Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

rottweiler κουταβακι....


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
103 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/05/2012 - 17:19

Παιδιά εμείς εδώ και περίπου ένα χρόνο και κάτι είμαστε με ένα γερμανικό ποιμενικο.. Είναι το κάτι άλλο ο ατιμος. Γάτα πλέον στη γειτονιά δεν υπάρχει, γιατί με το που θα τη δει, τρέχει να της χιμήξει. Το αρνητικό με το δικό μας και κάπου εκεί φταίω εγώ και οι δικοί μου, είναι ότι δεν υποφερεται όταν είναι να βγει βόλτα. Μας βγάζει την Παναγία. Τραβάει συνέχεια. Μα τι λιχουδιές όταν κάθεται φρονιμος, μα τι το ένα τι το άλλο, ο μικρός με το που βγει από την εξώπορτα θέλει να τρέξει σαν τρελός. Και είμαι εγώ απο πίσω και απλά τον τραβάει και τον μαλώνω. Έχει κανείς να προτείνει το πως θα κάθεται φρόνιμα και θα είναι διασκέδαση και για τους 2 μας η βόλτα? αν δει γάτα στο δρόμο την ώρα της βολτας, με πήρε μαζί του και απλά με εσυρε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 29/05/2012 - 17:21

θυληκο θα παρω....ειναι πιο υπακουο

#33   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 29/05/2012 - 17:22

Παιδιά εμείς εδώ και περίπου ένα χρόνο και κάτι είμαστε με ένα γερμανικό ποιμενικο.. Είναι το κάτι άλλο ο ατιμος. Γάτα πλέον στη γειτονιά δεν υπάρχει, γιατί με το που θα τη δει, τρέχει να της χιμήξει. Το αρνητικό με το δικό μας και κάπου εκεί φταίω εγώ και οι δικοί μου, είναι ότι δεν υποφερεται όταν είναι να βγει βόλτα. Μας βγάζει την Παναγία. Τραβάει συνέχεια. Μα τι λιχουδιές όταν κάθεται φρονιμος, μα τι το ένα τι το άλλο, ο μικρός με το που βγει από την εξώπορτα θέλει να τρέξει σαν τρελός. Και είμαι εγώ απο πίσω και απλά τον τραβάει και τον μαλώνω. Έχει κανείς να προτείνει το πως θα κάθεται φρόνιμα και θα είναι διασκέδαση και για τους 2 μας η βόλτα? αν δει γάτα στο δρόμο την ώρα της βολτας, με πήρε μαζί του και απλά με εσυρε...



πνιχτης και τραβηγμα

#34   skylos28

skylos28

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/05/2012 - 17:22

Καλησπέρα και απο εμενα.Αν θελεις τη γνωμη μου,χωρις παρεξηγηση,μην παρεις κανενα ζωντανο.Είτε rot ειτε ποιμενικο ειτε οποιαδηποτε ρατσα μην παρεις αφου δεν εχεις χρονο και δεν εισαι μονιμα κοντα του.Αν θα σου αρεσε να σε αφησουν μονο σου σε ενα χωραφι τοτε παρε, αλλιως μην ταλαιπωρεις και εσενα και το ζωντανο.

#35   drogoth

drogoth

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 29/05/2012 - 17:23

το να μην σε τραβαει ειναι ευκολο απλως δειξτου οτι εσυ διαλεγεις που θα πατε και μην το αφησεις να σε τραβαει αυτος γτ μετα θα συνηθισει και θα ειναι δυσκολο να τον μαζεψεις,αν του κρατησεις το λουρι δν προκειται να παει πουθενα..το δυσκολο ειναι πως να του μαθεις να μην τρωει απο κατω οταν μυριζει..!!

#36   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 29/05/2012 - 17:24

θυληκο θα παρω....ειναι πιο υπακουο



στο εξαμηνο εφταμηνο κατευθειαν στειρωση επισης βασικο γιατι εαν δεν σε ενδιαφερει οπως μερικους να γενναει σαν τρελο εαν μεινει εγκυος σε εκεινη την ηλικια του κοβει την αναπτυξη.
και εγω θηλυκο πηρα γιατι ετσι νομιζα αλλα τελικα τα θηλυκα ειναι διαολοι στα pitbull τουλαχιστον

#37   drogoth

drogoth

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 29/05/2012 - 17:24

+1 στον skylo :)

#38   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 29/05/2012 - 17:24

μπραβο ρε παιδια!!!!εχς την εξησ απορια....εγω θα το παρω το κουταβι σε κανα 50ημερο που θα εχει γεννησει η σκυλα και θα εχει μεινει κ μαζι τησ 1 μηνα!!!
το προβλημα μ ειναι οτι σπουδαζω κ οτι τ σκυλι το θελω για φυλακα στο εξοχικο μου και θα μεινω μαζι του για 2 μενεσ δλδ μεχρισ οτου τ κουταβι να γινει 3 μηνων γτ μετα θα γυρισς αθηνα στη σχολη....
μεσα στο διαστημα των 2 αυτων μηνων θα μπορεσει το κουταβακι να μαθει τα βασικα :huh:?δλδ το ελα το μη το κατω,κατσε κ αυτα| :huh:?


Στο εξωχικό θα είναι κάποιος άλλος ? Ή θα το αφήνεις μόνο του εννοείς???

#39   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/05/2012 - 17:25

πνιχτης και τραβηγμα



Στεναχωριέμαι περισσότερο που τον ακούω να λαχανιάζει την ωρα που τον τραβαω για να μην με βγάζει αυτός βόλτα. Μέσα στο σπίτι πάντως όταν παίζουμε είτε με μπάλα είτε με κάτι αλλα παιχνίδια, είναι κομπλέ.

#40   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 29/05/2012 - 17:27

Στεναχωριέμαι περισσότερο που τον ακούω να λαχανιάζει την ωρα που τον τραβαω για να μην με βγάζει αυτός βόλτα. Μέσα στο σπίτι πάντως όταν παίζουμε είτε με μπάλα είτε με κάτι αλλα παιχνίδια, είναι κομπλέ.



ρε συ μην στεναχωριεσαι δεν κανεις κατι κακο πρεπει να υπαρχει πειθαρχια με τα σκυλια τον αγαπας τον λατρευεις αλλα το αφεντικο εισαι εσυ οχι ο σκυλος

#41   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 29/05/2012 - 17:28

θα ειναι μαζι με τουσ παππουδεσ μου

#42   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/05/2012 - 17:31

Το ξέρω, αλλα δε θέλω με τίποτα να τον βλαψω. Πρέπει να βρω τρόπους για να μην τραβαει. Οι πιο πολλοί λένε "φέρε θα τον φτιάξω εγώ"... Λεφτά θέλει και γι'αυτο το λέει.. Αλλα πες ότι τα δίνεις, αν είναι να φάει ξύλο ο μικρός, θα του ανοίξω το κεφάλι στα δυο. Είναι το μόνο σίγουρο. Είπαμε, άλλο εκπαίδευση, άλλο ξύλο. Θέλω να βγαίνω βόλτα και να το χαιρόμαστε και οι 2. Θα το κοιτάξω αυτο για τους πνιχτες, αν και φοβάμαι να σου πω την αλήθεια!!

#43   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 29/05/2012 - 17:32

θα ειναι μαζι με τουσ παππουδεσ μου


Ειναι λαθος αυτό.. Θα σου γράψω σε λίγο αναλυτικά..

#44   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 29/05/2012 - 17:34

περιμενω γιατι ειμαι σ αναμενα καβουνα!το θελω πολυ

#45   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 29/05/2012 - 17:35

Το ξέρω, αλλα δε θέλω με τίποτα να τον βλαψω. Πρέπει να βρω τρόπους για να μην τραβαει. Οι πιο πολλοί λένε "φέρε θα τον φτιάξω εγώ"... Λεφτά θέλει και γι'αυτο το λέει.. Αλλα πες ότι τα δίνεις, αν είναι να φάει ξύλο ο μικρός, θα του ανοίξω το κεφάλι στα δυο. Είναι το μόνο σίγουρο. Είπαμε, άλλο εκπαίδευση, άλλο ξύλο. Θέλω να βγαίνω βόλτα και να το χαιρόμαστε και οι 2. Θα το κοιτάξω αυτο για τους πνιχτες, αν και φοβάμαι να σου πω την αλήθεια!!



μην φοβασαι καθολου τον πνιχτη.και εγω σκεφτομουν να την παω για εκπαιδευση αλλα ψαχτηκα λιγο και ειδα οτι τους φερονται πολυ ασχημα μονο τα λεφτα τους νοιαζουν αν οχι ολους τους περισσοτερους και δεν αντεχω στην σκεψη οτι μπορει να το δερνει τον σκοτωνω θα την εβαζα να τον φαει ζωντανο με υπομονη πολυ και επιμονη μπορεις καλιστα να μαθει το σκυλι σου

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες