Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

gTar, ψηφιακή κιθάρα που δουλεύει με το iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Moly

Moly

    News Team

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • GameCenter:-moly-

Δημοσίευση 22/05/2012 - 11:20

Αναρτημένη εικόνα

Ένα νέο ενδιαφέρον προϊόν έκανε την εμφάνιση του στο Kickstarter ιδανικό για όσους θέλουν να μάθουν κιθάρα. Φυσικά δεν πρόκειται για ένα απλό μουσικό όργανο, αλλά για μια πλήρως ψηφιακή κιθάρα με την ονομασία gTar που δουλεύει αποκλειστικά και μόνο με το iPhone.

Αναρτημένη εικόνα


Αφού τοποθετήσετε το τηλέφωνό σας στην ειδική υποδοχή του gTar και ανοίξετε την ομώνυμη εφαρμογή, τα LED φωτάκια της κιθάρας θα σας καθοδηγήσουν στο πώς να παίξετε σωστά τα προεγκατεστημένα κομμάτια. Δυστυχώς η κιθάρα δε διαθέτει δικά της ηχεία και επομένως θα ακούτε τι παίζετε από το ηχείο του iPhone ή κάποια ακουστικά.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποκτήσουν το gTar στην τιμή των $350 μιας και το project κατόρθωσε ήδη μέσα στις πρώτες μέρες να ξεπεράσει το στόχο των $100.000.

Δείτε την κιθάρα σε δράση στο video που ακολουθεί:

http://www.dailymotion.com/video/xqzdzf_introducing-gtar-iphone-powered-guitar_tech

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iVagos

iVagos

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/05/2012 - 11:51

Πολυ ωραιο ειδικά για τους γνωστές μουσικης

#3   kozone

kozone

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/05/2012 - 13:25

τα σπαει ποτε βγαινει στο εμποριο?

#4   Aslanidis

Aslanidis

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/05/2012 - 14:48

Αραγε κανει και για Midi Controler να το οδηγησεις μεσω Cubase?Ενοψ χωρις το iphone(γιατι εχει εξοδο Usb)

#5   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 22/05/2012 - 15:09

Πολυ ωραιο ειδικά για τους γνωστές μουσικης

Για τους γνώστες μουσικής δεν νομίζω ότι θα έχει κάποια χρησιμότητα... Γιατί να μην αγοράσει κάποιος μια κανονική ηλεκτρική κιθάρα και να αγοράσω ένα προσομοιωτή κιθάρας; Κατεβάζεις και τα backing track από το internet και το ευχαριστιέσαι στο έπακρον... Αντίθετα για αυτούς που θέλουν να μάθουν μουσική και συγκεκριμένα κιθάρα το συγκεκριμένο μηχάνημα είναι μια καλή αρχή αλλά λιγάκι ακριβή για μια κιθάρα που δεν είναι κανονική...

Αραγε κανει και για Midi Controler να το οδηγησεις μεσω Cubase?Ενοψ χωρις το iphone(γιατι εχει εξοδο Usb)

Λογικά με μερικές αλλαγές θα κάνει αν δεν δίνει το απαραίτητο software η ίδια η εταιρία... Εδώ γίνεται midi controller η κιθάρα από το guitar hero... Είχα βρει τον τρόπο στο ίντερνετ αλλά δεν το δοκίμασα... Τώρα μου έδωσες ιδέες μιας και έχω δύο τέτοιες κιθάρες...

#6   Aslanidis

Aslanidis

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/05/2012 - 15:23

Για τους γνώστες μουσικής δεν νομίζω ότι θα έχει κάποια χρησιμότητα... Γιατί να μην αγοράσει κάποιος μια κανονική ηλεκτρική κιθάρα και να αγοράσω ένα προσομοιωτή κιθάρας; Κατεβάζεις και τα backing track από το internet και το ευχαριστιέσαι στο έπακρον... Αντίθετα για αυτούς που θέλουν να μάθουν μουσική και συγκεκριμένα κιθάρα το συγκεκριμένο μηχάνημα είναι μια καλή αρχή αλλά λιγάκι ακριβή για μια κιθάρα που δεν είναι κανονική...


Λογικά με μερικές αλλαγές θα κάνει αν δεν δίνει το απαραίτητο software η ίδια η εταιρία... Εδώ γίνεται midi controller η κιθάρα από το guitar hero... Είχα βρει τον τρόπο στο ίντερνετ αλλά δεν το δοκίμασα... Τώρα μου έδωσες ιδέες μιας και έχω δύο τέτοιες κιθάρες...


Δηλαδη?ποιες κιθαρες εχεις?παντως με ενδιαφερει πολυ το θεμα για να μην καθομαι και ενορχηστρονω σε Sibelius 7 και γραφω 10 Πενταγραμμα!!!

#7   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 22/05/2012 - 15:25

Δηλαδη?ποιες κιθαρες εχεις?παντως με ενδιαφερει πολυ το θεμα για να μην καθομαι και ενορχηστρονω σε Sibelius 7 και γραφω 10 Πενταγραμμα!!!

Έχω τις κιθάρες που ήρθαν με το Guitar Hero World Tour... Αν θες μπορώ να βγάλω φώτο να δεις ποιες είναι...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες