουργιο το παγιο + ?δεν εχω απεριοριστα κοσμοτε? δεν εχω προς αλλα καποια λεπτα δωρεαν?

ενταξει για κλαμματα



Άρα έγιναν και εξτρα χρεώσεις επικοινωνίας.. πέρα του παγίου. Οπότε το πάγιο είναι σωστό...
Όσον αφορά τις χρεώσεις επικοινωνίας λοιπόν πιθανό να έγινε λάθος λόγω αλλαγής προγράμματος και σου πιστώνουν το ποσό όταν το αναφέρεις.. Λοιπές χρεώσεις προς vodafone wind κτλ έπρεπε ή όχι να σε χρεώσουν? Πέρασες δηλαδή ή όχι τα δωρεάν λεπτά που έχεις? Αν όχι έγινε και εκεί λάθος πέρα από τις κλήσεις προς cosmote. Οπότε πάρ τους υηλέφωνο και πες τους συγκεκριμένα γ αυτό.. Πώς γίνεται να σε χρέωσαν προς cosmote, σταθερά κτλ ενώ έχεις απεριόριστα.. Εστιάσου εκεί και όχι στο πώς ήρθε τόσο ο λογαριασμός ενώ μου πατε ότι θα ναι πιο λίγο..

#9   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 11/05/2012 - 14:57

ναι αυτο λεω και εγω πως γινεται να μου ηρθε χρεωση προς κοσμοτε αλλα παλι θα μου πουν τη δικαιολογια τους θα την εχουν ετοιμη ...
εγω λεω να το κυνηγησω με τη γραμμη καταναλωτων

απο οτι καταλαβα χρεωσαν της προηγουμες μερες πριν τις 12 σαν κανονικη χρεωση

γιατι πανω απο αυτα τα ποσα λεει χρηση εκτος παγιου

Τελευταία επεξεργασία από: parhss, 11/05/2012 - 14:58


#10   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/05/2012 - 14:59

μπορουν να σε χρεωσουν και για cosmote κανονικα...
το προγραμμα με το που το βαλεις δεν σου δινει αμεσως τα 1500 λεπτα προς κοσμοτε, ουτε τα 350 mb ι ντερνετ πχ, αλλα σου δινουν μια αναλογια του πακετου μεχρι να εκδοθει ο λογαριασμος.
οταν εκδοθει ο πρωτος τοτε μετα μπορεις να εχεις ολο το πακετο με τα 1500, τα 350, κτλ κτλ κτλ..

edit: η αναλογια μπορει να ειναι το 1/3 απο τα 1500 η το 1/.2, ..δλδ μπορει να σου εδωσαν μονο 300-600 λεπτα..!και απο κει και περα χρεωνεσαι.
γι αυτο πρεπει να ειμαστε προσεχτικοι μεχρι την εκδοση του πρωτου.!

Τελευταία επεξεργασία από: NiKlaus, 11/05/2012 - 15:01


#11   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 11/05/2012 - 15:02

Πέρασες δηλαδή ή όχι τα δωρεάν λεπτά που έχεις? Αν όχι έγινε και εκεί λάθος πέρα από τις κλήσεις προς cosmote. Οπότε πάρ τους υηλέφωνο και πες τους συγκεκριμένα γ αυτό.. Πώς γίνεται να σε χρέωσαν προς cosmote, σταθερά κτλ ενώ έχεις απεριόριστα.. Εστιάσου εκεί και όχι στο πώς ήρθε τόσο ο λογαριασμός ενώ μου πατε ότι θα ναι πιο λίγο..


ουτε μια ωρα δε μιλησα και εχω 4 ωρες βαση προγραμματος του νεου γιατι στο παλιο ειχα 5 ωρες προς ολους μονο ηταν παλιο το οποιο φυσικα δε το ειχα ξεπερασει

μπορουν να σε χρεωσουν και για cosmote κανονικα...
το προγραμμα με το που το βαλεις δεν σου δινει αμεσως τα 1500 λεπτα προς κοσμοτε, ουτε τα 350 mb ι ντερνετ πχ, αλλα σου δινουν μια αναλογια του πακετου μεχρι να εκδοθει ο λογαριασμος.
οταν εκδοθει ο πρωτος τοτε μετα μπορεις να εχεις ολο το πακετο με τα 1500, τα 350, κτλ κτλ κτλ..

edit: η αναλογια μπορει να ειναι το 1/3 απο τα 1500 η το 1/.2, ..δλδ μπορει να σου εδωσαν μονο 300-600 λεπτα..!και απο κει και περα χρεωνεσαι.
γι αυτο πρεπει να ειμαστε προσεχτικοι μεχρι την εκδοση του πρωτου.!



και ομως τους ειχα παρει τηλεφωνο κ μ λενε μπορεις να μιλησεις τα 1500 απεριοριστα απο εδω κ περα το θυμαμαι πολυ καλα

και σε πληροφορω ημουν πολυ προσεχτικος πανω απο 2 ωρες δεν ειχα μιλησει πουθενα
για αυτο και τους πηρα και 2 φορα τηλεφωνο για να σιγουρευτω και μ ειπαν οτι τα 1500 μετρανε μπορεις να τα μιλησεις κανονικα

Τελευταία επεξεργασία από: parhss, 11/05/2012 - 15:05


#12   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/05/2012 - 15:06

παντα ειχα κοσμοτε, και παντα μου ελεγαν καθε φορα που πηγαινα απο προγραμμα σε προγραμμα οτι θα υπαρχει η αναλογη αντιστοιχεια του νεου προγραμματος μεχρι την εκδοση του πρωτο λογαριασμου, γιατι αν εκανες στισ 15 το νεο προγραμμα και ο λογαριασμος σου παντα βγαινει στις 24 πχ, τοτε μεχρι τις 24 θα εχεις την αναλογια του νεου πακετου.

#13   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 11/05/2012 - 15:08

και οι χρεωσεις τοτε προς κοσμοτε απο που ηρθαν?

#14   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/05/2012 - 15:11

ποτε υπεγραψες αλλαγη πακετου και ποτε εκδοθηκε ο λογαριασμος?

#15   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 11/05/2012 - 15:12

12 απριλιου εκοδοση 27/4

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες