Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

rottweiler κουταβακι....


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
103 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 29/05/2012 - 17:45

περιμενω γιατι ειμαι σ αναμενα καβουνα!το θελω πολυ



φιλε μου κοιτα χωρις να θελω να σε στεναχωρησω καλως η κακως απο την στιγμη που δεν θα εισαι εσυ εξ ολοκληρου απο πανω του καλυτερα να μην το παρεις γιατι δεν ξερεις αν οι παππουδες σου θα κανουν ολα αυτα που χρειαζεται για να ειναι οκ το σκυλι.μην σκεφτεσαι μονο εσενα πχ α το γουσταρω πολυ το σκυλι αγριο και τετοιου ειδους πραγματα να σκεφτεσαι οτι το σκυλι χρειαζεται πολυ φροντιδα μεχρι να μεγαλωσει και πρεπει να εισαι σιγουρος οτι υπαρχει καποιος που θα του την δωσει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 29/05/2012 - 17:52

περιμενω γιατι ειμαι σ αναμενα καβουνα!το θελω πολυ



φιλε μου να Με Συγχωρεσεις ! Δεν Ξερω και την ηλικια σου αλλα το σκυλι δεν ειναι Καλοκαιρινο Παιχνιδι !!!

το σκυλι ή θα το παρεις και θα το Εχεις για ολη Του την Ζωη και Θα το Φροντιζεις ! ή καλυτερα Ασε τα σκυλια σε Ανθρωπους που Θα μπορεσουνε να του Προσφερουνε Ακριβος αυτα Που Χρειαζετε !!!

και Γιατι Δεν το Παιρνεις Στην Αθηνα μαζι Σου ? !

Θεωρω Τραγικο λαθος να παρεις ενα σκυλι για 2 μηνες και μετα να το Αφησεις στους Παππουδες Σου !

Αυτοι Ξερουνε γιατι σκυλο Προκειτε και ποιες θα ειναι Οι Εφθηνες Απεναντι Στο Ζωντανο ?

η Θα το πας εσυ εκει και οταν φυγεις αν δουνε Οτι Δεν τα Βγαζουνε Περα θα το Αφησουνε Στον δρομο ?

φιλικη Συμβουλη μιας και ειμαι Φιλοζωος ! ΔΕΝ εισαι Ετοιμος για Σκυλο ( λογο του οτι δεν θα εισαι στον σκυλο Λογο σχολης κτλ κτλ ) !

Οταν με το καλο Τελειωσεις την Σχολη Σου και κατασταλαξεις στο Που θα Μενεις ! ΑΝ στο επιτρεπουν οι καταστασεις τοτε Πολυ ευχαριστως και με το καλο Παρε Οτι σκυλο Θες !

και δεν στο λεω σε Προσωπικο επιπεδο Φιλε μου !! Ξερεις Ποσοι Σαν Εσενα Πηρανε Λογο Ηλικιας ετσι Ενα Σκυλο και μετα τον Παρατησανε ("δολοφωνησανε") στον Δρομο

σκεψου Πολυ καλα τη Θα κανεις ! ειναι ΑΠοφαση Ζωης και Οχι καλοκαιρινες Διακοπες ..........

Τελευταία επεξεργασία από: Sectoras, 29/05/2012 - 17:53


#48   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 29/05/2012 - 17:56

ε φροντιδα θα εχει!του πουστη πια.....εκπαιδευση δεν θα εχει!αυτο θα τ αναλαβω εγω!θα ειμαι εκει μαζι του!δεν εχω προβλημα να ανεβοκατεβαινω να την προπονω......

εγω θεωρω απ την αλλη τραγικο να φυλακισεισ ενα τετοιο σκυλι σε ενα διαμερισμα 70 τετραγωνικων

το ξερω και εχεισ δικιο απλα σ ειπα!ειναι μαλακια να τον βαλω μεσα στο σπιτι!θα μαραζωσει!κ εγω τα αγαπαω και τα θελω αλλα τα σκυλια ειναι για την εξοχη!τεσπα....αν δεν ειμαι μαζι του δλδ θα κανει οτι γουσταρει και θα φαει κανεναν?

#49   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 29/05/2012 - 17:57

Λοιπόν.. εμείς παίρνουμε rotweiller από το 1994. Έχουμε κόλλημα με αυτά τα σκυλιά :P και επειδή είναι και τα καλύτερα για φύλακες μιας που έχουμε και σπίτι με αυλή και καλό περιβάλλον. Δυστυχώς όμως μας έχουν "φύγει" τα 3 πρώτα από Καλαζάρ. Αν ψάξεις θα δεις λεπτομέρειες περισσότερες.. Το κολλάει από ένα κουνούπι και αν το πάθει.. δυστυχώς δεν έχει πολλές πιθανότητες και τίποτα δεν σου προσφέρει 100% προστασία.. Μπορεί να είναι και το περιβάλλον εδώ τέτοιο που τραβάει τα κουνούπια (μένω στον Άγιο Στέφανο που είναι σχετικά κοντά η λίμνη του Μαραθώνα .. επίσης έχουμε γκαζόν στον κήπο κάτι που τραβάει τα κουνούπια).. Πάντα πέρναμε προφυλάξεις βέβαια .. υπάρχουν ειδικές αμπουλες , σπρευ και κολάρα για το καλαζάρ αλλά όπως είπα τίποτα δεν προσφέρει 100% προστασία. Αυτός που έχουμε σήμερα να ναι καλά... ζει πολύ καιρό.. Τον έχουμε από τον Ιανουάριο του 2004 και τώρα είναι 8 χρονών :D ... Φέτος (πριν 3 μήνες) βγήκε στην αγορά ένα καινούριο εμβόλιο για το καλαζαρ (πριν δεν υπήρχε κανένα εμβόλιο) που προσφέρει προστασία 80% περίπου και κοστίζει 200 ευρώ που γίνονται σε 2 δόσεις αν δεν κάνω λάθος.. Βέβαια δεν ξέρω αν περιλαμβάνεται στα υποχρεωτικά εμβόλια που πρέπει να κάνει στην αρχή και σε ποια ηλικία θα ταν καλύτερο να γίνει.. αλλά οπωσδήποτε να το κοιτάξεις.. Ειδικά αν μου λες ότι θα μένει σε εξωχικό κτλ με κουνούπια.. Μην ξεχάσεις με τίποτα τις προφυλάξεις σου γι αυτό το θέμα.. Είναι πολύ σημαντικό..

Όσον αφορά τα υπόλοιπα.. Τα rotweiller γενικά είναι μαθημένα να έχουν μόνο 1 αφεντικό.. Φυσικά είναι ιδιαίτερα φιλικά με όλη την οικογένεια στο σπίτι, αλλά σαν αφεντικό έχουν μόνο έναν.. Οπότε αυτό που λες να κάτσεις μαζί του λίγους μήνες, μετά να το προσέχουν οι παπούδες κτλ δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσεις να είσαι εσύ το αφεντικό του. Με τους ανθρώπους που είναι κοντά του όμως ξαναλέω είναι πολύ φιλικό και φυσικά και με τα παιδιά.Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Θα πρέπει όμως κάθε μέρα να τον πηγαίνει κάποιος βόλτα (δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούν μετά οι παπούδες που λες να το κάνουν αυτό).. Και αν δεν μάθει από την αρχή μετά θα είναι πολύ δύσκολο να το μάθεις να βγαίνει έξω και να πηγαίνει βόλτα.. Σαν εκπαίδευση, πολλοί τον πηγαίνουν σε ειδικό εκπαιδευτή σκύλο .. αλλά κατα τη γνω΄μη μου κάτι τέτοιο δεν χρειάζεται αν δεν πρόκειται για κάποιον πολύ σοβαρό λόγο.. τα βασικά του έχουμε μάθει εμείς από μικρό όπως να κάθεται.. να ανοίγει την πόρτα κ.ά.. Μπορείς να συμβουλευτείς και ειδικά βιβλία για rotweiller που υπάρχουν σχετικά με την εκπαίδευσή του έτσι ώστε να την κάνεις μόνος σου. Για παράδειγμα ο θείος μου που έχει κι αυτός ένα rotweiller τον πήγαινε σε ειδικό εκπαιδευτή και μια μέρα ενώ ήταν δεμένος καλά, όρμησε σε κάποιους ξένους (έκοψε την αλυσίδα δηλαδή) και τους έκοψε κομμάτια από το χέρι!!!! Σαν συμπεριφορά αυτό που είναι πολύ βασικό για αυτά θα έλεγα ότι είναι πάρα πολύ ύπουλα (από φυσικό τους).. Δηλαδή μπορεί να έρθει κάποιςο ξένος και να κάνει χαρές ώστε να τον χαιδέψει.. και μόλις βάλει ο άλλος το χέρι του .. το αρπάζει και γίνεται πολύ άγριος.. Γενικά είναι πάρα πολύ ύπουλα σκυλιά..

Αυτά ήθελα να σου πω.. αν θες οτιδήποτε άλλο να με ρωτήσεις και μπορώ να σου απαντήσω ευχαρίστως...

Και κάτι τελευταίο.. και από αυτά που είπα νομίζω καταλαβαίνεις ότι δεν είναι ένα σκυλί για διαμέρισμα.. Θέλει τον χώρο του .. θέλει κήπο , να τρέχει κτλ.. Δεν είναι για να κλειστεί σε ένα διαμέρισμα της Αθήνας.

Και μερικές ακόμα photos :P

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 29/05/2012 - 17:58


#50   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 29/05/2012 - 17:57

ε φροντιδα θα εχει!του πουστη πια.....εκπαιδευση δεν θα εχει!αυτο θα τ αναλαβω εγω!θα ειμαι εκει μαζι του!δεν εχω προβλημα να ανεβοκατεβαινω να την προπονω......

εγω θεωρω απ την αλλη τραγικο να φυλακισεισ ενα τετοιο σκυλι σε ενα διαμερισμα 70 τετραγωνικων



ολα Αυτα τα λες Τωρα Πριν το παρεις !! Μην Ξεχνας οτι Αυριο μεθαυριο γνωριζεις Μια θεικια Γκομενα και Ερωτευεσε ...... Ξερεις Για το Ποτε Ξεχνας να Πεταχτεις Σ/Κ στο Χωριο ? και πας στο W ! χαχαχα


Αν μπορεις να τον Βγαζεις τις βολτες που Χρειαζετε τα 70 τετραγωνικα ειναι Αρκετα !!!

#51   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 29/05/2012 - 17:58

φιλε μου να Με Συγχωρεσεις ! Δεν Ξερω και την ηλικια σου αλλα το σκυλι δεν ειναι Καλοκαιρινο Παιχνιδι !!!

το σκυλι ή θα το παρεις και θα το Εχεις για ολη Του την Ζωη και Θα το Φροντιζεις ! ή καλυτερα Ασε τα σκυλια σε Ανθρωπους που Θα μπορεσουνε να του Προσφερουνε Ακριβος αυτα Που Χρειαζετε !!!

και Γιατι Δεν το Παιρνεις Στην Αθηνα μαζι Σου ? !

Θεωρω Τραγικο λαθος να παρεις ενα σκυλι για 2 μηνες και μετα να το Αφησεις στους Παππουδες Σου !

Αυτοι Ξερουνε γιατι σκυλο Προκειτε και ποιες θα ειναι Οι Εφθηνες Απεναντι Στο Ζωντανο ?

η Θα το πας εσυ εκει και οταν φυγεις αν δουνε Οτι Δεν τα Βγαζουνε Περα θα το Αφησουνε Στον δρομο ?

φιλικη Συμβουλη μιας και ειμαι Φιλοζωος ! ΔΕΝ εισαι Ετοιμος για Σκυλο ( λογο του οτι δεν θα εισαι στον σκυλο Λογο σχολης κτλ κτλ ) !

Οταν με το καλο Τελειωσεις την Σχολη Σου και κατασταλαξεις στο Που θα Μενεις ! ΑΝ στο επιτρεπουν οι καταστασεις τοτε Πολυ ευχαριστως και με το καλο Παρε Οτι σκυλο Θες !

και δεν στο λεω σε Προσωπικο επιπεδο Φιλε μου !! Ξερεις Ποσοι Σαν Εσενα Πηρανε Λογο Ηλικιας ετσι Ενα Σκυλο και μετα τον Παρατησανε ("δολοφωνησανε") στον Δρομο

σκεψου Πολυ καλα τη Θα κανεις ! ειναι ΑΠοφαση Ζωης και Οχι καλοκαιρινες Διακοπες ..........

χιλια like sectora

ε φροντιδα θα εχει!του πουστη πια.....εκπαιδευση δεν θα εχει!αυτο θα τ αναλαβω εγω!θα ειμαι εκει μαζι του!δεν εχω προβλημα να ανεβοκατεβαινω να την προπονω......

εγω θεωρω απ την αλλη τραγικο να φυλακισεισ ενα τετοιο σκυλι σε ενα διαμερισμα 70 τετραγωνικων


φιλαρακι το κουταβι θελει τρομερα πολυ φροντιδα πρεπει να εισαι σιγουρος πριν κανεις την κινηση να το παρεις .
οσο αφορα τα 70 τμ υπαρχουν καποια σκυλια που ζουν για τα αφεντικα τους δεν τα ενδιαφερει η χωριτηκοτητα ενος σπιτιου αρκει να ειναι με τα αφεντικα τους

#52   drogoth

drogoth

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 29/05/2012 - 17:59

μην το λες αυτο..!!ο σκυλος δενεται με τον ανθρωπο οχι με τον χωρο,αν τον πηγαινεις τακτικα εξω και σε εχει διπλα του συνεχεια θα ειναι πιο πολυ χαρουμενος απο οτι αν ειναι με 2 αλλουςσ...και το βασικοτερο απο ολα..ο σκυλος αν μειωει με αλλους δν θα ακουει εσενα σαν αφεντικο φυσικα(δν λεω οτι θα σου επιτεθει) απλως θα εισαι ενα καλο ατομο που ερχεται μια φορα στο τοσο και παιζει μαζι του..!!

#53   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 29/05/2012 - 18:00

Λοιπόν.. εμείς παίρνουμε rotweiller από το 1994. Έχουμε κόλλημα με αυτά τα σκυλιά :P και επειδή είναι και τα καλύτερα για φύλακες μιας που έχουμε και σπίτι με αυλή και καλό περιβάλλον. Δυστυχώς όμως μας έχουν "φύγει" τα 3 πρώτα από Καλαζάρ. Αν ψάξεις θα δεις λεπτομέρειες περισσότερες.. Το κολλάει από ένα κουνούπι και αν το πάθει.. δυστυχώς δεν έχει πολλές πιθανότητες και τίποτα δεν σου προσφέρει 100% προστασία.. Μπορεί να είναι και το περιβάλλον εδώ τέτοιο που τραβάει τα κουνούπια (μένω στον Άγιο Στέφανο που είναι σχετικά κοντά η λίμνη του Μαραθώνα .. επίσης έχουμε γκαζόν στον κήπο κάτι που τραβάει τα κουνούπια).. Πάντα πέρναμε προφυλάξεις βέβαια .. υπάρχουν ειδικές αμπουλες , σπρευ και κολάρα για το καλαζάρ αλλά όπως είπα τίποτα δεν προσφέρει 100% προστασία. Αυτός που έχουμε σήμερα να ναι καλά... ζει πολύ καιρό.. Τον έχουμε από τον Ιανουάριο του 2004 και τώρα είναι 8 χρονών :D ... Φέτος (πριν 3 μήνες) βγήκε στην αγορά ένα καινούριο εμβόλιο για το καλαζαρ (πριν δεν υπήρχε κανένα εμβόλιο) που προσφέρει προστασία 80% περίπου και κοστίζει 200 ευρώ που γίνονται σε 2 δόσεις αν δεν κάνω λάθος.. Βέβαια δεν ξέρω αν περιλαμβάνεται στα υποχρεωτικά εμβόλια που πρέπει να κάνει στην αρχή και σε ποια ηλικία θα ταν καλύτερο να γίνει.. αλλά οπωσδήποτε να το κοιτάξεις.. Ειδικά αν μου λες ότι θα μένει σε εξωχικό κτλ με κουνούπια.. Μην ξεχάσεις με τίποτα τις προφυλάξεις σου γι αυτό το θέμα.. Είναι πολύ σημαντικό..

Όσον αφορά τα υπόλοιπα.. Τα rotweiller γενικά είναι μαθημένα να έχουν μόνο 1 αφεντικό.. Φυσικά είναι ιδιαίτερα φιλικά με όλη την οικογένεια στο σπίτι, αλλά σαν αφεντικό έχουν μόνο έναν.. Οπότε αυτό που λες να κάτσεις μαζί του λίγους μήνες, μετά να το προσέχουν οι παπούδες κτλ δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσεις να είσαι εσύ το αφεντικό του. Με τους ανθρώπους που είναι κοντά του όμως ξαναλέω είναι πολύ φιλικό και φυσικά και με τα παιδιά.Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Θα πρέπει όμως κάθε μέρα να τον πηγαίνει κάποιος βόλτα (δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούν μετά οι παπούδες που λες να το κάνουν αυτό).. Και αν δεν μάθει από την αρχή μετά θα είναι πολύ δύσκολο να το μάθεις να βγαίνει έξω και να πηγαίνει βόλτα.. Σαν εκπαίδευση, πολλοί τον πηγαίνουν σε ειδικό εκπαιδευτή σκύλο .. αλλά κατα τη γνω΄μη μου κάτι τέτοιο δεν χρειάζεται αν δεν πρόκειται για κάποιον πολύ σοβαρό λόγο.. τα βασικά του έχουμε μάθει εμείς από μικρό όπως να κάθεται.. να ανοίγει την πόρτα κ.ά.. Μπορείς να συμβουλευτείς και ειδικά βιβλία για rotweiller που υπάρχουν σχετικά με την εκπαίδευσή του έτσι ώστε να την κάνεις μόνος σου. Για παράδειγμα ο θείος μου που έχει κι αυτός ένα rotweiller τον πήγαινε σε ειδικό εκπαιδευτή και μια μέρα ενώ ήταν δεμένος καλά, όρμησε σε κάποιους ξένους (έκοψε την αλυσίδα δηλαδή) και τους έκοψε κομμάτια από το χέρι!!!! Σαν συμπεριφορά αυτό που είναι πολύ βασικό για αυτά θα έλεγα ότι είναι πάρα πολύ ύπουλα (από φυσικό τους).. Δηλαδή μπορεί να έρθει κάποιςο ξένος και να κάνει χαρές ώστε να τον χαιδέψει.. και μόλις βάλει ο άλλος το χέρι του .. το αρπάζει και γίνεται πολύ άγριος.. Γενικά είναι πάρα πολύ ύπουλα σκυλιά..

Αυτά ήθελα να σου πω.. αν θες οτιδήποτε άλλο να με ρωτήσεις και μπορώ να σου απαντήσω ευχαρίστως...

Και μερικές ακόμα photos :P

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα


Κουκλα η δικια Σου ! ( θυληκια δεν ειναι ? ) τα Εμβολια για το καλλαζαρ ειναι Τρομερη Λυση !! σε Συνδιασμο με Scalibor Ξεχνας τα Παντα !! χεχε η μονη Λυση Ομως !!! ειναι σε 3 δοσεις των 50ευρω.... Τσουχτερο για τις μερες μας !!

#54   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 29/05/2012 - 18:01

Τσουχτερό αλλά όταν το καλαζαρ είανι τόσο επικίνδυνο και μπορεί να πεθάνει από αυτό δεν νομίζω ότι θα πρέπει να το σκέφτεσαι... Αν δεν μπορείς , να μην το πάρεις από την αρχή το σκύλο.. Είναι απαραίτητο πια..

Αρσενικός είναι.. όχι και κούκλα :P

#55   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 29/05/2012 - 18:02

Αlex0077 δλδ αν αφησω την πορτα ανοιχτη και ασ εχει μαθει κ καποια πραγματα απο μικρο λεσ να βγει να τον βουτηξει?

#56   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/05/2012 - 18:02

Ειλικρινά διαβάζω με απορία ολα όσα γράφονται.θες πραγματικά να πάρεις ένα σκύλο και να τον αφήσεις κάπου μονο του για να σου φυλάει το σπίτι;και θα πηγαίνεις λες οποτε μπορείς να τον βλέπεις;έλεος ρε φίλε αλλα με έχεις βγάλει απο τα ρούχα μου.αγορασε εναν συναγερμό να τελειώνει η υπόθεση.
Τι τον θες τον σκύλο;βασικά τι νομίζεις ότι είναι ο σκύλος και πόσο μάλλον ένα ροτβαιλερ.εχεις καταλάβει ότι αν ο συγκεκριμένος σκύλος μείνει μόνος του,όχι απλα θα αγριεψει,αλλα θα φάει απο παπου μέχρι ότι ζωντανό υπάρχει τριγύρω;;έχεις μιλήσει με κάποιον σωστό εκτροφεα,η κάποιον σωστό ιδιοκτήτη;
Για να σε προλάβω σου λέω ότι όλη μου την ζωή είχα σκυλιά.απο αδέσποτα μέχρι και ροτβαιλερ που έχω τα τελευταία 7 χρόνια.σε πληροφορώ ότι είναι το ποιο δύσκολο και ποιο κυριαρχικο σκυλί που είχα ποτε μου.οχι απλα θελει χρόνο-χρήμα-και κυρίως ατέλειωτες ώρες μαζι του για κοινωνικοποίηση,αλλα κυρίως θελει έναν αρχηγό έμπειρο και έτοιμο για πολλές θυσίες απο την καθημερινή του ζωή.
Για να μην σε κουραζω,σε παρακαλώ ξανασκεψου αυτο που πας να κανεις.
Ο σκύλος δεν είναι ένα άψυχο αντικείμενο που θα σου φυλάει το σπίτι χώρις αντάλλαγμα.θελει φροντίδα,πολλές ώρες μαζι του,θελει χρήματα για εμβολια,εκπεδευση,τροφή(50-60 κιλά) φαντασου τι τρώει.θελει πολλα πράγματα τα οποία δεν είσαι σε θέση να του προσφέρεις,σύμφωνα με τα όσα λες.
Αλλιώς πολυ σύντομα θα ψάχνεις να χαρισεις ένα ακόμα "ροτ" όπως πολλοί άλλοι.ή δεν θέλω να σκεφτώ τι χειρότερο μπορεί να συμβεί.
Αν είσαι απο Αθήνα πολυ ευχαρίστως να βρεθούμε,να δεις τον δικο μου,και αν μιλήσουμε και κυρίως να δεις ζωντανά τι έχεις να αντιμετωπίσεις.
Εντελώς φιλικά.

#57   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 29/05/2012 - 18:03

Τσουχτερό αλλά όταν το καλαζαρ είανι τόσο επικίνδυνο και μπορεί να πεθάνει από αυτό δεν νομίζω ότι θα πρέπει να το σκέφτεσαι... Αν δεν μπορείς , να μην το πάρεις από την αρχή το σκύλο.. Είναι απαραίτητο πια..

Αρσενικός είναι.. όχι και κούκλα :P



το κανεις με κλειστα ματια δεν σκεφτεσαι ουτε 200 ουτε τιποτα πολυ σωστα τα σκυλια εχουν καποιες σοβαρες αναγκες αν δεν μπορεις να τις ικανοποιησεις δεν περνεις

#58   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 29/05/2012 - 18:04

Τσουχτερό αλλά όταν το καλαζαρ είανι τόσο επικίνδυνο και μπορεί να πεθάνει από αυτό δεν νομίζω ότι θα πρέπει να το σκέφτεσαι... Αν δεν μπορείς , να μην το πάρεις από την αρχή το σκύλο.. Είναι απαραίτητο πια..

Αρσενικός είναι.. όχι και κούκλα :P



χεχε Φατσα Τρελη εχει !! κουκλος ! ναι Κοιτα το Εμβολιο τωρα ξεκινησε να Κυκλοφορει εδω και 3-4 μηνες περιπου ουτε εγω τα εχω κανει για Οικονομικους Λογους ! συνεχιζω να ειμαι με τον παλιο καλο τροπο οπως ειμασταν τοσα χρονια ! Αμπουλες + scalibor καθε 3 μηνες μια Χαρα !

αν και Εχουμε Θεμα εμεις εδω στα νοτια με τα Κουνουπια.....

#59   drogoth

drogoth

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 29/05/2012 - 18:05

ναι τα rot δν διακρινονται ως τα πιο ηρεαμ σκυλια...μπορει να του εχεις κανει οποιαδηποτε εκπαιδευση και αυτο να μην υπακουει σε βασικες εντολες..εκει εχεις προβλημα

#60   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 29/05/2012 - 18:06

χεχε Φατσα Τρελη εχει !! κουκλος ! ναι Κοιτα το Εμβολιο τωρα ξεκινησε να Κυκλοφορει εδω και 3-4 μηνες περιπου ουτε εγω τα εχω κανει για Οικονομικους Λογους ! συνεχιζω να ειμαι με τον παλιο καλο τροπο οπως ειμασταν τοσα χρονια ! Αμπουλες + scalibor καθε 3 μηνες μια Χαρα !

αν και Εχουμε Θεμα εμεις εδω στα νοτια με τα Κουνουπια.....



εαν θες εχω κτηνιατρο πολυ δυνατο που δεν κοιταει πρωτα την τσεπη και μετα το σκυλι αλλα το αντιθετο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες