Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Γιατί κάνετε Jailbreak;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
114 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: JailBreak

Γιατί κάνετε Jailbreak;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#106   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 17/05/2012 - 04:31

Κάποιοι από τους λόγους για jailbreak για μένα είναι:

1)zephyr
2)sbsettings
3)ifile
4)callbar
5)activator
6)bitesms
7)kuaidial
8)folderEnhancer

Θα μπορούσα να γράψω πολλά ακόμη, αλλά νομίζω ότι τα παραπάνω είναι τα βασικότερα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   kosttis

kosttis

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2012 - 07:26

Για το navigon !


#108   XRO78

XRO78

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:xro78

Δημοσίευση 17/05/2012 - 08:52

πιστευω οτι κανεις λαθος...τα απολυτα προτερηματα του iphone-ipad ειναι η ποιοτητα κατασκευης και το ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ.οχι το jailbreak και τα tweaks...αν αυτο ειναι το βασικο σου κριτηριο για επιλογη συσκευης,σου ταιριαζει περισσοτερο το android που μπορεις να του κανεις οτι μ***κια θελεις.
φιλικα παντα :)



Εννοείται ότι η κατασκευή και το λειτουργικό ειναι απο τα καλύτερα αλλα σκέψου να έχεις ένα τρομερό λειτουργικό ένα άριστο υλικό και να περνεις μονο τηλ και να κατεβαζεις παιχνίδια!!!τραγικό.Οσο όμορφο κι αν ειναι οσο μπροστά και αν θεωρώ ότι βρίσκεται χωρις jb θα ειναι ένα απλό τηλ για μένα.το ίδιο πιστεύω απο οταν πρωτοπηρα το 2g.

Τελευταία επεξεργασία από: XRO78, 17/05/2012 - 09:00


#109   Levon

Levon

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:chaf1

Δημοσίευση 17/05/2012 - 09:21

Εννοείται ότι η κατασκευή και το λειτουργικό ειναι απο τα καλύτερα αλλα σκέψου να έχεις ένα τρομερό λειτουργικό ένα άριστο υλικό και να περνεις μονο τηλ και να κατεβαζεις παιχνίδια!!!τραγικό.Οσο όμορφο κι αν ειναι οσο μπροστά και αν θεωρώ ότι βρίσκεται χωρις jb θα ειναι ένα απλό τηλ για μένα.το ίδιο πιστεύω απο οταν πρωτοπηρα το 2g.

Εμενα παντως,τα tweaks δεν με ενδιαφερουν σχεδον καθολου.
Αντιθετως,τα φοβαμαι γιατι ανα πασα στιγμη μπορει να γινει κατι στη συσκευη

#110   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 17/05/2012 - 09:33

Εμενα παντως,τα tweaks δεν με ενδιαφερουν σχεδον καθολου.
Αντιθετως,τα φοβαμαι γιατι ανα πασα στιγμη μπορει να γινει κατι στη συσκευη

Δηλαδη εχεις κανει JB και δεν εχεις περασει tweaks?Δοκιμασε μερικα απ'αυτα που προτεινονται παραπανω και θα δεις ποσο διαφορετικα θα δεις τη συσκευη σου απο δω και μπρος.Χωρις αυτα,γνωμη μου,το iPhone ειναι μια φρυγανια σικαλεως...

#111   Levon

Levon

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:chaf1

Δημοσίευση 17/05/2012 - 09:41

Δηλαδη εχεις κανει JB και δεν εχεις περασει tweaks?Δοκιμασε μερικα απ'αυτα που προτεινονται παραπανω και θα δεις ποσο διαφορετικα θα δεις τη συσκευη σου απο δω και μπρος.Χωρις αυτα,γνωμη μου,το iPhone ειναι μια φρυγανια σικαλεως...

τωρα,επειδη εχω το νεο ipad δεν εχω κανει...στο προηγουμενο ειχα κανει,και ειχα τα περισσοτερα tweaks που αναφερονται παραπανω...
πολυ χρησιμα,πολυ επικυνδινα,και καθολου απαραιτητα

#112   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 17/05/2012 - 09:48

Προφανως αναφερεσαι στο iPad και οχι στο iPhone.Οποτε θα σου δωσω ενα δικιο γιατι κι εγω το iPad δεν το πολυφορτωνω με πολλα πολλα.Ομως δεν ξερω αν εχεις iPhone,αλλα καποια ειναι απαραιτητα σ'αυτο.Δεν μπορω να φανταστω το μηλο μου χωρις SBsettings...χωρις Springtomize...χωρις Zephyr..χωρις Remove Backround κτλ κτλ.Ισως ειμαι τοσο απολυτος γιατι ποτε δεν μου επαθε τιποτα,κανενα iPhone που ειχα,απο τα tweaks και ετσι δεν τα θεωρω καθολου επικινδυνα.Βαζω ομως μονο τα καλα και δοκιμασμενα tweaks.

#113   Levon

Levon

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:chaf1

Δημοσίευση 17/05/2012 - 10:02

Προφανως αναφερεσαι στο iPad και οχι στο iPhone.Οποτε θα σου δωσω ενα δικιο γιατι κι εγω το iPad δεν το πολυφορτωνω με πολλα πολλα.Ομως δεν ξερω αν εχεις iPhone,αλλα καποια ειναι απαραιτητα σ'αυτο.Δεν μπορω να φανταστω το μηλο μου χωρις SBsettings...χωρις Springtomize...χωρις Zephyr..χωρις Remove Backround κτλ κτλ.Ισως ειμαι τοσο απολυτος γιατι ποτε δεν μου επαθε τιποτα,κανενα iPhone που ειχα,απο τα tweaks και ετσι δεν τα θεωρω καθολου επικινδυνα.Βαζω ομως μονο τα καλα και δοκιμασμενα tweaks.

δεν νομιζω να υπαρχει καποια διαφορα στη χρησιμοτητα των tweaks στο iphone και στο ipad
(και οχι,δεν εχω μηλοφωνο :))

#114   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 17/05/2012 - 10:07

δεν νομιζω να υπαρχει καποια διαφορα στη χρησιμοτητα των tweaks στο iphone και στο ipad
(και οχι,δεν εχω μηλοφωνο :))

Τεραστια η διαφορα στη χρησιμοτητα...χαωδης,αλλα αφου δεν εχεις iPhone δεν μπορεις απλα να το καταλαβεις.Αντε καλημερα.

#115   iVagos

iVagos

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/05/2012 - 09:54

Και τα 2




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες