Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3G από εξωτερικό


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   MarioZ

MarioZ

    Member

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2008 - 21:07

Λοιπον... Καταρχας συγχαρητηρια για την δουλεια που εχετε κανει με αυτη την σελιδα.. ειναι καταπληκτικη... θα ηθελα να ρωτησω κατι που δεν υπαρχει νμζ  στ φορουμ.. εν οψη του πολιαναμενομενου ξεκλειδωματος απο την devteam θα ηθελα να μαθω εαν παρω iPhone 3g απο αγγλια κλειδωμενο απο καποιον carrier θα μπορω να το ξεκλειδωσω με το εργαλείο της devteam επειδη εχω ακουσει οτι ειναι πολύ πιο φτηνο απο το ξεκλείδωτο..150 λιρες αγγλια σε αντιθεση με 400 που ειναι ξεκλειδωτο... ευχαριστω εκ των προτερων...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/11/2008 - 21:19

Όταν βγει ναι

#3   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 22/11/2008 - 21:26

Εγώ πάντος που το πήρα απο Αγγλία με μια turbo sim στην 2.1 είμαι μια χαρά.. τώρα αν στην 2.2 είδα οτι δεν θα μπορεί να κάνει τπτ η turbo sim οπότε μένω στην 2.1 και είμαι μια χαρά..σιγά πια τις τρελές αλλαγές που έγιναν... και άμα βγει Unlock το περνάμε

#4   MarioZ

MarioZ

    Member

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2008 - 21:31

και η τιμη ηταν 150 οπως ειπα??? αν νε τοτε συμφερει παρα πολυ.. μιας και στην κυπρο δεν διατιθεται απο κανενα με λογικη τιμη.. βλεπω κατι τιμες(π.χ. iphone 3G ξεκλειδωμενο με την turbo sim 700 ευρο) και τρελλενομε.. ελεος δλδ... και επειδη εχω νοκια Ν95 το οποιο περσυ αγορασα δεν θελω να καταξοδευτω...

#5   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/11/2008 - 21:32

150 λίρες, μήπως είναι με συμβόλαιο? Δεν ξέρω ισοτιμίες αλλά για δες το

#6   MarioZ

MarioZ

    Member

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2008 - 21:45

150 λιρες αγγλιας ειναι περιπου 240 ευρο.. δεν ξερω.. αυτο ακουσα... οταν ειναι κλειδωμενο απο παροχεα οταν πας σε apple store να το αγορασεις σου κανουν εκει συμβολαιο;

#7   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 22/11/2008 - 21:52

Οχι αποκλειετε να είναι τοσο μικρή η τιμή του! νομίζω απο μαγαζί χωρίσ σύνδεση βγαίνει γύρω στισ 330 λίρες δλδ κοντά στα 400€

#8   MarioZ

MarioZ

    Member

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2008 - 21:58

απο τ μαγαζι χωρις συνδεση ινε 400 λιρεσ αγγλιας... απο τ μαγαζι ομως μπορούμε να τ παρουμε κ κλειδωμ,ενο με την προοπτικη να χρησιμοποιησουμε τον παροχεα στον οποιο ειναι κλειδωμενο?????

#9   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 22/11/2008 - 22:13

κοίτα εδώ στην ελλάδα είτε σκέτη συσκευή το πάρεις, είτε με συμβόλαιο η συσκευή είναι ξεκλείδωτη!!!
Τώρα για Αγγλία νομίζω πως είναι κλειδωμένες οπότε θέλεις XxXsim αλλά μπορεί να έχουν αλλάξει τα δεδομένα και να το πέρνεις πλέον ξεκλείδωτο..Αγγλία μένεις?Έχεις φίλο Αγγλία? γτ δεν ρωτάς σε ένα κατάστημα και απο που υπολόγιζεις να το πάρεις?

#10   MarioZ

MarioZ

    Member

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2008 - 22:16

η ξαδερφη μ σπουδαζει εκει.. και το πηρε αυτη ξεκλειδωτο 400 λιρεσ αγγλιασ και μου ειπε πως είναι 150 κλειδωμένο..

#11   otto

otto

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 01/12/2008 - 16:22

Από ό,τι έψαξα στο κατάστημα της Ο2 το iPhone 3G 16GB έχει 475€ ως σκέτη συσκευή. Αυτό θα μπορεί να δουλέψει με ελληνική SIM, υπάρχει τρόπος ξεκλειδώματος; Παραπάνω αναφέρθηκε κάτι για TurboSIM. Εξηγείστε αν μπορείτε γιατί ακόμα δεν έχω μπει στον κόσμο του iPhone. :)

#12   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/12/2008 - 16:27

Κλειδωμένο σημαίνει πως η λειτουργία τηλέφωνο/3G λειτουργεί μόνο με έναν συγκεκριμένο πάροχο. Δηλαδή αν βάλεις μέσα κάρτα vodafone σε κλειδωμένο κινητό (πχ Αμερική) δεν θα δουλέψει. Η διαδικασία για να δουλέψει με όλες τους παρόχους, λοιπόν, ονομάζεται unlock και γίνεται μέ δύο τρόπους. Ο πρώτος, hardware unlock, είναι με xxxsim (turbosim, yessim, κτλπ). Oυσιαστικά είναι μια πολύ λεπτή sim η οποία μπαίνει με την κάρτα του παρόχου σου και ξεγελάει το iPhone να νομίζει ότι χρησιμοποιεί επίσημο πάροχο. O δεύτερος τρόπος είναι με software unlock που δεν υπάρχει ακόμα όμως, τον περιμένουμε σύντομα.
Το θέμα είναι, όπως διαβάζεις, οτι -τουλάχιστον εγώ- δεν έχω καταλάβει αν τα iPhone από Aγγλία είναι κλειδωμένα ή όχι ???

#13   otto

otto

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 01/12/2008 - 16:31

Χάνουμε εγγύηση με τον hardware τρόπο; Μπορείς να μου δώσεις κανένα link για την turbosim;

#14   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/12/2008 - 16:38

Εγγύηση δεν θα χεις ούτως ή άλλως αφού είναι από το εξωτερικό. Δεν ισχύουν Ευρώπες εδω :P
Δες εδώ http://www.iphonehel...board,31.0.html
Εγώ ανέκαθεν συμβούλευα να αποφεύγετε τις xxxsim. Καλύτερα να το πάρεις από Vodafone που είναι unlocked από τη μαμά του

#15   otto

otto

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 01/12/2008 - 16:41

Είναι 100€ διαφορά όμως. Θα μου πεις έχεις όμως το κεφάλι σου ήσυχο και συνήθως αυτό μετράει περισσότερο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες