Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

rottweiler κουταβακι....


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
103 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 28/05/2012 - 12:32

καλησπερα παιδια!!!
εγραψΑ αυτο το τοπικ εδω στο καφενειο γιατι θα ηθελα να απαντησει οποιοσ ξερει!!!
εχεισ κανεισ σασ rottweiler σκυλο???????????

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 29/05/2012 - 00:06

Εγω εχω φιλε μου. Για τι ακριβως ενδιαφερεσαι;
Κουταβι βεβαια δεν το λες.. Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 29/05/2012 - 00:08


#3   esspy

esspy

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 29/05/2012 - 01:46

Και εγώ είχα και ασχολιομουν για πες !!

#4   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 29/05/2012 - 16:06

μπραβο ρε παιδια!!!!εχς την εξησ απορια....εγω θα το παρω το κουταβι σε κανα 50ημερο που θα εχει γεννησει η σκυλα και θα εχει μεινει κ μαζι τησ 1 μηνα!!!
το προβλημα μ ειναι οτι σπουδαζω κ οτι τ σκυλι το θελω για φυλακα στο εξοχικο μου και θα μεινω μαζι του για 2 μενεσ δλδ μεχρισ οτου τ κουταβι να γινει 3 μηνων γτ μετα θα γυρισς αθηνα στη σχολη....
μεσα στο διαστημα των 2 αυτων μηνων θα μπορεσει το κουταβακι να μαθει τα βασικα????δλδ το ελα το μη το κατω,κατσε κ αυτα|????

#5   Alexfanis

Alexfanis

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:fanisalex

Δημοσίευση 29/05/2012 - 16:19

μπραβο ρε παιδια!!!!εχς την εξησ απορια....εγω θα το παρω το κουταβι σε κανα 50ημερο που θα εχει γεννησει η σκυλα και θα εχει μεινει κ μαζι τησ 1 μηνα!!!
το προβλημα μ ειναι οτι σπουδαζω κ οτι τ σκυλι το θελω για φυλακα στο εξοχικο μου και θα μεινω μαζι του για 2 μενεσ δλδ μεχρισ οτου τ κουταβι να γινει 3 μηνων γτ μετα θα γυρισς αθηνα στη σχολη....
μεσα στο διαστημα των 2 αυτων μηνων θα μπορεσει το κουταβακι να μαθει τα βασικα :huh:?δλδ το ελα το μη το κατω,κατσε κ αυτα| :huh:?


1ον το σκουταβι πρεπει να μεινει με την σκυλα τουλαχιστον 60 μερες για να παρει ολα τα αντισωματα απο την σκυλα και να το μαθει η σκυλα να σεβεται την ιεραρχια!
2ον το κουταβι μεχρι 3 μηνων δεν θα προλαβει να μαθει τιποτα γιατι ειναι πολυ μικρο και
3ον οτι και να μαθει αν δεν υπαρχει συνεχης επαφη με το αντικειμενο της υπακοης θα τα ξεχασει πολυ ευκολα!!!

Υ.Γ. οι εκπαιδευτες σκύλων δεχονται κουταβια απο 3 μηνων και μετα...εσυ θελεις μεχρι τοτε να τα εχει μαθει?! νομιζω οτι δεν γινεται

Τελευταία επεξεργασία από: Alexfanis, 29/05/2012 - 16:23


#6   esspy

esspy

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 29/05/2012 - 16:24

Φίλε μου καταρχάς ξέρεις απο σκυλιά ; Είχες ξανά ;
Ο σκύλος κ ειδικά τα ροτι είναι σαν άνθρωπος και έχει ανάγκες δεν το αφίξεις κάπου να φυλάει .. Θέλει πολλές περιποίησης και ανάγκες ! Μην το αφήνεις μόνο του θα γίνει άγριο και δεν θα μπορείς να το κουμανταρεις ούτε κ συ .. Αν δεν έχεις χρόνο καλύτερα να μην το πάρεις θέλει φροντίδα
Στα λέω όλα αυτά εντελώς φιλικά για να αποφύγεις καταστάσεις ... Σε 2 μήνες αν ασχοληθείς το σκυλί μπορεί να μάθει πολλά αρκεί να του τα περάσεις με τον κατάλληλο τροπο , επίσης αν δεν έχει κ εξάσκηση θα τα ξεχάσει !!

#7   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 29/05/2012 - 16:25

εχεισ δικιο αλλα δεν μπορω θα το παρω γτ ειναι γαμω τα σκυλια....κοιτα αν το παρω μεσα ιουλιου θα ειμαι μαζι μεχρι μεσα σεπτεμβριου!!!μετα θα ξαναρθω αθηνα για την σχολη αλλα θα κατεβαινω συνεχεια γιανα το εκπεδευω....
για αρχη θα το κοινωνικοποιησω να μν εχει θεμα μ αλλα ζωα....πχ το αλλο μ σκυλι γατεσ και κατι κοτεσ του παππου μου :P
υπαρχει περιπτωση το σκυλακι να κανει καμια επιθεση στουσ παππουδεσ μ????γτ ακουω οτι ειναι κ λιγο νευροσπαστα

#8   esspy

esspy

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 29/05/2012 - 16:25

Μέχρι 7 μηνών Μαξίμου πρέπει να έχει γίνει η εκπαίδευση !

#9   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 29/05/2012 - 16:30

ειμαι ετοιμοσ να μεινω ολο το καλοκαιρι μαζι του και να ειμαι συνεχεια απο πανω του ωσπου να τα μαθει οπωσ κ το χειμωνα μ το καλο ν κατεβαιινω καθε σκ να το μαθενω!
ναι ειχα ενα σκυλο γερμανικο ποιμενικοσ ιδιο με το ρεξ και καποιοσ βρωμιαρησ μου το ψωφισε :(

ναι θα εχει γινει μεσα στουσ 2 μηνεσ θα το κανω συνεχεια προπονηση και ασ ειναι κ κουταβι θα ειμαι συνεχεια απο πανω του!

#10   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 29/05/2012 - 16:30

εχεισ δικιο αλλα δεν μπορω θα το παρω γτ ειναι γαμω τα σκυλια....κοιτα αν το παρω μεσα ιουλιου θα ειμαι μαζι μεχρι μεσα σεπτεμβριου!!!μετα θα ξαναρθω αθηνα για την σχολη αλλα θα κατεβαινω συνεχεια γιανα το εκπεδευω....
για αρχη θα το κοινωνικοποιησω να μν εχει θεμα μ αλλα ζωα....πχ το αλλο μ σκυλι γατεσ και κατι κοτεσ του παππου μου :P
υπαρχει περιπτωση το σκυλακι να κανει καμια επιθεση στουσ παππουδεσ μ :huh:?γτ ακουω οτι ειναι κ λιγο νευροσπαστα




φιλε μου 2-3 μηνες δεν φτανουν ουτε για ζητω εγω εχω ενα pitbull το πηρα κουταβι φτανει 5 μηνων και ακομα δεν εχει μαθει...το θεμα επιθεσης θα το δεις μετα το 5μηνο μεχρι τοτε ολα του φιανονται παιχνιδι

#11   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 29/05/2012 - 16:34

ποοοοοοο....
καλα θα δουμε!εχω πολυ παθοσ μ αυτο το σκυλακι και θα ειμαι απο πανω του συνεχεια!!
το βασικοτερο που θελω να ρωτησω ειναι....αν ειναι ανοιχτη η αυλοπορτα παιζει να βγει ο σκυλοσ εξω να δαγκωσει καποιον περαστικο????
το λυκοσκυλο π ειχα δεν εβγαινε....φυλαγε τον χωρο τ

#12   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 29/05/2012 - 16:37

ποοοοοοο....
καλα θα δουμε!εχω πολυ παθοσ μ αυτο το σκυλακι και θα ειμαι απο πανω του συνεχεια!!
το βασικοτερο που θελω να ρωτησω ειναι....αν ειναι ανοιχτη η αυλοπορτα παιζει να βγει ο σκυλοσ εξω να δαγκωσει καποιον περαστικο :huh:?
το λυκοσκυλο π ειχα δεν εβγαινε....φυλαγε τον χωρο τ




οσο ειναι μικρο δεν εχει να δαγκωσει μην ξεχνας οτι τα κανονικα δοντια του θα βγουν στο 6μηνο πανω οταν μεγαλωσει μπορει τιποτα δεν ειναι απιθανο

#13   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 29/05/2012 - 16:38

υπαρχει καποιου ειουσ εκπαιδευση να μν κανει επιθεση εκτοσ του χωρου τυ???

#14   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 29/05/2012 - 16:39

υπαρχει καποιου ειουσ εκπαιδευση να μν κανει επιθεση εκτοσ του χωρου τυ :huh:




δεσιμο φιλε αυτου του ειδους τα σκυλια δεσιμο μονο γιατι το να το πας στον εκπαιδευτη θα το μαθει αλλα ακουγονται και πολλα γι'αυτους π.χ οτι τα χτυπανε ασχημα

#15   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 29/05/2012 - 16:42

ε το λυπαμαι μωρε γτ ειναι κριμα να εινα δεμενο....εξαλου τι φυλακασ θα ειναι αν ειναι δεμενο???
πεσ ρε παιδι μ οτι μεγαλωσει δλδ και εχουμε ξεχασει την πορτα ανοιχτη θα κανει ντου σε περαστικο???
εγω απ οτι ξερω απλα καθοντε μεσα στο σπιτι τουσ κ φυλανε.....
αν οταν παει να βγει την μαλωσω και τησ ριξω καμια στο ποπο???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες