Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

sos χρηστης επικινδυνος για αγορα .


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
85 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/05/2012 - 02:08

το forum ειναι τεχνολογικο, ειναι για προβληματα-λυσεις, προγραμματισμο, αναπτυξη εφαρμογων, προτασεις, νεα, συζητησεις .... κτλ
ΔΕΝ ειναι για αγγελιες


οι αγγελιες υπαρχουν προς εξυπηρετηση των μελων (των ΗΔΗ υπαρχοντων μελων) αλλο που συμβαινει τωρα, να δεχεται τα νεα μελη κατ ευθειαν να πηγαινουν στις αγγελιες ειναι απλα απο ανοχη (κ μη σκληροτητα)

αυτος λοιπον που εχει ενα πραγμα ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ, κ δεν ενδιαφερεται για ολα τα υπολοιπα (που τα υποστηριζουν ολα τα ενεργα μελη, οι mod κ οι admin) ας πουλησει εκει που πουλανε, στα αναλογα site
θες χρυση ευκαιρια, θες ricardo, θες ebay..... κτλ

ξερεις οτι υπαρχουν fora που για να ποσταρεις, να μιλησεις απλα, εισαι υποχρεωμενος: να διαβασεις τους κανονες τους (ναι σε βλεπουν οτι μπηκες στο συγκεκριμενο thread), να εισαι logged in για καποιες ωρες, κ μετα καποιο διαστημα (πχ μια βδομαδα) μπορεις να ποσταρεις οπως ολοι ?
αν δεν συντονιστεις δηλ με τον τροπο του forum, οχι κυριε, δεν θα σου λυσουμε την απορια σου ή το προβλημα σου αμεσως (δεν τιθεται ζητημα καν για αγγελιες), κατσε εκει κ διαβασε πρωτα κ αν μετα μια βδομαδα (που εισαι active μεσα) δεν εχεις βρει τη λυση σου ΤΟΤΕ θα ρωτησεις, ετσι ειναι οι κανονες ή τους δεχεσαι ή αν δεν τους δεχεσαι, χαιρεται...

δεν θα εμπλακω σε προσωπικα θεματα ,θα το θεσω ουδετερα (που το εχω πει κ παλιοτερα, αλλα ας επαναλαβω, επαναληψη μητηρ μαθησεως)

αν καποιος θελει να μπει ΜΟΝΟ για να ΠΟΥΛΗΣΕΙ (εστω) ΕΝΑ πραγμα (πολυ χειροτερα αν ειναι πολλα), κατα την αποψη μου, οχι, να μην μπει

κ να εξηγησω τον λογο
θα μπει, γιατι ξερει πως υπαρχουν πολλα μελη, γιατι ειναι πιθανο να βρει πελατη
πως ομως υπαρχουν αυτα τα μελη εδω ? υπαρχουν απο τις απαντησεις που μπορουν να βρουν, απο την ενημερωση που εχουν, απο... απο... απο... οχι επειδη υπαρχουν αγγελιες κ να δουν τι προσφορα υπαρχει σημερα

ετσι λοιπον, το μονοημερο μελος:
εκμεταλλευεται το καθημερινο κοπο των αλλων μελων που βοηθουν κ δημιουργουν την κινητικοτητα του forum, χωρις να προσφερει τιποτα (μ αλλα λογια ενα troll)
εκμεταλλευεται ολο moderation (που βοηθαει στην σωστη λειτουργια του forum)
οπως επισης εκμεταλλευεται κ ολο το παραπερα "παρασκηνιο" που υπαρχει για να κρατιεται ενα forum ψηλα (κ πιστεψε με ειναι πολυ μεγαλο και με χρηματικο κοστος)


θα μπει, θα βρει μια καλη υπαρχουσα κατασταση, κ θα κανει την δουλεια του (το forum, δεν εισπραττει τιποτε απ αυτο !) φυσικα κ θα κερδισει, δεν θα πληρωθει ?
μπορει αυτο που θα πουλησει να ειναι σωστο κ οπως το λεει, μπορει να ειναι ελαττωματικο, κ ετσι να εκμεταλλευτει ακομη περισσοτερο την συμμετοχη ολων εδω

κ να επαναλαβω την ερωτηση μου απο πιο πανω, δηλ υποστηριζεις πως για καποια τυχαια μελη που μπηκαν μια φορα (εστω με αγαθη τη καρδια, μικρα trollακια δηλ) για να πουλησουν ενα μονο πραγμα κ δεν θα ξαναμπουν,ας συνεχισουν να συντηρουνται και τα τυχοδιωκτικα λαμογια ? (άλλα troll κ αυτα, που θα παζαρεψουν για ν αγορασουν, κ μετα 10-15 μερες θα θελουν να πουλησουν ενα 50ρικο ακριβοτερα)
(πολυ κακο με κανενα τελικο οφελος)

Το μετεφερα απο το link που εδωσε ο @nxsbass,
Απολυτα τεκμηριωμενη αποψη, οποιος θελει τη διαβαζει κι οποιος θελει τη λαμβανει υποψιν η οχι


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   verde

verde

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/05/2012 - 02:56

Μας κανετε πλακα για τα μαγαζακια;
Εννοειται πως δουλευουν και κανεις δεν κανει τιποτα για αυτο.
Εγω ξερω τουλαχιστον εναν χρηστη που εχει πουλησει απο τον Ιανουαριο πανω απο 100 κινητα και συνεχιζει και κανεις δεν εχει κανει τιποτα.

Στους κανονες για τις αγγελιες λετε οτι απαγορευονται οι αγγελιες τυπου μαγαζακι αλλα αυτο σημαινει μια αγγελια που πουλαει πολλα πραγματα μαζι (εμενα τουλαχιστον ετσι μου εχετε πει).
Δηλαδη αν καποιος ανοιγει 10 διαφορετικες αγγελιες ταυτοχρονα η σε διαστημα μερικων ημερων δεν ειναι μαγαζακι και δεν σας ενοχλει αν ομως ανοιξει μια αγγελια που να πουλαει 10 πραγματα τοτε ειναι μαγαζακι.
Aυτο και αν ειναι υποκρισια αν οντως δεν θελετε μαγαζακια στο φορουμ μπορειτε να το κανονισετε και δεν μιλαω για παιδια που ετυχε να τους πεσουν 2-3 κινητα αντε πες 10 και κοιταξαν να τα πουλησουν αλλα ανθρωπους που εχουν πουλησει πανω απο 100 κινητα μεσα απο αυτο το φορουμ και σας ξαναλεω εγω ξερω τουλαχιστον εναν τετοιο.

Και τελος να πω κατι στους admins για το θεμα του οτι σας κατηγορουμε ΚΑΙ τι εγινε; δεν σας κατηγορουμε για φονο η για καποιο εγκλημα απλα λεμε οτι σε καποια θεματα η σταση σας δεν ειναι σωστη μην το παιρνετε τοσο σοβαρα (ουσιαστικα δεν σας κατηγορουμε κριτικη κανουμε) και στην τελικη και να υποθαλπτετε μαγαζακια τι εγινε;
Απλα βγειτε και παραδεχτειτε το
εγω αυτο θελω μονο.

#78   giorgarasGRE

giorgarasGRE

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/05/2012 - 02:56

Ο Αλέκος δίνει ρέστα μιλάμε....
Αν γίνετε φίλε Αλέκο προσπάθησε να γράψεις με σημεία στήξης γιατι εγώ δεν μπορώ να καταλάβω που σταματάει η πρόταση σου τις περισσότερες φορές και προσπάθησε να ηρεμίσεις φίλε.Οι περισσότεροι μέσα καταλάβαμε 2 πράγματα για τον ΑΕΚ.
Το θέμα είναι λήξαν και εγώ προσωπικά πιστέυω οτι μια χαρά δουλέυει η θήκη απλά το παιδί δεν ξέρει να την δουλέψει.
Όσον αφορά την αξιολόγιση των πωλητών για εμένα αρκεί ένα like απο αυτόν που το αγόρασε και ένα σχόλιο στο προφίλ του.
Όσον αφορά τις αρνητικές αξιολογήσεις μπορεί να ανοίξει ένα θέμα καλή ώρα σαν και τώρα.Όποιος θέλει να κάνει συναλλαγή με ένα άτομο απλά πατάει στο search στο όνομα των τόπικς το nickname του πωλητή και εάν έχει γραφτεί κάτι στο παρελθόν θα φανεί....

Τελευταία επεξεργασία από: giorgarasGRE, 23/05/2012 - 03:00


#79   iVagos

iVagos

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/05/2012 - 07:40

Μήπως πρέπει να ξεκινήσουν οι αξιολογήσεις κ για τους πωλητές κ για τους αγοραστές ???

μπράβο συνονοματη έχεις δίκιο !

#80   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/05/2012 - 11:13

Για αυτο τον λογο αυτα τα post τελικα δεν ειναι περιτα...εγω απο τα παραπανω που διαβασα και με την καταθεση του mark και την απουσια του αεκ...απο την συνεχεια της συζητησης και την δομημενη καταθεση του νικοσ κοντοσ καταλαβαινεις ευλογα οτι "θυμα "αεκ... Μονο θυμα δεν ειναι...

#81   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/05/2012 - 17:32

Εγώ πάντως θέλω να σε δω να υπεραπίζεσαι τη θέση σου...Σε εσένα αναφέρομαι ΑΕΚ.Να υπερασπίζεσαι τη δήθεν παρεξήγηση.

Αναρτημένη εικόνα


#82   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 23/05/2012 - 18:23

Βρε παιδιά τι είναι το iPod touch με raisso peel???


Αγαπητή Evangelia, έχεις καταλαβει ότι έκανες την απόλυτη ερώτηση του τοπικ; 😊😊😄

Και κανένας λεβεντης δε σου απάντησε;

Όπως μάλλον κατάλαβες και απο τα συμφραζομενα, μετατρέπει το iPod touch σε τηλέφωνο.

Αγενεστατοι όλοι, μετα διαφημιζουμε ότι σε αυτο το φόρουμ βοηθάμε ο ένας τον άλλον!!!😃😃😃😃

Τελευταία επεξεργασία από: kiriakosa, 23/05/2012 - 18:24


#83   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 23/05/2012 - 18:34

Τι είναι το raisso peel?

Κάτι αντίστοιχο είναι και το gmate..

#84   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/05/2012 - 18:50

Αγαπητή Evangelia, έχεις καταλαβει ότι έκανες την απόλυτη ερώτηση του τοπικ; ������������������

Και κανένας λεβεντης δε σου απάντησε;

Όπως μάλλον κατάλαβες και απο τα συμφραζομενα, μετατρέπει το iPod touch σε τηλέφωνο.

Αγενεστατοι όλοι, μετα διαφημιζουμε ότι σε αυτο το φόρουμ βοηθάμε ο ένας τον άλλον!!!������������������������

Τσκ Τσκ Τσκ συμφωνώ :(
Που πάμε ...............χαχαχαχαχαχα
Η αλήθεια είναι ότι μετα απο 5 σελίδες το κατάλαβα χιχιχι :)
Thanks κ σένα κ τον nsxbass :)

Τελευταία επεξεργασία από: Evangelia, 23/05/2012 - 18:53


#85   aek2372

aek2372

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/05/2012 - 22:26

με τα λεφτα τα δικα μου μεγαλε ο σωστος χρηστης σου ειναι μια χαρα ,δεν ερχεσαι να μου δειξεις εσυ πως δουλευει η θηκη ,ο ανθρωπος δεν με πηρε ουτε ενα τηλεφωνο απο απλο ενδιαφερον και αυτο λεει πολλα ,τελος δεν υπαρχει θεμα ολα οκ ας τα χαρει τα χρηματα και εγω πληρωσα 220 για ενα ipod 8gb.

#86   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/05/2012 - 22:45

Εγώ πάντως θέλω να σε δω να υπεραπίζεσαι τη θέση σου...Σε εσένα αναφέρομαι ΑΕΚ.Να υπερασπίζεσαι τη δήθεν παρεξήγηση.


Αναρτημένη εικόνα





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες