Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Γνώμες για ανανέωση συμβολαίου και επιδότηση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
26 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   TiMoRiS

TiMoRiS

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/05/2012 - 15:09

Μπορούσες να κάνεις την αίτηση φορητότητας και μετά να την ακύρωνες!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   AngelosT

AngelosT

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 28/05/2012 - 15:11

Μπορούσες να κάνεις την αίτηση φορητότητας και μετά να την ακύρωνες!

Θα περιμένω τότε την αντιπρόταση 1 μέρα και την κάνω αύριο.

#18   vpapanikolis

vpapanikolis

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 28/05/2012 - 15:38

Η φορητότητα γενικά είναι ένας καλός τρόπος να αυξήσεις την επιδοτήση σου. Για αρχή θέλουν να σε κρατήσουν στην εταιρεία απλώς θέλουν με 18μήνο συμβόλαιο άρα πατάμε πάνω εκεί και αρχίζουμε τις διαπραγματεύσεις. Εκείνοι Σίγουρα θα προτείνουν μεγαλύτερο πρόγραμμα κ εκεί πάνω καλό θα ήταν να δείξουμε ότι το σκεφτόμαστε αλλά μόνο με έκπτωση στο πάγιο. Πάρτε και προσφορές απο άλλες εταιρείες για να τους λέτε ακριβώς τι προσφορές έχετε.

tip: Κρατήστε το όνομα του υπαλλήλου που κάνετε τις διαπραγματεύσεις για να ζητάτε να μιλάτε μόνο με εκείνον.


τις προσφορες απο τις αλλες εταιριες καλο θα ηταν να τις φουσκωνετε αλλα λιγο

#19   DJTHEO

DJTHEO

    iPH User

  • 172 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 28/05/2012 - 15:54

Εγω παντως,μετα απο καβγα με την cosmote για ανανεωση 3 συμβολαιων,κανω αιτηση στη wind οπου μου εδωσαν καλυτερη προσφορα.Αφου εγκριθηκε η αιτηση στη wind,με παιρνει το τμημα φορητοτητας της cosmote και μου κανει καλυτερη προσφορα απο την wind + εκπτωση παγιων!!!Ηταν τοσο καλη η προσφορα που δεν το πιστευα!!Αν και ταλαιπωρηθηκα λιγο,αξιζε γιατι στο τελος βγηκα κερδισμενος!
Δεν ξερω αν το κανουν σε ολους αυτο,αλλα στη δικη μου περιπτωση ηταν 3 γραμμες στο απερ. 55 οποτε φανηκε οτι δεν ηθελαν να με χασουν απο πελατη!

#20   AngelosT

AngelosT

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 30/05/2012 - 16:51

εμενα μου δωσαν και μεγαλυτερη επιδοτηση και 2 παγια δωρο,αφου ζητησα πρωτα φορητοτητα

Εγω παντως,μετα απο καβγα με την cosmote για ανανεωση 3 συμβολαιων,κανω αιτηση στη wind οπου μου εδωσαν καλυτερη προσφορα.Αφου εγκριθηκε η αιτηση στη wind,με παιρνει το τμημα φορητοτητας της cosmote και μου κανει καλυτερη προσφορα απο την wind + εκπτωση παγιων!!!Ηταν τοσο καλη η προσφορα που δεν το πιστευα!!Αν και ταλαιπωρηθηκα λιγο,αξιζε γιατι στο τελος βγηκα κερδισμενος!
Δεν ξερω αν το κανουν σε ολους αυτο,αλλα στη δικη μου περιπτωση ηταν 3 γραμμες στο απερ. 55 οποτε φανηκε οτι δεν ηθελαν να με χασουν απο πελατη!


Τελικά έκανα αίτηση φορητότητας στη WIND. Μου είπαν θα περάσουν την Παρασκευή για υπογραφή συμβολαίου, να μου δώσουν κάρτα sim κλπ... Η cosmote πότε θα με πάρει τηλέφωνο? Πριν ή μετά? Με την υπογραφή μου δεν δεσμεύομαι απέναντι στη wind?

#21   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/05/2012 - 16:53

λογικα πριν πρεπει να σε παρουν..με το που βαλεις υπογραφη δεσμευεσαι στην εταιρια που υπεγραψες..υπαρχει και περιπτωση να μην σε παρουν παντως

#22   AngelosT

AngelosT

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 30/05/2012 - 16:55

λογικα πριν πρεπει να σε παρουν..με το που βαλεις υπογραφη δεσμευεσαι στην εταιρια που υπεγραψες..υπαρχει και περιπτωση να μην σε παρουν παντως

Οπότε η εταιρία μου ενημερώνεται άμεσα από την ανταγωνίστρια πριν τις υπογραφές... οκ

#23   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/05/2012 - 16:57

ναι για να αποδεσμευσει τον αριθμο..οταν εκανα εγω φορητοτητα απο κοσμοτε σε βονταφον η κοσμοτε δεν ηξερε καν οτι εφευγα..το πως και το γιατι δεν το ξερω

#24   AngelosT

AngelosT

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 30/05/2012 - 16:59

για να δούμε, αν με πάρει με πήρε, εξάλλου καλύτερη προσφορά ήταν της wind. Πάντως το βασικό από ότι κατάλαβα είναι ότι μετά τις υπογραφές δεν γίνεται να αλλάξει κάτι.

#25   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/05/2012 - 17:04

ναι η υπογραφη ειναι η οριστικοποιηση, παντως αν εισαι καιρο συνδρομητης και εχεις μεγαλο παγιο το πιθανοτερο ειναι να παρουν

#26   AngelosT

AngelosT

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 30/05/2012 - 17:12

OK, σ'ευχαριστώ! :)

#27   AnSi

AnSi

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 30/05/2012 - 19:46

Αν δεν υπογραψεις δεν σε δεσμευει τιποτα.
Η Cosmote λογικα θα σε παρει να σε ρωτησειι γιατι φευγεις κ.τ.λ.Πες οτι σου καναν καλυτερη προσφορα και φουσκωσε τα και λιγο.
Λογικα θα υποκυψουν.Αν οχι πας στη wind που που εκανε καλυτερη προσφορα αν δε σε νοιαζει ο παροχος.
Δεν χανεις κατι παντως να τους πιεσεις λιγο πριν υπογραψεις και τους μεν και τους δε.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες