Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Γιατί κάνετε Jailbreak;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
114 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: JailBreak

Γιατί κάνετε Jailbreak;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#31   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 13/05/2012 - 12:50

συνδυασμός των 1 και 2 ψήφισα κι εγώ..το sbsettings ειναι πραγματικό εργαλείο..

Τελευταία επεξεργασία από: billthes, 13/05/2012 - 12:51


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 13/05/2012 - 12:54

Για tweeks απο το cydia , ringtones , themes και όχι για τίποτα σπασμένο ...

#33   hulio

hulio

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/05/2012 - 13:04

βασικα για να εχω gps - bluetooth

#34   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 14/05/2012 - 00:25

Είχαμε φέρει τότε 3 iPhone 2G από Αμερική κλειδωμένα στην AT&T. Ο ένας από τους 3 είχε βαλθεί να περάσει μέσα κυριολεκτικά ό,τι υπήρχε τότε στο cydia. Είχε γεμίσει σελίδες και σελίδες με apps/tweaks. Το τηλέφωνο χρειαζόταν λίγο παραπάνω από 10' με το ρολόι από το πάτημα του power button όταν ήταν σβηστό μέχρι να εμφανίσει lockscreen!!!


Τα θυμαμαι...και ποσες φορες κολλαγε...με ολα αυτα που "βαζαμε", γιατι κυριολεκτικα beta testers ειμασταν τοτε στις περισσοτερες εφαρμογες. Μια φορα το μηνα, restore-set up as new! Και προλαβα και το hardware ξεκλειδωμα τοτε, που δεν το εκανα, γιατι επρεπε να βγει το πισω μαυρο καπακι, και για να γινει αυτο, το "τραυματιζες", με σιγουρη μια γρατσουνια! Και δεν επαιζε με τιποτα αυτο!
Παντως οσο αναφορα το jb, σιγουρα ειναι λιγο "ξενερα" να μην εχεις ολες αυτες τις ανεσεις/συντομευσεις που εχουνε συσκευες τυπου galaxy sII. Χωρις αυτο, ειναι ενα αντιστοιχο των windows phone. Παρα πολυ καλο, αλλα απιστευτα περιορισμενο (οχι οσο αναφορα τις εφαρμογες φυσικα!).

#35   boogieman

boogieman

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/05/2012 - 06:00

Θέλω να μπορώ από το notification center να απενεργοποιώ το 3G το WiFi ή να βάζω το flight mode απλά και γρήγορα καί οχι να πρέπει να πηγαίνω στις ρυθμίσεις και να ψάχνω ενα ενα για αυτά. Πράγματα που στο Samsung Galaxy που έχει το αδερφάκι μου είναι αυτονόητα.


Φίλε μου το ημερολόγιο που έχεις βάλει εκεί ποιο είναι;

#36   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 14/05/2012 - 07:42

Καθαρά για λόγους Developing


#37   deankiss

deankiss

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/05/2012 - 07:52

καλημερα , δεν νομιζω να υπαρχει σιγκρισει . το μεγαλητερο ποσοστο τον κατωχων iphone ή συσκευων τισ apple εχουν κανει jailbreak ,θελεις για τις εφαρμαγες, θελεις για το cydia δεν ξερω αλλα ενα τηλεφωνο που δεν εχει κανει jailbreak χανει πολλα και γιατι να μπεις στην διαδικησια να πληρωσεις κατι που το βρησκεις τσαμπα αλωστε .

τι δεν καταλαβενεις ... τι.. δεν...καταλαβενεις

#38   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 14/05/2012 - 08:17

καλημερα , δεν νομιζω να υπαρχει σιγκρισει . το μεγαλητερο ποσοστο τον κατωχων iphone ή συσκευων τισ apple εχουν κανει jailbreak ,θελεις για τις εφαρμαγες, θελεις για το cydia δεν ξερω αλλα ενα τηλεφωνο που δεν εχει κανει jailbreak χανει πολλα και γιατι να μπεις στην διαδικησια να πληρωσεις κατι που το βρησκεις τσαμπα αλωστε .

τι δεν καταλαβενεις ... τι.. δεν...καταλαβενεις


Είσαι λάθος οχι μονο εσυ αλλα και αλλοι χρηστες του iPhonehellas και το έχουμε αναλύσει 3 χρόνια συνέχεια.
Το συνολο jailbroken συσκευων βάση τα στοιχεια του saurik ειναι περι τα 23.500.000 περιπου πράγμα που σημαινει εαν παρεις συγκριτικα τις πωλησεις παγκοσμιως τις Apple σε iPad -iPhone και iPod ειναι πολυ μικρό το νουμερο jailbroken devices.
Να φανταστεις μονο τα iPhones απο το αυγουστο του 2007 μέχρι και σήμερα η Apple εχει πουλήσει πανω απο 200.000.000.
Μην πιάνεις και συγκρινεις το iPhonehellas που εχει 100.000 πχ χρηστες οτι ολοι το εχουν jailbroken η με βαση τους χρηστες βγαζεις το νουμερο παγμοσμίως.



#39   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 14/05/2012 - 08:29

Ηθελα να ηξερα αν υπαρχει κανενας που εχει το iPhone του χωρις Jailbreak.Απο τα 23,5 μεχρι τα 200 εκατ. iPhones,Που λεει απο πανω ο φιλος dream21, πιστευω τα περισσοτερα ειναι τα χαλασμενα και οσα εχουν οι μπαρμπαδες γι'αυτο και δεν εχουν γινει ακομα Jailbreak...

#40   TaDrik

TaDrik

    iPH Enthousiast

  • 477 μηνύματα
  • Twitter:@tadrik
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TaDrik

Δημοσίευση 14/05/2012 - 08:49

Φυσικά μόνο για το 1ο. Λίγος σεβασμός στους developers και την δουλεία τους δεν κάνει κακο! Οσο για την δικαιολογία του δοκιμάζω πρώτα και μετά αγοράζω θα πώ ότι υπάρχουν και τα reviews και σε πολλές εφαρμογές μια free εκδοση για δοκιμή!

Τελευταία επεξεργασία από: TaDrik, 14/05/2012 - 08:51


#41   TaDrik

TaDrik

    iPH Enthousiast

  • 477 μηνύματα
  • Twitter:@tadrik
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TaDrik

Δημοσίευση 14/05/2012 - 08:55

Φίλε μου το ημερολόγιο που έχεις βάλει εκεί ποιο είναι;


Εχουν περαστεί οι γιορτές στο outlook και έχει γίνει συγχρονισμός.! Ετσι το έχω κάνει εγώ και νομίζω ότι είναι το ίδιο. Είχε κυκλοφορήσει κάποτε ένα excel αρχείο που τις είχε όλες και τις εκανες import στο outlook.

#42   boogieman

boogieman

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/05/2012 - 09:07

Εχουν περαστεί οι γιορτές στο outlook και έχει γίνει συγχρονισμός.! Ετσι το έχω κάνει εγώ και νομίζω ότι είναι το ίδιο. Είχε κυκλοφορήσει κάποτε ένα excel αρχείο που τις είχε όλες και τις εκανες import στο outlook.


Μόνο έτσι ε; Δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή; Έχει κανεις αυτό το αρχειάκι;

#43   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 14/05/2012 - 09:31

Και τα 2 φυσικά ... μήλο χωρίς jb είναι = nokia 1510 :P

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#44   aalex

aalex

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/05/2012 - 09:48

Και τα 2 διότι όπως είπε κάποιος φίλος παραπάνω, το πληρώσαμε, το αξίζει και πρέπει να το εκμεταλευτούμε όσο το δυνατό περισσότερο.

#45   XRO78

XRO78

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:xro78

Δημοσίευση 14/05/2012 - 09:53

Προσωπικά το κανω γιατί αλλιωσ κάποια στιγμή θα το βαρεθω κάθε μέρα φασόλια δεν λέει.και βασικά αν το έχεις χωρις jb δεν νομίζω ότι ουσιαστικά σου προσφέρει κάτι.εγω το βλέπω σαν μια διαρκή ασχολία και διαρκή βελτίωση σαν συσκευή σε δυνατότητες και ικανότητας του χρήστη.αναρωτηθειτε ολοι όσοι κάνετε jailbreak αν κάποια στιγμή σταματάγε η πρόοδος γενικα απο εφαρμογές μέχρι tweaks απλα θα πηγαίναμε αλλού.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες